Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 16 Aug 2019, 15:20

Прије свега - очекивана одлука. Писао сам прије квалификационог турнира да је он можда и посљедња Николина шанса да покаже да је за велика дјела.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Lakerit » 16 Aug 2019, 16:48

DIFovac wrote:Sasvim ocekivano, sem SL nikakav rezultat nismo ostvarili i muska odbojka ide silaznom putanjom. Po meni dobra stvar, iako ide to EP, ali ostati jos jednom bez OI je bas sramota.


Узео је медаљу на ЕП, био 4 на СП.
Проблем је што су млађе селекције у мушкој одбојци јадне, баш јадне тренутне.
Имају 5-6 година док се ова генерација одржи да се нађе нека млађа добра селекција или ће да пукнемо.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 17 Aug 2019, 08:03

Grbića, nekada neizostavnog člana nacionalnog tima, mogao bi da nasledi saigrač iz reprezentacije - Slobodan Kovač.

Proslavljeni odbojkaš glavni je kandidat za upraženjeno mesto selektora reprezentacije Srbije, preneo je portal "Worldofvolley"

http://mondo.rs/a1214117/Sport/Ostali-sportovi/Slobodan-Kovac-kandidat-za-selektora-odbojkasa-Srbije.html
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 18 Aug 2019, 15:26

Nisam gledao kvalifkacioni turnir, iscitah komentare ovde i jes da na forumu uglavnom mracimo kad ne ide tokom meca, kada sam video rezultat ipak bih ovog puta bio na strani vecinskog raspolozenja foruma. Bruka je spremati se ovoliko samo za ovaj turnir, propusiti LN i onda u odlucujucem mecu izgubti ovako ubedljivo od rivala koji sigurno nije toliko bolji, makar igrao i na domacem terenu.

Sto se "ere" Nikole Grbica tice, tesko je naci balans izmedju njegovih sposobnosti kao selektora i mogucnosti koje ovaj skup igraca ima. Bilo je u ove 4 godine sjajnih utakmica i pobeda, ali i dosta teskih poraza u kojima nismo bili konkurentni, kao sto je ovaj proslog vikenda. Imamo premalo igrca svetske klase u timu, jedino smo jaki na poziciji blokera, ali Podrascanina sada nije bilo. Kovacevic se mnogo proziva, ali on koliko odnose, toliko i donese svojim ludilom i mislim da je imao odlican ucinak u svim vecim pobedama ove reprezentacije, realno nas primac broj jedan. Atansijevic nije ispunio ono sto se nekada ocekivalo od njega, ali na proslom SP je imao nekoliko fantasticnih utakmicama u kojima nam je doneo velike pobede. On i Luburic su odlican par, ali ne i super pouzdan. Na poziciji tehnicara smo korektni, nista vise od toga, slicno vazi i za poziciju libera. Ako se tako pogleda ne mozemo puno vise ni da ocekujemo, sem ako se ne poklope kockice, a to je malo teze u kontinuitetu kada treba vezati 4-5 odlicnih utakmica.

Ipak neka sok terapija je bila potrebna tako da me ovo nije iznenadilo, cak je i vremenski trenutak odlican, jer ce novi selektor imati narednih mesec dana da upozna ekipu i bude svestan koliko moze da izvuce iz ovih igraca, pa onda u januaru pokusati pobediti na evropskim kvalifikacijama sto ce biti izuzetno tesko.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29585
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Raoul Duke » 19 Aug 2019, 09:11

Је ли Боба Ковач именован, или је за сад само на нивоу нагађања?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby fontaneros » 19 Aug 2019, 10:04

Danas treba da stigne zvanicna objava..
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43946
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 19 Aug 2019, 12:29

Na B92 pise da je zvanicno objavljeno da je Kovac novi selektor.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5015
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 19 Aug 2019, 13:04

http://www.ossrb.org/sve-vesti/reprezentacije-kategorija/seniori/12064-slobodan-kovac-prvi-trener-seniora-srbije.html
Ne sviđa mi se što odmah nije potpisan dugoročan ugovor.

Boba uliva poverenje, mislim da je dosta bolji trener od Grbića...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pit Bull » 19 Aug 2019, 13:46

I ja mislim da sa Bobom imamo neku sansu za OI.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Tegi » 19 Aug 2019, 17:03

Rezultatski, Nikola Grbić je imao dva respektabilna uspeha i dva ogromna neuspeha.

Evropska bronza, uprkos kiksu od Nemaca to prvenstvo je odlično odigrano. Delovalo je kroz prvenstvo da se može napasti zlato, ali biti ispred Francuske, Poljske, Italije jeste veoma dobar rezultat. Takođe, drvena medalja na SP, uz pobede u biti ili ne biti mečevima sa Francuskom i Italijom. Ostao je gorak ukus što smo se nikada ranjivijem Brazilu predali pre nego što je i počela utakmica.

Međutim, koliko god ova dva rezultata predstavljala umerene uspehe, toliko su oba olimpijska kvalifikaciona turnira bruka i sramota za našu odbojku. 3-1 od Poljske, 3-0 od Nemačke, 3-0 od Italije. Mi u svakoj računici spadamo među 5 najboljih ekipa u Evropi (Rusija, Italija, Poljska, Francuska) i neprimereno je da oba puta budemo toliko daleko od OI.
Ono što je najveći problem je što se praktično od starta videlo da igrači nemaju poverenja u Nikolu, a ono što je zanimljivo je da kada je sa Kolakovićem izvršena smena generacija i kada su od starijih ostali samo Miljković i on, mlađi igrači su daleko veće poštovanje i daleko bolji odnos imali sa Ivanom. Uostalom, rezultatski se više osetio njegov odlazak nego Grbićev.

Sve u svemu, možda bi bilo bolje da je Grbić ove bolje rezultate ostvario na početku svog mandata, a lošije pri kraju. Posle 3. mesta u Evropi i 4. na svetu nisi mogao da ga smeniš, a siguran sam da je Kovač došao na vreme da bismo pobedili Italiju.
Ovako treba biti ispred Francuza koji su u padu posle fantastične 2015., kao i domaćina Nemaca. Biće pakleno.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20673
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 19 Aug 2019, 17:09

http://sportklub.rs/Odbojka/a295713-Kovac-za-SK-Poziv-Srbije-se-ne-odbija.html
"Sve se brzo dogodilo", priznao je popularni Boba u razgovoru za Sport Klub. "Do pre nekoliko dana me niko iz Saveza nije kontaktirao. Pri tom, znao sam da su neki članovi zlatne generacije iz Sidneja dobili poziv da idu u Bari i gledaju kvalifikacioni turnir. Ja nisam. Zato me je ovo još više iznenadilo".

Istakao je Kovač i da nije previše razmišljao hoće li prihvatiti ponudu.

"Poziv Srbije se ne odbija. Nisam morao ni da razmišljam. Po mom mišljenju, imamo vrhunsku reprezentaciju i siguran sam da bi za svakog trenera bila čast da je vodi".

Kako se navodi u saopštenju, Savez je sa Kovačem dogovorio saradnju za predstojeće EP i evropski kvalifikacioni turnir za OI koji je na programu u januaru.

"Taj period je određen zbog toga što će u Savezu biti održani izbori i to je bio logičan potez. Ja se nadam da ćemo ostvariti rezultate posle kojih će se nastavak saradnje podrazumevati."

Dobro je ovo što želi da bude selektor reprezentacije na duže staze.
Ne treba sada očekivati neki rezultat na EP, neka se on upozna sa momcima, pa neka u januaru budu oni pravi.

Nadam se da će se ova promena pokazati kao super potez :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pit Bull » 19 Aug 2019, 17:11

Generalno je dobro sto je ovakav ugovor potpisan jer ce i Kovacu biti kvalifikacioni za produzetak saradnje, tako da ce ozbiljnost biti na maksimumu.

Videcemo, bas je bitno gde ce se igrati kvalifikacioni turnir, samo da ne bude u Francuskoj...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 20 Aug 2019, 00:57

Нови селектор мушке одбојкашке репрезентације Србије Слободан Ковач објавио је данас списак од 19 играча који ће бити на припремама за Европско првенство.

На списку су техничари: Никола Јововић (Анкара), Алекса Батак (Млади Радник) и Вук Тодоровић (Војводина).

Коректори: Александар Атанасијевић (Перуђа), Дражен Лубурић (Анкара) и Божидар Вучићевић (Војводина).

Либера: Невен Мајсторовић (Крајова) и Никола Пековић (Партизан).

Блокери: Срећко Лисинац (Трентино), Марко Подрашчанин (Перуђа), Петар Крсмановић (Сургут), Александар Околић (ПАОК) и Стеван Симић (Војводина).

Примачи: Урош Ковачевић (Трентино), Марко Ивовић (Локомотива Новосибирск), Немања Петрић (Белгород), Лазар Ћировић (Падова), Милан Катић (Белхатов) и Миран Којунџић (Војводина).

Србија ће на Европском првенству играти у Групи Б у Бриселу и Антверпену са Немачком, Словачком, Шпанијом, Белгијом и Аустријом.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29585
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 20 Aug 2019, 06:14

Ukratko isti tim kakav je selektirao Nikola. Sad da vidimo kako će igrati isti ti igrači pod novim selektorom.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 21 Aug 2019, 13:41


Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests