Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 26 Nov 2016, 06:13

Nisam bio ja, rezultate sam gledao na fb profilu ak CZ gde stoje danima. :biggrin: Mada, desavalo se da pogledam stream sa finala drzavnog prvenstva ili kupa (kada se pustao) ili reportaze onog lika iz KG pa bude neki jednocifren broj. Ako se od tog malog broja izuzmu takmicari, roditelji i treneri ostane bas mali broj ljubitelja, ne znam gde je onih 220000 fb fanova Ivane Spanovic koji je svake godine izguraju da bude prva atleticarka Balkana, Evrope, univerzuma iako sva ta podneblja deli sa Perkovic.

Posto je u pitanju prvo takmicenje u postolimpijskoj godini, neki propustaju cak i letnja takmicenja, o zimskim da ne pricam ocekujem vise odlicja za nasu ekipu, ali recimo od Kolasinca (ne pratim sta se desava sa njim) da to uradi sa 20.15m, Dudas sa dobro slabijim zbirom nego pre cetiri godine, Anic sa 7.82m i slicno, vise kao posledica odsustva konkurencije nego kao njihovog procvata i kvaliteta.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 26 Nov 2016, 07:06

Mene bas zanima koliko ce ljudi biti u Areni na EP, cena ulaznica mi izgleda vrlo povoljno, a bice sigurno dosta vrhunskih atleticara i atleticarki. Da sam tamo ne bih imao dilemu, oduvek me je znaimalo kako to izgleda pratiti uzivo u dvorani.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29716
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 28 Nov 2016, 06:04

Trebalo bi da bude dobro popunjeno jer traje samo tri vikend veceri jedno je otvaranje, drugo je subota, a trece Ivana. Naravno, dosta zavisi i od propagande, mnogo vise od toga da li ce se pojaviti Lavileni ili Storl.

Jeste da je nebitno ko je koji klub, ali eto da pomenemo. http://zurnal.rs/miks/atletika/41921/pa ... m-humska-1
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 02 Dec 2016, 08:24

Asmir Kolašinac:
Imam još oko tri meseca do početka prvenstva Evrope u dvorani i mislim da je to sasvim dovoljno da se pripremim najbolje što mogu. Ne smem da ponovim grešku od prošle sezone, kada sam pogrešno tempirao svoju formu. Sada je sve fokusirano na mart. Za medalju na EP biće potreban hitac od 21 metra.

Kad je shvatio da je vrag odneo salu i da je onih 21.58m (sad to mozemo reci) slucajnost, promenio je plocu.
A celu proslu sezonu je pricao kako mu je forma u martu nebitna, jer ga ne zanima dvoransko takmicenje, vec se iskljucivo sprema za OI. Medjutim sad kad je procenio svoje realne mogucnosti u vezi nastupa na OI i SP na otvorenom, definitivno je da ga ta dva takmicenja vise nece zanimati, vec iskljucivo dvoransko SP, EP na otvorenom i narocito dvoransko EP, gde ce sa nekih (realno maksimalnih) 20.70-20.80m moci da trazi svoju sansu za medaljom. Ocigledno je da ga mnogo boli sto nije nastupao u Portlandu i sto u Amsterdamu nije bio 100% spreman. Totalno pogresna taktika, bazirana na laznom optimizmu, uzela mu je jednu a mozda i dve medalje u 2016-oj godini.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 09 Dec 2016, 15:32

Nasi se pripremaju za EP. Bekric, Dudas i Salaski su u Africi. Nekad je bio Medulin, pa u doba sankcija Bar, a sada vise niko ne ide ni na grcka poluostrva ni u Antalije nego samo egzotika. Ivani ne treba dici spomenik nego mauzolej jer na njen racun (dobro ima verovatno i do toga sto je rukovodstvo saveza otvoreno odano aktuelnoj vlasti) Dudas u poslednjih pet godina ima vise boravaka u Africi nego kompletiranih desetoboja. Uz Tamaru i muza/trenera, po Raletovim recima velikog osamstometrasa ciji rezultat nije u 50 najboljih u Srbiji je i Raovic koji se prvo slepao uz Bekrica, a sada je ponovo zahvaljujuci tudjem kvalitetu na lepoj destinaciji.

U Srbiji je u toku prelazni rok, Bekric je presao u Partizan, Kolasinac, Kijanovic i jos neki u Partizan 1945, deca koja su presla u Partizan sa prezimenom uredno nose opremu crnobelih, niko ne pominje prelaz, sta se tu desilo nemam pojma. Samac je zavrsio sa Vosom, da li i sa Kamasijem videce se.

Na dodeli nagrada najboljim beogradskim atleticarima Jevrosimovic izjavio da ce oprema posle EP da ide u Cupriju gde ce se praviti druga (rece od tri) atletska dvorana. Ne znam princip po kom se odredjuju lokacije stadiona i dvorana, Novi Pazar je ok, Krusevac i Cuprija mozda manje, lepo je sto nicu stadioni i dvorane, valjda ce biti i atleticara.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 20 Dec 2016, 13:51

Tragedija je da i Pazar i Cuprija dobijaju atletski stadion/dvoranu, a da Novi Sad i Kragujevac, koji su mnogo veci gradovi i atletski centri to nemaju (ne racunam tunele i poludvorane, kako ih vec Vesa naziva). Koji li su to atletski kriterijumi kojima se vode? Pazar - Ljajic, Krusevac - Gasic. Ali sta dovede Cupriju na atletsku mapu Srbije? Verovatno Verin svetski rekord od pre 50 godina. Sve nakaradno. :krsti:

Malo o Bekricu:
Први интервју Бекрића од преселења у Чешку
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 27 Dec 2016, 06:51

Pored ovakvih nada kao sto je Grnovic (licni 7000 poena, nekoliko momaka je na OI stiglo do tog dostignuca posle osme discipline), nije cudo sto se gleda sta Bekric radi. Kad pomislim da on i dalje ima 25 godina, bas steta sto je prokockao nekoliko bitnih godina.

Kad smo kod tih koji su prokockali, slusao sam juce Jelacu na radiju i otprilike se lane povredila i operisala pa se sada priprema, ali ako i ne bude spremna (ja sam shvatio da i nece biti) onda se nada da ce 2018. biti ponovo u akciji. Suma sumarum, da ponovim po ko zna koji put, dugo nam Ivana bila ziva i zdrava.

Objavljen kalendar takmicenja. Pored najavljenog gran prija tu je i neko takmicenje regiona sta god to bilo.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 27 Dec 2016, 08:31

Bas tako. Mislim da nam u pravi cas dolazi ovo dvoransko EP u Beogradu, kako bismo imali priliku da na ovom takmicenju i treci put zaredom osvojimo po dve medalje. Do sada smo imali Kolasinca kao jakog kandidata za tu drugu medalju. I ne samo sto je on pao, nego gledam malog Bukovieckog kako ovih dana podize neke brutalne tezine tegova, sve licni rekordi oboreni za 20 kilograma. Za njega je vec sad 21m macji kasalj. Tesko ce se vise ponoviti vremena kad je Asmir bio bronzani na EP na otvorenom sa skromnih 20.36m, kao i evropski dvoranski sampion sa 20.62m (a za zlato mu je tad bilo dovoljno i 20.35m). Sve se na evropskom nivou pomerilo za pola metra, a na svetskom zahvaljujuci dopingovanim Amerima i vise od toga. Mozda izvuce neku bronzu na napaljenost pred domacom publikom i iskustvo, bio bi to objektivno veliki uspeh, osvojiti 3 medalje u ovom rangu. Samo bila bi steta da svoj CV ne pojaca i sa jednom svetskom (makar dvoranskom) medaljom. Ipak je Peric zbog toga, i dalje po meni u maloj prednosti.

Izmisljaju sve vise takmicenja, igraju se. Nek za pocetak stvore nekog novog aduta za evropsku medalju. Ako Anic ili Asmir ne iznenade, bice katastrofa. A nerealno je i da Ivana bas uvek bude na visini zadatka. Mozda sam vec pisao, ako Ivana sad osvoji medalju, postici ce uspeh koji mozda nijedna evropska atleticarka nikad nije uspela ili ih je jako malo takvih. Od 9 takmicenja u olimpijskom ciklusu, nakon eventualne medalje u Beogradu, imace svih 9 medalja!

2013. SP bronza,
2014. dvoransko SP bronza,
2014. EP srebro,
2015. dvoransko EP zlato,
2015. SP bronza,
2016. dvoransko SP srebro,
2016. EP zlato,
2016. OI bronza,
2017. dvoransko EP ?

Steta sto je na dvoranskom EP 2013. godine bila peta (izvisila za 3 cm), inace bi vec imala taj impozantni uspeh i to sve u istom ciklusu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 28 Dec 2016, 14:49

Realno, Srbija je stabilan evropski atletski trećeligaš tj. nismo u top 25 atletskih nacija u Evropi, pre će biti da je zato svaka osvojena medalja ravna čudu, nego da je njihov eventualni izostanak katastrofa...
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 166
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 29 Dec 2016, 08:00

Niko ne spori da smo evropski treceligas, ali na svakom tom takmicenju trece lige, mi imamo 7-8 pobednika koji bi bili pobednici ili drugi-treci i na takmicenju prve lige. E o njima ja govorim i to o cetvoro-petoro najboljih. Naravno, ne racunajuci Spanovicku.

Meni nije tragedija kad vrhunski pionir, mladji junior ili stariji junior ne naprave karijeru. Milion je stramputica koje ih cekaju do vrhunskog seniorskog nivoa i normalno je da ih put odvede na neku drugu stranu. Ali kad ti imas jednu Jelacu, koja taman sto je pocela da uzima navidjen zalet (ala mala Hrvatica) i koja je tvrdim trebala 'ladno da osvoji zlato u Riju i imala cak potencijal da se priblizi svetskom rekordu... Kad imas Bekrica koji sa 22 godine osvaja svetsku bronzu sa vrhunskim vremenom u disciplini u kojoj se najbolji rezultati ocekuju oko tridesete... Kad imas Kolasinca koji je 2015. godine imao cak tri evropske medalje (da ne ulazim u konkurenciju) i rezultat 21.58m i koji najavljuje kako se od njega najbolje ocekuje u Riju i Tokiju (sto i jeste bilo realno), a sad vidimo da je bas te 2015. godine i dosegao najvece visine... Kad imas Dudasa koji sa 22 godine osvaja 8256 bodova sto mu je donelo 6. mesto na svetu... Kad Amela Terzic nakon savrsene karijere u svim mladjim kategorijama (cak i u mladjim seniorima) na svakom seniorskom takmicenju ima tremu k'o Slavoljub iz Slagalice... ne moze covek to stanje da opise drugacije nego katastrofalno.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 29 Dec 2016, 09:49

Znam da Srbija nije igrala kosarkasko finale OI zbog rukovodstva, isto tako ni juniori nisu ispali zbog rukovodstva, ne mogu Vesa i Brankovic stvoriti tri Spanovicke. Ovim se ne moze poreci da takmicari imaju sjajne uslove, da se prave te hale i stadioni (u tome se razlikuje od tenisa koji nije iskoristio rezultat i reflektore javnosti), ali to neumorno isticanje samo pozitivnih stvari uz zmirenje na sivu sadasnjost i neizvesnu buducnost je bas iritirajuci. Jeste dosla medalja posle 60 godina, ali mi nikako da se dokopamo pozicije 24. evropske reprezentacije, ekipe fakticki ne postoje, 80% seniorskog prvenstva cine juniori i tome slicno, ali se u vojvodisanju i serdarisanju tako nesto ni ne pomene, sve je blistavo i sjajno, nikad bolje i to bas iritira.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Foteljas » 29 Dec 2016, 10:16

Meni nije tragedija kad vrhunski pionir, mladji junior ili stariji junior ne naprave karijeru. Milion je stramputica koje ih cekaju do vrhunskog seniorskog nivoa i normalno je da ih put odvede na neku drugu stranu. Ali kad ti imas jednu Jelacu... ne moze covek to stanje da opise drugacije nego katastrofalno.

Samo da primetim da je i Ivana bila u odredjenoj krizi/stagnaciji tamo u periodu od 2008-2012. godine, cini mi se da tada nije imala preterano zapazene rezultate u odnosu na onaj period kada je nastupala kao klinka (mada je bese vukla i povredu), ne znam da li se sada jos neko seca onog njenog skoka od 4,3 metra u prvoj seriji finala OI u Londonu 2012 i prica o silikonima. A onda se od onog SP 2013. godine sve preokrenulo...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 29 Dec 2016, 10:19

Nigde sem na Avangardi ne moze da se procita bila kakva argumentovana kritika bilo cega u srpskoj atletici. Sprega sa sns-om je i u domenu atletike dovela do medijskog mraka. Da od svih saveza, samo atletski (cak ni kosaraski) savez podrzi jednu ljudsku ljigu za predsednika OKS, mnogo govori o kakvim je igrarijama rec. Dobro je bar da se te veze koriste za izgradnju infrastrukture i tu im se skida kapa. Ali da niko ne kritikuje nista sto je lose (a to lose kao sto kazes nema nikakve veze sa rukovodstvom ass, vec sa drugim stvarima), skroz mi je nejasno. Pokojni Korac je jedini to radio. Kod Raleta mi se ne svidja sto o svima govori samo u superlativima, ali i on je covek otac troje dece kojima obezbedjuje bolju buducnost tezgarenjem po raznim mitinzima, pa je jasno zasto ima takav stav. Njegovo poznavanje atletike se ne dovodi u pitanje. A zasto nakon Koraca ne postoji samo JEDAN novinar koji bi bilo sta rasvetlio, slika je i prilika situacije u drustvu. Svi imaju neku sitnu korist ili se plase da ne izgube posao, pa samo cute. Jedna Hrvatska je osvojila 3 medalje, od toga 2 zlatne, pa nema euforije ni blizu onoj, koja se siri iz kuhinje ass-a.

Jos jedna stvar. Skoro sam slusao intervju sa dzudistom Kukoljem. Informacija iz prve ruke, kratko i jasno. Kaze da ne zeli da razmislja kao vecina ostalih sportista u Srbiji, kojima je zivotni cilj da osvoje tu jednu medalju i da posle toga ne rade vise nista u zivotu. Mislim da je upravo to glavni i jedini razlog pada svih nasih vrhunskih atleticara. Ne valja kad nema para, a ocigledno da ne valja ni kad ih ima vise nego dovoljno za normalno treniranje.

Foteljas wrote:Samo da primetim da je i Ivana bila u odredjenoj krizi/stagnaciji tamo u periodu od 2008-2012. godine, cini mi se da tada nije imala preterano zapazene rezultate u odnosu na onaj period kada je nastupala kao klinka (mada je bese vukla i povredu), ne znam da li se sada jos neko seca onog njenog skoka od 4,3 metra u prvoj seriji finala OI u Londonu 2012 i prica o silikonima. A onda se od onog SP 2013. godine sve preokrenulo...

U pravu si. Da nije doslo do tog preokreta i ona bi bila na onoj malopre pobrojanoj listi. Ali kako njoj pare ne udarise u glavu kao ostalima? :think:
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Foteljas » 29 Dec 2016, 10:38

Ne znam, Ivana je generalno vrlo redak primer medju srpskim sportistima, tada 2012. je delovalo da ce bataliti atletiku i otici u starlete, a ona za cetiri godine postala nas najbolji atleticar ikada i jedna od najboljih sportistkinja.

A za ove ostalo si sasvim u pravu, kada bi tu dodao i masu onih propalih i nedorecenih sportista od ranije, pocevsi od onih koji su ranije i bili pri samom vrhu ali nikada nisu imali kontinuitet medalja kao Ivana danas (Topic, Jevticka), do onih koji su obecavali i kao mladi imali neke respektabilne rezultate, ali u principu nikada nisu uradili nista narocito (npr. sta je bilo sa Sonjom Stolic ili Danijelom Jahicem), onda dodjemo do zakljucka da je prosto nemoguce da sam sistem nije imao uticaja na tolike silne propalitete i lose rezultate.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 30 Dec 2016, 08:05

octopus wrote:Nigde sem na Avangardi ne moze da se procita bila kakva argumentovana kritika bilo cega u srpskoj atletici.


Ajde sto nema kritike, nego nema nicega. Sve se svodi na c/p, Spanovic, Isinbaeva, Bolt i to je to, zvanicna drzavna prvenstva i balkanijade prolaze ispod radara svih medija. A nije bas da niko ne dobija platu od atletike. Evo, pre koji dan su prilicno brojni predstavnici medija (medju kojim i cuveni atletski pregalac Dragan J Vucicevic) bili na koktelu povodom proslave atleticara godine, dobili besplatne ulaznice (jeste da ne vrede puno, ali i sirce je slatko kad je dzabe) i to je to sto se njihovog pracenja kraljice sportova tice.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests