Board index Razni Sportovi Odbojka

Ženska reprezentativna odbojka

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby tremi08 » 07 Jun 2016, 13:26

Gran Pri u Riju:
Tehnicari: B.Zivkovic,D.Radenkovic
Korektori:Brakocevic,Malagurski
Libera:Popovic,Cebic
Blokeri:Stevanovic,Popovic,Kocic
Primaci:Malesevic,Busa,Djerisilo

I bez pola tima i ovako smo jaki sem mozda na mestu blokera i primaca.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Ženska reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 07 Jun 2016, 21:43

Pa sta ces grdje, nema odbrane, nema napada :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Ženska reprezentativna odbojka

Postby cole » 13 Jun 2016, 10:26

XXIV GRAN PRI 2016.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije će, tokom naredne noći po našem vremenu, otputovati iz Rio de Žaneira za Amsterdam, a zatim do Makaoa preko Hong Konga, gde će narednog vikenda igrati na turniru D grupe II vikenda I divizije XXIV Gran Prija 2016. Zoran Terzić, prvi trener seniorki Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati na turnirima u Makau i Kjotou, u okviru II i III vikenda Gran Prija 2016.



Na spisku su:

TEHNIČARI: MAJA OGNJENOVIĆ (NORDMEKANIKA PJAĆENCA, ITALIJA) I BOJANA ŽIVKOVIĆ (VOLERO CIRIH, ŠVAJCARSKA).

KOREKTORI: JOVANA BRKOČEVIĆ (BEZ KLUBA) I TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA).

LIBERA: SILVIJA POPOVIĆ (VOLERO CIRIH, ŠVAJCARSKA) I SUZANA ĆEBIĆ (CSM TARGOVIŠTE, RUMUNIJA).

BLOKERI: MILENA RAŠIĆ (VAKIFBANK ISTANBUL, TURSKA), STEFANA VELJKOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), JOVANA STEVANOVIĆ (POMI KAZALMAĐORE, ITALIJA) I MINA POPOVIĆ (OBJETIVO VIĆENCA, ITALIJA).

PRIMAČI: JELENA NIKOLIĆ (BURSA BUJUKŠEHIR, TURSKA), BRANKICA MIHAJLOVIĆ (FENERBAHČE GRUNDIG ISTANBUL, TURSKA), TIJANA MALEŠEVIĆ (IGOR GORGONZOLA NOVARA, ITALIJA) I BJANKA BUŠA (CSM TARGOVIŠTE, RUMUNIJA).



Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće tokom II vikenda (17. – 19. jun) Gran Prija u D grupi u Makau, sa Brazilom (17. jun – 10,00), Kinom (18. jun – 11,00) i Belgijom (19. jun – 7,00).

III vikend je na programu od 24. – 26. juna, a Srbija će igrati u I (i) grupi u Kojtou sa Rusijom (24. jun – 9,00), Japanom (25. jun – 11,00), i Tajlandom (26. jun – 8,00).

Finalni turnir XXIV Gran Prija 2016. odigraće se u Bangkoku, u Tajlandu, od 6. – 10. jula. Pored domaćina, Tajlanda, na Finalnom turniru elitne divizije igraće još 5 najuspešnijih reprezentacija, od 12, posle tri odigrana vikenda.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igra šesti put u FIVB Gran Priju. Seniorke Srbije su do sada osvojile dve bronzane medalje, 2011. i 2013.

OSSRB
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby cole » 13 Jun 2016, 10:37

Ovo je isti tim ko na ep prošle godine, samo je Jovana Brakočević na poziciji korektora umjesto Ane Bjelice. Na OI ima pravo prijaviti 12 igračica, a za ep i sp po 14 mislim. Ovo je naš najjači tim trenutno.

Evo izjave Terzića:

Terzić: Gusto sito za put na Igre u Riju

Selektor ističe da će u Gran priju proveriti sve pozvane odbojkašice: Videćemo koliko koja igračica može, u julu skraćenje spiska na 15 imena.

Zoran Terzić će i u ovogodišnjem Gran priju da kombinuje. Selektor odbojkašica od starta raspoređuje snage i zato je na prvi turnir u Riju poslao svog pomoćnika Aleksandra Vladisavljeva bez šest, sedam najboljih igračica. Srpkinje su sinoć igrale sa Japanom, danas (22.15) se sastaju sa Italijom, a u nedelju (15.05) sa Brazilom.

- Planiramo da nam i ove godine Gran pri posluži kao priprema za najvažnije takmičenje - Olimpijske igre. Zato prvi vikend igramo u kombinovanom sastavu. Moramo da probamo neke igračice, koje iz raznih razloga nisu neko vreme igrale za reprezentaciju, kao Đerisilo i Brakočević ili neke mlađe. Tako ćemo videti kolike su im mogućnosti da odigraju jedno takvo takmičenje kao što su Olimpijske igre - naglašava Terzić.

Trofejni stručnjak podvlači da će se na utakmicama donekle iskristalisti tim za olimpijski turnir u Rio de Žaneiru.

- Odavno sam rekao da je svako takmičenje pripremno za Igre, ali i kvalifikaciono za igračice. Planiramo da posle Gran prija u julu svedemo spisak na 15 imena - ističe Terzić.

Na opasku da je već devet, deset igračica sigurno, trofejni trener uzvraća:

- Mada treneri kažu da nema sigurnih, realno je da možda osam, devet igračica sigurno na osnovu kvaliteta i staža u reprezentaciji teško bilo ko može da ih nadmaši na pripremama. Evidentno je da je konkurencija velika i mali problem je to što na turniru može da igra 12, a ne 14 igračica.

Kormilar Srbije očekuje veliku borbu za mesto u najboljem timu:

- Devojke moraju da shvate da se pravim odnosom, treningom i ponašanjem na utakmicama dolazi do mesta u timu. Istina je i da imamo više od 12 igračica koje svojim kvalitetom zaslužuju da odu na OI, ali mogu da povedem samo 12, i meni je sigurno žalije nego njima.

NISU SLATKE MUKE

Kormilar Srbije ne prihvata da je na "slatkim mukama" zbog jake konkurencije:

- To nikad nisu slatke muke, to je meni lično najveći problem u trenerskoj karijeri da odredim 12 ili 14 igračica za takmičenje, i da kažem onima koje su prošle pripremni period da neće putovati sa nama. To je najteži deo našeg trenerskog posla, i nekad ga ne volim upravo zbog toga.


http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.html%3A609452-Terzic-Gusto-sito-za-put-na-Igre-u-Riju
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby tremi08 » 13 Jun 2016, 15:40

Po meni se Busa nepravedno gura u prvi tim pre Molnar i Djerisilo koje su em iskusnije em bolje igracice(Molnar na prijemu,Djerisilo u napadu). Busa je ovog vikenda bila bas losa. U sustini ove devojke ce ici u Rio sem mozda zamene Brakocevic(Malagurski),Busa(Djerisilo,Molnar).

Steta je sto Malagurski ne igra kao ranije na mestu primaca,sa njom bi bili jos jaci. Ovo je stvarno jak tim,pogotovo na mestu blokera Veljkovic,Rasic i Stevanovic su sigurno u top 6 blokera u svetu.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby cole » 13 Jun 2016, 19:19

tremi08 wrote:Po meni se Busa nepravedno gura u prvi tim pre Molnar i Djerisilo koje su em iskusnije em bolje igracice(Molnar na prijemu,Djerisilo u napadu). Busa je ovog vikenda bila bas losa. U sustini ove devojke ce ici u Rio sem mozda zamene Brakocevic(Malagurski),Busa(Djerisilo,Molnar).

Steta je sto Malagurski ne igra kao ranije na mestu primaca,sa njom bi bili jos jaci. Ovo je stvarno jak tim,pogotovo na mestu blokera Veljkovic,Rasic i Stevanovic su sigurno u top 6 blokera u svetu.


Jovana Brakočević osim Tijane na korektoru nema konkurenciju, Malagurski i Bjelica nisu kaliibar Jovane. Jovana je sa ovih možda 60-70 svojih mogućnosti bar u rangu ova dva pomenuta korektora. A na poziciji primača možemo u Rio voditi samo 3 igračice, a to su skoro sigurno ako ne bude povreda: Jelena Nikolić, Brankica Mihajlović i Tijana Malešević. Tijana je vrlo dobar primač, Brankica fantastičan napadač i Jelena kojoj je napad jači ali je daleko od svoje životne forme. Molnar i Đerisilo nisu ništa pokazale na I turniru u Riju, ne znam za ostale jer ima 4-5 primača na širem spisku.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby tremi08 » 17 Jun 2016, 11:05

Fantastican mec igraju nase protiv Brazilki 2-2 u setovima. Boskovic i Mihajlovic svetska klasa stvarno. I dalje tvrdim da smo u top 4-5 favorita za medalju u Riju,samo da se poklopi sve.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby tremi08 » 17 Jun 2016, 11:30

Istorijska pobeda nad Brazilkama uz veliku sudijsku kradju! BRAVO DEVOJKE!
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby Skafi » 17 Jun 2016, 11:50

Lako ćemo za krađu, ispustile su 12:6 u petom setu, ove došle do 14:14 i onda naše ipak iskoristile tek osmu meč loptu za 18:16. Veliki podvig, pogotovo jer su gubile
2:0 u setovima, i gde su drugi izgubile 31:29. Veliki je ovo i podstrek za OI. Da ćovek ne povuruje, toliko puta su igrale s njima u ovih 10 godina i tek prva pobeda.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby tremi08 » 17 Jun 2016, 12:58

Pa kradja jeste bila,imale su 14-12 pa su dva poena ukradena. Plus tokom setova drugog i treceg par poena,uzas.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Ženska reprezentativna odbojka

Postby tremi08 » 17 Jun 2016, 15:01

Imamo strasno jaku reprezentaciju,najveci problem je definitivno prijem ,Malesevic je dobar primac ali povremeno pogersi,Silvija je bila ok sem one SL kad je bio as,Brankica izbegava prijem ali to nadomesti fantatsicnim napadom.

Cini mi se da smo mi jedini koji imamo 3 igracice koje serviraju smec servis(Brakocevic,Boskovic i Mihajlovic). Ne verujem da ijedna ima 2 koje serviraju smec. Tijana Boskovic je brutalna igracica vec sa 19g.,imamo korektora za narednih 15 godina. Cini mi se da je bila blokirana samo 3 puta i par gresaka, 30 poena je uzela.

Brazilu sledi pad posle OI jer ce se povuci verovatno pola ove reprezentacije a najbitnija je Seila Kastro koja ima 33g i Karvaljo i Fabiola sa 31,32 godine.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby cole » 17 Jun 2016, 15:33

Dio izjave Tijane Bošković 2014 ne znam da li bilo tada postova ovde ali nema veze:

A kako je Srbija dobila ovakvog bisera, posebna je priča. Turci su još tada, pre tri godine shvatili o kakvom se talentu radi i pokušali na sve načine da je privole da igra za njihovu reprezentaciju.

- To je istina, moja porodica i ja bili smo danima njihovi gosti u Istanbulu. Nudili su sestri i meni pasoš, a Galatasaraj ugovor...Nisu pitali šta košta. Ali, da ne bude zabune, nije bilo šanse da prihvatim. Iako je sve to što su nudili izgledalo kao bajka, niti sam pomišljala na to, niti bi tata to podneo. Samo Srbija je dolazila u obzir! Evo i sada me zovu drugarice i bivše saigračice Hercegovine, čestitaju, pričaju kako su navijale tokom svakog meča, to je još jedna potvrda da nisam pogrešila - s ponosom priča Tijana.

Blic
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby cole » 17 Jun 2016, 16:09

Danas vrlo lijep meč iako obe selekcije mogu bolje. Tijana i Brankica fantastične i ostatak prve postave vrlo dobar. Rašić jedina iz startne postave nije bila raspoložena ali sjajno ju je zamjenila Jovana. Što se prijema tiče mislim da Tijana Malešević može još bolje iako je i danas bila OK.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby tremi08 » 18 Jun 2016, 10:55

I sa drugim timom stojimo jako dobro sa Kinom za sasda. Kina je u nasoj gurpi na OI. I ova postava je odlicna,Brakocevic sa samo 5 odigranih utakmica nakon pauze od godinu dana vec igra u repr.formi.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Reprezentativna takmičenja

Postby tremi08 » 18 Jun 2016, 12:14

Poraz od Kine sa drugim timom 2-3. Dobar rezultat,nase vodile u 4 setu 13-5 i izgubile set,veliki pad. Nikolic je sve gora definitivno,trebao je da proba sa Djerisilo.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests