Board index Razni Sportovi Odbojka

Odbojkaške vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby bekrinjo » 14 Oct 2011, 19:35

Talicni Tom wrote:Ko je Mitar Đurić ? Vidim Sarajlija, ali nikad čuo za njega.


Nakon pet sezona u dresu grčkog Olimpijakosa, Mitar Đurić nastavlja karijeru u redovima italijanskog Trentina, aktuelnog trostrukog uzastopnog šampiona Evrope i klupskog prvaka svijeta – igrač koji je ponikao u Odbojkaškom klubu Budućnost potpisao je trogodišnji ugovor sa šampionom odbojkaške Serije A.

„Dolazim u veliki klub koji je posljednjih godina ostvario vrhunske rezultate na međunarodnoj sceni. Želio sam da napustim Grčku i da se „izmjerim“ u Italijanskoj ligi, a nijesam sebi mogao izabrati bolju budućnost od prvaka Italije, Evrope i svijeta. Svjestan sam da će mi biti teško u prvoj sezoni u novom i vrhunskom prvenstvu. Međutim, ja samo razmišljam da pružim maksimum za ekipu, da igram dobro i pokušam da pobijedim u svakom meču u kojem budem igrao i da osvojim svaki trofej za koji mu se ukaže prilika. Već sam osvajao titule u Grčkoj, pa u Italiji želim da napravim korak naprijed i osvojim trofeje i na međunarodnoj sceni", kazao je 22-godišnji Đurić.

Mitar Đurić je sin nekadašnjeg proslavljenog reprezentativca Jugoslavije Milana Đurića, koji je krajem devedesetih godina stigao u Budućnost, u kojoj je kao igrač, pomoćni trener i trener mlađih kategorija proveo pet sezona. Upravo je u tom periodu Mitar Đurić započeo svoje prvi odbojkaške korake u pionirima Budućnosti. Interesantno, karijeru je počeo kao primač servisa, nakon čega je prešao na poziciju srednjeg blokera. Posljednju sezonu u Olimpijakosu je odigrao na mjestu korektora nakon odlaska Ivana Miljkovića. u posljednje tri sezone je bio najbolji igrač (MVP) grčkog šampionata. U Trentino je, međutim, doveden da igra na mjestu srednjeg blokera.

Nakon odlaska iz Budućnosti, 2003. godine, prateći oca Milana, Mitar je nastavio odbojkaški razvoj u kiparskog Pafiakosu, zatim je dvije sezone proveo u grčkoj Orestijadi, a od 2006. godine je bio član Olimpijakosa, sa kojim je osvojio tri titula, dva nacionalna Kupa i dva Super kupa Grčke, a u protekle tri sezone sticao i dragocjeno iskustvo u Ligi šampiona. U sezoni 2009/2010. je bio rival upravo protiv Trentina, kada je italijanski klub i „bacio oko“ na mladog Đurića, i nije ga ispuštao iz vida sve do potpisivanja ugovora.

Mitra Đurić, rođen u Sarajevu, dobio je grčko državljanstvo i izabrao je da igra za Grčku, za koju je do sada nastupao 45 puta. Zbog toga će biti prvi „Grk“ u istoriji Trentina...

„Posebno sam zadovoljan dolaskom Đurića, jer mi je klub na raspolaganje stavio jednog od najvećih evropskih talenata, koji ima vrhunske fizičke predispospozicije. Mitra sam pratio od trenutka kada je odigrao meč protiv nas, u decembru 2009. godine, cijeneći njegov konstantan razvoj i napredak urođenih odbojkaških kvaliteta. Posebno je napredovao prošle sezone, i siguran sam da će njegov doprinos u ekipi biti veoma značajan. Uostalom, svi koji su imali priliku da ga upoznaju i igraju sa njim su mi o njemu govorili sa velikim entuzijazmom. To samo potvrduje da smo napravili pravi izbor“, kazao je Radostin Stojčev, trener Trentina.
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby bekrinjo » 15 Oct 2011, 21:18

Od gazde kluba igracice i strucni stab Rabite iz Bakua dobice 1M$ da podele kao nagradu za osvojeno klupsko SP...
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 19 Oct 2011, 18:43

Uzeli smo 1 set u Poljskoj. Ja sretan i zadovoljan :hatman:

Liga Šampiona:
Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE - Partizan Termoelektro BEOGRAD 3-1 (25-20, 25-18, 21-25, 25-16)
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Milutinov Tata » 19 Oct 2011, 18:45

Kako smo krenuli u prvenstvu, ovo je odlicno. Kakvi su ovi Poljaci uopste?
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29565
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 19 Oct 2011, 18:48

Milutinov Tata wrote:Kako smo krenuli u prvenstvu, ovo je odlicno. Kakvi su ovi Poljaci uopste?

Trenutno prvi u prvenstvu Poljske ispred neprikosnovenog Belhatova. Prošle godine su bili viceprvaci.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 25 Oct 2011, 15:40

Partizan - Trentino Liga Šampiona Hala Šumice - ulaz slobodan
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby VMJunior » 25 Oct 2011, 18:08

Gubimo sa 0-2 u setovima(18:25,14:25).

U trecem vodimo sa 11-10.
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 25 Oct 2011, 18:18

Laganih 3-0 za Trentino. Bolje nije ni moglo, ipak je ovo najbolja ekipa na svetu.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby AirBall » 25 Oct 2011, 18:27

Stoxan wrote:Laganih 3-0 za Trentino. Bolje nije ni moglo, ipak je ovo najbolja ekipa na svetu.


Samo se plasim da ce izjave nakon meca biti, zadovoljni smo igrom i slicno...

Cini mi se da u velikoj vecini sportova pocinje da nas hvata luzerski mentalitet i da nam je sasvim normalno da sve izgubimo i da nam je sve to sasvim normalno...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 25 Oct 2011, 18:51

Na žalost u odbojci je razlika u klasi ogromna i svaki osvojeni set je uspeh. Situacija je trenutno takva. I odbojkaši, kao i rukometaši su trenutno u velikom zaostaku za najboljim evropskim timovima. I jedni i drugi imaju pred sobom dva puta. Ili će biti kao košarkaši pa polako graditi svoju poziciju u Evropi i dočekati da ih svi evropski velikani poštuju, a bogami i skinu gaće pred njima. Sa druge strane mogu biti kao fudbaleri koji se godinama zadovoljavaju samim plasmanom u grupu, gde su Rumuni, Belorusi, Česi fudbalske velesile za nas, a jedan Šamrok nepremostiva prepreka. Finansije ne smeju da budu izgovor. Jasno je da nema para, ali mora postojati rad, želja, talenat..
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby AirBall » 25 Oct 2011, 19:02

Mi smo evropski prvaci i u muskoj i u zenskoj konkurenciji i ono sto nije normalno je tu decu hvaliti nakon poraza od 3-0 i pricati im kako eto, neko drugi ima para, a oni su jadni i bedni pa zbog toga gube...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Bodi Bond » 26 Oct 2011, 00:27

AirBall wrote:Cini mi se da u velikoj vecini sportova pocinje da nas hvata luzerski mentalitet i da nam je sasvim normalno da sve izgubimo i da nam je sve to sasvim normalno...
Da na hvata luzerski mentalitet ne bih se složio, ali da debelo zaostajemo u nekim stvarima je tačno. Ipak, koliko para toliko muzike, to se bar u odbojci zna.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby AirBall » 26 Oct 2011, 00:30

Bodi Bond wrote:Da na hvata luzerski mentalitet ne bih se složio, ali da debelo zaostajemo u nekim stvarima je tačno. Ipak, koliko para toliko muzike, to se bar u odbojci zna.


Ma to sam povukao paralelu sa prekjucerasnjim porazom rukometasa od Segeda kao i vaterpolista od kluba sa istim imenom... Uvek je problem besparica i slicno, a samo mi moramo da shvatimo da su porazi realnost i visa sila i da budemo zadovoljni sa postojecim stanjem...

Plasim se da ce nam klupski sport biti trajno unisten ukoliko se ova praksa nastavi... Kriterijumi su sve nizi i nizi... Sad se zadovoljavamo i porazima sa nulom, samo je bitno da negde ucestvujemo, da nekog ugostimo i slicno... To ce se definitivno kroz par generacija odraziti i na reprezentaciju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 30 Oct 2011, 19:14

Vanja među besmrtnima

Naš nekadašnji reprezentativac Vladimir Grbić primljen je u Odbojkašku kuću slavnih u američkom gradu Holioku. Potpredsednik Odbojkaškog saveza Srbije i nekada najbolji igrač Evrope prvi je Srbin koji je dobio ovu čast

Image
Proslavljeni reprezentativac Jugoslavije Vladimir Grbić (41) ispisao je novu stranicu srpske odbojke! Legendarni Vladimir Veliki, na svečanosti održanoj u noći između petka i subote u američkom gradu Holiouk u državi Masačusets postao je prvi Srbin koji je primljen u Odbojkašku kuću slavnih.

Pored Grbića, istu čast dobili su Ugo Konte iz Argentine, Magali Karvahal sa Kube, Lorenco Bernardi iz Italije, Amerikanka Riti Kroket, i posthumno Čeh František Stibic.
Sve medalje Vladimira Grbića u dresu reprezentacije

Olimpijske igre: zlato (Sidnej 2000.) i bronza (Atlanta 1996.)
Svetsko prvenstvo: srebro (Tokio 1998.)
Evropsko prvenstvo: zlato (Ostrava 2001.), srebro (Ajndhoven 1999.) i dve bronze (Atina 1995. i Beč 1999.)
Svetska liga: srebro (Madrid 2003.) i dve bronze (Belo Horizonte 2002. i Rim 2004.)
Uz to i bronze na Svetskom kupu (2003), Svetskom kupu šampiona (2001) i Svetskom kupu izazivača (1996).



Grbić je posle obavljene ceremonije u gradu gde je i nastala odbojka teško dolazio do reči kojima bi opisao kako se oseća posle najvećeg mogućeg ličnog priznanja za sve što je podario ovom sportu.

Karika u lancu

- Ne postoje izrazi i emocije kojima bih opisao kako se osećam sada. Ne postoje reči da objasnim kakav je osećaj biti primljen u Kuću slavnih odbojke. Kao potpredsednik Odbojkaškog saveza Srbije i lider Olimpijske komisije, sada sve dobija smisao. Osećam se kao karika u dugom lancu. Dakle, sada imam još veću odgovornost da podelim strast i ljubav prema ovom sportu sa narednim generacijama. Mislim da ovo nije samo Kuća slavnih, ovo čini bolje sutra - rekao je Vladimir Veliki Grbić.

Svojevremeno najbolji odbojkaš Evrope i sveta rođen je u Zrenjaninu, a u karijeri je igrao za zagrebačku Mladost, novosadsku Vojvodinu, Padovu, Kuneo, Sao Paolo, Romu, Osaku, PAOK, moskovski Dinamo, Latinu i Fenerbahče, a igračku karijeru je završio pre dve godine.

Sa reprezentacijom naše zemlje osvojio je dve zlatne medalje, na Olimpijadi u Sidneju 2000. i godinu dana kasnije na Evropskom prvenstvu u Ostravi, a osvojio je dva srebra i četiri bronze. Olimpijski komitet naše zemlje ga je proglasio za najboljeg sportistu 1996. i 2000. godine.

Najbolji od najboljih

- Svaki trening u šest ujutru, svaka utakmica, svaki rezultat sada imaju smisla. Nema ničeg većeg, ovo je nešto najbolje. Kada stignete do ove tačke, krug se zatvara. Ovde se prepoznaju najbolji među najboljima - istakao je Vanja Grbić po prijemu u Kuću slavnih.

Vladimir Grbić je „autor" i najboljeg poteza svih vremena, čuvenog vraćanja lopte posle preskakanja reklame, potom i poentiranja u finalu Olimpijskih igara u Sidneju protiv Rusije.

Po završetku igračke karijere stariji od braće Grbić uspešno je nastavio plovidbu odbojkaškim vodama. Aktuelni je potpredsednik Odbojkaškog saveza Srbije, a član je Komisije za razvoj svetske odbojke.

Grbić je, pored toga što je prvi Srbin u Kući slavnih, prvi odbojkaš koji je nosio zastavu na Olimpijadi, prvi koji je izabran za nacionalnog sportistu godine, a prvi je i koji je osvojio italijanski Skudeto. Nema sumnje da će se u Kući slavnih uskoro naći mesta i za njegovog brata Nikolu Grbića, a verovatno i za mnoge druge igrače i igračice.

Dejan Ignjatović

http://www.pressonline.rs/sr/sport/Odbo ... tnima.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 07 Dec 2011, 11:04

Визура испала од АЕК-а

http://www.zurnal.rs/2011/12/06/vizura- ... index.html

Zvezda sutra u 20h igra meč Lige šampiona protiv Skavolini Pezara
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests