Board index Razni Sportovi Odbojka

Strane odbojkaške lige i Evro takmičenja

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby Hezonja » 03 Mar 2014, 18:14

CEV: Nikić i Ivović za trofej


Odbojkaši Pariz Voleja i Gubernije iz Nižnjeg Novgoroda sastaće se u finalu Kup CEV, a za trofej će se boriti Marko Ivović i Miloš Nikić.

Pariz Volej je u polufinalu eliminisao Tomis Konstancu iz Rumunije trijumfom u ’zlatnom setu’ sa 15:12. U prvoj utakmici, Rumuni su pobedili sa 3:2 u Francuskoj, a Pariz je u revanšu, u Rumuniji, slavio takođe sa 3:2.

Gubernija je oba meča protiv Belhatova dobila sa 3:2.

U prvoj utakmici finala, 26. marta, domaćin će biti Nikićeva ekipa, dok će druga, 29. marta, biti održana u Francuskoj, na terenu Ivovićeve ekipe.

User avatar
Hezonja
 
Posts: 15191
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby Hezonja » 23 Mar 2014, 15:35

Veceras finale Lige sampiona Halkibank - Belgorod u Ankari.

Bice ludnica u Ankari.

Belgorod ima 19 pobeda u svim takmicenjima.

Grbic je sa Zenitom izgubio od Belgoroda u 1/2 finalu, a i od Jastrbeckija za 3. mesto.

Finale pocinje u 16h.
User avatar
Hezonja
 
Posts: 15191
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby Skafi » 11 Apr 2014, 00:02

Aleksandar Atanasijević proglašen za najboljeg igrača ligaškog dela prvenstva Italije.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27267
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby Hezonja » 09 May 2014, 23:16

Francuska: Milena i Ana na tronu


Odbojkašice Milena Rašić i Ana Antonijević, koje nastupaju za Kan, osvojile su tiutlu prvaka Francuske.

Kan je u finalu savladao Nant sa 3:0, po setovima 25:15, 27:25 i 25:19, posle 80 minuta igre.

Milena Rašić postigla je 12 poena, dok je Ana Antonijević zabeležila 7 poena.

Kan je ovim trjumfom osvojio 19. titulu, a čak 17. uzastopnu.
User avatar
Hezonja
 
Posts: 15191
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby -Lepi- » 20 May 2014, 00:45

Rekapitulacija najjacih odbojkaskih liga za 2013-2014 sezonu.

Muskarci:

Rusija:

1.Zenit Kazan (Nikola Grbic) 2.Lokomotiva Novosibirsk 3.Belogorje Belgorod 4.Dinamo Moskva

Finale (1 mec): Zenit - Lokomotiva 3:0

Poljska:

1.SKRA Belhatov (Aleksa Brdjovic) 2.Resovia Zesov 3.Jastrzebski 4. ZAKSA Kederzin Kozle

Finale (na 3 pobede): SKRA - Resovia 3-0

Italija:

Lube (Podrascanin i Stankovic) - Perudja (Atanasijevic,Petric,Mitic,Cupkovic i Vujevic) 3-1 ( u pobedama)

Turska:

Halkbank Ankara - Fenerbahce (Ivan Miljkovic) 3-1 (u pobedama)

Nemacka:

SCC Berlin (Srecko Lisinac,Aleksandar Spirovski) - Fridrihshafen (Nikola Jovovic) 3-1 ( u pobedama)

Francuska:

Tur - Pariz (Marko Ivovic) 3:1 (1 mec)

Grcka:

Olimpijakos - Aleksandropoli 3-0 ( u pobedama)

Belgija:

Roselar - Antverpen 3:2 ( u pobedama)

Brazil:

Sada Kruzeiro - SESI Sao Paulo 3:0 ( 1 mec)

--------------------------------------------------------
Zene:

Rusija:

1.Dinamo Kazanj 2.Dinamo Moskva 3.Omicka 4.Dinamo Krasnodar

Finale: Kazanj - Moskva 3-0 (1 mec)

Poljska:

1.Hemik Police (Maja Ognjenovic i Ana Bjelica) 2.Impel Vroclav 3.Atom Trefl Sopot 4.Dobrova Gornica

Finale (na 3 pobede): Hemik - Impel 3-0

Italija:

Pjacenca - Busto Arsicio 3-0 (u pobedama)

Francuska:

Kan (Ana Antonijevic i Milena Rasic) - Nant 3:0 (1 mec)

Turska:

Vakifbank (Jelena Nikolic i Jovana Brakocevic) - Fenerbahce 3-1 (u pobedama)

Nemacka:

Dresdner SC - Vilsbiburg 3-0 ( u pobedama)

Brazil:

Unilever (Brankica Mihajlovic) - SESI Sao Paulo 3:0 ( 1 mec)

-----------------------------------------------------------

Na ova dva linka mozete pratiti odbojkaske transfere za sezonu 2014/2015.

http://www.volleyball-movies.net/fanclu ... 201415-853
http://www.volleyball-movies.net/fanclu ... 201415-863
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 1913
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby Ivan Grozni » 11 Jun 2014, 19:02

Kad bude nekih novosti napisaću.

SERIE A 2014/15 (odbojkaši)

1. LUBE BANCA MACERATA

Otišli: Ivan Zaytsev (DINAMO MOSCOW)
Došli: Giulio Sabbi (EXPRIVIA MOLFETTA), Luigi Randazzo (VIBO VALENTIA)
Interes:
Ostaju u klubu: Hubert Henno (L), Simone Parodi, Dragan Stanković, Jiri Kovar, Marko Podraščanin, Michele Baranowicz, Bartosz Kurek

2. SIR SAFETY PERUGIA

Otišli/odlaze: Slobodan Kovač (selektor Irana), Nemanja Petrić (CASA MODENA), Konstantin Čupković (TRANSFER BYDGOSZCZ), Mihajlo Mitić (?)
Došli: Nikola Grbić (trener, ZENIT), Luciano De Cecco (COPRA PIACENZA), Gabriele Maruotti (BRE LANUTTI CUNEO), Thomas Beretta (CASA MODENA), Christian Fromm (CITTA DI CASTELLO)
Interes:
Ostaju u klubu: Aleksandar Atanasijević, Goran Vujević, Simone Buti, Rocco Barone, Dore Della Lunga, Andrea Giovi (L)

3. CASA MODENA

Otišli/Odlaze: Thomas Beretta (SIR SAFETY PERUGIA), Lukas Kampa (CZARNI RADOM), Sam Deroo (PARIS VOLLEY), Loris Mania (ANDREOLI LATINA), Zbigniew Bartman (?)
Došli: Nemanja Petrić (SIR SAFETY PERUGIA), Salvatore Rossini (ANDREOLI LATINA), Luca Vettori (COPRA PIACENZA), Matteo Piano + Luca Sartoretti (CITTA DI CASTELO), Giacomo Sintini (DIATEC TRENTINO)
Interes: Lucas Saatkamp (SESI SAO PAULO)
Ostaju u klubu: Earvin Ngapeth, Bruno Rezende, Uroš Kovačević, Andrea Sala, Alen Šket

4. COPRA PIACENZA (prestaje da postoji ?)

Otišli/Odlaze: Denis Kaliberda (JASTRZEBSKI WEGIEL), Luca Vettori (CASA MODENA), Luciano De Cecco (SIR SAFETY PERUGIA), Robertlandy Simon (J. Koreja), Alessandro Fei + Kevin Le Roux + Hristo Zlatanov (VERO VOLLEY MONZA ?), Samuele Papi, Luca Tencati, Davide Marra (L)

5. DIATEC TRENTINO

Otišli: Giacomo Sintini (CASA MODENA), Alexander Ferreira (CITTA DI CASTELLO), Tsvetan Sokolov (HALKBANK ANKARA)
Došli:
Interes: Lukasz Zygadlo (ZENIT KAZAN), Matey Kaziyski (HALKBANK ANKARA, bivši igrač Trentina), Radostin Stoytchev (HALKBANK ANKARA, bivši trener Trentina)
Ostaju u klubu: Emanuele Birarelli, Donald Suxho, Sebastian Sole, Filippo Lanza, Massimo Colaci (L), Matteo Burgsthaler

6. BRE LANNUTTI CUNEO (prestaje da postoji ?)

Otišli/Odlaze: Gabriele Maruotti (SIR SAFETY PERUGIA), Jeroen Rauwerdink (ANDREOLI LATINA), Antonin Rouzier, Oleg Antonov, Emanuel Kohut, Javier Gonzalez

7. CMC RAVENNA

Otišli/Odlaze: Kevin Tillie (ARKAS IZMIR), Niels Klapwijk (BEAUVAIS), Marco Bonitta (ženska selekcija Italije)
Došli: Renan Buiatti (SESI SAO PAULO), Enrico Izzo (EXPRIVIA MOLFETTA)
Interes:
Ostaju u klubu: Benjamin Toniutti, Klemen Čebulj, Andrea Bari (L)

8. VERO VOLLEY MONZA (novi prvoligaš)

Otišli:
Došli: Nikola Jovović (FRIEDRICHSHAFEN), Kevin Le Roux + Alessandro Fei + Hristo Zlatanov (COPRA PIACENZA)
Interes:
Ostaju u klubu:

9. ANDREOLI LATINA

Otišli/Odlaze: Salvatore Rossini (CASA MODENA), Peter Verhees, Carmelo Gitto, Jason De Rocco
Došli: Loris Mania (CASA MODENA), Gianlorenzo Blengini (VIBO VALENTIA), Jeroen Rauwerdink (BRE LANNUTTI CUNEO)
Interes:
Ostaju u klubu: Saša Starović, Todor Skrimov, Daniele Sottile, Peter Michalovic, Sergio Noda Blanco, Dimitros Fragkos

10. CALZEDONIA VERONA

Otišli:
Došli: Taylor Sander (BRIGHAM YOUNG UNIVERSITY, NCAA)
Interes:
Ostaju u klubu: Nikola Kovačević, Adam White, Aidan Zingel, Mitja Gasparini, Thijs Ter Horst

11. CITTA DI CASTELLO

Otišli: Matteo Piano + Luca Sartoretti (CASA MODENA), Christian Fromm (SIR SAFETY PERUGIA)
Došli: Alexander Ferreira (DIATEC TRENTINO)
Interes:
Ostaju u klubu: Andrea Rossi, Gert Van Walle, Antonio Corvetta

12. EXPRIVIA MOLFETTA

Otišli: Davide Saitta (SPACERS DE TOULOUSE), Giulio Sabbi (LUBE BANCA MACERATA)
Došli:
Interes:
Ostaju u klubu: Aleksandar Blagojević, Andrea Cesarini (L), Ivan Castellani, Cristian Casoli (?)

13. POWER VOLLEY MILANO (novi tim)

Otišli:
Došli:
Interes: Zbigniew Bartman (CASA MODENA)

14. TONAZZO PADOVA (novi prvoligaš)

Otišli:
Došli: Gonzalo Quiroga (UCLA BRUINS NCAA)
Interes:
User avatar
Ivan Grozni
 
Posts: 717
Joined: 12 Jun 2013, 13:42

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby -Lepi- » 07 Aug 2014, 00:26

Video prikaz sastava italijanskih klubova za narednu sezonu.

User avatar
-Lepi-
 
Posts: 1913
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD


Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby rabesandratana » 27 Dec 2014, 13:58

Ko zeli da gleda crno bele odbojkasice ima prenos na ES2, igramo protiv Bazela, nasa najstarija igracica ima 20 godina, uglavnom deca od 16-17 godina.

Inace , dva vrlo zanimljiva naslova na portalu B92 vezano za zensku odbojku

http://www.b92.net/sport/odbojka/vesti. ... _id=940606

http://www.b92.net/sport/odbojka/vesti. ... _id=941041

Nisam primetio da CZBG nazivaju samo Beograd
Vucicu pederu ne damo ti titulu !
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 8726
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby Raoul Duke » 27 Dec 2014, 15:58

Визура је раскинула уговор са Партизаном.

Клуб се зове само Визура, али сигурно им је драго што имају толико навијача :biggrin:


http://www.wienerliga.org/index.php?mod=tim&id=24


Spoiler: pokaži
sofronije007 wrote:Mozete da ukinete ovaj topik ili samo da ga nazovete ZOK Vizura, raskinuta saradnja izmedju partizana i vizure..


sofronije007 wrote:Ime Partizan-vizura ce nositi samo u ligi sampiona jer su vec bili prijavljeni pod tim imenom, u nasoj super ligi i kupu nosice ime Vizura, stoji na sajtu UOKPL.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24981
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby rabesandratana » 27 Dec 2014, 16:08

Bem ti, kakva pravna vratolomija, vise ne znam ni za koga navijam. :biggrin:
Vucicu pederu ne damo ti titulu !
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 8726
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby Raoul Duke » 27 Dec 2014, 16:13

Мени кажеш :laugh:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24981
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby Stoik » 20 Jan 2015, 22:48

OK Vojvodina - OK Mladost (Brčko) 3:0

Fotografije: link

Izveštaj: link

Image

1/4 finale se igra 04.03. i 11.03. Prvi meč u Turskoj ( Galatasaraj ) ili Slovačkoj, a revanš meč u Novom Sadu.
Stoik
 
Posts: 109
Joined: 18 Apr 2011, 18:37

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby -Lepi- » 31 Jan 2015, 05:41

LŠ: Berlin i Hemik domaćini Fajnal-fora

Domaćini finalnih turnira Lige šampiona su Berlin Risajkling Volejs u muškoj i Kemik Police u ženskoj konkurenciji.

Odbojkaši će igrati u čuvenoj dvorani "Maks Šmeling” 28. i 29. marta, a nedelju dana kasnije grad Šćećin ugostiće četiri najbolja tima kod odbojkašica.

Interesantno je da ćemo u drugoj fazi takmičenja, popularni „plej-of 12”, u obe konkurencije gledati reprizu prošlogodišnjih finala. Turska Halkbanka će na megdan aktuelnom prvaku Belogorju, a Rusi su i ovoga puta favoriti. Kod dama najinteresantniji je par Dinamo Kazanj - Vakifbank.

Prvi mečevi ove faze takmičenja na programu su od 10. do 12. februara, a revanši od 17. do 19. februara.

LIGA ŠAMPIONA (M) – DRUGA FAZA
Fridrihshafen (Nemačka) – Rešovija (Poljska)
Tomis Konstanca (Rumunija) – Lok. Novosibirsk (Rusija)
Jastržebski (Poljska) – Sir Sejfti Peruđa (Italija)
Lube Treja (Italija) – SKRA Belhatov (Poljska)
Kopra Pjaćenca (Italija) – Zenit Kazanj (Rusija)
Halkbanka (Turska) – Belogorje Belgorod (Rusija)

Napomena: Domaćin F4 je ekipa Berlin Risajkling Volejs, 28. i 29. marta u dvorani „Maks Šmeling”.

LIGA ŠAMPIONA (Ž) – DRUGA FAZA
Dinamo Kazanj (Rusija) – Vakifbank (Turska)
Drezdner (Nemačka) – Fenerbahče (Turska)
Kan (Francuska) – Volero Cirih (Švajcarska)
Agel Prostejov (Češka) – Ezačibaši (Turska)
Azeriol Baku (Azerbejdžan) – Busto Arsicio (Italija)
Pjaćenca (Italija) – Dinamo Moskva (Rusija)

Napomena: Domaćin F4 je ekipa Hemik Police, 4. i 5. aprila u Gradskoj dvorani u Šćećinu (Poljska).


Jbt ako neko zna da upropasti neko takmicenje onda su to ovi iz CEV-a sa LS i muskom i zenskom.
Doduse tu su negde i ovi iz LEN-a sa LS.

Najgluplje pravilo je odrediti finalistu F4 i onda oni kuliraju do pocetka F4 a ostala tri ucesnika moraju da odigraju 4 utakmice da bi izborili plasman tamo.I to dali su domacinstvo Berlinu koji realno nije ni u 10 najboljih timova i koji nema sanse da bi zaigrao na F4 da nisu domacini.
A tek zreb za drugu fazu je katastrofa.Odmah na startu Plejofa 12 se sastaju proslogodisnji finalisti, sampion Belgorod i viceprvak Halkbank iz Ankare.Pa onda pobednik ce ici na Zenit za prolazak na F4.To su po mom misljenju 3 od 4 najbolja kluba trenutno u Evropi, uz SKRA Belhatov.Znaci samo ce jedan od ta tri kluba na F4.
Mislim da ce na F4 Lokomotiva (Resovia ce im biti glavni takmac),SKRA ("nasa" Perudja bi mogla mozda da ih iznenadi) i Belgorod (vrlo moguce i Zenit).

Kod zena domacinstvo je dobio Hemik Police za koji igraju nase Ognjenovic,Bjelica,Malagurski i Veljkovic.Oni su odigrali odlicno prvu fazu i zasluzuju domacinstvo ako vec mora tako da se dodeljuje a mora.
I opet ista stvar, u Plejofu 12 sastaju se proslogodisnji finalisti Dinamo Kazanj i Vakibank.Pobednik ce ici na odlicni Fenerbahce tako da dva odlicna kluba ce ostati sigurno bez F4.
Navijacu za sampiona u tom trouglu sa turskim timovama pa cu reci da prolaze na F4 Dinamo Kazanj,Ezacibasi (mada mogao bi mozda Volero da ih prodje) i Dinamo Moskva, mada tu su sva cetri tima prilicno izjednacena.
Na F4 cu svakako navijati za poljski klub zbog nasih.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 1913
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Strane lige i Evro takmicenja

Postby -Lepi- » 26 Feb 2015, 00:10

Rezultati Playoff 6:

LIGA ŠAMPIONA (M) – DRUGA FAZA

Fridrihshafen (Nemačka) – Rešovija (Poljska)
Tomis Konstanca (Rumunija) – Lok. Novosibirsk (Rusija)
Jastržebski (Poljska) – Sir Sejfti Peruđa (Italija)
Lube Treja (Italija) – SKRA Belhatov (Poljska)
Kopra Pjaćenca (Italija) – Zenit Kazanj (Rusija)
Halkbanka (Turska) – Belogorje Belgorod (Rusija)


LIGA ŠAMPIONA (Ž) – DRUGA FAZA

Dinamo Kazanj (Rusija) – Vakifbank (Turska)
Drezdner (Nemačka) – Fenerbahče (Turska)
Kan (Francuska) – Volero Cirih (Švajcarska)
Agel Prostejov (Češka) – Ezačibaši (Turska)
Azeriol Baku (Azerbejdžan) – Busto Arsicio (Italija)
Pjaćenca (Italija) – Dinamo Moskva (Rusija)

Boldovani timovi su prosli dalje.Prvaci Evrope u obe konkurencije iz prosle godine su izbaceni i nece braniti titule.
Vakifbank je pobedio Dinamo iz Kazanja sa 3-2 i 3-0.
Halkbank iz Ankare je izbacio Belgorod u zlatnom setu.Bilo je 15-11 za tim iz Turske.

U Playoff 6 fazi koja je odluciti preostala 3 ucesnika F4 u obe konkurencije sastaju se:

Muskarci:

Lok. Novosibirsk (Rusija) - Rešovija (Poljska)
Sir Sejfti Peruđa (Italija) - SKRA Belhatov (Poljska)
Zenit Kazanj (Rusija) - Halkbanka (Turska)

Zene:

Fenerbahče (Turska) - Vakifbank (Turska)
Volero Cirih (Švajcarska) - Ezačibaši (Turska)
Dinamo Moskva (Rusija) - Busto Arsicio (Italija)
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 1913
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest