Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 06 Jan 2020, 19:30

Pare su bukvalno uništile njegovu karijeru. Smešno ovo zvuči iz ugla nekog ekipnog sportiste, ali za atletičara, mnogo je lepo zaradio i zbog toga je izgubio motivaciju. Ne krivim ga, 95% Srba bi isto odreagovalo na takav uspeh. 2014. godinu je odradio na talasu od prethodne, ali objektivno, nakon one čuvene trke, to više nije bio isti ni sportista ni čovek, kako je sam svojevremeno govorio.
octopus

Postby jabukamen » 07 Jan 2020, 07:44

Zvanican kraj karijere koja je realno zavrsena pre dobrih 5 godina. Na juniorskom prvenstvu u NS pre desetak godina se pojavila generacija koja je obecavala nesto veliko, Spanovic, Andric, Jelaca, ubrzo su se prikljucili i Dudas i Bekric. Sa vece vremenske distance ce se reci da su (ne samo Ivana) osvojili mnogo vise nego generacije pre, a kako sad stvari stoje i posle njih, ali licno ipak mislim da se moglo i vise, ako ne vise medalja, a ono da traju duze.

Karijere su uglavnom pune uspona i padova. Kod Bekrica je bio samo jedan uspon i jedan pad. Posto je uspon bio u godinama kada je to i prirodno, posto je nas onda se nije puno pricalo o tome, ali da je uvek bilo sumnjivo, bilo je. Posle toga sest godina gde je on bio povredjen i "povredjen", samo on zna kada i koliko.

Bekric je obelezio i kraj prosle godine. Pre koju godinu je AK Partizan upao u neke probleme pa se podelio na Partizan i Partizan 1945 da bi uskoro ovaj "originalni" valjda prestao i da postoji. Onda je nastala kriza i u ovom 1945 pa je onda napravljena podela gde su na jednoj strani bili velika vecina trenera i atleticara, a na drugoj strani deo rukovodstva. Ovi sportisti su napravili novo rukovodstvo sa Bekricem na celu, ali ih je staro sprecilo u tome jer je kod njih pecat. Sada svi ti treneri i sportisti nece vise da budu u tom klubu pa ce verovatno da se napravi i novi klub, moj predlog za ime je Partizan 2020. Ovo sam ja prepricao svojim recima, sta se tacno desava i ko je u pravu u ovom cirkusu nemam pojma.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen

Postby octopus » 13 Jan 2020, 09:28

Još jedna skandalozna odluka u srpskom sportu. Iako se oguglalo, čovek se opet iznervira. Tako je malo mitinga na kojima seniori mogu da nastupe i neko pametan se našao da im zabrani da na takmičenjima za mlađe kategorije nemaju pravo da se takmiče van konkurencije. Da paradoks bude veći, stranim atletičarima je to dozvoljeno! Toliko komentara je ovde napisano samo zahvaljujući vremenima i daljinama koji su postignuti vk, a od sad to više neće biti slučaj.

Na prvenstvima Beograda u mlađim kategorijama apsolutna dominacija zemunske Mladosti. Odličan je bio i Top Džamp. Jedina dva beogradska kluba koji napreduju, ništa bez glavnog i odgovornog. Ostali ili se trve unutar kluba ili se gase ili osipaju. Poneko se i ovajdi od svega toga, ali bez kvalitetnog rada, ti mučenici koji dođu da nastupaju za takve klubove, ostaju po sezonu maksimalno dve i beže dalje.
octopus

Postby werbatim » 13 Jan 2020, 11:14

Mislim da je stranim atleticarima dozvoljeno, ali u istoj starosnoj kategoriji. Sto ne umanjuje besmisao izbacivanja VK za seniore.

Seniori mogu taj dan, ali da se takmice do 10h ujutro ili posle 18h (pre nego sto pocne i kad se zavrsi juniorski) :blue: :blue: :blue: i to ako se neko prijavi da organizuje "miting".

Koja li je fora sa tom zabranom i cija li je to ideja?
werbatim

Postby octopus » 13 Jan 2020, 12:17

Verovatno je to zbog dodatnog a volonterskog rada ljudi iz republičkog i regionalnih saveza, pri čemu se startnina vk ne naplaćuje. Ovako, nek organizuje neki klub, pa nek oni gube vreme. Mi da odradimo naše od 10-18h, a vi pre i posle toga radite šta hoćete.
octopus

Postby jabukamen » 14 Jan 2020, 05:37

Slazem se da je odluka losa. Bio kup, pa velika nagrada Srbije, pa kup, pa ce sada permit mitinzi, pa ce onda verovatno kup, ali seniora nema pa nema. Mogu se svake sedmice organizovati takmicenja za sina Filipa (nije Covic) i njegova dva drugara, ali seniora (ni solidnih) nema. To se pre 5-6 godina pokrivalo sa sjajnom generacijom, kasnije samo sa Ivanom, ali sada je to postalo ogoljeno. Cak ni pare nisu toliki problem, ali ni kvaliteta ni kvantiteta. Da postoji bar jedno pa da se iz njega izrodi ovo drugo, ovako moze se uvoditi i ukidati sta god se zeli, slaba vajda.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen

Previous

Return to Atletika