Board index Razni Sportovi Odbojka

Odbojkaške vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 15 Jun 2011, 21:34

KKP wrote:Sjajni korektor Atanasijević otišao iz Partizana u Belhatov...


Nije još otišao
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby KKP » 16 Jun 2011, 11:46

Stoxan wrote:
KKP wrote:Sjajni korektor Atanasijević otišao iz Partizana u Belhatov...


Nije još otišao


To sam i ja kasnije video. ;) Nadam se da neće, teško će njemu naći zamenu, bio je 30-40% tima...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 20 Jun 2011, 12:46

Dosadašnji kapiten Zvezde Jelena Blagojević karijeru nastavlja u Italiji
http://www.zurnal.rs/2011/06/18/zvezdin ... index.html

Bojan Janić prelazi u Fekel u Rusiju.

Još jedna naša reprezentativka igraće u Italiji. Dragana Marinković karijeru nastavlja u Modeni.

Vesna Čitaković bi mogla da se preseli u Poljsku.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 25 Jun 2011, 22:25

Војводина са Аустријанцима, Раднички против Белгијанаца

25 јун, 2011
Image
Одбојкаши новосадске Војводине играће у 2. колу Купа изазивача са аустријским представником Амштетеном, док се крагујевачки Раднички састаје са белгијским Мененом, одређено је жребом данас у Луксембургу.

Србију ће у Купу ЦЕВ 2012. представљати Визура и Раднички из Београда у женској, а Црвена звезда у мушкој конкуренцији.
Представници Србије у Лиги шампиона биће одбојкашице Црвене звезде и одбојкаши Партизана, а жреб ће бити обављен 1. јула у Бечу.

http://www.zurnal.rs/2011/06/25/vojvodi ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 01 Jul 2011, 23:49

Žreb za Ligu Šampiona. Partizan na Evropsko prvaka. U grupi C učestvuju Partizan, Trentino (Italija), Kjedžerin (Poljska) i Kai Teruel (Španija)

LŠ: Partizan u grupi sa Trentinom
IZVOR: B92

Odbojkaši Partizana Termoelektra, prvaci Srbije, igraće u C grupi Lige šampiona sa svetskim i evropskim prvakom Trentinom iz Italije.

Image
Osim ekipe sa Apeninskog poluostrva, rivali ‘crno-belima’ u eltinom evropskom takmičenju biće poljski Kjedžerin i Kai Teruel iz Španije.

U narednu rundu idu po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe i najbolja trećeplasirana, od kojih će jedna, nakon konkursa, dobiti šansu da organizuje finalni turnir zbog čega će direktno na fajnal-for.

Osim Partizana, u Ligi šampiona ove godine igraju još dva debitanta – belgijski Lenik i osvajač ruskog Kupa Lokomotiva iz Novosibirska.

Sastavi ostalih grupa:

A grupa: Iraklis (Grčka), Noliko Mazeik (Belgija), Arkaš (Turska) i CSKA Sofija (Bugarska)
B grupa: Zenit (Rusija), Lenik (Belgija), Fridrihshafen (Nemačka) i Remat Zalau(Rumunija)
D grupa: Kuneo (Italija), Poatje (Francuska), Unterhašing (Nemačka) i Češke Budjejovica (Češka)
E grupa: Lokomotiva Novosibirsk (Rusija), Fenerbahče (Turska), Hipo Tirol (Austrija) i Lube (Italija)
F grupa: Belhatov (Poljska), Tur (Francuska), Bled (Slovenija) i Budvanska rivijera (Crna Gora).


Liga šampiona startuje 18. oktobra.

http://www.b92.net/sport/odbojka/vesti. ... _id=522717

Raspored partizanovih utakmica:

Kjedžerin (Poljska) - Partizan 19.10.2011.
Partizan - Trentino (Italija) 26.10.2011.
Kai Teruel (Španija) - Partizan 14.12.2011.
Partizan - Kai Teruel (Španija) 21.12.2011.
Trentino (Italija) - Partizan 11.01.2012.
Partizan - Kjedžerin (Poljska) 18.01.2012.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby AirBall » 01 Jul 2011, 23:52

Sanse su nam nesto malo ispod 0%...

Steta sto nam najbolji igraci odlaze svake godine u svim sportovima, jer ja zbilja ne vidim kakav pomak mozemo da napravimo... Srpsko trziste nije toliko veliko, a i nama finansije ne dozvoljavaju da dovedemo neke igrace koji prave razliku...

Nema sumnje da smo apsolutni autsajderi u ovoj grupi...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 02 Jul 2011, 00:03

Zvuči smešno, ali stvarno nismo imali "sreće" u žrebu. A i da smo je imali, svaki set u LŠ za nas biće ogroman uspeh. U ovoj grupi sa Evropskim prvakom, sa prvakom Španije i vicešampionom Poljske mi ćemo, na žalost biti samo lakši trenig za ostale ekipe.

Ako ništa biće jedno lepo iskustvo za ovaj mladi tim.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby AirBall » 02 Jul 2011, 00:06

Ma nema veze s kim smo u grupi, sustina je da nas i u odbojci ceka isto ono kao i u vaterpolu da reprezentativac odlazi, a da dolazi neki anonimus iz Ribnice npr... Cak i ako napravimo igraca od tog nekog cim krene da pokazuje kvalitet zapalice iz kluba... Iz godine u godinu sve vise srljamo u amaterizam...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 02 Jul 2011, 00:36

Ma nema para Air. Svake godine je sve teže i teže. Najbolji odlaze, neki klinci, kojih je sve manje, dolaze.
Nekada su dvorane bile prepune kada se igrala odbojka, bez obzira da li je u pitanju reprezentacija ili klub. Danas malo njih i zna kada su utakmice i koje takmičenje uopšte igramo.

Mi smo uvek voleli pobednike. Dok su odbojkaši vladali Evropom i svetom, dok su igrali Grbići, Kvisko.. bilo je i para. Uvek se nalazilo. Ali su dolazili i ljudi da ih gledaju. Sada je drugačije. Pa šta misliš da li bi ovaj topik na forumu bio ovako prazan da je bio tamo neke 1996, 1997 ili 2000. ili bi bila gužva kao danas na tenisu.

Zato i ne treba da čudi što se nismo plasirali na f8. Da je to bilo pre desetak godina, bio bi haos. Ovako je prošlo skroz nezapaženo. Tako će biti i narednih godina, i gore. Dok jednom ne dođemo do toga da je i sam plasman na završni turnir za nas neverovatan uspeh. A nekada smo bili na vrhu...
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Tumbas » 02 Jul 2011, 10:31

Stoxan wrote:Ma nema para Air. Svake godine je sve teže i teže. Najbolji odlaze, neki klinci, kojih je sve manje, dolaze.
Nekada su dvorane bile prepune kada se igrala odbojka, bez obzira da li je u pitanju reprezentacija ili klub. Danas malo njih i zna kada su utakmice i koje takmičenje uopšte igramo.

Mi smo uvek voleli pobednike. Dok su odbojkaši vladali Evropom i svetom, dok su igrali Grbići, Kvisko.. bilo je i para. Uvek se nalazilo. Ali su dolazili i ljudi da ih gledaju. Sada je drugačije. Pa šta misliš da li bi ovaj topik na forumu bio ovako prazan da je bio tamo neke 1996, 1997 ili 2000. ili bi bila gužva kao danas na tenisu.

Zato i ne treba da čudi što se nismo plasirali na f8. Da je to bilo pre desetak godina, bio bi haos. Ovako je prošlo skroz nezapaženo. Tako će biti i narednih godina, i gore. Dok jednom ne dođemo do toga da je i sam plasman na završni turnir za nas neverovatan uspeh. A nekada smo bili na vrhu...

Tuzna istina. Da mi je neko pre par godina rekao da necemo biti prvi u grupi u kojoj se takmice Portugal, Finska i Argentina mislim da bi pao na dupe od smeha! Mene posebno boli to sto smo "sportska nacija" koja samo puni hale i stadione kada se pobedjuje! Secam se prepunog Pionira u ovom takmicenju Svetske Lige, tu igla nije mogla da padne, pa Arena, Spens itd! Danas je tu tenis, malo vaterpolo, tako ce biti dok bude rezultata. Posle opet malo kosarka, pa fudbal, pa onda ce bljesnuti neka rukometna generacija... Pisem ovo jer me nervira nas mentalitet, nema kulture odlaska na utakmice kluba, reprezentacije ali ima mudrovanja i proseravanja u svakom cosku ove drzave! Sportska nacija moj k...c! Izvinjavam se na recniku, ali ne mogu drugacije da opisem stanje u nasem sportu. Pizdim citajuci ko sve salje cestitke Novaku, ko i kako je slavio uspeh KK prosle i VK ove godine (Partizan) i kako se pise o novim medaljama Nadje Higl. A u Srbiji 5 normalnih bazena, decu iz sala teraju rekreativci koji skidaju stomake! Poslati dete na sport je postao biznis, ulaganje u buducnost. Dajes kintu, ulazes, investiras i cekas da ti zlatna koka obezbedi lovu za zivot iz snova koji nisi mogao da obezbedis radom i znanjem! Otisao sam debelo u off, izvinjavam se. Gadan mamurluk od sinoc! Ne znam gde bijem! :jebiga:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Milutinov Tata » 05 Jul 2011, 03:59

Cudan je taj nas mentalitet, evo kada pricamo o odbojci, secam se da smo, mislim '98, brat i ja otisli da gledamo prijateljsku utakmicu sa Bugarima u Pioniru, to je bilo najvljeno onako usput u Zurnalu, u dvorani cak hiljadu i po ljudi, mi se sokirali :krsti: . Da ne pricam o prvoj svetskoj ligi i mecu sa Italijanima. Ali recimo kada si spomenuo vaterpolo, '98 kada je Partizan imao strasan tim, u kupu LEN na utakmicama do finalne nije mogla ona jadna Banjica da se napuni. Rukomet, '95 u kvalifikacijam za EP karta nije mogla da se nadje, sada za EP morace da plate ljudima da bi gledali...

Nisam pomno pratio SL ove godine, video sam rezulate i nikako nismo mogli da vezemo pobede, gubimo kod kuce od Portugala i Finske. Ovaj tim je prosle godine uzeo bronzu u Argentini, mislio sam da ce sigurno na finalni turnir. Ne znam sta je uzrok, mozda su preumorni usli u takmicenje :dunno:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29584
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 09 Jul 2011, 11:58

Радуловићева у Звезди!

9 јул, 2011
Бојана Радуловић је нови техничар Црвене звезде! Ова 27-годишња играчица, после 14 година, поново ће обући црвено-бели дрес, што ће доста значити младом тиму са Маракане.
Image

На потписивању уговора, нико није крио огромно задовољство због чињенице што ће искусни дизач повести освајача дупле круне у новој сезони:
– Шта рећи како се осећам? После 14 година сам поново у Звезди. Пресрећна сам, задовољна, јер је то мој матични клуб и једва чекам да заиграм поново у црвено белом дресу – причала је нови организатор игре шампиона са Маракане.

И наредне сезоне Звезду чека пуно изазова. Радуловићева верује у добре резултате.
– Надам се да ћемо и следеће сезоне освојити дуплу круну, иако је екипа слабија, јер имамо пуно младих играчица. Ипак, остале су супер девојке, добар потенцијал, што већ показују у млађим националним селекцијама. Неке од њих добро познајем, али ми је некако најближа Марта Валчић, са којом сам играла, што у Поштару тако и по репрезентацијама – каже Бојана, која је желела да остане у Србији и поред бројних понуда из иностранства:

– Било би ми жао да сам после добре сезоне у Визури морала да одем преко, тек да бих отишла негде. Мислим да је прелазак у Звезду у овом тренутку за мене било најбоље решење.

Бојана Радуловић је друго велико појачање Црвене звезде у овом прелазном року. Њеним доласком употпуњена је дијагонала са такође новим ликом на Маракани, младим коректором Оливером Костић.

http://www.zurnal.rs/2011/07/09/radulov ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby bekrinjo » 11 Jul 2011, 21:51

Mislim da nije bilo,Zoran Gajic ce u novoj sezoni po 1 put u karijeri voditi zensku ekipu...
Od ekipe Rabita iz Azerbejdzana dobio je ponudu koja se ne odbija... :roll:
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 13 Jul 2011, 12:39

Brđovićev sin u Partizanu

Dogovorili smo se sve i jako mi je drago što ću igrati u redovima šampiona Srbije. Liga šampiona je veliki izazov i biće mi jako drago da se okušam i u najjačem evropskom takmičenju – kaže Aleksa

Image
Aleksa Brđović

Šampioni su rešili pitanje organizatora igre. U naredne dve sezone to će biti Aleksa Brđović, kadetski i juniorski treprezentativac Srbije. Sve bi trebalo da bude i definitivno završeno do kraja meseca.
- Razlog je taj što 29. jula postajem punoletan, pa ću dan dva kasnije potpisati ugovor sa Partizanom. Dogovorili smo se sve i jako mi je drago što ću igrati u redovima šampiona Srbije – rekako je zadovoljno Brđović junior.

Pre dve godine u Ribnici je nagovestio talenat, ove u Mladom radniku ga podigao na još viši nivo. Sada je prilika da napravi i korak više u svojoj karijeri.

ZVEZDA U SRCU
Ko poznaje Aleksu Brđovića, zna da je mladi reprezentativac veliki zvezdaš. Čak je ranije sa crveno – belim šalom išao na utakmice da bodri oca Dejana.
- Siguran sam da mi niko neće uzeti za zlo. Crveno – bela boja mi je u srcu, a profesionalac sam i daću sve od sebe za uspehe crno – belih – odgovorio je uz osmeh novi igrač Partizana.


- Liga šampiona je veliki izazov i biće mi jako drago da se okušam i u najjačem evropskom takmičenju. Imaćemo priliku da igramo protiv najboljeg tima na svetu, Trentina, ali i još dve kvalitetne ekipe. Jedna pobeda, nije bitno protiv koga, bila bi velika kao kuća. Partizanova ekipa je mlada i perspektivna, znam da će biti teško ponoviti igre iz prethodne sezone, ali ćemo učiniti sve da i dalje osvajamo trofeje.

Imaće Aleksa Brđović delikatan zadatak na izuzetno odgovornoj poziciji. Većinu igrača poznaje, ali tako što su se gledali sa druge strane mreže.
- Nasleđujem mesto u timu gde je sjajan bio Žarko Kisić. Biće prilike i vremena da se iskažem, a da ne verujem u to, sigurno ne bih dolazio. Za sada je na dve godine, uz mogućnost da se produži saradnja na još godinu. Videćemo, ali nadamo se najbolje i ljudi iz kluba i ja – zaključio je Brđović.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... -Partizanu

Kao i uvek Vučko je imao ekskluzivu,ali evo i zvanično. A izgleda da neće tu biti kraj mladima..
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 14 Jul 2011, 14:59

Немања Стевановић у Будванској ривијери

14 јул, 2011
Немања Стевановић, доскорашњи примач сервиса крагујевачког Радничког, каријеру наставља у Будванској ривијери. Леворуки нападач је са прваком Црне Горе, који ће и ове сезоне играти у Лиги шампиона, потписао трогодишњи уговор.
Image

Стевановић је рођен у Чачку пре 22 године, одбојком је почео да се бави у Младости из Лучана, одатле се преселио у Раднички са којим је освојио две титуле, 2009. и 2010. године.

Будвани су интересовање за Стевановића показали још прошле сезоне, али коначан договор је постигнут тек недавно.
– Све је договорено и успешно завршено на моје, а верујем и задовољство Будванске ривијере. Веома ми је драго што долазим у тако велики клуб. Трофеји у домаћем првенству се подразумевају, а што се тиче Лиге шампиона амбиције су пласман у другу рунду – каже Стевановић.

Леворуки нападач је друго појачање Будванске ривијере у овом прелазном року, након Ивана Рашовића, либера црногорске репрезентације, који је стигао из Будућности.

http://www.zurnal.rs/2011/07/14/nemanja ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests