Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 21 Sep 2014, 06:21

Najbolji rezultat vikenda postigao Jovancevic u skoku u dalj koji je pobedio sa 7.71m, ali sa minimalno prejakim vetrom od 2.2, pa ce mu novi licni rekord biti treci najduzi skok od juce duzine 7.61. Obzirom da se sve redje skace preko 8m, sa minimalnim napretkom bi u Strahinji mogli dobiti jos jednog ucesnika evropskih prvenstava.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 13 Oct 2014, 07:44

Uzicka gazela i dalje hita ka svom neostvarenom cilju... Bravo Olja! I da te povrede zaobidju!

http://www.zurnal.rs/miks/atletika/7299 ... ormu-za-sp
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 19 Oct 2014, 22:54

Sezona 2014. je prakticno zavrsena jos pre 2 meseca zakljucno sa ep, a mi smo lenji da damo nekoliko zavrsnih komentara, kako uopsteno, tako i po pojedincima.
Elem - uopsteno, standardi u pogledu ocekivanja i apetiti nas par stotina zagrizenika u Srbiji (al sam pozitivan), ne racunajuci veci deo atletskih radnika i manji deo njihove rodbine, su bili prilicno visoki. 2 medalje na EP su bile neki minimum koji smo ocekivali.

3 bi bile veliki uspeh, a 4 maksimum. 1 ili nijedna bi bile neuspeh. Dakle, po meni je vrlo tanka granica izmedju uspeha i neuspeha. Dakle, zadovoljan sam, iako sam se potajno nadao i jednom zlatu.
Godinu su u potpunosti obelezile dame. Obe medalje na ep - zene. Sva 4 NR na otvorenom, u olimpijskim disciplinama - zene. U mladjim kategorijama - devojke. Nikoga od muskaraca ne prozivam. Jednostavno takva je bila godina. Ipak najveci napredak je ostvario - momak, od koga tek mozemo da ocekujemo cuda...
Najveci rezultat je ipak postignut u dvorani, neverovatnih 6,92 I.Š. Apsolutni drzavni rekord. Jos 2 NR u dvorani, i to od strane muskaraca. Takodje, ne treba zaboraviti ni rekord na 2000 m kod zena (na otvorenom) koji je popravljen za cini mi se 12 sekundi. To je ok, ali ja licno od neolimp. disciplina cenim jedino 3000m i polumaraton, moja neka logika... Crce mi baterija...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby gogo23 » 19 Oct 2014, 23:15

Ja sam prezadovoljan sezonom, iako sam ocekivao musko-zensku distribuciju medalja 1+1 , Ivana + Kolasinac, uopste se ne ljutim sto je ovako ispalo.

Kada se uzme u obzir koliko se u bazicni sport uopste ne ulazu pare treba biti presrecan sa svakom medaljom. Medijska propracenost, izuzimajuci trenutke kada neko napravi cudo je nula. Nekada je bilo uobicajeno da se mitinzi prenose na nacionalnoj televiziji, danas ne moze cak ni u dnevnoj stampi da se procita najava velikih mitinga.

Projekat atletske dvorane postoji skoro deceniju...magarce zaduzene za realizaciju zabole. A ona je samo osnovni preduslov da se talentovanim obezbede uslovi za trening u zimskom periodu. Nismo mi Kenija ili Jamajka.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 21 Oct 2014, 20:57

I na Jamajci i u Keniji i Etiopiji se i te kako dobro radi. Imaju oni vrhunske strucnjake u disciplinama u kojima su uspesni. Trebale su decenije da se sport popularizuje i da se napravi baza kako trkaca tako i trenera; ali se ne opustaju, vec i te kako nadogradjuju svoja znanja i putuju po seminarima i trude se da jos vise unaprede metode rada. Mnogi od Kenijskih atleticara i buducih trenera i studiraju u SAD. Nazalost, poneki trkac se i odluci da nastupi za jenkije. A u odabiru novih domovina sve vise su u opticaju i TUR, AZE i sve siri spisak evropskih drzava.
Naravno, da se razumemo, ove talentovane zemlje imaju neverovatne prirodne prednosti, ali bez ozbiljnog pristupa radu, bili bi uglavnom prosecni, a samo ponekad ili vrlo retko bi iskakali u rezultatima, kao sto je to manje-vise bio slucaj u recimo bivsoj Jugoslaviji. Vrhunski treneri su preduslov svakog uspeha, cak mnogo vazniji od talenta sportiste. Nasa kosarka je dobar primer, a vaterpolo jos bolji, s obzirom na smesno malu bazu i popularnost sporta.
Takodje dobrih primera trenerskog fanatizma ima i u nasoj atletici. Nacionalne penzije postoje tek od skoro, a skoro su i ukinute za trenere. Ali u vremenima besparice devedesetih i bukvalno nikakvih naknada za trenere, setimo se rezultata Svrake i Topica, Tomasovica i Perica. Danas bih pohvalio odnos Stojanoviceve sa Bekricem i Raovicem, kao i Obradovic - Spanovic. Vidim po fb, da su se pronasli i Djordjic i Jelaca. I sve ovo je dalo ogromne rezultate. Sa druge strane, kad vidimo nekad supertalentovanu Draganu Tomasevic kako namuceno izgleda na takmicenjima, rekao bih da je njoj odnos sa dugogodisnjim trenerom prilicno rutinski i to je najgore za takmicara. Pa Slavko Kuzmanovic je ostavio zenu zbog posvecenosti radu sa Oliverom (to je ipak druga krajnost), a cak se i Cerovac (koji je pretio rekordima Dragana Zdravkovica i stao) vratio u Sabac, jer nije imao tretman kao Olja.
Poenta je, da nije sve u parama. Pokojni Ivanca je u Hrvatskoj izbacio nekoliko svetskih prvaka i rekordera, a to nije ni slucajnost, ni rezultat nekog velikog ulaganja. Roditelji Sandre Perkovic su hteli da ga prijave policiji, koliko im je dosadjivao da je daju na atletiku, kad ju je par puta na casu fizickog video kako onako krsna lepo radi vezbe u dvoristu skole. Mislim da i mi imamo par slicnih slucajeva (sad ih navedoh) i da ne znam koje ulaganje drzave bez toga nam nece pomoci da opet osvajamo svetske medalje. Nazalost, organizacioni deo srpske atletike, jako slabo privlaci paznju: sponzora za dvoranu, mladih ljudi buducih trenera i mladih ljudi buducih atleticara (bas ovim redom). E to je problem!

...Zaboravih da u opisu 2014. godine dodam i prvu medalju za samostalnu Srbiju na svetskim dvoranskom sampionatima. Vrlo lep nastavak bajkovite 2013. godine, ali na zalost bez podloge da se tako nastavi i u narednim godina, jer ove godine nije iskocio ni jedan novi senior (Raovica sam prebacio u staru gardu), niti se pojavio pojavio neki supertalenat u mladjim kategorijama. Najveci uspeh sto se tice ove godine vezano za mladje kategorije je to da je Tamari Malesev zvanicno priznat juniorski ER od 1,92 m postignut daleke 1984. godine. Pomalo ironicno.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 23 Oct 2014, 11:11

Jeste bila dobra sezona. Ivana se ustalila u vrhu tako da je njena medalja prihvacena kao nesto normalno, sto bi rekao Muta Nikolic. U iducoj godini ocekujem jedan momenat kad se sve poklopi, vreme, vetar, dolazak na dasku i skok do novog rekorda i napad na svetsku medalju jer ne ocekujem da se uz ovoliko mladih skakacica nastavi trend deljenja medalja na 680, neko ce se vec otkaciti.

Od Jelace ocekujem da radi ono sta je Ivana uradila ove godine, ostanak u vrhu, novi rekord i dokaz da se ide napred.

Bekric je morao jednom zaustaviti onaj neverovatan napredak, steta sto se vratio korak unazad, ali ako je to navikavanje na nove uslove, popularnost i sve ostalo i ako se u 2015. ponovo spusti ispod 48.50 sve ce mu biti oprosteno.

Kolasincu zelim da ponovi najbolja bacanja sa EP i iz ZG, ali bez prestupa.

Amela nije uspela spustiti rekord, a jos jednom je dozivela totalnu blokadu u najbitnijoj trci sezone. Zato sada trci kroseve i ulicne trke po neravnim terenima i betonima sa nikakvom konkurencijom, apsolutna misterija za mene.

Raovic i Tamara Markovic su se primakli drzavnim rekordima na 400m i bice zanimljivo videti da li ce tako nastaviti i dogodine, posebno Raovic koji je i mladji, a i njegov eventualni rekord bi dosta vredeo u medjunarodnim okvirima.

Kad pomenuh rekorde, steta je sto niko ne napada rekorde ni u sprintu ni na dugim prugama, posebno sto to nisu rezultati nivoa onih koje su ostvarili Stekic, Peric i Topic, ali svejedno i dalje su nedostizni.

I za kraj, atletska godina bez Dudasa nije potpuna, nadam se da ce se to promeniti iduce godine.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 27 Oct 2014, 06:54

@octopus - Kad kazes vrhunski trener meni padne na pamet onaj Petrovic iz Cuprije koji je stvorio prvo Veru Nikolic, pa Zdravkovica, pa Snezanu Pajkic. Svi koje si nabrojao imaju po jednog vrhunskog takmicara (sa izuzetkom gospodje Mirjane, ali i ona je sa Raovicem relativno od skoro) i na jos desetine atleticara od kog nisu napravili nista. Ivana Spanovic je cudo prirode, ona je nasa najbolja sprinterka i troskokasica iako se u tim disciplinama takmici jednom godisnje, pre koju godinu je iz zezanja oborila drzavni rekord u petoboju u dvorani skocivsi u vis nekih 180 sto ne moze nijedna specijalistkinja u skoku vis poslednjih 10 godina, sa 15 godina je skakala 650, pa nije bas njen trener alhemicar ako ona posle 9 godina skoci 685. Zilkic uz Amelu ima celu ergelu dugoprugasa, niko ne moze da postane klasa ni na balkanskom nivou, a kamoli da napadne Koricu. Kad neko od njih stvori dvoje vrhunskih onda im odajem priznanje.

Sto se tice Jamajke, Kenije i Etiopije, verujem da se i kvalitetno radi, ali je ipak po meni u pitanju sjajno koriscenje predispozicija koje im u startu daju ogromnu prednost, sumnjam u trcanje po travi, magicnu biljku jam i slicne gluposti koje su pominjane. U vezi sa tim, pre koju godinu sam citao da je neko u Hrvatskoj dao predlog da se potpuno batale trkaci nego da se atletika potpuno okrene ka bacacima i skakacima jer su u trcanju sa predispozicijama potpuno inferiorni. Mozda bi i mi trebalo da usmerimo strategiju na slicnu stranu. Ako ikakva strategija postoji.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby gogo23 » 27 Oct 2014, 12:59

Sto se tice Jamajke, Kenije i Etiopije

Samo sam hteo da kazem da zbog geografskog polozaja i klimatoloskih uslova njima hala ne treba, vi odoste u razradu :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 27 Oct 2014, 20:56

@Gogo, sad je idealna prilika da razradjujemo sve moguce teme, jer je mrtav deo sezone i ne bismo trebali da se ohladimo do dvoranskih takmicenja. :smile:

Ja licno ne verujem u cuda prirode, vec u sistematski rad svih struktura, koji podrzava talentovane sportiste. Topic je po meni bio veci talenat od Ivane. Kao junior je skakao 237 cm, pa nije osvojio ni svetsku, ni olimpijsku medalju. Lako je sada svima nama da pricamo o Ivaninim uspesima. Pre tacno godinu dana velika vecina ljudi je u nju sumnjala. Bila je u velikoj krizi i kad smo se plasili da ce da joj povrede osakate karijeru, situacija je pocela postepeno, ali sigurno da se popravlja i sad osetimo da moze jos bolje. Ne znam koji su sve razlozi doprineli njenom napretku, ali sam uveren da joj je Obradovic mnogo pomogao. On je vrlo mlad za trenera i tesko da je do sada mogao da trenira vise sportista Ivaninog kalibra. On je otkrio Dina Dodiga, kog i pored ocajne sezone, ne otpisujem.

Jelaca je promenila brdo trenera, ali sa ovim je dosegla daljine da u kontinuitetu cele sezone baca preko 60 m, sa aspiracijom da sledece baca jos dalje. Mala digresija. I Ljupko Petrovic je, videlo se kasnije, smesan trener, ali odredio je da CZ igra relativno ofanzivno protiv Bajerna, a da se igra bunker protiv Olimpika. Jednostavno, dodje se do dobrih odluka u kratkom periodu, ali vreme kasnije pokaze koliko ko ustvari vredi. Nadam se da Djordjic nece da bude drugi Ljupko.

Novi Pazar je bez premca u disciplinama od 1500 m pa na dalje. Doduse, sve su to, da budem blag, osrednji rezultati i predaleko od drzavnih rekorda, ali verujem da ce vremenom jos neko osim Amele da iskoci. Ne mozemo reci da je toliko drzavnih prvaka iz jednog kluba slucajnost. Svetski talenti su retkost i bozja stvar, koja nema veze sa trenerom.

Ne treba biti strog prema ljudima koji zele dobro nasoj atletici. Znate, kada bi 99% ljudi radili nesto, kao glavno zanimanje, a da su sigurni da to nece da naplate? Naravno nikada. Zato im se i divim. Pa mi smo atletska Afrika (nazalost samo u ekonomskom smislu) i dobro je i da ovakve ljudske resurse imamo. Tesko je u ovim vremenima pronaci trenera koji ce se zainteresovati za bazicni sport. Ne treba nista porediti sa SFRJ, tada je bilo para (doduse ne i nekih rezultata) i lakse se dolazilo do stipendija, koje su zadrzavale sportiste i trenere. Ovo sad su goli stap i kanap, dok se ne dodje do vrhunske selekcije MOS i OKS, sto je opet za svaku pohvalu.

@jabukamen, slazem se ni 1 od pomenutih trenera nije u rangu Ace Petrovica, a posebno Ivana Ivancica.
I nije losa ideja kod Hrvata. Prakticno, na delu i jeste tako. S tim sto je uljez u toj prici jedino Nemecova, koja realno nema veze sa hrvatskom atletikom. I pored toga, njihov sprinter trci 10,18 na 100m! O cemu mi mozemo samo da mastamo. Nas rekord na stotci drzi 400-metras. Toliko o nasem sprintu.

Sto se tice prirodnih prednosti neke zemlje, ni ja ne verujem u jam i slicno. Ali, sa jedne strane, nauka ukazuje na simetriju kolena i prednost crnackih misicnih vlakana, kao i mogucnost treniranja 365 dana u idealnim uslovima... dok sa druge strane mozemo da postavimo pitanje zasto bas Jamajka, zasto na Kuba. Kako bas KEN i ETH na dugim i MAR i ALG na srednjim prugama? Zato sto su bas OVE zemlje ustanovile sistem i stvorile trenere i radnike da u njemu koordiniraju. Zato i kukam za dvoranom. I potenciram na imenima nasih trenera, koji nemaju nikakve vece benefite, dok im puleni ne postanu medaljasi na EP, SP i (nadam se konacno na) OI, sto je vrlo surovo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 29 Oct 2014, 08:00

octopus wrote:@Gogo, sad je idealna prilika da razradjujemo sve moguce teme, jer je mrtav deo sezone i ne bismo trebali da se ohladimo do dvoranskih takmicenja. :smile:


Slazem se, ipak je ovo mesto gde se skuplja 20% od ukupnog broja ljubitelja atletike u zemlji. :wink3: Kad odes na seniorsko prvenstvo drzave, pogledas na tribine i izuzmes takmicare, trenere i clanove najuzih familija broj ljubitelja atletike koji su tamo dosli `nako je zaista verovatno jednocifren. Znas da je Spanovicka dobra riba, ali pomislis da ako je na fb prati 120k ljudi, pomislis da je neko zeli videti i kako se takmici uzivo, ali ne.

octopus wrote:Ja licno ne verujem u cuda prirode, vec u sistematski rad svih struktura, koji podrzava talentovane sportiste. Topic je po meni bio veci talenat od Ivane. Kao junior je skakao 237 cm, pa nije osvojio ni svetsku, ni olimpijsku medalju. Lako je sada svima nama da pricamo o Ivaninim uspesima. Pre tacno godinu dana velika vecina ljudi je u nju sumnjala.


Ja verujem u cuda prirode, ali naravno ljudi su umetnici da to upropaste. Pominjali smo ovde Rujevica, Eminovic, masa talenata je ovde upropastena, ne bi bilo cudo ni da je Ivana propala, ja prvi sam vise nego sumnjao... Sistemski rad struktura daje rezultate u timskim sportovima ili masovne u pojedinacnim sportovima, u pojedinacnim verujem da se neki talenti proguraju uprkos sistemu, Djokovic i Velja su tu gde jesu uprkos nepostojanju sistema, kada treba napraviti grupu od 11 onda ide teze i tu vidim odgovor na pitanje otkud smo postali maheri za individualne sportove. Mozda ce neko u doglednoj buducnosti skociti 850cm, ali mi postajemo atletska nacija kad budemo imali petoricu koji skacu preko 750 ili trce stotku ispod 10.50 (a to znaci nikad). Ne priznajem atletski bum dok devojke uzimaju medalje na prvenstvu drzave u skoku s motkom sa preskocenih 180 cm.

octopus wrote:Sto se tice prirodnih prednosti neke zemlje, ni ja ne verujem u jam i slicno. Ali, sa jedne strane, nauka ukazuje na simetriju kolena i prednost crnackih misicnih vlakana, kao i mogucnost treniranja 365 dana u idealnim uslovima... dok sa druge strane mozemo da postavimo pitanje zasto bas Jamajka, zasto na Kuba. Kako bas KEN i ETH na dugim i MAR i ALG na srednjim prugama? Zato sto su bas OVE zemlje ustanovile sistem i stvorile trenere i radnike da u njemu koordiniraju. Zato i kukam za dvoranom. I potenciram na imenima nasih trenera, koji nemaju nikakve vece benefite, dok im puleni ne postanu medaljasi na EP, SP i (nadam se konacno na) OI, sto je vrlo surovo.


Mislim da su misicna vlakna i kolena mnogo prihvatljiviji odgovor od nekih tajnih recepata. A zasto bas Jamajka, a ne Kuba? Zasto je u Srbiji popularna kosarka, a ne ragbi? Verovatno zato sto je neko prvi povukao nogu. Pretpostavljam da tata Kubanac svoje brzo i sposobno dete posalje na boks, a na Jamajci ga posalju da trci, kao sto Nemci kazu da rukomet igraju oni koji nemaju talenat za fudbal, a kosarku ako nema mesta na rukometu. Sa vise uspeha si cesce na tv, vise se dece napali, iz vece baze imas vise takmicara i trenera i valjda se tako napravi neka lavina. Zato treba koristiti ove uspehe za sirenje baze i popravljanje organizacije.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 01 Nov 2014, 18:42

U Kragujevcu su odrzani dani atletike, skupstina i tome sl. i zakljuceno je da je 2013. bila jedna od najuspesnijih ikad, da su Ivana i Bekric napravili veliki uspeh uzevsi medalje na SP... Procitah to jos jednom, vest sa kraja oktobra 2014., a oni komentarisu dogadjaj od pre 14 meseci. :question:

Poseta sajtu atletskog saveza govori dosta toga. U sekciji statistika su najbolji rezultati svih vremena koji su poslednji put azurirani pre godinu dana, a u tablicama sezone su od pre tri godine. Objavljuju se rezultati samo u organizaciji ASS, nista o prvenstvima Beograda, Vojvodine i centralne Srbije, o mitinzima da ne govorim, a nije bas da ih ima previse. Uskoro ce krenuti sezona mitinga u dvorani, a rezultati ce se moci naci na sajtu hrvatskog atletskog saveza, pod uslovom da tamo ucestvuje jedan njihov takmicar. Nije sajt samo ono u cemu zaostajemo za komsilukom, broj takmicenja za najmladje od erste lige koja ima finale na Hanzekovicevom mitingu do regionalnih liga gde se klinci sastaju po jednom mesecno.

Da ne bude da je sve bolje preko plota, moze se pogledati i u svoje dvoriste. Rezultati sa najmanjeg plivackog takmicenja sa petlicima se objavljuju iste sekunde kad finalista dotakne cilj, a bas ovih dana se u Zrenjaninu odrzava (cetverodnevno!!!) plivacko takmicenje gde se skupljaju plivaci iz petnaestak zemalja. U atletici ne postoji nista ni blizu tome.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 02 Nov 2014, 13:33

Sajt ass je tragedija. Ljudi najave SP u planinskom trcanju i posle nema nigde rezultata. Ok, sve su to bili ocajni plasmani, ali i ako je tako ili ako vas mrzi, gospodo duzni ste da to objavite. Hajde i da nisu menjali drzavne rekorde godinu dana, lenjost mogu da razumem. Ali da pola rekorda ubace, a pola ne, to vec ne mogu. I ja takodje idem na sajt has-a kad je neko regonalno takmicenje u pitanju. Tu sam video recimo rezultate sa Sirmium Piluma, koji su se na sajtu ass-a pojavili posle jedno mesec dana. Ni to izvestavanje po regionima ne mogu da razumem. Pa valjda je jedna srpska atletika i sve vesti vezane za kraljicu sportova treba da budu na sajtu krovne atletske organizacije! Slika sa sastanka iz KG, me podseca i na svadbu i na skupove predstavnika our-a, a nikako na konstuktivan panel o buducnosti i razvoju atletike. :biggrin: Jedini sajt koji iole azurno izbacuje kakve-takve vesti o sportistima koji nastupaju pod njihovim okriljem je sajt oks, doduse sturo, ali koga zanima proguglace dalje.

Kad si se vec dotakao plivanja, tu je paradoks drugacije prirode. U atletici kad bude neki NR, o tome se moze procitati na dosta sajtova (u dve recenice). Ali kad Stjepanovic obori NR, a da nije u pitanju veliko takmicenje, toga nigde nema! I ko je jos cuo za Anju Crevar ili Vuka Celica i vise njihovih rekorda u seniorskoj konkurenciji... Svidja mi se izraz lavina, koji si upotrebio kad si objasnjavao kako je neka disciplina gde zastupljena. Majku mu, kad ce se i kod nas neka lavina pojaviti, a da nije u pitanju tatin fudbaler ili slicno. Meni zbog toga i ne smeta kad Korac tokom SP pljuje po srpskom fudbalu, jer je ogorcen na stanje u drustvu. Zar nije gotivna stvar kad recimo Jelaca, koja je 2. u Evropi moze slobodno da ode na Usce i da je svi zivi ne opsedaju, jer i ne znaju ko je. Normalnim ljudima ta anonimnost vredi citavo bogatstvo. :blue: Nole to najbolje zna.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 06 Nov 2014, 12:21

octopus wrote:Kad si se vec dotakao plivanja, tu je paradoks drugacije prirode. U atletici kad bude neki NR, o tome se moze procitati na dosta sajtova (u dve recenice). Ali kad Stjepanovic obori NR, a da nije u pitanju veliko takmicenje, toga nigde nema! I ko je jos cuo za Anju Crevar ili Vuka Celica i vise njihovih rekorda u seniorskoj konkurenciji... Svidja mi se izraz lavina, koji si upotrebio kad si objasnjavao kako je neka disciplina gde zastupljena. Majku mu, kad ce se i kod nas neka lavina pojaviti, a da nije u pitanju tatin fudbaler ili slicno. Meni zbog toga i ne smeta kad Korac tokom SP pljuje po srpskom fudbalu, jer je ogorcen na stanje u drustvu.


To je vise greh medija nego plivacke organizacije iako je atletika generalno nesto popularnija od plivanja jer se poneki miting i moze naci na SK, ES ili Areni, dok se prenose samo najveca plivacka takmicenja. Anju su mediji mogli i pomenuti jer nije mala stvar rusiti seniorske rekorde sa 14 godina pa bi se od toga mogla napraviti prica, mada su to rekordi u rangu onih Sare Savatovic koji takodje ne dobijaju previse mesta u javnosti nego se uglavnom prate rezultati pet-sest najboljih.

Kad si pomenuo Anju, stavio bih ruku u vatru da za nju Korac nije cuo, kao i da ne zna ko su prva i druga u Srbiji na 400 prepone, ko je prvakinja u bacanju kugle poslednjih 15 godina i sl iako zivi od plivanja i atletike kao i Rale koji sve to drzi u malom prstu i koji je na svakom prvenstvu, maratonu, krosu i ulicnoj trci. Lepo je kad neki virtouz krene da improvizuje, ali kada neko ko nema pojma o poslu koji radi i koji sve svodi na improvizaciju to je vec nesto drugo. Jer i taj Korac je slika nakaradnog stanja u drustvu, nestrucan i neprofesionalan, da li je iko cuo bilo sta o njemu u poslednja tri meseca (a verovatno dobija redovnu platu i sve ostale prinadleznosti), a kad odradi prenos u njemu imamo manjak informacija, a visak njegovih licnih utisaka, malo previse ljubavi i mrznje prema odredjenim nacijama i rasama, previse merkanja devojcica, macevanja sa forumasima i svega sto vise vise prilici onim koji sede na gajbama i ispijaju pivo ispred seoske trafike, a manje komentatoru na drzavnoj televiziji. Tako da mislim da Korac uopste nema prava da bude na bilo sta ogorcen.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby gogo23 » 06 Nov 2014, 23:12

jabukamen wrote: Poseta sajtu atletskog saveza govori dosta toga. U sekciji statistika su najbolji rezultati svih vremena koji su poslednji put azurirani pre godinu dana, a u tablicama sezone su od pre tri godine.

A predsednik ASS vlasnik najvece IT firme u regionu.

Srbija.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 07 Nov 2014, 09:05

Kako ce bilo sta povezano i pricati, kad dobar broj komentatora sa rts-a imaju posla 15 dana godisnje, a plata redovna i mora da se trosi. :wacko2: Svako normalan bi se propio i poceo da baljezga! :colera: Rale tezgari po mitinzima i ne da se da i njega kolotecina uhvati. Koliko puta sam samo pomislio sta li rade u svojim zivotima ljudi kao sto su Korac, Kovinjalo ili Dobrosav Gajic. Toliko lapsusa ni na autobuskoj stanici ne bismo culi. Ni ja ne volim kad Rale ne prica tokom prenosa, a Korac filozofira. Samo mislim da je dobro da neko potkaci trend u Srbiji da je najbolje biti fudbaler (i sve sto ide uz to) ili kosarkas, eventualno rukometas, a da je sve ostalo truba i da nije za prave muskarce. Samo Korac to ne radi diskretno i u par recenica, vec se sve pretvara u besmisleni monolog. Mislim da od svih nas Rale tad najvise sizi i snebiva se. :krsti: :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests