Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 07 Oct 2023, 13:12

SrbijaNS wrote:Ostaje velika steta i zal za ovim OI. Iskreno, bio sam ubedjen da ce ovo biti "The last dance" vecini iz ove generacije, i mozda poslednje veliko takmičenje u kom mozemo gajiti neke pristojne ambicije. Odbojka nam je u zestokom padu, dugo ce proci da nam opet dodju neke zlatne godine, godine kada cemo biti takmac za medalju. I bas zbog toga, bio sam uveren da je vreme, posle 2012. i dugog posta za jednu odbojkasku silu kao sto smo mi, da odemo na jedne OI i da ovi momci krunisu neke medalje koje su osvajali u prethodnih 10-ak godina.
Ali kada je bilo najpotrebnije, odigrali smo najgori turnir koji sam ikada gledao. Da te Japan ovako izblamira, protiv Turske sansu nismo imali, protiv USA nismo dobacili do 19 poena u bar jednom setu... Bruka i sramota. Moram da priznam da sam bio optimista posle EP, mislim da smo od svih reprezentacija najvise namucili evropskog prvaka Poljsku, na celom turniru, i bio sam ubedjen da vrhunac forme dolazi u Japanu.
I na sve ovo, kada prvi put mozemo biti lagodni i sigurni da cemo na OI preko rang liste, nama se desi da Nemacka i Belgija odu direktno. Neverovatne stvari. Treba imati i srece, a mi je nismo imali ni sa nasom grupom a ni sa drugim grupama. Pitanje je posle ovakvog turnira da li smo tu srecu i zasluzili... Ali mi je mucan osecaj kada znam da bismo od 10 meceva u bar 8 dobili i tu Nemacku i Belgiju a oni ce biti u Parizu a mi (verovatno) ne.
Ostaje nada za to poslednje mesto ali tu onaj diletant Boricic mora da odigra svoje. Nadam se da i on shvata da je ovo poslednja sansa da igramo OI jer ko zna kad ce to sledeci put da se desi i mogao bi prvi put da svoju guzicu malo aktivira zarad srpske odbojke.
Znam da bi to ucesce bilo zamazivanje ociju i prikrivanje problema u nasoj odbojci ali zabole me za to, imam 36 godina, detinjstvo mi je obeleženo kosarkaskim i odbojkaskim uspesima i hocu da gledam nasu reprezentaciju na najvecem svetskom takmičenju jer je pitanje da li ce za to postojati opet sansa, pa sigurno u narednih 20 godina.

Pokidati LN sledece godine i ne dozvoliti da napravimo prostor da se nekom drugom da to poslednje mesto za OI. Za to je naravno neophodno smeniti onog glumca na klupi ali to je sad neka druga prica.

Upravo tako.
A imam i isto godina :)
Olimp
 
Posts: 3397
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 07 Oct 2023, 13:20

Japosi najbolji kad je bilo najpotrebnije.

Ništa, ostaje da čekamo odluku FIVB, ako bude pravde ići će se po redosledu tipa Brazil/Italija, Argentina, Slovenija i Srbija. Ma kako smo loši i ma kako izgledalo sve ovo jadno i bedno ipak ćemo teško ispustiti deveto mesto na listi jer prednost nad Kanadom, Kubom, Iranom i Holandijom nije zanemarljiva i trenutno je nekih 40-50 bodova u odnosu na sve te 4 selekcije i ne može se ispustiti sve i da hoće. Ako budu išli za kvotama onako kako su slikovito objasnili trebalo bi na OI da odemo pa čak i kao ta 7 evropska ekipa ali uvek ima neko ali a pogotovo kada je naš sport u pitanju i samim tim neizbežne kalkulacije.

Aziji neće trebati wc a čisto sumnjam da im je Iran interesantan, Brazil ili Italija se podrazumevaju, Argentina takođe kao i Slovenija koju ne možemo stići na listi i ostaju Kuba i Kanada. Kanađani su baš uprskali rano jutros protiv Belgije.

Biće šta biti mora, čeka se 24.6.24. i to je to.

Silne kalkulacije a možda nas na kraju i pozovu i bude sve bezbolno a možda i otpadnemo kao trinaesto prase :laugh:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8005
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Lester Bo » 07 Oct 2023, 13:45

Jbg treba dobiti sutrašnji meč i kao što se već pisalo sa svim raspoloživim kapacitetima porobiti LN, nekima će to biti zagrevanje za OI, a nekima dosta bitno takmičenje.
Može da se preskoči tu još neka ekipa zlu ne trebalo.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15283
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 07 Oct 2023, 15:16

ARG i SLO nam beže na listi taman onoliko koliko mi ostalima što sam ih naveo tako da je to to u principu, neko deveto mesto je sada i 99% će biti i na kraju LN pa ostaje jedino da vidimo šta FIVB smera u pogledu te zadnje pozivnice. Od Slovenije ravno 40 bodova manje pa eto ako ih sutra dobijemo i to sa nekih još 3-0 ili 3-1 kad bi bilo onda bi se prednost smanjila i na manje od 30 bodova razlike. Ako, ako, ako... :biggrin: a možda ode i na -50 bodova :lollol:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8005
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 07 Oct 2023, 17:01

Ovo sa Japanom je vrhunski ispalo. Jos samo Brazil da prodje.
Afrika ako ostane jedina bez predstavnika, to je ono sto odgovara. Njima zaista ne bi trebalo da daju vise od jednog tima.
U tom slucaju dalje idu od tih 5: Egipat (Tunis, ko vec), Italija, Argentina, Slovenija i Srbija.

Naravno, da se u ligi nacija odigra kako treba i dobije bar 6, 7 utakmica a da pri tome Kuba, Iran, Holandija i Kanada ne polude kao Belgija i Njemacka sada, odnosno da ne tankuju ovi najveci.
Nek tankuju, ali protiv Srbije. :biggrin:

Jos da Brazil prodje, jer Juznoj Americi kao kontinentu bez tima mozda mogu dati 2 tima, a i Argentina je ime za razliku od bilo koje africke selekcije koja bi konkurisala za br 2 sa tog kontinenta.
Storm
 
Posts: 398
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 07 Oct 2023, 18:13

Afrika nema kvaliteta za jedan tim a kamoli za dva, imaće jednog predstavnika jer moraju da imaju i tu nema bojazni za drugog.

Sasvim je svejedno da li Brazil ide direktno ili preko pozivnice, on će igrati i ovako i onako kao i Argentina. Bilo bi ipak bolje da bude ono što je Olimp napisao pre par dana a što sam i ja posle u jednoj detaljnoj kalkulaciji nabacio a to je da Italija ode direktno jer automatski se smanjuje jedna dodatna viza za Evropu pa bi to potraživali i Slovenija i Srbija ali ne i velesila sa Apenina.

Na kraju dana ipak sve se svodi na isto a to je da li će FIVB ići po redosledu na listi i samim tim omogućiti Evropi i to sedmo mesto ili će se rukovoditi nekim drugim principima. I ništa više drugo. Na OI će i Brazil i Argentina i Italija i jedan iz Afrike i tu nikakve dvojbe nema a Slovenija i Srbija bi takođe trebali po tom ''redu vožnje''. Mnogo bi bilo važno da se sutra dobije Slovenija, da se ne ponavljam rečima od danas, prednost od 40 bodova bi se mogla ako ne prepoloviti a ono smanjiti na 25-30 bodova zaostatka jer koliko mi bodova sutra dobijemo/izgubimo protiv njih toliko isto oni protiv nas dobijaju ili gube a pogotovo ako neki tim uzme tri boda sutra. Mogu da se kladim da Slovenci to znaju a da kod nas niko i ne razmišlja o tome :biggrin:

U LN nema šanse da neko od ovih timova koji su ispod nas dobije toliko mečeva, biće tu međusobnih utakmica gde su ta 4 tima akteri plus mečevi našeg tima protiv ako ne svakog a ono nekog od njih. Takođe, Argentinu možemo teško stići jer ona nama beži četrdesetak bodova kao mi ovim ostalim i oni će igrati punom snagom LN a što se tiče Slovenaca već sutra ćemo znati da li možemo da im se približimo ili oni odoše na 50+ a to bi već bilo nedostižno.

Sve je u rukama FIVB i ovde se nema više šta ni dodati ni oduzeti, možda još sutra neki post i komentar posle meča sa Slovenijom i do maja naredne godine da se i mi malo smirimo :biggrin:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8005
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Lester Bo » 07 Oct 2023, 18:15

A možda i Bugari malko pomognu sutra protiv Belgije.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15283
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 07 Oct 2023, 18:16

Razmišljah i o toj soluciji kad ono međutim :biggrin:

Igraju valjda u 4 ujutru, jutros kad se probudih oko pola 8 prvo uključih livescore da vidim šta bilo na KAN-BEL i posle više nisam mogao da spavam :roll:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8005
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 07 Oct 2023, 18:28

Ja se probudio u 6, meni jos gore bilo. :biggrin:

Ne znam sto je u mojim kalkulacijama bilo bitno da Brazil prodje. Mozda sam mislio da Kuba ne prodje :biggrin: :biggrin:

Nema sta. Fivb ili ce se drzati svojih pravila, ili ce ubacivati mimo sopstvenih pravila.
Oni su propisali da ce ici prvo timovi sa kontinenata koji nemaju timove a potom po listi.
Ako ce u junu 2024. da ruse sopstvena pravila i budu ucesnici mutnih radnji, njima na cast. :biggrin:
Storm
 
Posts: 398
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby cole » 07 Oct 2023, 19:50

Kuba pobjedila Italiju sa 3:1 i sada ima velike šanse za plasman na OI.
Ako Brazil i Italija odu u 5 setova ili ako Italija dobije sa 3:1, Kubanci pobjedom protiv Irana čekiraju OI vizu, a mi gubimo svaku sansu za plasman preko liste.
:mukica: :mukica:
Last edited by cole on 07 Oct 2023, 19:51, edited 1 time in total.
User avatar
cole
 
Posts: 1151
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 07 Oct 2023, 19:50

Nema kraja kalkulacijama, Kuba dobila Italiju 3-1, ahahaha...možda sada oni odu direktno i onda ni deveto mesto na listi ne bude dovoljno. Pa ovo svi pobeđuju osim Srbije :lollol: pa ovo je Bogu plakati :truce:

Kuba igra sa Iranom, međusobno Brazil-Italija i onda će se računica ispostaviti, Brazil ima 5-1, 13 bodova i set količnik 16:8 a Italija i Kuba su poravnate sa skorom 4-2, 14 bodova i isti set količnik 14:7.

Daj nek' prođe Kuba i kad je bal nek' je bal. Ovo je neverovatno šta se sve izdešavalo.

Ma ovo je bruka i sramota šta se izdešavalo u Brazilu a sve zbog jebenog sistema kvalifikacija i činjenice da su BRA i ITA učesnici igara još od kad je obelodanjen sistem kvalifikacija.

Nema šta (što bi rekao Denda :biggrin: ) Srbija mora ujutru juriti pobedu sa tri boda protiv Slovenije da bi pod hitno počela da smanjuje razliku upravo prema njima, svaki poraz je gotovo pa kraj nadanjima sada već u borbi za osmo mesto. Možda Brazil sutra i dobije Italiju i spreči Kubu koja je btw večerašnjom pobedom zaradila i gomilu bodova.

Ovo je zločin šta su uradili sa ovim kvalifikacijama, gore je bilo samo za Rio kada su organizovali jedan turnir u Čileu gde igrao domaćin, Tunis i još dve bezvezne ekipe i jedna od njih otišla na OI, mislim Tunis a Afrika već imala predstavnika.

Skandal, ali oni su to i znali i zato su i doneli novi sistem gde nema kvalifikacija za LA.
Last edited by Hajzenberg on 07 Oct 2023, 20:00, edited 1 time in total.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8005
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 07 Oct 2023, 19:56

Ovo je potpuno ludilo. Nevjerovatno.

Na sve to, Italija i Brazil znaju da prolaze svakako. Ovo je vrlo sklono i namjestanju.

Da nesreca bude gora, tim Srbije nemotivisan za bilo sta, ja vjerujem da oni uopste ne prate sve ovo i ove kalkulacije. Oni jedva cekaju da idu kuci.
Storm
 
Posts: 398
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Hajzenberg » 08 Oct 2023, 00:11

Izgleda da nisu oni totalno neobavešteni :biggrin: sad videh izjave Jagličića i Podraščanina posle meča, naš poznati novinar pomalo smoren i umereni optimista oko nastupa u LN i u vezi odbrane devetog mesta koje po njegovim rečima vodi u Pariz, Podraščanin krajnje ali krajnje opušten u fazonu ''nije smak sveta'', ima i ta LN, možda dobijemo domaćinstvo jednog od turnira itd.itd., sigurno ostajemo deveti ali je poenta u tome da su oni tako mislili i rekli pre nego što je Kuba došla u situaciju da ode direktno na OI :lollol:

Tragikomična situacija. Možda na kraju ni Belgija ni Nemačka ne budu uopšte bitan deo slagalice koliko bude Kuba ako sutra izbori plasman. I još eto Azuri bili u situaciji da izbore taj brejk u tom meču što bi umnogome moglo promeniti situaciju u grupi. U moru mečeva za koje smo mislili da će biti krucijalni došlo se do toga da se skoro sve odlučuje u meču Brazil-Italija koji počinje u 15 h.

A valjda su i naši saznali i valjda su svesni da ujutru moraju dobiti Slovence kako znaju i umeju inače...
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8005
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 08 Oct 2023, 06:09

Dobro jutro. Braca Bugari preokrenuli od 1-2 na 3-2 protiv Belgije.

Kanada treba da dobije Meksiko and I think it's so beautiful.
Izgleda da smo poslali Marasa i Bacu iz juznog vetra da malo uticu.
Idemoooooo :biggrin:

Edit: jos se ja budim jutros nekad i vidim 2-1 za Belgiju, i to okrenuli, ma reko to je to. Onda sanjam kao neki preokret u necemu, reko samo san.
Budim se, imam i sta da vidim. :biggrin:

Hajde jos i taj Brazil mora da prodje. Ili Italija, ali teze to. Mora 3-0 pa da radi poen kolicnik jer ce Kuba pocistiti Iran 3 0.
Samo ne Kuba. Naprijed Brazil
Last edited by Storm on 08 Oct 2023, 06:32, edited 5 times in total.
Storm
 
Posts: 398
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Dexi » 08 Oct 2023, 06:13

Bravo za bracu Bugare :okk: .Sto se kaze spas u zadnji cas. :biggrin:
Al ajmo mi da dobijemo makar Slovence i da na listi napravimo ili sacuvamo prednost.
Danas navijamo za Brazilce da pobede ,kako bi sprecili Kubu .
Medjutim vec vidim kako Azuri to dobijaju
Dexi
 
Posts: 17749
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: vaterpolista and 4 guests