Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 09 Jul 2018, 09:46

Ni drugog dana nije bilo nekih uzbudljivih rezultata. Štaviše.

Najzanimljiviji detalj jeste da je Dijana Šefčić po (čini mi se) 21. put zaredom postala prvak države! Rekord za sva vremena. Nećemo o rezultatu. :biggrin:

Bekrić napreduje, ali to nikako nije bekrićevski. :biggrin: Samo jednu stotinku brži nego u Sloveniji, trčao 51.59s.
Amela konačno imala jednu pristojnu trku, iako je to bilo preko 5 sekundi iza ličnog - na 800m pobedila sa 2:04.96. Od Vozaba se u istoj disciplini više očekivalo. Pobedio, ali samo 1:53.21. Nаžalost, prejak vetar i nevažeći rezultati u trkama na 200m u obe konkurencije. Pobedili su naravno Zorana i Aleksa sa, da ipak napišem, 23.62s (=PB) i 21.45s (24 stotinke lošije od ličnog). Nadam se da im je ova sezona samo period male stagnacije, pred novim rezultatskim skokovima i primicanjima državnim rekordima, u obe sprinterske discipline.

Obradovao sam se kad sam video da će se Gardašević takmičiti, jer sam bio ubeđen da je ozbiljnije povređena. Pobedila, a rezultat 6.21m je trenutno u drugom planu. Samac pobedio sa 77m i otprilike ovu daljinu treba očekivati i na EP. Junior Novaković dominantan u troskoku sa 15.18m. Konstantan je na ovim daljinama u poslednje vreme. Nadam se da ćemo za godinu-dve-tri od njega imati i daljine preko 16m, koje baš odavno nisu viđene u našoj zemlji.

Sve ostale nedeljne discipline, čije rezultate nisam naveo - apsolutno amaterski nivo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 11 Jul 2018, 06:46

Odgledah snimak sa najveceg domaceg takmicenja i osnovni utisak je - tuga. Biljana Topic rekreativno, Sefcic je dosta svega, Milos Salaski napusta zemlju pa se ne zna koliko ce jos Tamara i Vozab uopste trcati, prvakinji u visu je atletika predzadnja rupa na svirali, Kolasinac sa klizavim krugom, Milica sa skracenim zaletom bez ambicija za nastavak sezone, Amela zadovoljna plasmanom na MI, Grujicke i Damjanovic otisle u SAD i sa boljim uslovima postizu rezultate na nivou onih koje su imale sa 15 godina, publike nema. Cak ni Brankovic ne zvuci previse hvalisavo.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 11 Jul 2018, 07:52

Dijana Šefčić po 30. put prvak Srbije, računajući i dvoranska prvenstva! Prošle godine je rekla da će ove da završi karijeru, ali joj se osladilo pa je rekla će još 1-2 godine da se takmiči. :biggrin: Kad je neka pobedi sa 11.50m, tad će osetiti da je vreme za kraj.

Dosta njih bez ikakvih ambicija. Odgovori u fazonu - Cilj mi je da nastavim da treniram. Mada skidanjem atletskih staza sa naših najvećih stadiona i to će da bude izazov.

Sviđa mi se Bekrićev stav, ali i u periodu depresije on je umeo da bude slatkorečiv... On i Vučenovićka, uz Bibića, glavni kandidati za ispunjenje norme za Euro. Vučenovićka dosta samouverena da će ispuniti normu, koja je vrlo zahtevnih 59m.

Saznali smo i da je Ristić povređen i da ga nećemo gledati na EP. :crybaby: Drago mi je da je Gardaševićka u potpunosti sanirala povredu. Kolašinac je rekao da je Državno (19.92m) samo zagrevanje za sinoćnji miting u Pragu gde treba da pokaže punu snagu, a snaga su 3 cm, jer je bacio nestvarnih 19.95m.

Branković dok je pričao i kritikovao, umalo nisam pomislio - To care. Međutim usra motku na kraju. Navodno, Državno je katastrofa, ali bilo bi sve ok da je učestvovalo nekolicina njih koji su izostali iz nepoznatih razloga (ljut). :biggrin:
Da, time bi se rešili svi problemi. I medijsko interesovanje za atletikom i poseta publike i interesovanje dece za treniranjem i porast kvaliteta. :biggrin: A to što su organizovali takmičenje, da na njemu ne mogu da učestvuju najbolji mlađi i stariji juniori je tek posebna priča. Kao da je nekome u interesu da kvalitet bude što slabiji.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Radonjaa » 11 Jul 2018, 07:57

octopus wrote:Kolašinac je rekao da je Državno (19.92m) samo zagrevanje za sinoćnji miting u Pragu gde treba da pokaže punu snagu, a snaga su 3 cm, jer je bacio nestvarnih 19.95m.


:lol2: :lol2: :lol2:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13225
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby tremi08 » 11 Jul 2018, 13:29

Radonjaa wrote:
octopus wrote:Kolašinac je rekao da je Državno (19.92m) samo zagrevanje za sinoćnji miting u Pragu gde treba da pokaže punu snagu, a snaga su 3 cm, jer je bacio nestvarnih 19.95m.


:lol2: :lol2: :lol2:


Kapiram da ce kad zavrsi svoju neslavnu karijeru, zasesti u stolicu sefa bot tima njegove stranke, posto realno samo obecava nerealno realne stvari a mozda ga i saceka fotelja kao i sve glavne botove- Tanaskovic, Grbovic...
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 11 Jul 2018, 14:43

Sve je moguće. I Dudaš je na nekoj izmišljenoj funkciji direktora u NS, pisali smo o tome. Videli sportisti kako Srbija funkcioniše, pa i oni koriste neke oprobane recepte šlihtanja zarad ogromnih ličnih benefita.

Kolašinac ima 34 godine, taman bi mu sad dobro legla fotelja da popuni jaz između loših rezultata i nacionalne penzije, koja stiže za 6 godina. Taman koliko će ovi još biti na vlasti. A sutra će verovatno prvi graktati kad se ukaže prilika da traži otcepljenje takozvanog Sandžaka. Ja da se pitam, zbog one zastave koju kao nije video oko svog pojasa, oduzeo bih mu sve državne počasti.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 14 Jul 2018, 22:13

Nek sam proklet ako nisam u pravu, ali mi Srbi u svemu vidimo neku zaveru. Sto kaze Dodik - Ja ne verujem u teorije zavere, vec u zavere. Strahinja Jovancevic ispunio normu za EP skokom u Beranama 7.98m. Njegov otac je inace Beranac, a Strahinja je svake godine drag gost mitinga i uvek sa ponosom istice svoje korene. Nisam pri informacijama, mozda cu pogresiti, ali i njegov stari PB od 7.92m postavljen je upravo u Beranama. Hajde i da progutamo ovu pricu. Ali na istom mitingu i Milica Gardasevic je ispunila normu skokom od 6.64m. I ona je popravila PB, mislim za 8 cm. Oboje su skocili oko 30 cm dalje od svojih najboljih ovogodisnjih daljina i naravno, sve pri regularnom vetru. Sad neka mi neko objasni, koja je to verovatnoca?! Izguglah, nije Meksiko Siti, ipak je samo 700m nadmorske visine. Zaista tuzno.

EDIT: Sad videh da je stari licni Strahinja postigao u Rumuniji. Malo mi je lakse.
Neka me oboje demantuju na EP. Inace, veliki broj znacajnih licnih rekorda je danas postignut u Beranama. Mozda su merili u jardima. :biggrin:

Sada i bez: Bibica, Bekrica i Vucenovicke, koji su bili glavni kandidati za top ten, imamo desetoro predstavnika na EP. Nerealno mnogo, uzimajuci u obzir povrede Anica i Ristica i "povredu" Dudasa.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 15 Jul 2018, 06:30

octopus wrote:Oboje su skocili oko 30 cm dalje od svojih najboljih ovogodisnjih daljina i naravno, sve pri regularnom vetru.


I Sara Lukic 6.15, dobrih 20cm preko licnog. Video sam sliku iz Berana, zaletiste izgleda prilicno trosno, daleko od idealnih uslova.

Moze ih biti i 15 u Berlinu, ali osim Ivane niko ne uliva poverenje ni da ce biti blizu svog maksimuma koji je u evropskim okvirima skroman.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 17 Jul 2018, 06:59

Dosta kvalitetnih rezultata naših ovog vikenda, i mimo beranske rapsodije.

U Sloveniji Tamara Salaški istrčala SB 52.63s.
Barjaktarovićka na 200m takođe SB 23.80s.
Bekrić se muči, imao je trku preko 52s.
Kijanović opet blizu ličnog na 100m, rezultat 10.63s.

U Dimitrovgradu Bilja Topić troskočila SB 13.64m (norma za EP je 13.90m :biggrin: )
Angelina skočila uvis 1.62m. Mislim da joj je to i PB, nisam siguran.

U Beranama je zapažen nastup imao i Dimitrije Novaković sa troskokom 15.48m, što mu je i novi PB.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 18 Jul 2018, 04:25

Moram priznati da sam malo sumnjao u verodostojnost svih ovih rekorda iz Berana (Milica i Dimitrije su cak imali i negativan vetar), ali su me ljudi sa atlexa razoruzali svojim argumentima.

Pre nego što objavimo snimke sa fantastičnog nastupa svih daljaša na ''5. međunarodnom mitingu Ivangrad 2018'' u Beranama, moramo na samom početku da suzbijemo sve eventualne priče, špekulacije ili bilo kakva osporavanja ovih rezultata.

Stadion u Beranama ispunjava sve uslove kako bi na njemu moglo da se organizuje takmičenje i gde su rezultati u svim disciplinama regularni!

Ako se pitate kako i zašto su baš skakači tako dobro nastupali, odgovor je vrlo jednostavan.

Zahvaljući glavnom organizatoru takmičenja Zoran Jojicu dalj je postavljen kao centralna disciplina i stavljena na kraj takmičenja. Ideja je bila da se svi atletičari i svi ljudi koji su došli da gledaju ovaj miting okupe oko zaletišta i podrže daljaše, kao i prve zvezde mitinga Milicu Gardašević i Strahinju Jovančevića.

Kako bi spektakl bio potpun organizatori su stavili da skakanje bude mešovito i naizmenično (kako dalj, tako i troskok ranije). Ovoj potez takmičenje je učinjeno još zanimljivijim a i sami skakači su rekli da im je bilo zanimljivije da ovako skaču (ovde moramo još jednom da spomenom, stroge, srpske sudije, koje se strogo drže pravila, čak i kada one štete atletici, čak i kada ih niko na svetu ne primenjuje tako (primer crvenih kartona ali da se ne vraćamo ponovo na to)).

Publika koja je bila jako blizu (u granicama dozvoljenog) davala je skakačima poseban draž takmičenja. Po rečima mnogih, po prvi put su se zaista osetili kao na pravom, velikom, takmičenju, gde su oni glavni glumci (a ne neki putujući ansambl koji ide po selima i gde ih gleda po troje ljudi, kakav je primer po našim takmičenjima), a ne da im treninng i takmičenje dođu gotovo na isto.
E u ovome se krije odgovor na pitanje, otkud toliko dobrih rezultata u Beranama!

I ako su Berane rodni grad roditelja Strahinje Jovančevića, publika je podjednako bodrila sve skakače, a kada je Strahinja skakako, iz serije u seriju, kako se približavao toj magičnoj granici norme za prvenstvo Evrope, navijanje je bilo gotovo fudbalsko. Delirijum i vika, kod svakog skakača kako se približavao dasci bio je ogroman motiv i adrenalin za sve , toliki da većina nije bila ni svesna pojedinih skokova da li su dobri ili ne. Publika je bila sa obe strane jame, svi učesnici su bodrili jedne druge, prelepe slike su viđenje u Beranama, prave sportske, prave atletske.

I vreme je išlo na ruku daljašima. Vetar koji je tokom celog dana a i na samom takmičenju duvao (u prsa trkačima), daljašima se smirio i gotovo celo takmičenje je bio 0 m/s. Polako je počelo i sunce da zalazi i temperatura i vazduh su bili savršeni. Tako je, kažu, uglavnom stalno u ovo doba godine posle 5,6 sati.

Nadamo se da smo svim nevernim Tomama objasanili uzrok ovako dobrih rezultata.


Glupavi organizatori mitinga u Cirihu i Monte Karlu, umesto sto daju milione ucesnicima, treba da pustaju muske i zene naizmenicno, primaknu dvanaest gledalaca da motivisu i eto svetskog rekorda.

Nazalost, na balkanijadi koja pocinje prekosutra na kojoj ce svo cetvoro imati priliku da potvrdi ove rezultate sumnjam da ce znati za recept za duge skokove.

Sto se recepata tice, meni se dopalo sto je veliki broj nasih takmicara ucestvovalo na prvenstvu Slovenije, mozda bi i nase prvenstvo bilo jace, a konkurencija manje jadna sa nekoliko kvalitetnih Crnogoraca, Bosanaca, Hrvata i Bugara.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 18 Jul 2018, 17:00

Ima li nekih snimaka ili fotografija, nemoguce da u eri pametnih telefona nigde nema ovo zabelezeno, meni bi bilo zanimljivo da sam prisustvovao, morao bih bar fotografiju da napravim.

Edit: Evo nadjoh nesto

Spoiler: pokaži
Image
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 18 Jul 2018, 20:58

Snimak a tek slika ništa ne pokazuju. Kad je Ivana skočila 7.24m, meni je to tad smešno zvučalo, jer je izgledalo mnogo kraće. Od tad sam počeo da obraćam pažnju. Isti skok iz više uglova, izgleda kao nebo i zemlja.

Pored ovo dvoje koji su ispunili normu, i Novaković je skočio 30cm preko SB, Sara Lukić isto. Ne pamtim da toliko ljudi na jednom takmičenju nadmaši sebe, a svi za gotovo isto centimetara. Nešto tu debelo smrdi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 18 Jul 2018, 21:22

Vise sam mislio da se "oseti" ta atmosfera koja je podigla skakace, citajuci jabukamenov citata sa sajta Atlexa zamislio sam malo drugaciju sliku :beyond:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 19 Jul 2018, 05:14

Ukucas u youtube atlex i pojavice se oba skoka. Na snimcima se ne vidi ni odakle se meri ni dokle se meri (ako se uporedi sa drugim skokom na youtube gde je skocila 6.62 cini se da je i ovde bio sad vec cuveni kraci zalet), nema ni sa strane orijentacije sa ispisanim metrima, samo se cuje sudija koji kaze rezultat i to je to.

Mene ova situacija podseca na zakljucivanje ocena maturanata koji svom razrednom kupe vinjak da ga odobrovolje, a onda on jeste Strahinja tvoj prosek ocena bio 3.80, ali ti treba za fakultet - petica, onu tvoju jedinicu Milice necemo uzeti u obzir, svakom se desi los dan, dobra si devojka zakljucno petica... I svi srecni i zadovoljni, niko nije ostecen, niko nije izgubio prvo mesto ni na tom takmicenju, neki su popravili licne rekorde, neki ce videti Berlin i zakaciti se jace na sisu saveza i drzave, milina.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 21 Jul 2018, 05:35

Odlican prvi dan balkanijade (koja postaje sve ozbiljnije takmicenje jer se pored balkanskih zemalja ukljucuju i neke nove, prvo Izrael, a sada i Ukrajina) za nase. Zlata za Teodoru Simovic, za Bekrica sa SB 51.05 sto je samo 15 stotinki slabije od norme za EP, srebro za Salaski sa SB 52.26, dobri i sprinteri Zorana i Kijanovic ciji je PB bio 10.59, a juce je trcao 10.59 dva puta, Jovancevic srebro sa 7.70m. Ipak, najbolji kod muskih Bibic koji je rutinski pobedio sa novim PB 3.43, a kod zena Vucenovic koja je celu seriju bacala preko 56m, da bi u poslednjem hicu bacila sjajnih 60.60m, dovoljno za zlato i za Berlin.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests