Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby AirBall » 26 May 2015, 18:55

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 28 May 2015, 05:53

Amela istrcala licni rekord na 3000m 8.57 sto je za sada sesti rezultat sezone u Evropi, treci u Srbiji svih vremena (4s iza rekorda) i bolje od njenog dosadasnjeg licnog za 15-ak sekundi. Najzad lepe vesti i od nje.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 29 May 2015, 15:20

Sutra u Slovackoj kup sampiona B grupa. Srbiju predstavljaju Radnicki iz Kragujevca u muskoj i Crvena Zvezda u zenskoj konkurenciji. Kao i druge kragujevacke ekipe i atleticari imaju skromnije ambicije nego lane, a zvezdasice se lane nisu ni takmicile tako da je ovo korak napred. Najzanimljivije je videti sta moze Bekric koji startuje u prvoj disciplini u 10 ujutro. Na stranici http://www.european-athletics.org/compe ... ld-senior/ su linkovi ka strimingu i rezultatima uzivo.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 30 May 2015, 00:08

Cestitke za Amelu sa malim zakasnjenjem. Izgleda da se namerila da i 4. godinu zaredom obori neki seniorski NR. Nisam ocekivao da moze do ovako zaista lepog rezultata.

Zapazio sam 2 stvari vezane za nju. Prva, odavno mislim da je 3000m idealna disciplina za nju, ali posto nije olimpijska (citaj drzava ne prepoznaje vrhunska ostvarenja) ona, a i Sonja Stolic mnogo pre nje, su odustale od specijalizacije za ovu deonicu, koja je vrlo popularna, jer je zastupljena i u DL i na EPE. Druga stvar, da je ovaj rezultat ostvario bilo koji drugi atleticar(ka), rekao bih - Super. Bice jos mnogo bolji rezultat na leto, kada tempira formu.

Ali, ona ne moze dostici vrhunsku formu, upravo iz razloga sto joj sezona traje skoro 10 meseci, jureci za sacicom evra po svakojakim nebitnim krosevima. Nju ocigledno savetuju pogresni ljudi, pa je za dalji napredak neophodna hitna promena trenera.

Sto se tice Bekrica, ako danas ne istrci ispod 51s, treba ga automatski otpisati za ovu sezonu.

Srecom da sam u soku pogresno cuo, da je Jelacin termin decembar umesto septembar. Cenim da nece uspeti da se spremi za EP i da ce vrhunsku formu poceti da hvata tek pred OI.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 30 May 2015, 20:29

Radnicki je osvojio trece mesto sa bodom zaostatka iza prvog. Ipak, ovo je daleko od dobrog jer su osim Anica u dalju tri pobede Kragujevcanima doneli Hrvati (Premerux2 i Horvat) dok su nasi aduti isli od solidnog do ocajnog. Nekad velika nada nase atletike Kojic je trcao 800 2.04 sto je desetak sekundi sporije od rezultata naseg mladjeg juniora od pre nekoliko dana, a na 1500 je pretrcao je za 4.50 sto bi u trci od 3 i po kruga bilo za krug sporije od solidnih atleticara i sekund sporije od Zvezdine atleticarke rodjene 1998. godine.

Od njegovog kolege Bekrica sam takodje ocekivao 51s sto bi znacilo da bi trebalo da sutira u dupe ako ostvari normu za SP i da je polufinale nedostizno, ali bi i tih 51s u ovoj konkurenciji bilo dovoljno za pobedu. Ipak, Emir je osvojio sedmo mesto sa rezultatom 53.93. Ocekujem da ce sada isplivati neka povreda i da od SP nema nista. Zvezdasice su takodje osvojile trece mesto.

Na drugoj strani Kolasinac bacio svoj licni na otvorenom, odlicnih 20.90m.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 30 May 2015, 21:32

Neverovatno je koliko nam mnogo povoda poslednjih dana daju nasi nekad vrhunski atleticari da budemo sarkasticni.
I Kolasinac je u poslednje 3 godine na otvorenom napredovao citavih 5 cm. Ali oseti se da on moze bolje od ovoga sto sad pruza.
Zaista nije lako gledati kako Dzo Kovac i Tijana Bartoleta ubijaju daljine o kojima dvoje nasih trenutno najboljih atleticara mogu samo da mastaju.
Inace, Okagbare se ove godine nece takmiciti u dalju. A mislim da nece ni Dzonson Tompson.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 06 Jun 2015, 19:22

Danas je odrzan prvi dan finala Kupa Srbije za seniore. Po izuzetnim vremenskim uslovima ostvareno je dosta licnih rekorda i solidnih rezultata. To je dobra vest, jer je ovo takmicenje i kvalifikaciono za Ekipno prvenstvo Evrope II lige, koje ce biti odrzano za tacno 2 nedelje u Bugarskoj. Najvredniji pomena su rezultati Biljane Topic, koja se ne sali. Imala je par skokova preko 13.50, a najbolji je bio 13.79 (''samo'' 41 cm od norme za SP i OI) i najbolji skok u Srbiji u poslednje 3 godine. Tamara Salaski je cini mi se izjednacila PB, odlicnih 53.21. Zatim, Milana Tirnanic PB u granici dozvoljenog vetra, obecavajucih 11.70. Cak 3 stometrasice ispod 12s. Kolasinac preko 20m, povredjen. Tomasevicka preko 59m. Povratnica nakon duge pauze zbog povrede, Marija Vucenovic u koplju 51m. Raovic nakon 50 i kusur od pre neki dan u LS, dosta bolji, ali za njegove standarde u ovo doba godine, mrsavih 47.60. I stometrasi dobri, ali trke po neregularnim uslovima. Anic u dalju 7.49. Ristic 110mH 14.02. Ivana Petkovic 100mH PB 13.90 (nisam siguran za vetar).
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 08 Jun 2015, 05:24

Fini rezultati i drugog dana Salaski posle izjednacenja rekorda na 400 stigla i do licnog na 200. Uz nju odlicna i Maja Ciric na 100, 200 i 400 sa tri (ubedljiva) licna i tri srebra. Amela takodje licni na 800m sa, u Evropi vec solidnih 2.03 u solo trci. Milica Gardasevic opet preko 6m. Rezultat Tirnaniceve na 100m je najbrze sto je jedna Srpkinja trcala poslednjih 7 godina.

Kod momaka Samac preko 80m sto mu je najbolje u karijeri. Bekric sve bolji, jos malo pa ce prici na 5s do licnog rekorda.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 08 Jun 2015, 21:35

Raovic veceras u Ceskoj istrcao 400m za preko 48s, tako da i njega polako otpisujemo za ovu godinu. Maslak trcao za 46s, pa je mozda bila kisa, ali bez obzira, razocarao je. Skroz promasene pripreme u JAR i mnogo pre toga.

Da pohvalim:

Samca - treci Srbin ikad koji je koplje bacao preko 80m, manje od 3m ga deli i od OI norme i od NR. Meni bi bilo vaznije da u inostranstvu negde izvede ovakav hitac, nego da ostvari neki od dva pomenuta cilja. Vedran ako ovako nastavi, mogao bi da bude finalista EP, sto je lep uspeh.

Amelu Terzic - na kupu je postigla rezultat, kojeg se ni Vera Nikolic ne bi postidela. Kakav raskos, na 3000m, pa na 800m, postici onakve rezultate, to je nesto izuzetno. Stara Zagora dolazi u pravi cas, Amela nam donosi 22 od 24 moguca poena. Nadam se da ce i u najvaznijoj disciplini biti neki vrhunski rezultat.

Ostale devojke koje trce od 100 do 400m, pre svih Tirnanicku, Ciricku i Salaski.
Zahvaljujuci svima njima, zensko trcanje od 100m do 3000m je na solidnom nivou i svi rekordi u ovim disciplinama su manje ili vise ugrozeni, sto su lepe vesti.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 09 Jun 2015, 04:13

Nikola Istvanovic je bivsi vrhunski atleticar. Evo njegovog statusa sa FB sa kojim se slazem od prvog do poslednjeg slova.

Atletika , sta to bese !
Danas je nedelja 7. 6. 2015. i na studio B gledam trku uz avalski toranj. Vidim i trenera Novicu u bermudama... Ide uzivo.
Bas lepo, trke uz stepenista idu uzivo ali finale kupa Srbije je lokalnog karaktera za ljubitelje atletike u Kragujevcu (njih stotinak) , selektora ( mora da odredi clanove reprezentacije) , legendarnog Mozeka (bez njega potop od organizacije ) i za IP sport. A da tu je i Rale(spiker, RTS) koji toliko vice u mikrofon da cesto dolazi do prekida pa mi koji sve to gledamo preko strima, nazalost necujemo rezultate.
Finale kupa jedne drzave, pojedinacno prvenstvo i ekipno prvenstvo su tri takmicenja koja pokazuju sav kvalitet jednog sporta. Pitam se kakav je kvalitet nase atletike kada nijedna televizija a ima ih stotine ne zanima prenos skupa najboljih atleticara Srbije.
Ja volim atletiku, i zelim da budem informisan, ali kako. Ovom priliko se zahvaljujem i dubok naklon za sve sto je uradio i sta radi Ferenc Kamasi. Pitam se kako taj covek stigne da bude odlican trener, fotoreporter, novinar, organizator bezbroj akcija u Novom Sadu i sire.Zahvaljujuci njemu ja sam mogao da procitam rezultate iz Kragujevca. Na fejsu ASS nema svih rezultata, nema ekipnog poretka, nema nista. A bilo bi normalno. A sta je ovde normalno.
O trenerima Crvene zvezde necu ni da pisem. Mozda znaju rezultate svojih atleticara, a ostalo ih (ne) interesuje.Mozda bi barem neko mogao da se ugleda na Kamasija jer atletika nije tajnovit i zabranjen sport vec mora da bude transparentan i dostupan svima koji ga vole. Informacija je osnova svega.
Da barem imamo snimak kupa na RTS , ako ne zbog nas koji volimo ovaj sport vec zbog dece koja ono sto ne vide, misle i da ne postoji...
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 11 Jun 2015, 22:46

Da malo prokomentarisem spisak reprezentativaca za naredno Ekipno prvenstvo Evrope III ranga, od ukupno IV. Prosle godine smo, da podsetim, bili 2. ispod crte (ukupno 4.) i 22 poena su nam nedostajala da udjemo u II rang po kvalitetu. Ove godine nesto u medijima nema one pozitivne energije koja se osetila prosle godine pred isto takmicenje ili sam ja poceo rano da pisem o ovom prvenstvu.

Muskarci: Raovic vise nije dominantan ni na 400m, a kamoli na 200m, pa je ovu drugu deonicu prepustio Bozicu. Bekric ipak putuje, iako je Nikola Trifunovic (da, decko je zasluzio da mu pomenem ime) mozda vise zasluzio, ali ironicno sto pisem, Bekric mora da vraca samopouzdanje eventualnom trkom ispod 53s. Oba nasa asa su prosle godine bili sigurica sa visokim poenima, dok to ove godine nece biti slucaj. Konstanta je da ni ove godine nece biti Dudasa, ali nazalost, sad cemo najmanje da zalimo za njim. Na 1500m umesto Nave ce biti vrlo adekvatna zamena, Nikola Bursac; dok ce Goran sad moci da se fokusira na svoju novu najjacu disciplinu. Veliko pojacanje je i Nemanja Cerovac u trci na 5000m. Ristic je u odlicnoj formi i opet ocekujem trku ispod 14s. I mladji Raovic je veliko razocarenje. U dobrim je rukama, kod Topa, ali ne napreduje ni blizu kako se ocekuje. Ja sam misio da ce da juri NJR, a on se bori sa daljinama od oko 14.5m. Mozda je bio povredjen, pa da ne gresim dusu. Djuric je provereno, ali skromno resenje. Anic sporo napreduje. Sve preko 7.5m je ok. Jos malo, pa ce mu PB biti bolji od PB naseg najboljeg desetobojca. Todosu je lepo prijao Dubai (nije moja informacija gde se pripremao) pa ima SB 2.14. Ako mu se sve poklopi mogao bi opet da skoci 2.10 kao prosle godine. Mijailovic je vec do sada trebao da obori NJR, ali evo mu prilike da to ucini i da nam donese 2 poena (ovo je discplina i kod M i kod Z gde smo ubedljivo najtanji, sto sada, sto gledano kroz istoriju). Ne znam zasto u bacanju diska vode Cankovica umesto Radakovica. Tu su negde sa formom, a ovaj drugi je mladji i juri normu za U23 EP. Samac bi trebalo da se pokaze u pravom svetlu, nista ispod 75m ne priznajem. Ne znam na koju foru Veselinovic ucestvuje. Em nema rezulat u ovoj godini, em vec sam pisao da nema pravo. Ili mu se nesto u SAD zakomplikovalo, ili ga pustaju da samo za repku sme da se takmici. Od Kolasinca ocekujem da rutinski baci preko 20m. Nesto pocinjem da sumnjam (sto se tice ove godine) u tih njegovih 21m. Malo zapazanje, prosto je neverovatno kako neko ko ima toliko hitaca u karijeri preko 20.50m nikad nije bacio pola metra dalje.

Zene: Prosle godine mi je bilo neprijatno koliko su Ivana i Amela bila opterecene. Ove godine to nije slucaj. Kod Ivane je jasno, tu su sada sjajne Topiceva i Tirnanicka. Dok bi mozda ucesce Amele u 2 umesto 3 trke bio neki pokazatelj da ove godine nemamo ambicije za visi rang. Stolicka jeste u solidnoj formi, ali cenim da nam je tih par bodova potrebno, verovatno bi opet upregli Amelu. Drago mi je sto nece. Salaski blista i toliko se ispraksirala sa trkama ispod 54s, da ocekujem skori NR. Takodje, ta forma na 400m joj je donela i solidnu brzinu na 200m (kao i Raovicu prosle godine). Petkovicka bi mogla jos malo da poboljsa svoj solidni PB. Drago mi je sto se sestre Grujic polako vracaju, pa je Jelena dobila sansu na 400mH. Od ostalih, nemamo Jelacu, ali imamo solidnu stafetu 4x100m.

Sve u svemu, rezultatskim padom (i to velikim) nekoliko vrhunskih atleticara, a nenapredovanjem veceg broja prosecnih; kao i zbog (nek joj je sa srecom) Jelacine trudnoce, dosta je pao elan za pracenjem, kao i vera u srpsku atletiku. Samim tim, kratko i jasno, ne nadam se ulasku u visi rang.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 14 Jun 2015, 08:04

Bas dobar presek aktuelnog momenta srpske atletike. :okk:

Pre neki dan sam gledao na youtube pregled sa finala kupa (http://www.ipsport.net/images/atletika.htm) i najvise me je zanimalo sta ce reci Raovic i Bekric. Prvi nije rekao nista, a drugi se dao u filozofiju, treba strpljenja, disciplina je specificna, trcao je do sada samo tri puta, sve u svemu ni on nije nista rekao, ali SP se ni ne pominje. Ne znam da li se ovi spiskovi disciplina mogu menjati, ali definitivno nema Bekrica u stafeti, Ivana u samo jednoj, Amela u dve discipline, definitivno nema forsiranja. Drago mi je sto se najzad odustalo od Kojica posto je on svaku priliku uspesno uprskao.

SP se priblizava, a mi i dalje imamo samo dve vize za Kinu sto je ispod svih kriterijuma. Bojim se da, ako se jos neko uopste i prikljuci Ivani i Kolasincu, da je to cisto da se ucestvuje. Najvecu sansu da vidi Kinu po meni ima Tomasevic, a norme bi mogli da jure i Amela u dve discipline (trenutno je bliza na 800m) sto ce joj verovatno biti veci prioritet od skupljanja poena (bar bi trebalo) i nemam pojma ko jos. Ristic je po tradiciji bio najbolji na vrhuncu koledz sezone i nadomak norme, ali sad se udaljio, Samac se jos uvek nije dokazao na takmicenjima van sremskog okruga. Videcemo, ali se slazem da ce ovo ekipno takmicenje biti mozda i vise da gledamo da ne ispadnemo nego da idemo gore.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 18 Jun 2015, 18:11

U Staroj Zagori cemo biti oslabljeni za usluge Bilje Topic i Ivane Spanovic. Obe su lakse povredjene. Nadam se da Ivani nece trebati puno vremena da se vrati u vrhunsku formu. Sreca sto smo u trecoj ligi, pa tesko da cemo da ispadnemo! :biggrin:

Sreca u nesreci je i to, sto ce u skoku udalj priliku da dobije Milica Gardasevic, kojoj ce ovo da bude veliko iskustvo pred EYOF i SP U-18. Jedan skok od, za nju u ovom trenutku lako dostiznih 6m, bio bi skroz ok.

Kad vec nemamo neke ambicije, bilo bi dobro da se nasi atleticari opuste i budu bar na nivou trenutno najboljih sezonskih rezultata. Prilika i da Bekric i stariji Raovic bar malo speru sramotu sa svojih prosecnih juniorskih rezultata.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 19 Jun 2015, 05:24

Sigurno necemo ispasti jer se nasa grupa prosiruje i na sledecem takmicenju ce biti 12 ekipa. Kazem sledecem takmicenju, a ne dogodine jer su i tu uvedene promene pa ce sledece ekipno nadmetanje biti tek 2017. godine.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 20 Jun 2015, 16:59

Kakav dan za srpski sport! Pored toga sto smo postali prvaci sveta u fudbalu, Amela Terzic je u Staroj Zagori oborila najstariji srpski atletski rekord! Stidljivo sam najavljivao i ostvarilo se! Nekadasnji svetski rekord Vere Nikolic, koji je trajao cele tri godine i nakon toga ostao ''samo'' jugoslovenski, pa srpski NR, camio je citavih 47 godina, dok ga Amela malopre nije oborila za tacno 60 stotinki!!! 1:59,90 - olimpijska norma! A Amela je danas postala nasa kraljica srednjih pruga, jer drzi NR na: 800, 1000, 1500 i 2000m! Pre neki dan joj je malo nedostajalo i da na 3000m obori rekord i tako u potpunosti kompletira zbirku srednjeprugaskih rekorda.
Mnogo smo je kritikovali, ali konstruktivno. Danas je pokazala koliko moze.
Veliki naklon Ameli!
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests