Board index Razni Sportovi Atletika

Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby gogo23 » 20 Oct 2015, 00:19

Kapacitet je 1.500. I to ce se tesko napuniti :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby Milutinov Tata » 20 Oct 2015, 15:25

Pa toliko ce da dodje samo Ivanu da vidi :biggrin: .
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29715
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby gogo23 » 20 Oct 2015, 16:54

Bi, samo ce imati problem da nadju halu :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby Milutinov Tata » 20 Oct 2015, 17:40

gogo23 wrote:Bi, samo ce imati problem da nadju halu :biggrin:


Pa nije valjda u stelt modu :biggrin: .
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29715
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby gogo23 » 20 Oct 2015, 18:51

Skadar je u krugu vojne gimnazije nije bas stelt ali kako vise lici na magacin tranzicionog dobitnika nego na sportsku halu bice bas tesko naci ga :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby jabukamen » 10 Nov 2015, 10:03

Sad sam video sliku, krov je postavljen, ali unutra jos nista nije sredjeno. Jos jedna sezona u dvorani je propustena, ali valjda ce bar do tog marta biti koliko toliko gotovo.

Svetsku atletiku potresa skandal sa dopingom u Rusiji, a i najbolja hrvatska maratonka Lisa Nemec je na dobrom putu da propusti Rio iz istih razloga.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 10 Nov 2015, 12:18

Mislim da ce se ponoviti slucaj kraljevacke hale, kada se nakon Dejvis kupa odmah krenulo u zavrsne radove. Sad vise nema drugog resenja.

Ove trenutne price vezane za doping bas iritiraju zdrav razum.
Dopingovane atleticare treba ostro kazniti, kao i sve ostale koji su ucestvovali u laziranju uzoraka: nacionalne anti-doping agencije, predsednike saveza, Dijaka, pa cak i ceo nacionalni tim Rusije za nauk postenima. Ali da se doping afere desavaju samo u zemljama bivseg istocnog bloka, kao i u zemljama treceg sveta, a zapad skoro nevin, to je vec smesno i tuzno.
Nek se otvori pandorina kutija u celom svetu, pa da onda pricamo o pravdi i postenju.

Primoz Kozmus, najveci ex-Yu atleticar svih vremena, objavio kraj karijere.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36


Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 19 Nov 2015, 10:29

Strasno je kakvi sve problemi trenutno potresaju svetsku atletiku. U senci ogromnih doping afera, desavaju se i ubistva, a isplivavaju i seksualni skandali!

Nakon slucaja Pistorius, koji jos uvek nije okoncan, dogodilo se ubistvo beloruske atleticarke. I ovaj put, decko je ubio svoju devojku.

Atleticarka pronadjena mrtva u sumi

Nazalost, to nije sve. Stizu i izjave o homoseksualnim zlostavljanjima i to od strane legende skoka uvis! :krsti:

Trener ga seksualno zlostavljao

Jedva cekam da krene nova sezona, jer u ovom zatisju stizu samo grozne vesti.

Da napisem i nesto lepo.

Nakon neoficijelne najave od pre mesec dana, Ivana Spanovic je i zvanicno proglasena najboljom atleticarkom Balkana.
Kod muskaraca, isto priznanje osvojio je Amel Tuka.

Inspekcija EAA je bila u poseti Beogradu, u sklopu pracenja radova vezanih za organizaciju EP i vrlo su zadovoljni do sada uradjenim.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 01 Dec 2015, 08:15

Zanimljiv intervju sa nasim najboljim atleticarem u vezi planova za narednu sezonu, koji kao i uvek ''puca'' od samopouzdanja :

ASMIR KOLAŠINAC ZA KURIR: Kad uzmem medalju skidam dres sa sebe

Rezultatski sam se popravio i već imam ostvarenje za odličje u Brazilu. Stvar je samo da se dobro utreniram i da baš taj rezultat postignem tamo gde treba i kada bude trebalo

Srpski bacač kugle Asmir Kolašinac vredno radi i s puno optimizma očekuje leto i izazove na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Hoće li tvoja kugla odleteti do Meseca?
- Ne bih do Meseca, ali do zlatne medalje može. Mislim da mi je za to potrebno da bacim 22 metra. To će biti više nego dosta. S obzirom na rezultate koji su ostvareni na prethodnim Olimpijskim igrama, to će biti više nego dovoljno. Mislim da će biti 21,80 metara biti dovoljno za zlato, ali 22 je sigurica.

Da li si nekad bacao u Južnoj Americi?
- Tamo nisam, ali pratim kakva je klima, da li će mi odgovarati. Meni je najbitnije da nema mnogo vlage i mislim da mi to neće predstavljati problem. Temperatura neće biti velika jer je finale uvek uveče. Kad smo bili u Pekingu, bili su najgori mogući uslovi, pa mi nije toliko smetalo.

Pretpostavljamo da, baš kao i tvoje kolege, sve što radiš, radiš u sklopu priprema za Rio.
- Kad planiramo, uvek pravimo četvorogodišnji ciklus u kom nam je vrhunac upravo na Olimpijskim igrama. Osvojiti medalju na OI san je svakog sportiste. Da se ne ponavljam, bio bih prezadovoljan i da bude bronzana i za sada sve ide po planu. Rezultatski sam se popravio i već imam ostvarenje koje bi moglo da donese odličje u Brazilu. Stvar je samo da se dobro utreniram i da baš taj rezultat postignem tamo gde treba i kada bude trebalo. Lični rekord mi je 21,58, što će biti više nego dovoljno za bronzanu medalju.

Ko će ti biti najveći konkurenti?
- Najopasniji će svakako biti Nemac David Štorl i jedan od Amerikanaca. Oni uvek izrode nekog novog koji je opasan. Otprilike ću biti među pet, šest bacača koji će ući u najuži krug ljudi koji će se boriti za medalju.

Vežbaš li neki salto za pobedničko postolje?
- Nisam razmišljao o tome, ali ću se najverovatnije skinuti do pojasa i trčati. Gornji deo, naravno. Za sada je to u planu (smeh). To mi prvo pada na pamet.

Koliko bi srpskih medalja tebe zadovoljilo na OI?
- Mislim da će ovo biti najbrojnije Igre za nas, imaćemo najviše učesnika. Mislim da bi deset olimpijskih medalja bio minimum za moje zadovoljstvo. To je želja svih nas. Sigurno je da neće biti lako ostvariti ga jer se u svetu sve više i više ulaže u sport, ali sudeći po ovom letu i celoj godini, mislim da je to realan minimum.

Pored tvoje medalje, čija bi te najviše zadovoljila?
- Smeh, smeh, smeh... E sad si me našo. S obzirom na to da najviše volim atletiku i da veoma dugo nismo imali olimpijsku medalju u našem sportu i s obzirom na to da je to kraljica sportova... mislim da najviše šansi ima Ivana Španović, više i od mene, tu je i Emir Bekrić. Mislim da bismo mi mogli da donesemo tri, pa i četiri medalje računajući Tatjanu Jelaču.

Alarm ne vidi se pravi naslednik
KLINCI, KRENITE NAŠIM STOPAMA

Pričajući o konkurentima, Asmir je istakao da se uvek pojavi neki dobar Amerikanac, pa smo ga pitali ima li šanse da se u skorijoj budućnosti pojavi i neki novi Srbin u njegovoj disciplini.
- Neće se pojaviti novi, bar do Brazila, ali mislim da će ovaj postojeći biti vrlo ozbiljan tamo. Šalu na stranu, naravno da pratim mlađe i to je lošija strana. U svim disciplinama u kojima imamo šampione, poput Emira, Ivane i mene, nema nekog ko će nas naslediti. Ne znam zašto je tako. Da li možda mladi neće da treniraju naše discipline jer neće biti prvi u državi, ne znam stvarno. Po mom mišljenju, trebalo bi da bude obrnuto. Da u nama vide uzore i da krenu našim stopama. Verovatno ću još jedne Olimpijske igre biti na nekom vrhunskom nivou i to je to. Već bi trebalo da se razmišlja o nasledniku. Što se Atletskog saveza tiče, zaista se izdvajaju ozbiljna sredstva za mlade, ali sve je stvar odabira, a možda i motivacije kod tih klinaca.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 01 Dec 2015, 08:22

I nasa najbolja atleticarka je dala takodje vrlo optimisticne izjave tokom Sajma sporta:

Ivana Španović za “Blic”: Vreme je za nebeski skok

Olimpijske igre su već u mislima.... Naša najbolja atletičarka, Ivana Španović želi da bude najspremnija u Riju. Smatra da ima iskustva, pozitivno razmišlja i sve joj govori da će se ne kraju radovati.

Glavna zvezda prvog dana Sajma sporta bila je Ivana Španović. Skakačica u dalj koja je ove sezone prvi put preskočila magičnu granicu od sedam metara, počela je pripreme za novu sezonu i za Olimpijske igre. Najmlađi su bili očarani lepom Zrenjaninkom koja nije mogla da se okrene od reke dece koja su je okružila.

- Pitaju me svašta. Od toga zašto sam se ovako obukla, gde su mi nokti i kako tako daleko skačem - kaže Ivana za „Blic“.

I koja je tajna dugog leta?

- Nema tajne. Samo se zatrčim i skočim.

Je l’ vreme za nebeski skok u Riju?

- Nadam se da sam sve dane na velikim takmičenjima ispucala i želim da budem spremna u Riju. Imam iskustva, pozitivno razmišljam i sve mi govori da mogu da se radujem.

Kako se osećate kao uzor mladim naraštajima?

- Znači mi puno što me deca prepoznaju i što atletika postaje sve popularnija među najmlađima. Ostvarujemo dobre rezultate, skrećemo pažnju na sebe i uzor smo deci koja tek kreću da se bave sportom i da treniraju. Zbog toga mi je bezgranično drago i radujem se svakom novom mladom šampionu.

Izabrani ste za najbolju sportistkinju Balkana?

- Mislila sam da neću biti izabrana s obzirom na to da je Sandra Perković moja najveća konkurentkinja. Ona je za mene nenadmašna na području Balkana. Međutim, ja sam bila u prednosti jer sam imala medalju sa dvoranskog prvenstva. Ovo je bila moja najbolja godina do sada i kada govorimo o medaljama i rezultatima. Najbitnije mi je da imam kontinuitet na turnirima i naravno skok od sedam metara je bio sjajan.

Sledeća 2016. biće još teža?

- Čekaju me tri velika takmičenja: Svetsko prvenstvo u dvorani u Portlandu, Evropsko prvenstvo u Amsterdamu koje je tri nedelje pre Rija i Olimpijske igre. Rezultati u zimskom periodu biće glavni pokazatelj kako ćemo se spremati za letnji deo. Najbitnije je da čuvam zdravlje.

Trener nikada zadovoljan
Da li je trener Goran Obradović zadovoljan?
- Nikada nije zadovoljan i to je dobro. Dokle god on nije sto odsto zadovoljan, znam da postoje velike rezerve za dalja takmičenja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 02 Dec 2015, 08:37

Ruski atletski savez (ARAF) prihvatio je suspenziju Međunarodne atletske federacija (IAAF) zbog optužbi za sistematsko korišćenje dopinga ruskih atletičara i neće podneti žalbu. To znači da će ceo ruski tim zbog suspenzije propustiti Svetsko dvoransko prvenstvo u Portlandu u martu 2016. godine. Jedno kompromisno rešenje, koje neće nikoga da povredi, jer će u olimpijskoj godini biti održana još dva velika takmičenja, mnogo cenjenija od ovog, na kojima će Rusi 100% da učestvuju. Žao mi zbog Isinbajeve, ali šta je tu je.

Potpuno zasluženo Etiopljanka Genzebe Dibaba i Amerikanac Ashton Eaton izabrani su za najbolje atletičare sveta u ovoj godini u izboru Međunarodnog atletskog saveza (IAAF).
Desetobojac Ashton Eaton (27) je ove godine na Svetskom prvenstvu u Pekingu oborio svetski rekord s 9045 bodova, a naslov najboljeg u izboru IAAF-a osvaja po prvi put. On je ujedno i prvi desetobojac koji je proglašen najboljim atletičarem sveta.
Genzebe Dibaba (24), mlađa sestra trostruke olimpijske pobjednice Tirunesh, zaprepastila je atletski svet najboljim rezultatom svih vremena na 1500 metara (3:50.07) koji je istrčala u Monaku, kojim je oborila 22 godine stari rekord Kineskinje Qu Yunxia. Dibaba je i u Pekingu potvrdila klasu osvajanjem svetskog zlata, a Etiopljanka je briljirala i u dvorani gde drži tri svetska rekorda.
IAAF je proglasio i najveće mlade nade svetske atletike, a to su 16-godišnji japanski sprinter Abdul Hakim Sani Brown i američka sprinterka Candace Hill.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby jabukamen » 02 Dec 2015, 13:52

Slobodan Brankovic: "Otvaranje atletske dvorane zakazano je za poslednju nedelju januara, prvu nedelju februara."
30.januara zakazano je Prvenstvo Drzave U14 u Beogradu.

Posto je nastupio decembar to znaci da ce prvo takmicenje u novoj dvorani biti odrzano sledeceg meseca. Zivi bili pa videli.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby Milutinov Tata » 02 Dec 2015, 18:40

jabukamen wrote:Slobodan Brankovic: "Otvaranje atletske dvorane zakazano je za poslednju nedelju januara, prvu nedelju februara."


Pa je li januar ili februar, mislim ako je vec zakazano, valjda se zna tacno kada :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29715
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 03 Dec 2015, 12:34

Deca su u januaru, a seniori u februaru.

Nego, čudno i sumnjivo mi je, što nigde na netu ne mogu da se vide slike dvorane sa pokrivenim krovom. Pretpostavljam da je krov gotov i da se rade završni radovi. Nadam se da će ovih dana bljesnuti neke ohrabrujuće fotkice.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests