Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 05 May 2016, 05:01

Sudeci po eyof-u gde je u taktickim trkama pobedjivao decake od kojih je imao slabija vremena mislim da mu je to cak i jaca strana. Popravljanje vremena je izrazito vazno jer ako imas puno losiji rezultat i ako si klasa ispod konkurencije ne moze ti pomoci nikakav finis (jednom se desi Split i Snezana Pajkic).
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 05 May 2016, 07:00

Slazem se da sve price padaju u vodu ako se u finalima najvecih takmicenja ne obori licni rekord (naravno u disciplinama gde nema taktickih trka). Licni rekordi ostvareni recimo u maju sluze samo za sepurenje, a pravi sampioni pokazu formu onda kad treba. Kad se samo setim Amera na 400mH prosle godine u DL kako su razbijali (by the way sutra krece ovogodisnja sezona prvim takmicenjem u Dohi), a na SP svi su popadali od umora u finisima kvalifikacionih ili polufinalnih trka, pa niko nije uspeo da se plasira u finale.

I Kolasinac i Spanovicka i Bekric i Jelaca, svi su bar 80% evropskih i svetskih medalja osvojili obaranjem licnih rekorda.
Sto se tice Elzana, slusao sam skoro Amelu kad je izjavila da do skoro uopste nije imao tehniku i svi u klubu su iznenadjeni kako neko sa tako nezgrapnim trcanjem moze da napravi tako dobre rezultate.
On je zimus pricao da planira da se prebaci na 5000m. Ocigledno, jos uvek se pronalazi. Ja bih voleo da ostane na 1500m, jer je rec o mnogo atraktivnijoj disciplini, gde Evropljani imaju vece sanse, a i gde nam je mnogo jaci NR nego na 5000m, pa bi i to moglo dosta da ga pogura napred.

Takticke trke jesu prica za sebe, ali kako okrenes treba ti jak finis. Ja iskreno jos uvek ne vidim da to Elzan ima u sebi. Ali on se uglavnom takmici sa mnogo starijima od sebe, pa je to jos uvek jako tesko primetiti. Vredan je i skroman momak, sto su vrlo pozeljne osobine. Cerovca, njegovog prethodnika, stav buntovnika bez razloga je oterao od vrhunske atletike.

Atina jedva prebacila 50m. Jelaca je sa 19 godina bacala preko 60m, ali dobro. Ni 55m u ovoj sezoni, nije los prolazni rezultat, narocito ako ga ostvari na SP. I Mijailovic i Gardasevicka takodje imaju normu za juniorsko SP. Ceka se i Elzan, iako je 2 godine mladji od konkurencije. Njegova norma na 1500m je dostiznih 3:48.00. I Veljko Nedeljkovic sa svojih 17.99m je blizu, norma za SP je 18.25m (kugla 6kg).
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 06 May 2016, 04:59

A ja bih vise voleo da trci na 5000m. Rekord star 30 godina je ruzan, ali je jos ruzniji onaj star 45, vreme je da se posalje u arhivu.

Jos jedna norma za SP (valjda se i rezultati sa skolskih takmicenja broje posto ljudi cestitaju) i to kakva. Zorana Grujic je istrcala 800m za odlicnih 2.06 sto je jedan od najboljih rezultata na ovim prostorima ikad. Norma je 2.09, a njen prethodni licni je bio 2.14. Izuzetno mi je drago, zato sto njih dve na preponama nisu spustale licne rekorde od osnovne skole i covek sigurno pocinje sumnjati, a najbolji lek protiv depresije i dizanja ruku od svega (narocito sada kad se zavrsava srednja skola i kad su na prekretnici) je uspeh kao ovaj.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 06 May 2016, 07:05

Ne da je ruzan, nego ne moze biti ruzniji. Em najstariji rekord, em kad vidim rezultat u desetinkama, smuci mi se srpska atletika. Te duge pruge od kraja sedamdesetih su nam tragikomicne. I ja bih voleo da padne taj rekord, ali onda nema nista ni od evropskih medalja, kada je Elzanov potencijal u pitanju. Sto se tice rekorda na 1500m, on po meni nije za bacanje, ali svakako bi bilo odlicno kada bi ga Bibic ili Bursac jos pojacali.

Racunaju se rekordi sa skolskih takmicenja. Kad moze u SAD, sto ne bi moglo i kod nas. :biggrin:
Videh da je pored Zoranine, pala i norma za cini mi se mladjejuniorsko EP od strane Vasilija Djurovica na 100m.
Covece, popraviti licni rekord za osam sekundi izmedju sezona je nestvaran podvig u plivanju, a kamoli u atletici. Bas mi je drago zbog Zorane, ona je bila upala u jos vecu dubiozu od sestre. Nadam se da ce ovaj rezultat povuci i Jelenu. Jos prosle zime su najavljivale prelazak na 800m i evo cekali smo godinu dana, ali docekasmo nesto lepo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby Milutinov Tata » 06 May 2016, 16:55

Ja vise naginjem Octopusu, ako se prebaci na 5000m tesko ce do nekih uspeha na velikim takmicenjima, na 1500m ima neke nade. Ne znam koliko je vazno da se sto pre opredeli. Bilo bi idealno da obori oba rekorda, mada kao sto kazes Zdravkovicev rezultat nije uopste los.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 07 May 2016, 04:33

Dok nasi mediji propustaju seniorske balkanijade i drzavne rekorde, nama ne promicu ni norme za mladje juniorsko. :biggrin:

I ja se nekako nadam da bi Bibic mogao srusiti rekorde i na 1500 i 5000, a kad vec to uradi onda ga nauciti i da preskoci koju preponicu sto je verujem mnogo lakse nego trcati 3km pa da Pazarci drze sve rekorde na srednjim prugama u obe konkurencije.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 07 May 2016, 17:54

Mislim da nije toliko bitno da li ce se sto pre opredeliti za odredjenu disciplinu. Jos 2 ipo godine je u mladjim kategorijama, u kojima se forsira disciplina 3000m, pa neka se drzi nje, a vremenom ce mu se "javiti" na koju prugu ce da prevagne. Nekako je prirodna stvar da prvo pokusa na kracim distancama, pa da se kako se primice tridesetoj prebaci na peticu.

Amela je na korak da bude apsolutna kraljica srpskih srednjih pruga. Ceka se jos samo obaranje rekorda pokojne Brede Pergar, pa da ona i Olivera povezu svoju dominaciju na svim distancama, od 800m zakljucno sa maratonom. Jos kad bi se pojavila neka sprinterka, tipa malo bolja verzija Marine Filipovic, koja bi vezala 100m, 200m i 400m, to bi bilo super. Nesto kao Cavic, Stjepanovic i Celic u slobodnom stilu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 09 May 2016, 02:09

Odrzano ekipno prvenstvo za mladje junior(k)e cime je otvorena sezona zvanicnih takmicenja. Pobedili Vojvodina kod devojaka i Zvezda kod momaka, takmicilo se sest zenskih i cetiri muske ekipe, nikako sve staze da se popune. U njihovim redovima najbolji bili Milica Emini na 100 prepone sa normom za EP 14.20 (primera radi juce su dve Slovenke mladje od nje trcale za preko pola sekunde brze) i Jasmin Halili sa 201 cm u visu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 16 May 2016, 00:02

Milica Emini je poboljsala svoj SB, ali je i dalje losija od PB, koji je postigla prosle godine (13.87s).
I Djurovic Vasilije i Cerovic Ksenija su kao i Milica vec imali norme za mladjejuniorsko EP, samo su ih sad za vikend jos vise premasili.

1. Milica Emini/99 100m pr (0.76m) 13,99
2. Đurović Vasilije/99 100m 11,00
3. Cerović Ksenija/99 b.koplja 500g 46,26

Zorana Barjaktarovic postigla PB na 100m, rezultat 11.88s (+1.5 m/s). Do pre godinu-dve bilo je nazalost nezamislivo da imamo sprinterku koja moze ispod 11.9s, a evo sada mladja seniorka vec pocetkom maja to postize. Nadamo se spustanjima za jos koju desetinku, inace slaba vajda od ovog rezultata.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 16 May 2016, 04:52

Ovog vikenda je bilo bas mnogo takmicenja u mladjim kategorijama. U Mitrovici prvenstvo drzave u visebojima, u Beogradu cak dva juniorska mitinga (!? mozda se to moglo malo drugacije rasporediti), a u Vranju su odrzane olimpijske igre ucenika.

Sad je ponedeljak ujutro i nazalost ni sa jednog od ovih takmicenja i dalje nema kompletnih rezultata iako su neka odrzana i pre 30 sati. Istina je da neke stvari idu unapred, ali neke su bas na nivou srednjeg veka. Novosti koje su na zvanicnom FB atletskog saveza su "Ivana u prvoj skocila 6.95 bravoooo", "Ivana skace drugi pokusaj ajmoooo" sto vidi svako ko ima ukljucen tv, a takvih ima poprilicno.

Vranje dobija poseban pasus. Na mestu gde se pojavio veliki broj reprezentativaca se uvis skace na obicne strunjace za fizicko, a trci se po betonu. Ajde sto je beton, ali su ga ofarbali u crveno da se stvori iluzija tartana. Jeste smestaj i organizacija katastrofa, ali ministar je ipak odusevljen.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 17 May 2016, 01:38

Po (promenjivom) vremenu kakvo je bilo proteklog vikenda covek ni ne zna da li je neko trcao po kisi ili suvom, toplo i idealno sigurno nije bilo pa niko nije zasluzio kritike. Pohvale su zasluzili mnogi, ali cu se drzati discipline 800m. U jednoj trci je pobedila Zorana Grujic sa odlicnih 2.08, a druga je bila bliznakinja Jelena sa 2.11 sto je blizu norme za SP koja je 2.09 i videcemo da li ce uspeti u narednim trkama. Kod momaka je trcao specijalista Jokovic protiv Bibica kom je to prekratko. Ipak, Bibic je bio brzi sa licnim rekordom 1.55 i jos jednim dokazom da je evropska klasa. Sa druge strane Micevic koja je zajedno sa Bibicem zablistala na eyof-u je uprkos licnom rekordu (ako laze all-athletics lazem i ja) izgubila ko zna koji put od cak dve godine mladje klupske drugarice Aleksandre Jovanovic (2.14), ali i godinu mladje Danijele Tesic, sve sa licnim rekordima.

Lepo je sto se stalno pojavljuju nova imena, ali su to sve devojcice od 15 godina koje imaju dalek put do vrha, dok one koje su se pojavljivale vec na ovoj temi Pruginic, Golubovic, Gajic su daleko iza umesto da su vec stigle na 2.05 one tavore i ili su iste ili cak i slabije nego kad smo ih pominjali. Nisu one usamljene, nema ni Damjanovic ili novosadskih bacacica koje su takodje blistale sa 15, dok su sa 18 u najboljem slucaju na istom tom nivou, ali to vise nisu rezultati za paznju.

Da jos notiramo i Mijailovicev juniorski rekord u skoku motkom na otvorenom 5.00 (posle dvorane se ocekuje mnogo vise) i Bibicev novi licni na 1500 3.47.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby Milutinov Tata » 17 May 2016, 02:08

Ima li reuzultata u stotinakma, ili su svi na desetinke? Racunaju li se onda kao rekordi? Bibic 2 sekunde brzi nego u Baru, bas lepo napreduje. Bas me zanima i gde ce se zaustaviti Mijailovic, odlicna sezona za njega do sada.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade

Postby octopus » 17 May 2016, 08:26

Svi rezultati su u stotinkama, nego ga je mrzelo da to pise. I ja ponekad ne upisem stotinke ili centimetre u bacackim disciplinama.

Bibic je da budemo precizni trcao 3:47.71 cime je ispunio normu za juniorsko SP (3:48.00), a dve godine je mladji. Zaista sjajno napreduje, da ga ne ureknemo. Na 5 ipo sekundi se primakao ''dve godine starijem'' i ''nedodirljivom'' Draganu Zdravkovicu, dok je u svojoj (mladjejuniorskoj) konkurenciji na samo 14 stotinki od aktuelnog rekordera Nemanje Cerovca, sto ce nema sumnje biti lagano oboreno (isto se ocekuje i na 3000m). Mislim da je mnogo pametnije da ove godine ucestvuje na EP za svoje godiste, nego na SP za starije juniore. A ne bi bilo lose i da ucestvuje na oba prvenstva.

Mijailovic sjajan u dvorani. Nakon toga ekspresno i ocekivano je srusio Sarcevicev preskromni (4.95m) rekord i na otvorenom. Dobro je, to ga vise nece opterecivati, samo jos da srusi i seniorski rekord Georgijevskog, jadnih 5.25m i onda da krene da se bori sam sa sobom. Ako sam pre neki dan napisao za Veselinovica i Savatovicku, da nikad nece biti evropska klasa, Djordje je jos uvek dovoljno mlad, pa ima vremena da se izdigne na neki evropski nivo, tipa povremeni ucesnik top12 seniorskog finala (sto je nekih 5.50m) cime bismo mogli, za pionira ove discipline u Srbiji, biti prezadovoljni.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 18 May 2016, 04:44

octopus wrote:Bibic je da budemo precizni trcao 3:47.71


... sto je nekih pola minute brze od drugoplasiranog i to rezultatu jos daje na vrednosti. Kad bude trcao protiv Bursaca ili u medjunarodnoj konkurenciji sa ravnopravnim protivnicima koji ce ga vuci to bi trebalo da ide jos dole. Inace, ovaj rezultat je ostvaren u Krusevcu gde je odrzan prvi miting na kom je ucestvovalo i puno dece iz KS i okoline i to je ono sto bi trebalo da bude krajnji cilj atletskih stadiona i postavljenih tartana.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 24 May 2016, 21:05

Vidim da cestitaju i sestri bliznakinji Jeleni za ispunjenje norme za SP, samo nisam ispratio u kojoj od 4 discipline u kojima se takmici.

Da napisem ovde i nesto o mladjim seniorima.

Armin Sinancevic opet popravio licni za pola metra. Novi PB glasi 17.53m (nazalost ne u troskoku, vec u bacanju kugle). Salim se, dobar rezultat. :okk: Samo napred!

I Milos Raovic je konacno imao trku! Povratnicko vreme, nimalo naivnih 47.28s. Njega trenira suprug/trener od nove drzavne rekorderke na 400m, sto je veoma pozitivna stvar za njegovu psihu, jer zna da je u pravim rukama. Psiholoski ako se skroz sredi, 46.50s ce biti vrlo dostizno u ovoj povratnickoj sezoni, cime ne mozemo biti nezadovoljni. Od pokera drugara koji su cinili vrhunski, odlican, solidan i perspektivan atleticar, osecam da ce se vratiti samo ovaj odlicni. Ali sta je tu je.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron