Board index Razni Sportovi Odbojka

Ženska reprezentativna odbojka

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby octopus » 01 Oct 2017, 17:57

Drugo evropsko zlato za nasu zensku odbojku. Izjednacile su se sa muskarcima!

Bravoooo!
Ova generacija je najveca u istoriji srpskog zenskog ekipnog sporta.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Dr Arslanagic » 01 Oct 2017, 17:58

Tica zasluzila :hatman:
Ovako je svojevremeno Nikola digao poslednji poen tada nepoznatom Ivanu Miljkovicu.
Zelim joj da bude isto tako uspesna :srce:

Cestitke devojke. Srbija je ponosna :hatman:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby pick&roll » 01 Oct 2017, 17:58

Kad je doček? :biggrin:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby cole » 01 Oct 2017, 17:59

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby dusan007 » 01 Oct 2017, 18:27

Bravo devojke!!!
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 01 Oct 2017, 18:38

Sve čestitke devojke !
Kakav fail sad pri dodeli i puštanju himne...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 01 Oct 2017, 19:38

Sve cestitke devojkama! :blue: :blue: :blue:

Ipak je neka ekipa morala do zlata ovog leta. Naredne godine da ih posluzi zdravlje i sreca, pa da napadnu i svetsku titulu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Ivan Grozni » 01 Oct 2017, 19:57

Zaista neverovatan turnir i na impresivan način ostvarene pobede u poslednja dva meča. Poslednji put kada je neka selekcija bila ovako dominantna na EP za odbojkašice, Holanđanke su takođe ''stradale'' u finalu, a Italijanke su takođe izgubile samo 2 seta na tom turniru, kao Srbija ove godine. Bilo je to 2009. godine u Poljskoj. Interesantno, to je jedino EP od samostalnosti, gde Srbija nije bila učesnik polufinala.

Mihajlović i Veljković potpuno zasluženo u idealnom timu, Bošković očekivano MVP. Jedino nisam siguran koliko je realno da Eda Erdem bude izabrana za drugu blokerku, ali uvek je tako sa CEV i FIVB. Nastavlja se sjajan niz medalja u poslednje dve godine (SK 2015 srebro, EP 2015 bronza, OI 2016 srebro, WGP 2017 bronza, EP 2017 zlato...), pa se može reći da Srbija trenutno gleda u leđa Kini i eventualno Brazilu (isključivo zbog jako lošeg međusobnog skora). Da smo Kineskinjama uzeli bar jedno zlato (SK 2015, OI 2016), a nije da nismo imali šansu, moglo bi se s pravom reći da smo najbolja svetska ekipa trenutno.

Sledeće godine je SP u Japanu i nova misija za srpske odbojkašice. Podsećam da su jedina takmičenja na kojim ženska selekcija nije imala medalju, bila SK i OI. Ta dva zadatka su rešena u poslednje dve godine i osvojena su dva srebra. Jedina medalja na SP osvojena je 2006, kada je počeo uspon naše ženske reprezentativne odbojke i to pod imenom SCG. To je trenutno jedino takmičenje na kojem samostalna Srbija nema medalju. Eto novog zadatka. Maja Ognjenović je u jednom intervjuu ove godine rekla, da je najveća želja Zorana Terzića zlatna medalja na SP u Japanu.

Odbojkašice su uspele nešto što košarkaši nisu na Eurobasketu. Osvojile su zlato bez 5 igračica iz Rija (Brakočević, Nikolić, Ognjenović, Popović, povređena Rašić), uz izostanak još 2 bitne igračice - Antonijević i Ćebić. Može se reći da su posle vaterpolista, naša najuspešnija nacionalna selekcija. Odmah iza su košarkaši.
User avatar
Ivan Grozni
 
Posts: 758
Joined: 12 Jun 2013, 13:42

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Skafi » 01 Oct 2017, 21:19

Kom' opanci, kom' obojci, nama zlato u odbojci.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby tremi08 » 01 Oct 2017, 22:08

Bravo jos jednom za devojke! Nadam se da ce se sledece godine za SP vratiti i Ognjenovic i Cebic ili Popovic, a ako bude u dobroj formi treba razgovarati i sa Brakocevic kao rez.korektorom i pokusati da se uzme to zlato. Skripi nam na prijemu, Blagojevic nije losa ali su i Cebic i Popovic bolje od nje (prvenstveno jer je Blagojevic do pre dve god. bila primac, a tek od skoro libero).

Zivkovic je odigrala sjajno, ovo joj je prvo veliko takmicenje gde je bila startni tehnicar, mada mislim da za SP treba razgovarati i vratiti Maju. Nadam se da ce se Malagurski vratiti, ona je veliki talenat i ima potencijala ali je povrede zezaju.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Skafi » 01 Oct 2017, 22:48

Ima snimak na HRT-u. Da je Nemačka igrala finale, bio bi siguran prenos. :D
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 01 Oct 2017, 23:31

Bravo djevojke :hatman:
I što je najbolje nema nijedne veteranke na sve možemo računati za Tokio.
U ovom trenutku mislim da u Evropi nemamo konkurencije na svjetskom nivou mogu nam parirati Kineskinje i Amerikanke.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 02 Oct 2017, 05:23

Puno mi je srce zbog ovih devojaka, svaka im cast i hvala im na ovih predivnih 10 dana.

Samo da podsetim da je finale igrano na isti dan kada su nasi odbojkasi osvojili zlato u Sidneju, tako da drugiaciji ishod nije ni mogao biti moguc :copa1: :srb:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 02 Oct 2017, 18:56

Sinoc napisah poduzi post, ali mi nestade dok mi san padase na oci, pa sad cu pokusati da se ponovim, mada je doza adrenalina sinoc bila mnogo jaca, ali jutro je donelo i malo mirniji i siri pogled na sve.

Pisali smo posle finala GP da je finale EP nesto sto se podrazumeva, a titula nesto sto se ocekuje. Ali posle silnih pehova, povreda Brankice i Milene, "doping" slucaja Ane Antonijevic, nije sve izgledalo ruzicasto. Ali ko zna zna, a ko ima Tijanu Boskovic zna jos vise :D. Iako najmladja na ovom prvenstvu je pokazala da nije samo neko ko dolazi, nego da je vec sada top svetska klasa, koja moze reprezentaciju da vodi do zlata na velikom takmicenju. Ako snagu, energiju i drskost koju poseduje mozemo vezati za njene godine, mene je jos vise odusevila intelegencija u nekim teskim situacijama u napadu, i zaista odlicna igra u odbrani i u polju i u bloku, hrabrost da se ne krije iza drugih i "odmora" za napad. Njeno sampouzdanje je probijalo krov dvorane, Bojani je bilo uvek "lako" da nadje resenje u teskoj situaciji, lopta na dijagonalu i Tijana zavrsava. Obicno sam oprezan pred velike utakmice, ali juce sam imao ogromno poverenje u Tijanu da ce nastaviti u istom stilu i da nam zlato nece izmaci. Gledajuci Jovanu Brakocevic dok je bila mladja bio sam sigran da sa takvom igracicom ne moramo da brinemo za buducnost, a po meni Tijana izgleda jos bolje i vec sada smem da potpisem da sa njom uvek pucamo na vrh. MVP nagrada samo visnjca na vrh torte, verujem dodeljena bez ikakve dileme (mada mi nije jasno zasto nije i najbolji korektor samponata, malo cudan "politika" kod izbora najbolje sestorke, ali to je i nebitno na kraju).

Stefana Veljkovic je pala u drugi plan poslednjih sezona, a ovde je uskocila umesto Milene Rasic i odigrala tako dobro da se izostanak naseg kapitena nije ni osetio. Sjajna u napadu i na bloku, u visokom ritmu sve vreme i pravi kec iz rukava koji nam je trebao na putu do ovog zlata. Zasluzeno u prvoj postavi sampionata, ja bih rekao i bez dileme prvi srednji bloker na prvenstvu. Jovana Stevanovic uvek u senci, ali zasluzeno u vatri poslednje 3 godine. Sjajan takticki servis kojim je cesto remetila prijem rivalki, fantasticna u bloku i sa puno energije koja nosi ekipu. Bojana Zivkovic je debitovala kao prvi tehnicar i odigrala bas iskusno i odlicno, i pre svega sigurno, sto je mnogo vazno za tim. Nije padala i gubila glavu, nalazila je dobra resenja i mislim s razlogom isforsirala Tijanu jer takvu igracicu treba "hraniti" i trpeti. Veliki plus za Bojanu je i da je i ona imala problema sa povredom i da je posle otpadanja Ane Antonijevic dobila vruc krompir u ruke pomalo i neocekivano, a trebalo je odvesti ovaj tim do zlata. Verujem da moze biti samo bolja na narednim takmicenjima.

Svetski putnik Brankica Mihajlovic je bila upitna pred sampionat i pitanje je koliko je bila spremna, ali kako je sampionat odmicao bila je sve bolja i sigurnija, juce je imala par odlicnih deonica kada je "odmarala" Tijanu u napadu, i dala je veliki doprinos ovom zlatu, ali sam siguran da ona moze daleko bolje. Nedostaje prijem, kada bi samo malo mogla da se podigne u tom segmentu i rastereti nasa druga dva primaca, bila bi bas top klasa. Tijana Malesevic gotovo neprimetna jer vrlo retko zavrsava napade, ali obavlja ogroman posao na prijemu i na ovom samponatu je bila fenomenalna. Strasan pritisak je trpela, skoro svaki drugi servis protivnica je isao na nju, a ona je vrlo retko gresila. Jelena Blagojevic je tek uskocila na poziciju libera i ovde je debitovala kao prva opcija i po meni polozila ispit, uz Tijanu maksimalno opterecena na prijemu, ali mene je juce odusevila igrom u polju, odlicno postavljanje, borba za svaku loptu, izvukla je nekoliko bas teskih lopti i bila jedan od stubova nase odbrane.

Ova sedmorka je najvise igrala na sampionatu pa sam se na njih podrobnije osvrnuo. Ne treba zaboraviti ni kapitena Milenu Rasic, ona je vezivno tkivo ove reprezentacije, zatim tu su bile i Ana Bjelica, Teodora Pusic, Bojana Milenkovic, Bjanka Busa, Mina Popovic i Sladjana Mirkovic. Nase zlatne devojke :okk: .
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Ženska reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 02 Oct 2017, 20:18

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31164
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests