Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 24 Jan 2015, 22:59

Bravo jabuka. Imamo sve vise talenata, koji se svuda po svetu takmice, pa ih nije (slatkih li muka) lako pohvatati. Nazalost, samo nas je dvojica, ali smo jaki! ;) Nadam se da ce se neko novi pojaviti, pa bi troje fanatika, moglo da doprinese mnogo vecem kvalitetu komentara. Pljujemo po srpskom sprintu, a cak 3 imena su u opticaju, da u najskorijoj ili malo daljoj buducnosti obore Vukicin rekord! Kolasincu bas odgovara New Now i ovo je izuzetan rezultat. Djordje je i prosle godine napredovao 35cm, tako da vec sad ima rezultat kojim se ne bi ni Dudas i Sarcevic postideli. Jos jedan ucenik Gorana Obradovica i u slucaju povrede Dudasa, prva alternativa u reprezentaciji. Bravo Djordje. Da sto pre oboris magicnu granicu od 5m!
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 29 Jan 2015, 20:54

Bolje ne imati takmicenje nego odrzati ih pod istim uslovima kao i prethodnih godina. Zemljo Indijo.
:puke:
Beograd, 29.01.2015.
Broj: 63/05.
ATLETSKIM ORGANIZACIJAMA U SRBIJI
Predmet: 0TKIZ pojedinadnih prvenstava Srbije u dvoran iza2015.godinu
Poštovani,
Atletski savez Srbije obaveštava Atletske saveze i Atletske klubove Srbije da je primoran da oTKAŽE sva poiedinačna prvenstva Srbije u dvorani koja su planirana da se odrze u Hali 1. Novosadskog sajma a u organizac Ailetskog kluba; vojvodina iz Novog Sada.
Kako je Atletski klub Vojvodina iz Novog Sada trenutno jedini mogući organizator dvoranskih prvenstava u Srbiji, a nije , ,og-rcnosti da obezbedi sve traZene uslove (svlacionice, voda) .za organizacijr-por.ruiih tatmi8enla, A6ets[i ,uu., srbije se odlucio na ovaj korak.
Uz veliko izvinjenje Sto je do otkaza do5lo dva dana pre pocetka prvog takmicenja,
a u nadi da ce se sledece godine sva prvenstva odrZati u nitetstoi ovoiani na Vojnoj akademiji u Beogradu, zahvaljujemo se na razumevanju.
u Potpisu:
Slobodan Branković

Generalni sekretar.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Holden » 29 Jan 2015, 21:17

Je l' ovo neko nije lijepo kopirao ili je stvarno ovakvo saopstenje?
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 30 Jan 2015, 08:41

Ispravili su. Mora da se neko pijan kladio da moze noznim prstima da otkuca saopstenje. :wacko: Ja drugacije objasnjenje ne prihvatam.

Inace, ono sto mi se nekad svidjalo kod Kolasinca, a to je da nije zazirao od rivala, vise ne postoji. Cim dodje neko zvucnije ime, on se ustoglji i jedva prebaci 20m. A na MOSI igrama je skroz u elementu. Opet klizav krug... Nikako da kaze da nije spreman za vise, da je ovo trenutni maksimum. Mi Srbi uvek imamo neke izgovore.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 31 Jan 2015, 07:03

octopus wrote: Imamo sve vise talenata, koji se svuda po svetu takmice, pa ih nije (slatkih li muka) lako pohvatati. Nazalost, samo nas je dvojica, ali smo jaki! ;) Nadam se da ce se neko novi pojaviti, pa bi troje fanatika, moglo da doprinese mnogo vecem kvalitetu komentara.


Bilo bi sjajno, ali i ovako je mnogo bolje nego da jedan prica sam sa samim sobom, tek bi to bilo cudno.

Bludni Sin wrote:Je l' ovo neko nije lijepo kopirao ili je stvarno ovakvo saopstenje?


Verovatno je pisao onaj britanski policajac iz serije "Alo, alo" posto mi otkiz zvuci bas u njegovom stilu, tesko je iskopirati rec otkaz da a predje u i.

Nebitno, vazniji mi je sadrzaj pisma. Nemas nista bolje od te hale u NS, kakva je da je nekoliko godina ti sluzi za takmicenja, ove godine se takodje odredi kalendar i onda dva dana pre pocetka prvog prvenstva se otkaze. I onda recenica kako se "nadaju" da ce prvenstvo biti odrzano iduce godine (Spanovicki je svejedno, al nekom ko je ove godine recimo stariji pionir, a dogodine prelazi u juniore je mnooogo vazno). Nazalost ova vest nije dovoljno atraktivna ni za jedan portal, a ne vidim da se bilo gde povela ozbiljnija diskusija, mada ne vidim ni kako se ovo moze braniti. Kao neko ko nije insajder pretpostavljam da organizator prvenstava AK Vojvodina dobija neke pare za organizaciju tih takmicenja, a da savez tih para ili nema ili ih je preusmerio na drugu stranu (u dzepove pojedinaca). Nemam pojma, cisto pretpostavljam.

Ovog vikenda su, pored tradicionalnih novosadskih mitinga jos dva takmicenja gde ce nastupati veliki broj nasih (uglavnom beogradskih) atleticara, jedno u Becu, drugo u Bratislavi pa cemo videti gde su nasi takmicari.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 01 Feb 2015, 05:34

Raovic oborio licni na 400m sa 47.43, Bekric ne bas tako uspesan, ali ima jos nekoliko dvoranskih takmicenja za donosenje konacnih ocena.

Spanovic oborila drzavni rekord na 60m sa 7.31, a Mijailovic ponovo zablistao sa sada vec respektabilnih 4.80. Da ne budem maliciozan (cak je i Obradovic rekao da je start bio sumnjiv), voleo bih kad bi takmicari AK Vojvodina potvrdili svoje rezultate na mestima gde nije organizator AK Vojvodina.

https://www.youtube.com/watch?v=6lB3HJx ... l=85114404
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 01 Feb 2015, 14:56

Bekric trecu godinu zaredom pocinje dvoransku sezonu sa gotovo identicnim vremenima, oko 47.80. Prosle godine je postavio PB u dvorani 47.17 tako da po tome moze da se zakljuci da je ovo Raovicevo vreme skromno, s obzirom da je klasicni cetristometras za razliku od Emira. Obojica su jako visoki, pa im ogromne krivine u dvorani nikako ne odgovaraju.
I Tamara Salaski je imala je zapazen nastup u Becu 54.85.
Prvo sam se jako obradovao Ivaninim rekordu, a onda sam se razocarao kad sam video da je trka bila na granici regularnosti. Ja bih zabranio da bilo koji NR moze zvanicno da se prizna na takmicenjima odrzanim kod nas, koji su ranga ispod Balkanskog sampionata. Priznati rezultat takmicaru kao PB, priznati mu normu za bilo koje takmicenje, dodeliti stipendiju...sve isto osim ne priznati rekord. I meni je previse sumnjivih rezultata, narocito pod okriljem klubova Vojvodina i Sirmijum. Djordje Mijailovic polako postaje velika nada, svega 40 cm ga deli od izjednacenja seniorskog dvoranskog rekorda.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 02 Feb 2015, 16:37

octopus wrote: I meni je previse sumnjivih rezultata, narocito pod okriljem klubova Vojvodina i Sirmijum.


Mozda je to zato sto ih drugi skoro i ne organizuju. :roll:

Kad smo vec kod organizacije, ipak ce biti odrzana dvoranska prvenstva. Sta se to desilo i kako su se uslovi popravili za jedan vikend verovatno necemo nikad saznati. Neozbiljno je, glupo je, predomislili su se pet dana pre pocetka seniorskog prvenstva, ali opet bolje da se takmicenja odrze.

U nedelju je na sebe paznju privukao Filip Istvanovic cijih 6.96 na 60m nije nista u evropskim, ali u srpskim okvirima je to vise nego ok vreme. Filip je clan najbrze porodice u Srbije posto su mu i tata Nikola i mama Dijana pri vrhu liste najboljih rezultata svih vremena kad je srpski sprint u pitanju.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 07 Feb 2015, 20:55

Odrzano seniorsko prvenstvo drzave u dvorani. Najzanimljiviji rezultati:
dalj zene:
1 6,78 Španović Ivana 90 VNS (cetvrti rezultat na svetu)
2 5,68 Gardašević Milica 98 VNS
60m zene (prva kolona finale, druga polufinale):
1. 7,36 7,35 Španović Ivana 90 VNS
2. 7,51 7,59 Tirnanić Milana 94 CZB
3. 7,69 7,76 Vještica Sara 95 VNS
4. 7,81 7,83 Sirmić Katarina 91 PRZ
5. 7,81 7,88 Emini Milica 99 VNS

Ivana sjajna, cetiri stotinke slabija od drzavnog rekorda, ostale devojke sa izuzetkom Sirmic trcale licne rekorde, ponovo impresionirala Milica koja je trcala isto vreme kao nasa najbolja sprinterka Katarina.

Motka muski:
1 460 Mijailović Đorđe 98 VNS
2 460 Dudaš Mihail 89 VNS

Vise nego ok rezultat za obojicu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby gogo23 » 15 Feb 2015, 00:42

Srpski bacač kugle Asmir Kolašinac postavio je novi rekord Srbije u dvorani, pošto je na mitingu u Novom Sadu ostvario rezultat od 20 metara i 91 centimetar.

http://www.b92.net/sport/atletika/vesti ... _id=958424

Da li je ovo najava te sezone?
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 18 Feb 2015, 06:24

Dvadesetak dana pre EP u dvorani norme imaju Spanovic u dalju (ima je i u sprintu, ali sumnjam da ce je iskoristiti), Kolasinac i Raovic. Ostali ce pokusati da do nje dodju na balkanijadi koja je ovog vikenda, a najveci kandidati su Salaski i Terzic.

Iako zimu koristi samo kao pripremu jer nema njegove osnovne discipline, malo brinu rezultati Bekrica koji u dva takmicenja na 400mnije prisao svom licnom rekordu od lane ni na sekund i po.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 18 Feb 2015, 14:16

Mislim da ispunjenu normu ima i Goran Nava.
Takodje, sansu za normu ima i Nemanja Kojic. Ne znam u kakvoj je formi, ali trebalo bi i on rutinski da obezbedi plasman.
Sve u svemu, vrlo slabo. 2 medalje - Ivana i Kolasinac, su i realnost i maksimum.
Dudas opet otvoreno bojkotuje dvoranska takmicenja. Prvo takmicenje mu je tek 15. maja u desetoboju u Italiji. Nazalost, sve me i kod njega i kod Bekrica podseca na proslogodisnji scenario...
Za Emira sam permutovao. Prethodnih godina je pocinjao sa 47.80 a ove nije, vec je sa 48.70. Namerno sam cekao da vidim rezultat i druge trke, nece li se vratiti bar na proslogodisnji nivo, ali on je bio jos sporiji. Da li postoji neki problem ili je zaista rec o posledici smanjivanja broja koraka izmedju prepona, ostaje da vidimo...
Ristic svesno preskace ovaj period i sprema se za otvoreno.
Sta li je sa Jovancevicem, mladjim Raovicem, Todosijevicem?
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 22 Feb 2015, 07:44

Na balkanijadi nasih 12 takmicara uzelo pet medalja, srusilo tri licna rekorda, ovako na gomili ne izgleda lose mada su momci slabiji od Kiprana, a devojke od Moldavki, ali idemo redom...

Kolasinac zlato sa 20.61 - svaka cast.
Salaski srebro sa 54.03, licni rekord, zvanicna norma za EP je tri stotinke bolja, ali po FB kruze cestitke za plasman, videcemo.
Anic u dalju srebro sa 7.55, licni rekord, dva cm od sampiona Balkana, lep uspeh za njega, nadam se da ce od njega ili Jovancevica biti nesto u dalju.
Ljajic licni i bronza, Nava u velikoj borbi cetvrti.

Druga strana medalje je jos jedan ocajan nastup Kojica, Mijailovica jaka konkurencija vise sputala pa skocio pola metra manje nego pre 2-3 sedmice, Raovic uprkos medalji izgledao lose na stazi, vreme preko 48.

Ipak, najvece razocarenje je Amela, prvo se nesto drzala, cak i vodila, a onda je ostala bez svezine, medalje i norme. Slovenka skoro dve godine mladja je ostavila za 20 sekundi. Naravno za utehu je titula na 26 belih kroseva i ulicnih trka po mestima gde vukovi vode ljubav. Mislim da se mnogo tumara po blatu kroseva, da treba da se odluci da li trci 800 ili 6000m, da skrati sezonu koja joj fakticki traje 12 meseci vec godinama sto je suludo.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Raoul Duke » 25 Feb 2015, 23:26

Španovićeva postavila novi rekord


Али Шаренац на твитеру помиње неко експериментално мерење.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Skafi » 25 Feb 2015, 23:35

Izgleda da ipak nije, sudeći po ovom komentaru:

Ovaj rezultat nije njen novi rekord, nazalost. Na ovom mitingu primenjen je eksperimentalni metod merenja skokova. Meri se duzina skoka od mesta odraza, tako da se ne moze uvaziti kao rekord. Inace, odlican skok!
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests