Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby AirBall » 11 Aug 2019, 21:57

Treba biti realan i reci da muskarci nisu devojke kad je odbojka u pitanju...

Nedovoljno je kvaliteta...

Lisinac, Atanasijevic i Uros...

Ovo ostalo krpljenje drugorazrednim igracima...

Ne moze Nikola ovde nista posebno da izvuce...

Prsli smo
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 21:59

Mogu se boriti... Nemoj da se zezamo, ovu Italiju smo u Torinu na SP lani 3-0 pregazili.

Znaci da se moze sa njima igrati i potuci, pa izgubi u 5 setova, prodaj kozu i pruzi ruku.

Mi smo veceras gace skinuli.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 11 Aug 2019, 22:02

Пите, набројао си неколико побједа против јаких екипа... то је максимум ове генерације. Не и злата.
Вечерас се видјело да екипа не вјерује да може... Ни једног момента није долазило у питање ко добија меч.
Могли би вјероватно до сутра писати шта треба и како... поента је да недостаје квалитет. Оно што је још горе, недостаје база. А из те базе озбиљан потенцијал. Ти си некада имао у Србији (ајде заокружимо на СЦГ) 4-5 озбиљних клубова... радило се прилично озбиљно, стварали озбиљни играчи који би потом одлазили у најјачу - италијанску лигу.

Суштина - без квалитета и мотива не може бити ни резултата.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31401
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 22:04

Covece, to je mlacenje prazne slame.

Pa kakav kvalitet imaju Bugari pa se posibase muski sa Brazilom danas, na poen bili od trijumfa i OI, dali sve a slabiji 10 puta...

Mi smo top10 svetska ekipa. Tu nema spora.

Ne mozes sebi dopustiti da ne dodjes do 20 ni u jednom setu protiv ekipe koja je istog kvaliteta kao i to. Nemoj da se zamajavamo. Kakav kvalitet ima Italija?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Demokratski rob » 11 Aug 2019, 22:05

Kilav selektor kilava i ekipa. Italijanski selektor je uneo 100000 puta više energije večeras.

Osećanja uvek prodju. Ljubav prema Zvezdi nikada.
User avatar
Demokratski rob
 
Posts: 9439
Joined: 06 Mar 2016, 16:58

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 11 Aug 2019, 22:10

Никакво млаћење празне сламе. Факти.

Бугари су екипа која увијек игра за сет боље на домаћем терену. Плус екипа која је годинама такође у том евро врху. Немам пред очима конкретну статистику, али мислим да је њихов скор са нама или у плусу или у танком минусу. Патили су нас и кад смо били најбољи у Европи.

Бразил је за класу слабији од оне чувене генерације Жиба, Насименто, Бетанкур, Серђо и компанија предвођења Резендеом на клупи.

Топ 10. Не знам... Више ни у то нисам сигуран.

Исто тако видим да помињеш квалитет Италије. Противник сам натурализације у спорту. (Они су у претходних 10-15 година у сваком тиму имали бар једног натурализованог. Чак и нашег Травицу) Али... Италија је одбојкашка сила. Имају успоне и падове, али никада их се не смије подцијенити. Уосталом, квалитетом су испред нас и то су вечерас и показали. Њихова лига је (поштено не пратим толико пуно стране одбојкашке лиге) и даље најбоља или једна од три најбоље на свијету... Неисцрпан извор.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31401
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 22:15

To su zamajavanja i povrsno gledanje...

Imas Brazil, SAD, Poljsku i Rusiju kao cetiri ekipe koje su trenutno najbolje na svetu.


Onda imas drugi esalon gde smo mi, Italija, Francuska, Iran i eventualno Kanada i Argentina kao malo iznad.


I to pokazuju rezultati na svim velikim takmicenjima u zadnjih 5 godina da je ovakav odnos snaga.


Mi nismo tamo neka Belgija koja je 20. na svetu pa da kaze jbg. bolji su od nas i normalno da nas pociste 3:0... Nego imamo slicne rezultate i onda dodju i otresu su nas kao slinu, a mi se nesto branimo da nismo vise ta sila.

Nismo top4 ekipa, ali top7 jesmo.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 11 Aug 2019, 22:21

Сад већ импутираш. Нисам нигдје рекао да је нормално да нас рутинирају на -20 у сва три сета.
Већ да су квалитетнији и уједно да овој селекцији Србије недостаје ворлд клас играч. Прије 4 године помињало се да би то могао бити Атанасијевић. Објективно, то није. А није више ни толико млад.
Не пратим млађе категорије да бих анализирао је ли се родила једна велика нада. Контам да јесте да би медији макар покушали дочарати.

Причао сам са Вањом Грбићем у марту или априлу ове године на једном кампу... Необавезна прича о свему и свачему. Између редова и он је скептичан по питању рада у омладинским категоријама. Генерално што се тиче будућности.

Дуго смо при врху... за озбиљна дјела овај тим нема квалитет. Хоћемо ли то правдати да су други напредовали или ми назадовали, свако нек доноси суд.

Уосталом (нека ме исправе ако гријешим)... сјећа ли се неко како смо се пласирали на посљедње ОИ?! Је ли оно би дуел одлуке са Шпанијом?!

Нисам се одбојком никада бавио... али нисам слијеп да не видим да немамо примача. Да нам коректори нису први поентери у тиму. Да нам блок већ традиционално брза са спуштањем за пола секунде. Да играчи остављају превише простора иза блока...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31401
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 22:22

Pa ocito nismo bolji, ali je razlika minimalna.

Izadji, potuci se, pokazi zelju, izgubi 3-1 ili 3-2 u neizvesnim setovima i jbg. kazes izvukli smo maksimum, nemamo kvalitet i super.

Ali izgubiti ovako i braniti, nema smisla. Tuzno je...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 11 Aug 2019, 22:25

Grbić mora otići.
Mislim da je dobro radio svih ovih godina, ali ne zna pripremiti ekipu za najveće mečeve.
Najbolji pokazatelj su mečevi sa Australijom. Oni im uzmu 2 seta a nas Italijani razbiju sa 3-0.
Opet s.druge strane bronza na EP, i 4. mjesto lani su ozbiljni rezultati s ovakvom ekipom koja je realno 7-10 na svijetu.
U dilemi sam i sam, ali dao bi šansu nekom drugom.

Inače mislim da nam nisu male šanse na evropskom kvalifikacionom turniru. Francuska je jedina bolja od nas, od ostalih smo bolji.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 11 Aug 2019, 22:25

То ниједног момента нисам желио оспорити. :okk:

Само кажем, ова екипа је можда из најбоље намјере прецијењена. Једнако као што је јасно да Никола нема квалитет за озбиљну причу. Имао је Љубо Травица, али нажалост породичне бриге су утицале да се опрости од репрезентације. Знамо да је Гајић функционер и да је и то што се тиче вођења екипе завршена прича. Што се осталих тиче... заиста је уопште тешко говорити ко би могао преузети врућ кромпир и покушати нешто... (без да занемарим детаљ квалитета екипе и непостојања ворлд клас играча)Можда странац за селектора... (радили су то Пољаци, Бугари, жабари, Грци...)
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31401
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby cole » 11 Aug 2019, 22:31

Nije problem što smo izgubili već na koji smo način izgubili. Najviše me nervira pristup odbojkaša kao da igraju neku revijalnu utakmicu. Budućnost srpske muške odbojke je sumorna. :crybaby:
User avatar
cole
 
Posts: 1119
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 11 Aug 2019, 22:38

Na tom evropskom kvalifikacionom turniru prema aktualnoj listi CEV-a igrali bi mi, Francuzi, Bugari, Holanđani, Belgijanci, Slovenci, Švabe i Finci.

Mislim da sam čuo da je domaćin, naravno, Njemačka.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 11 Aug 2019, 22:43

Da li je još neko čuo o domaćinstvu tog turnira. Ako su prednost u organizaciji dobili za ove turnire najbolje plasirani onda bi i nama valjda trebali ponuditi ovaj. Ali znamo kako to ide, dobiće ga Njemačka ili Francuska.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 22:44

Dobro je ako Francuzi nisu domacini, da se igra kod njih, to bi bila gotova prica.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests