Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 26 Jun 2021, 03:59

Meni je zao sto je njen licni iz marta i sto su trenutni rezultati na (istina visokom) nivou prvog hica u zivotu. Ali, evo danas prve prilike za pomeranje preko ovih daljina od 57-58m na kojim se ustalila, lepa konkurencija u vidu Vucenovic koju jos nije dobila i ovde vise puta pominjane Grkinje Cengo.

Canak skocio u dalj 7.41m i stigao do norme za neko prvenstvo uz blagu rezervu prema skokovima koje mere clanovi familije i bliski prijatelji.

Na pionirskom prvenstvu Hrvatske pobednici u 90% disciplina bolji od nasih pobednika.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2541
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 01 Jul 2021, 13:51

U ime ljubitelja atletike, zahvaljujem se Talinu, jer se nakon otkazivanja U-23 EP ovaj grad prijavio da ove godine bude domaćim i mlađeseniorskog i juniorskog EP.

Srbiju bi na U-23 EP od 8. do 11. jula trebalo da predstavljaju:

M: Boško Kijanović (400m), Elzan Bibić (1500m), Miloš Malešević (3000m SC), Slavko Stević (vis), Dimitrije Novaković i Marko Vlahović (dalj), Bogdan Zdravković i Dino Tumbul (kugla). Ž: Tamara Milutinović (200m), Anja Lukić i Milica Emini (100mH) i Sara Lukić (dalj).
User avatar
octopus
 
Posts: 5306
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 08 Jul 2021, 22:27

Solidan prvi dan na U-23 EP. Finala su obezbedili kuglaš Bogdan Zdravković, Elzan Bibić na 1500m i skakač u dalj Marko Vlahović, dok se u polufinale plasirao Boško Kijanović na 400m.

Zdravković 11. u kvalifikacijama (18.12m), a u finalu 10. (17.98m). Predaleko od prošlogodišnjeg ličnog (19.25m) koji bi mu doneo 6. mesto. Tumbul imao tremu i njegov nastup nije bio dobar.

I Boško 11. u kvalifikacijama od ukupno 24 buduća učesnika u polufinalu. Odlično vreme 46.72 (22 stotinke slabije od ličnog).

Takođe i Vlahović 11. u kvalifikacijama, sa skokom 7.48m. Novaković malo razočarao, samo 7.25m, bez finala.

Bibić tek 6. u svojoj kvalifikacionoj grupi, sa 1.10 sekundi zaostatka za prvoplasiranim, po vremenu se jedva ušunjao u finale. Momak je povređen i ne trebaju mu ovi napori dok se zdravstveno ne sredi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5306
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 09 Jul 2021, 14:42

Anja Lukić u polufinalu na 100mH sa vremenom 13.62s, kao i Milica Emini (13.65s).

I Tamara Milutinović u pf u trci na 200m. Veliki uspeh za nju, vreme 24.17s, tri stotinke sporija od ličnog.

Miloš Malešević bez finala u disciplini 3000m SC, ali za pohvalu je PB 8:56.23. Mislim da mu je ovo prva trka ispod 9 minuta.

Boško ovaj put bez finala, ali novi PB 46.47s. Za 3 stotinke popravljen lični. Ja sam početkom sezone očekivao probijanje granice od 46s, ali šta je tu je.

Stević u finalu skoka uvis. U trećem pokušaju preskočio 2.15m.

Lukić 13.57s, dosta lošija od ličnog, bez finala za 6 stotinki. Emini 13.82s i ona završila takmičenje.

Vlahović 7. u finalu sa skokom 7.49m. Da je skočio lični 7.64m bio bi šesti.
User avatar
octopus
 
Posts: 5306
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 11 Jul 2021, 04:53

octopus wrote:
Lukić 13.57s, dosta lošija od ličnog, bez finala za 6 stotinki. Emini 13.82s i ona završila takmičenje.



Anja je toliko puta trcala ispod 13.50s i bas kad joj je najvise trebalo nije uspela, bez veze. Bibic stigao na cilj cetvrti, ovu godinu nece pamtiti po dobrom, nadam se da je to samo jedna losa godina izmedju dve dobre, a da nije pocetak silazne putanje. Nasi su ostvarili nekoliko licnih, ali niko se nije "otkacio" niti uhvatio za glavu od odusevljenja sto se desavalo bar ponekom u svakoj disciplini. Nadam se od cetvrtka boljim vestima iz Talina.

Iako nema najvecih zvezda poput Duplantisa i Jakoba, prvenstvo obiluje kvalitetnim rezultatima u skoro svim disciplinama, juce momci istrcase 400m za 45.02s i prepone za 48.42s, veoma zanimljivo i iznenadjujuce kvalitetno takmicenje.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2541
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 11 Jul 2021, 20:55

Niko ovde nije očekivao medalju od naših, da nije povređen Elzan bi nam verovatno doneo zlato. Ovako 4. mesto i ubedljiv SB 3:40.91 su samo još jedna potvrda njegovog jakog karaktera i mentalne snage. To je mnogo važnije od bilo kakve medalje u mlađim kategorijama, a on ih se i pored dve godine velikih pehova baš naosvajao. Ostali su samo zanimljivi za praćenje, realno nema tu materijala za velika dela.

Sara Lukić ni 6m, daleko od finala. Od nje još lošija Slovenka Bedrač, nekad velika nada, koja je svojevremeno našoj Milici Gardašević pred nosom otela svetsku medalju.

Milutinović predaleko od finala, opet manje od 5 stotinki od ličnog, bilo bi lepo da ga je postigla na EP, ali svakako nije razočarala.

Stević 8. mlađi senior Evrope u skoku uvis, preskočio 2.14m. I on kao i Tamara na 99% svojih mogućnosti, nije razočarao.
User avatar
octopus
 
Posts: 5306
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 12 Jul 2021, 06:53

Slovenci su se okitili sa sve tri medalje, a do odlicja su stigli i Island i Andora, mi je nismo ni ocekivali, hm. Videcemo sta ce biti na juniorskom, uz Ilicevu nasi najveci aduti su mladje juniorke, sto je u jednu ruku dobro, ali godine pisanja su nas naucile da je put od mladjeg juniora do penzionera daleko kraci nego do seniora. Ipak od Angeline ocekujem da ce zbog porodicnoklupskog okruzenja stici do seniorske konkurencije, a gledajuci rezultate kopljasica na u23, Adriana vec sada ima rezultat za tu konkurenciju.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2541
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 12 Jul 2021, 12:27

Šta da se radi kad nemamo kvalitet... I šta zapravo znači medalja u mlađim kategorijama ako nije ispraćena vrhunskim kvalitetom, poput Slovenca u bacanju diska. Mi smo to dobro prostudirali.

Od 15. do 18. jula trajaće juniorsko EP takođe u Talinu. Tu očekujemo jedno zlato (Vilagoš), još jednu medalju (Ilić) i jedan visok plasman (najpre Topić), da budemo još konkretniji. Predstavljaće nas 4 momka i 8 devojaka (skroz suprotno u odnosu na U-23 EP): Aleksa Tomić (800m), Bogdan Vidojković (110mH), Željko Todorović (3000m stipl), Petar Čanak (dalj), Ivana Ilić (100m i 200m), Tijana Japundžić (400m), Dunja Sikima (800m i 1500m), Boberić Teodora i Gnjatović Jovana (troskok), Topić Angelina i Rokavec Zorana (vis) i Vilagoš Adriana (koplje).
User avatar
octopus
 
Posts: 5306
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 14 Jul 2021, 17:07

Istina je da medalja u mladjim kategorijama ne garantuje nista, ali opet sto bi rekao gospodin Grunf, ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti pa neka se uce od malih nogu.

Gledajuce ulazne rezultate momcima su ispunjene norme i dolazak na prvenstvo trenutni maksimum i svaki licni rekord ce biti dosta od njih. Konkurencija Adriani ce biti Finkinja sa licnim 59.5m i Grkinja koju smo vise puta pominjali, obe po dve godine starije, ostale su prilicno daleko sa PB, medalja je dobra, ali kao sto rece ocekujemo zlato. Ivana ulazi sa drugim vremenom, ali kod nje ce konkurencija biti dosta izjednacenija, poslednjih nekoliko trka je dosta kasnila na startu, nadam se da se malo osvezila i odmorila i da ce leteti po stazi. Konkurencija kod Topiceve ima skokove i preko 190 cm, ukupno ih je cak 36, neka Angelina preskoci 185cm, a konkurencija neka odluci za koju je to poziciju. Od ostalih se ocekuje da daju svoj maksimum, a ja cu sa najvecom paznjom pratiti Dunju koja je rodjena u decembru 2005. i koja je medju najmladjim kako u svojim disciplinama tako i na celom prvenstvu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2541
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby bowie » 14 Jul 2021, 17:46

Da ne zaboravimo i Boberić, najbolja U18 u Evropi i treća u svetu ove sezone.
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 168
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 15 Jul 2021, 13:24

Ivana Ilić prva u kvalifikacionoj grupi, u kojoj je duvao najjači vetar u prsa, sa vremenom 11.72s. Ukupno 11. u kvalifikacijama, plasirala se u polufinale.

Tijana Japundžić za 1 stotinku ostala bez polufinala u trci na 400m. Ukupno 17. sa vremenom 55.18s. Ovo je njen novi lični rekord. Bravo i šteta.

Dunja premlada, prejaka je ovo konkurencija za nju trenutno. Poslednja u grupi, ali ne i loša, vreme 2:10.97.

Ivana Ilić u finalu EP! Nisam siguran da li je ikad iko naš bio u finalu nekog EP u disciplini 100m. Veliki uspeh!
Vreme u polufinalu 11.49s, vetar savršen +1.9. Zanimljivo, tek treća u grupi i samim tim plasirala se po rezultatu a ne plasmanu, ali ukupno 4. u polufinalu, 1 stotinku iza trećeplasirane i 1 stotinku ispred petoplasirane. Prve dve trčale 11.35s i 11.38s. Ništa nije nemoguće.
User avatar
octopus
 
Posts: 5306
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby werbatim » 15 Jul 2021, 15:09

Samo da startuje malo bolje i to je to. Pa šta bude.

Nisam proveravao, ali rekoše na SK da su oni proveravali i da niko ne iz Srbije, nego Jugoslavije nije bio u finalu 100m
User avatar
werbatim
 
Posts: 1546
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 15 Jul 2021, 15:25

Šta li im znači to da NIKO nije bio u finalu...
Da li misle na žensku konkurenciju uopšte ili na mlađe kategorije ili baš na sve kategorije. Jer Osovnikar ima seniorsku bronzu, da li je moguće da su njega zaboravili, ako su baš sve računali... ili su samo gledali Srbiju kroz istoriju i ostale zemlje do raspada bivše države...
User avatar
octopus
 
Posts: 5306
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 15 Jul 2021, 17:46

Obzirom da ceo dan nisu skontali da Ivana ima licni koji je bolji i od rezultata u kvalifikacijama i od polufinala, ne bih uzimao za ozbiljno to sto kazu na tv.

Nasi bas dobri danas, dva licna i tri finala. Uz pomenute Canak u finalu sa licnim 7.46m, Gnjatovic takodje u finalu sa 13.01m u troskoku.

Sutra u 16.20 finale na 100m, ako sam dobro izracunao.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2541
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby werbatim » 15 Jul 2021, 17:50

Mislili su na juniorska ženska, koliko sam ja shvatio. Otprilike je rekao "nije mi đavo dao mira pa sam kliktao na sva prvenstva od prvog do sad"

Skontali su još jutros na kvalifikacijama, ali su rekli u smislu "ne znamo zšto se njen rezultat ne vodi kao rekord, ali ako je tako zvanično, onda ćemo tako i mi"

edit: prvo zlato na prvenstvu ide za Kosovo. I to u bacanju kugle, jako ubedljivo.
Last edited by werbatim on 15 Jul 2021, 18:05, edited 1 time in total.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1546
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest