Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 28 Aug 2021, 06:44

Tegi wrote:Isti ovaj sastav je bio evropski šampion pre 2 godine. I u istom sastavu igramo već 8 godina.

Samo je zamenjen 4. primač.

Ova selekcija nije u svetskom vrhu, ali je definitivno pri vrhu i ovakva nipodaštavanja mi nisu sasvim jasna, iako me od tebe ništa ne iznenađuje.

Sasvim drugi padež je što nemamo nosioca mlađeg od 28 godina i što ćemo se nakon Pariza pridružiti Holanđanima, Kubancima i Bugarima.

Odgovor je jednostavan. Muška deca više ne igraju, pa samim tim ni ne treniraju odbojku. Treneri koji su stvarali igrače koji su Radničkom doneli titule prvaka Srbije su pre skoro 10 godina prešli sa muških na ženske selekcije. Kada ti je odnos 1:8, em je neuporedivo više para, em je veći kvantitet koji će izroditi kvalitet.

Nakon prestanka saradnje sa VIP-om i marketing je opao. Ne znam koliko ljudi prepozna Uroša Kovačevića kada prošeta centrom Beograda, a momak je mvp Evropskog prvenstva i generalno jedan od najboljih odbojkaša na svetu. Trenutno nam je najpoznatiji Lisinac, ali zbog braka sa Stefanom. :biggrin:

Šteta što je nestao stari koncept Svetske lige i što je generalno to takmičenje devalvirano. Odličan format za popularizaciju odbojke, posebno što bi se verovatio odredio centar van Beograda koji bi bio reprezentativno jezgro. Kao što je RSS nekada radio sa Nišom.

Odlični su ovi momci i ne sme se obezvrediti nijedana medalja koju osvoje.

Baš tako, odličan post.
Zato se nadam plasmanu u Pariz 2024 i možda da se neka bronza izvuče jer se plšim da ostajemo nakon Pariza bez ozbiljne odbojke.
Što će biti baš tužno.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Lester Bo » 28 Aug 2021, 13:27

Tegi wrote:Isti ovaj sastav je bio evropski šampion pre 2 godine. I u istom sastavu igramo već 8 godina.

Samo je zamenjen 4. primač.

Ova selekcija nije u svetskom vrhu, ali je definitivno pri vrhu i ovakva nipodaštavanja mi nisu sasvim jasna, iako me od tebe ništa ne iznenađuje.

Sasvim drugi padež je što nemamo nosioca mlađeg od 28 godina i što ćemo se nakon Pariza pridružiti Holanđanima, Kubancima i Bugarima.

Odgovor je jednostavan. Muška deca više ne igraju, pa samim tim ni ne treniraju odbojku. Treneri koji su stvarali igrače koji su Radničkom doneli titule prvaka Srbije su pre skoro 10 godina prešli sa muških na ženske selekcije. Kada ti je odnos 1:8, em je neuporedivo više para, em je veći kvantitet koji će izroditi kvalitet.

Nakon prestanka saradnje sa VIP-om i marketing je opao. Ne znam koliko ljudi prepozna Uroša Kovačevića kada prošeta centrom Beograda, a momak je mvp Evropskog prvenstva i generalno jedan od najboljih odbojkaša na svetu. Trenutno nam je najpoznatiji Lisinac, ali zbog braka sa Stefanom. :biggrin:

Šteta što je nestao stari koncept Svetske lige i što je generalno to takmičenje devalvirano. Odličan format za popularizaciju odbojke, posebno što bi se verovatio odredio centar van Beograda koji bi bio reprezentativno jezgro. Kao što je RSS nekada radio sa Nišom.

Odlični su ovi momci i ne sme se obezvrediti nijedana medalja koju osvoje.

Nažalost sve si u pravu.

Imamo sada ovu generaciju koja je počela da trenira pod hajpom koju je stvorila generacija koja je bila u vrhu posle sankcija i prvih godina ovog veka i to čisto sumnjam da će se ikada više ponoviti,a na konto toga mi imamo danas ovakvu žensku reprezentaciju.

Medijski je sve negde isčezlo povlačenjem te generacije,a paradokslano zvuči i razvojem društvenih mreža.
Jer ne nabijaju se klikovi muškom reprezentativnom odbojkom ,prosto nemaju cenjeni čitaoci i oni što im ispod komentarišu vesti oko čega da se glođu.

Tako imamo situaciju da se u poslednjih 10-15 godina reprezentacija sve bednije i bednije ispraća na velika takmičenja.

Prosto sve se manje i manje prati,a tu uključujem i sebe.

Iako su rezultati bili sasvim zadovoljavajući najviše na EP,dva zlata i nekoliko bronzi,šteta za neke OI,Peking da su se dobili Ameri u četvrtfinalu verovatno bi pala medalja,ali šta da se radi.
Jako je zeznuto danas plasirati se uopšte na OI iako ne deluje tako jer nemaš puno reprezentacija koje drastično odskaču kvalitetom,svi su tu negde što je jako zeznuto za sistem kvalifikacija kakav je trenutno na snazi.

Eh te SL kad se setim koliko je bilo zanimljivo i interesantno takmičenje,nažalost nije nam mnogo sreće donelo u nekim važnim mečevima.
Iako sam tada imao nekih 8 godina sećam se kako smo ispustili Italijane u Roterdamu par meseci pred Sidnej i ludog servera Sartoretija,pa onaj maratonski peti set protiv Brazila i 31:29 na kraju nikada neću prežaliti,kako uhvatiše Miljkovića na našu meč loptu.
Dva finala u Beogradu protiv istih ,jedno u areni posle ludog preokreta u pinoru protiv Poljaka u polufinalu,sećam se kako smo ih pregazili prvi set a onda nam vratili sa kamatom i ono drugo finale koje je otišlo u pet setova.Pa smo i SAD jednom ispustili što je tada trebao biti zicer za zlato.

Očekujem i na ovom prvenstvu da se napravi dobar rezultat uprkos svemu i naravno bilo bi jako lepo da ova generacija uhvati vizu za Pariz,a kada se ode na glavni turnir tada je sve moguće što smo videli i na poslednjim igrama,koliko je turnir bio izjednačen.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14792
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pefi » 28 Aug 2021, 18:50

Koji je tada bio sistem u petom setu, jel se igralo do 15 ili do 25 poena? Mislim na WL 2003. Bilo bi dobro pogledati taj mec opet.
Pefi
 
Posts: 39
Joined: 13 Aug 2014, 22:54

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Lester Bo » 28 Aug 2021, 19:07

Do 15 poena,a rezultat kojim je set završen 31:29 na kraju za Brazil.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14792
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby ExEr » 28 Aug 2021, 21:38

Kisa pljusti, ja radio u kaficu. Sedimo u basti nas dvojica i tri devojcice i gledamo. Na kraju se iznervirah, skinem papuce i po sred pljuska odem bos kuci :beyond:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Novosadista » 31 Aug 2021, 20:09

Sutra pocinje Evropsko prvenstvo, gledajuci kostur gde se ukrstamo sa grupom C, prvo mesto nam donosi cist put do polufinala (u slucaju da Rusi ocekivano budu prvi u svojoj grupi C), dok poraz od Poljaka i zauzimanje 2. mesta nas vodi na treceplasiranog iz grupe C u 1/8 kojeg dobijamo glatko (najlaksa grupa, Rusi set nece izgubiti osim ako ne budu kalkulisali) pa na Ruse u 1/4 finala, dakle sa svim pobedama u grupi i dobijanjem derbija protiv domacina Poljaka, preuzecemo njihov namesten zreb i prosetati se do polufinala sa duelima protiv nekih trecerazrednih reprezentacija u 1/8 i 1/4 finala poput Spanije i Turske
User avatar
Novosadista
 
Posts: 489
Joined: 27 Jul 2021, 09:42

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 31 Aug 2021, 23:55

Teško čak dvaput smo dobili Poljake kad su bili domačini jednom u onom kultnom meču na fudbalskom stadionu čini mi se. Tri puta bi bilo mnogo.
Ali mislim da imamo šanse da prođemo Ruse, ovo je EP nakon OI, mislim da najjači timovi neće biti u top formi ni motivaciono na vrhuncu.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 29 Sep 2021, 12:26

Sutra žreb za SP, prenosi na SK 1 i YT kanalu FIVB. Mnogo važan događaj, taj žreb će dati odgovore na mnoga pitanja zbog specifičnog sistema takmičenja, ne samo ko sa kim u prvoj fazi nego i u onoj drugoj, mnogo bitnijoj gde od 16 timova samo 6 ulazi u polufinalne grupe.

Prvenstvo se ipak neće igrati u isto vreme kada i žensko, pogrešne su objave bile na raznim stranicama, devojke igraju posle završetka muškog turnira.

Prenosi SP samo i isključivo na SK, kao i pre 3 godine u obe konkurencije.

Žreb za SP odbojkaša u četvrtak (17.00 – TV SK 1 i FIVB YouTube)
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 30 Sep 2021, 16:09

Počinje žreb, može taman na poluvremenu basketa da se odgleda.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 30 Sep 2021, 16:18

Ček da odgledamo balet prvo :biggrin:

Šta priča Jagličić ovo da odbojkaši više cene SP od OI :laugh:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 30 Sep 2021, 16:34

Izbeći C
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 30 Sep 2021, 16:35

Prvenstveno to, a bilo bi možda poželjno jedna od zadnje dve grupe zbog druge faze.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 30 Sep 2021, 16:36

Gledaj sad kad Švabe ulete u C

B egzotika

Holandija i Turska u poslednje dve
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 30 Sep 2021, 16:39

Ali prvo zdesna na levo smeštaju timove pa onda obrnuto, da vidimo gde ćemo...
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 30 Sep 2021, 16:41

Sad idu dve zeznute grupe

Okej je, izbegli smo C i D

A grupa :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests