Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby SrbijaNS » 08 Oct 2023, 11:49

Odgovorno stojim iza onog sto sam napisao juce, sa svojih 36 godina nisam gledao losiji turnir od ovog kad je u pitanju nasa odbojkaska reprezentacija. Ovakvo ponizavanje mi je nepojmljivo. Da protiv Turske, USA, Japana i Slovenije imas set kolicnik 1:12, od cega 80% setova ne mozemo do 20 poena da dobacimo, bruka bruka bruka! Mozda i najsramniji turnir ikada odigran od strane nasih odbojkaša!

Nista, idemo ovako:

1. Brazil danas pobedi
2. Smenimo onu neznalicu na klupi
3. Sa novim dobrim i iskusnim trenerom, entuzijazmom i sok terapijom, napravimo odlican rezultat u LN, i tim konacno proigra kako se od njih ocekuje i odemo preko rang liste u Pariz
4. Na takvu napaljenost napadnemo medalju na OI

Salim se naravno za ovu poslednju stavku ali za prve 3 jos i ima nade.
SrbijaNS
 
Posts: 44
Joined: 22 Jul 2016, 21:58

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 08 Oct 2023, 11:55

Сматраш да је стручност селектора главни узрок оваквог резултата?
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31643
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 12:02

Pre će se ostvariti ta četvrta stavka nego druga. Ako ima ugovor sam se neće povući a koliko je ''inteligentan'' dovoljno je pogledati šta je izjavio za OSS :wacko:

Kolaković nije glavni i jedini ali je ogroman deo problema i to se znalo čim je preuzeo selekciju. Ako ima imalo obraza, obzira i skrupula on će sam otići ali neće nego daje izjave tipa ''nešto se naučilo'' i tome slično a set nije uzeo za ova tri dana plus poraz od Turske.

Čak i da Kuba danas ne prođe mi sa ovakvim stavom, pristupom i sa ovim selektorom nema šta da tražimo ni u toj LN gde bi nam oni bili jedini takmaci za tu zadnju poziciju za OI. Stigli nas na 10 bodova razlike a bilo skoro 50, po 12 mečeva za oba tima u LN a žreb će odlučiti da li igramo i međusobno sa njima jer svaka ekipa ne igra po 15 nego po 12 utakmica, nešto fazon kao švajcarski sistem što ima u šahu i što ćemo od naredne sezone gledati u fudbalu što se tiče LŠ/LE/LK a vrlo verovatno i da bi igrali sa njima i da bi možda i taj meč mogao doneti odluku ko ide u Pariz.

Eto, čisto kao da Brazil danas dobije pa da još nekih 8 meseci sanjamo taj odlazak na igre a možda i sve danas padne u vodu ako Brazil ne pobedi ili Italija dobije nekim rezultatom a da to nije 3:0. I ako budemo imali više sreće nego pameti pitanje je da li će to ikoga dotaći u našem savezu i da li će iko postaviti pitanje oko selektora, Mešter je baš razočaran celom sezonom a pogotovo ovim skandalozno odigranim turnirom.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7867
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby SrbijaNS » 08 Oct 2023, 12:24

grobar_Zvornik wrote:Сматраш да је стручност селектора главни узрок оваквог резултата?


Kolakovicu najvise zameram to sto je dozvolio da nam ekipa upadne u ovakvo stanje apatije. Trunke samopouzdanje nemamo, bezvoljna igra, ma uzas. Nisam video u jednom jedinom trenutku da je pokusao nesto da razmrda.

Sto se strucne strane tice, sad je lako biti general, a i nisam odbojkaski strucnjak da sad prosipam neku mudrost, ali pustanje serija po 5-6 poena pa tek onda uzimanje TO, neke nebulozne izmene bez ikakvog plana, to sve i laik moze da vidi.

I koliko god da sam svestan da nismo vise sam vrh svetske odbojke, ne moze me niko ubediti da nismo u stanju da budemo konkurentni ekipama koje su van top 5 na svetu. Od ovih iz nase grupe, samo za USA mozemo reci da je sam svetski vrh.
SrbijaNS
 
Posts: 44
Joined: 22 Jul 2016, 21:58

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 08 Oct 2023, 12:27

Писао сам већ прије пар година на овој теми... Међу мушком популацијом у Србији популарност одбојке је за неколико пута опала у посљедњих десет година. Дио кривице за то сносе и прослављени одбојкаши чија је сујета била јача од жеље да се спорт популаризује.
Како год, слажемо се, један од најгорих турнира одбојкашке селекције у посљедњих 30 година.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31643
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 12:42

Kako uopste funkcionise taj zrijeb za ligu nacija?
Ako je nalik fudbalskim evro takmicenjima sledece godine, onda bi to znacilo da se igra sa nekim iz svakog ranga?

12 meceva, 3 nedelje, 4 protivnika po nedelji, 2 grupe po 8 koje se mijenjaju.

Dakle, npr, jedan vikend protivnici budu SAD, Italija, Holandija i dole neko 15 ili 16? Uzeo sam banalan primjer imena, ali mislio sam na formu zrijeba i takmicenja.
Storm
 
Posts: 297
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Dexi » 08 Oct 2023, 12:56

Hajzenberg wrote:54 boda manje od Slovenije a da su pobedili ovim rezultatom imali bi 26 bodova manje, ali oni su jednostavno skinuli gaće.

Može da se shvati nedostatak kvaliteta, loša forma i sve usko vezano za to ali da se jednostavno predaš na ovakav način e to je već bezobrazluk.

Da sačekamo još taj Brazil danas pa da se ispozdravljamo ili dalje da računamo šta će biti u LN.

Deksi, Brazil igra sa Italijom, Kuba je svoju misiju obavila i čeka ishod Brazil-Italija. Poludesmo od računanja :biggrin:

Vala bas.Od silnih racunica vise ne znam ni sta pisem :biggrin: .Zar nema Kuba jos mec sa Iranom?Moze i tu da dodje do iznenadjenja.

Imam utisak da mi ovde mnogo vise zelimo taj plasman na OI nego li nas tim tamo.Tako deluju nekako bezvoljno,meko :krsti: .

Mozda ako Brazil pobedi ,zaista pokusati nekom sok terapijom i promenom trenera(gde je i sta radi Kovac)jer od svih njih tamo nekako mi Kolakovic deluje kao najveca flegma :biggrin: .

Ne znam mozda probati nekog stranca,kvalitetnog trenera dovesti,ali opet sve je to pitanje jer kvalitet igraca je bas osrednji.
Dexi
 
Posts: 17333
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 13:16

Ma kakav Iran :biggrin:

Storm, ne znam kako funkcioniše taj žreb za LN ili da li uopšte ima klasičnog žrebanja već to ide ''nasumice'' samo znam da svake sezone ne igraš sa 3 tima ali prve naredne valjda igraš sa ta 3 ili sa nekima od njih i tako sve u krug pa onda u roku od 5 godina ceo ciklus valjda bude pun :laugh: u svakom slučaju bi valjalo da igramo sa Kubom, naravno ako se prvo ispune preduslovi od danas.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7867
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 13:19

Koliko smo optereceni citavom pricom, zao mi sto LN ne pocinje odmah. :biggrin:

Nek' prvo Brazil dobije, korak po korak.
:pop:
Storm
 
Posts: 297
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 14:30

Prvi set za Brazil a to znači da Italija više ne može biti druga, valjda sad domaćini još dva seta dobiju.

Drugi set od 7:12 do 13:12 i posle toga od 22:20 do 22:23 i gube set na razliku, ma daj.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7867
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 08 Oct 2023, 15:02

Jao šta prosuše Brazilci.
Sranje, a a atmosfera sjajna. Vjerujem u Brazil.
Olimp
 
Posts: 3346
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 15:03

Ne bi me cudilo da razmijene 2-2 u setovima i onda za svoji dusu odigraju peti. Sve je to sklono korupciji, ne bi me cudilo da su dogovorili 2-3 za Italiju, da Kuba prodje.
Storm
 
Posts: 297
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 08 Oct 2023, 15:04

Zašto bi pobogu to učinili?
Dobija ovo Brazil.
Olimp
 
Posts: 3346
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 15:09

Moguće da Iran skine set Kubi pa u tom slučaju ovde 2-2 ako bude onda i posle Italija dobije peti set i BRA i ITA idu preko liste a Kuba direktno. Ajde videćemo, Brazil je protiv Češke i Ukrajine dobio u pet setova...

Ovo za sada isto kao u meču Brazil-Nemačka...moralo je biti 2:0. Mamicu im pokvarenu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7867
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 15:30

Kakav debakl Brazilaca u 3.setu.

Hajz, Njemacka ima 6-0, ne mogu direktno Brazil i Italija nikako.
Storm
 
Posts: 297
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests