Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby grobar_Zvornik » 07 Mar 2015, 23:20

Свака част Ивани и Асмиру. Ред је и да се тај атлетски изгради. Урадили су у ових пар година више него фудбалери у последњих сто година.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31493
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby rabesandratana » 08 Mar 2015, 10:04

Image
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10866
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Skafi » 13 Mar 2015, 02:47



Legenda koja hoda. :D
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 13 Mar 2015, 06:01

Ajde sto je Vesa Jevrosimovic bio troskokas, ajde sto je atletski savez mesto gde sve savrseno funkcionise, ajde sto cemo imati 12 finala na SP, ali da Ivana bude protivteza silikonima i tetovazama mi je ipak najbiser.



Malo Ivana, malo Acina samopromocija, ali sta je tu je.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 13 Mar 2015, 16:15

Skafi wrote:Legenda koja hoda. :D


Covek ne zna sta se desava u sportovima koje prenosi, koristi velika takmicenja za samopromociju i iznosenje svojih stavova i misljenja o svemu i svacemu, prica neke svoje price nevezano od onoga sto se desava pred njim. Simic je za njega klasa, mada se previse druzi s Koracem, pa se i on ponekad izgubi.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29716
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 17 Mar 2015, 06:13

Prosla sezona u dvorani. Asmir i Nevena, pardon Ivana sjajni, novi rekordi i medalje, cista petica za nastupe. Pored njih dvoje jos jedan junior i juniorka zablistali i to je to. Bekric se nije primakao rezultatu od lane, Raovic nije opravdao ono sta se od njega ocekivalo.

Pocela sezona napolju. Prvo takmicenje je bio evropski kup u bacanjima, ali bez nasih takmicara. Prvo domace takmicenje je prvenstvo u krosu gde je kod devojaka pobedila Amela. Trcanje neadekvatne duzine po oranici koja je u nekim delovima brutalno nagnuta sto je smrt za zglobove, zaista ne znam sta njen tim radi, ali cinjenica da je od dominantne juniorke dosla do toga da ne moze izboriti finale dvoranskog prvenstva Evrope govori da ne idu u pravom smeru. Kod muskaraca pobedio Cerovac, nadam se da ga ove godine vidimo i na stazi.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 22 Mar 2015, 20:57

Odrzano je zimsko prvenstvo Srbije u bacackim disciplinama u konkurenciji seniora/seniorki i mladjih juniora/mladjih juniorki. Samo 2 znacajnija rezultata, oba kod seniora. Vedran Samac je imao sjajno otvaranje sezone sa 77.33, manje od 2m od licnog rekorda, koji ga je odveo na ep. Ne treba biti previse euforican, jer je takmicenje bilo kod kuce u Sremskoj Mitrovici, gde je najbolji. I pored toga, mislim da ce u ovoj sezoni biti vise takmicenja sa preko 80m, a mozda i padne NR, kako je Samac jesenas bojazljivo najavljivao. Drugi solidan rezultat je ostvario diskas Darko Radakovic 52.19. Decko sve vise skrece paznju na sebe. Prvo sto ima samo 20 godina, a drugo sto je na prvom takmicenju u sezoni popravio PB za preko 4 metra! Treba pomenuti i Dudasa, koji je samo disk bacao i primakao se licnom na oko metar ipo. Bravo Miso, navijamo da ove godine osvoji preko 8.300 bodova, sto je u sveopstoj ekspanziji desetobojaca na svetskom nivou i dalje rezultat dalek od medalje na najvecim takmicenjima.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 20 Apr 2015, 14:44

Odlican vikend srpskih atleticara u SAD.
Sara Savatovic 66.40. Medjutim, ovaj rezultat ne moze biti priznat kao NR, jer po propozicijama ASS, da bi rezultat bio rekord, neophodno je da takmicar istog dana uradi doping test, a na manjim univerzitetskim takmicenjima toga uglavnom nema. Podrzavam ovakve procedure. Bice jos prilika za Saru.
Milan Ristic 13.68 u polufinalu i 13.64 u finalu. Oba rezultata po, za malo, nedozvoljenom vetru. Svaka cast, licni, a i NR su ozbiljno ugrozeni. A blizu su i norme za SP i OI.

Drugi put ove godine, oboren je NR u hodanju na drumu, zene 20 km - Dusica Topic je na Balkanijadi ishodala 1:52:13. To je 2 ipo minuta jaci rekord od prethodnog, koji je Danica Gogov ostvarila u januaru.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 04 May 2015, 14:35

Kod seniora na mitingu koji se odrzao u Baru sad za vikend, Dragana Tomasevic je imala solidno otvaranje sezone sa pristojnih 59.18. Nakon Vedrana Samca, jos jedan Srbin ove sezone bacio je koplje preko 77m. Branko Paukovic - 77.42. Decko ima 24 godine (godinu dana je mladji od Samca). Izgleda da konacno dobijamo disciplinu u kojoj imamo dvoje vrlo kvalitetnih takmicara, koji bi mogli da predstavljaju pozitivnu konkurenciju jedan drugom. Kad vec nemamo ocekivanja od zenskog koplja u ovoj godini, a verovatno nazalost i u sledecoj, bar da ocekujemo dalekometne hice od nasih kopljasa.
U Americi, Nemanja Cerovac stazu od 5000m istrcao za 13:55.09. Ova sezona mu je poslednja sansa da se vrati na pravi put. Ocigledno, jos uvek se trazi po disciplinama, a nije vise tako mlad za to. Tri godine netakmicenja su mnogo i nadam se da nisu ostavile neizbrisiv trag.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 05 May 2015, 06:15

Meni ni Samac nije vrlo kvalitetan, a kamoli dvojica, ali zivi bili pa videli... Meni je zanimljiv rivalitet u muskom dalju, nadam se da bi se iz toga moglo nesto izroditi.

13.55 Cerovca nije lose za prvi nastup. Ako misli popravljati to vreme mogli bi dobiti solidnog dugoprugasa bar za balkanske i drugoligaske uslove.

O zenskom koplju google nista ne zna. Povreda ili blazeno stanje? Ako je ovo drugo onda hm... Jeste za zenu veoma vazno da se ostvari kao majka, ali sportska karijera zahteva velika odricanja (pa cak i pomeranje trudnoce za 2017.) izmedju ostalog jer i tako kratko traje. Atleticar moze ucestvovati na tri ili cetiri OI, ali na jednoj je premlad, na drugoj prestar, pravih prilika ima jednu ili maksimalno dve. Jelaca ce dogodine imati 26 godina sto je vrh vrhova, sa 30 i velikom pauzom ko zna sta se moze ocekivati.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 05 May 2015, 07:38

Sve si lepo objasnio, nemam sta da dodam...

Kad si se vec dotakao dalja, nema nikakve informacije o Jovancevicu. Nadam se da je samo preskocio zimsku sezonu i da nije bilo povrede. On mi bas deluje kao neko ko bi mogao preko 8m. U danasnjoj konkurenciji, to jedva preko 8m, spletom nekih okolnosti, moglo bi da donese cak i olimpijsku medalju. Malo preterah, ali nisam ni mnogo daleko od istine.

Prosto je neverovatno kakve smo u proslosti imali kandidate za OI medalju, cak i zlatnu; i niko nista ne uradi. Skoro sam citao tekst o Stekicu, novinar i on pominju da je to skoro samo formalnost u Montrealu '76. Onako opusten, snimio i plocu kao pevac i onda bam! Silan pritisak medija i jedva 7.90, sesti. Bojim se da se i Ivani slicno ne desi (ne mislim na plocu, vec na Playboy ili Maxim :roll: ili neki selfiji...Nadam se da im nece dati povoda). Zaista, nasi mediji su najvece zlo, kao da jedva cekaju neciji krah. Zbog toga mi je i drago sto su recimo streljastvo, tekvondo i jos uvek kajak skoro u medijskom mraku.
Pre toga Vera Nikolic '68., jos ekstremniji slucaj pritiska. A nakon toga, Topic '92. i '96 (kod njega su razlozi neuspeha druge prirode - sankcije, nemastina i j...na kisa u Atlanti, jedini dan tokom OI kad je padala kisa, a njemu to nikako nije odgovaralo). Znaci, cekamo ozbiljnog kandidata citavih 20 godina i sad ce neka stoka par meseci pre OI da joj trazi neku pikanteriju i da (ne)svesno pokusa sve da unisti.

Kao sto se moze primetiti, sve je vise nasih atleticara na skolovanju po SAD koledzima.
Inace, i Stevan Veselinovic je novi americki djak. Nema pravo nastupa pre 17. avgusta, birokratija.
Mozda gresim, ali ne pamtim ni jednog naseg sportistu koji je otisao u SAD i napravio i prosecnu sportsku karijeru. Ok, prica oko obrazovanja naravno pije vodu. Ali, da li je moguce da niko, koristeci njihove odlicne uslove, pre svega mislim na infrastrukturu, nije mogao sportski da prosperira, osim Cavica, ako njega racunamo kao naseg studenta.
Last edited by octopus on 05 May 2015, 08:31, edited 1 time in total.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Hezonja » 05 May 2015, 08:29

Pa imas ih dosta sa solidnim karijerama. Trebas imati u vidu da su tek u poslednje vreme poceli tamo da odlaze i veci talenti.
Takodje, moras da gledas sportove. Osim americkog fudbala, muske i zenske kosarke i zenske odbojke i americkih sportova, u ostalim sportovima nemas mnogo profesionalaca posle koledza. Razloga je mnogo.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 05 May 2015, 08:40

Ja sam iskljucivo mislio na takozvane male sportove. Bogati sportovi su, slazem se, druga prica. Ali nemoj mi reci da je kosarkas Dragovic u toj kategoriji uspesnih, jer je on takav igrac mogao i kod nas da ispadne. Na koje sportiste mislis? Znas li mozda sta je sa Bozidarem Antunovicem, kakvu li on karijeru ima?
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Hezonja » 05 May 2015, 08:44

Presao je na Am. Fudbal sto je lep uspeh. Kad si spomuneo Dragovica. On je kao Evropljanin posle Dobre karijera na onako jakom koledzu iskljucivi krivac sto nije napravio vise.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 05 May 2015, 18:22

octopus wrote:. Kad vec nemamo ocekivanja od zenskog koplja u ovoj godini, a verovatno nazalost i u sledecoj, bar da ocekujemo dalekometne hice od nasih kopljasa.


Ovo je i meni privuklo paznju, o cemu se konkretno radi (znam da se skorije udala pa mi je trudnoca prva misao) ?
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29716
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests