Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 27 Mar 2024, 12:05

Katastrofa od sporta.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 27 Mar 2024, 12:13

Verovatno se niko drugi ni ne upinje da organizuje tako koncipirano glomazno takmicenje koje verovatno donosi ili finansijske gubitke ili vrlo mali profit...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5135
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 31 Mar 2024, 10:37

Legendarni odbojkaš objavio dosad nepoznate detalje o timu koji Srbija i danas obožava.

Slavni srpski odbojkaš Vladimir Grbić otkrio je malo poznat detalj o jednoj od najvećih ekipa u istoriji našeg sporta - zlatnim odbojkašima iz Sidneja 2000. godine.

U intervjuu za "N1", on je otkrio da osvajači olimpijskog zlata nisu međusobno uopšte bili prijatelji i da su imali ozbiljne razmirice, ali da su uprkos tome svi bili podređeni istom, zlatnom cilju, koji su i ostvarili.

"Nije bilo složnosti. Ne nesuglasica, nije bilo složnosti. Kad bih ti rekao... A kada pogledaš našu generaciju, pomisliš da je bilo sve savršeno. Tako i treba da izgleda, jer se nismo okupili da idemo u kafanu ili da pijemo kafu, već da svojoj zemlji i svom narodu donesemo zlatnu olimpijsku medalju. I radili smo svi za to, kidali, i ne mora uopšte da znači da mi svi to treba da vidimo na isti način. Ne. Ali naše delovanje treba da se sklopi u jedno, da bismo došli tamo gde bi trebalo da dođemo, to je suština", rekao je Grbić.

U tom timu Grbić i njegov brat Nikola imali su ogromnu ulogu, zajedno sa Slobodanom Kovačom, Goranom Vujevićem, Đulom Mešterom, Andrijom Gerićem, Vladimirom Batezom i ostalim članovima nezaboravnog, šampionskog sastava selektora Zorana Gajića. Malo ko je tada mogao da pretpostavi da među njima van terena "nije štimalo".

"Mi nismo popili jednu kafu zajedno. Nismo otišli u restoran da proslavimo trofej. Nikada! Nismo bili prijatelji, imali smo ozbiljne razmirice između sebe. Ali recimo, šta je poenta cele priče? Ti moraš da imaš lidera, koji će svojim primerom da povede krdo bizona. To posmatraj kao krdo bizona. Nikada se ne razilaze, nego uvek idu za prvim. I nije bio jedan na čelu, već ih je bilo više. A ti koji su billi lideri slagali su se bez da su progovorili jednu reč", otkrio je Grbić.

Prema Vanjinim rečima, on i njegov rođeni brat su potpuno različiti karakteri, ali to ne znači da je jedan bio vatra, a drugi led.

"Nikola i ja smo dva potpuno različita karaktera. Što ne znači da sam ja bio vatra, a Nikola hladan. On je kuljao u sebi, ali to ne pokazuje. On je špico hercegovački i to je to. Ja sve što sam osećao, to sam delio sa ljudima koji su gledali i u svakom trenutku su mogli da vide šta ja osećam i kako to doživljavam"

"Sujeta? Mora da je bude, mora da bude veliki egoizam, morate da volite sebe do nivoa bolesnog, jer neće uspeti i imati dovoljno samopouzdanja da uspete. Problem je ako ne naučite da kontrolišete taj egoizam i to je razlika kada je presudna kada su u pitanju vrhunski igrači i sportisti i veliki šampioni. Veliki i vrhunski sportisti su vrhunski u svom sportu, ali uglavnom razmišljaju o svojoj performansi, a veliki šampioni su oni koji su i u privatnom životu vrhunski. A njih je jako malo".

"DISAO SAM PATRIOTIZAM U KUĆI"

Naglasio je Grbić i značaj uticaja svog oca, nekadašnjeg odbojkaša Miloša Grbića. "Vidi, odrastao sam uz čoveka koji je bio kapiten generacije koja je osvojila prvu medalju za Jugoslaviju na Evropskom prvenstvu u Beogradu 1975. Gledao sam i disao patriotizam, u pravom smislu te reči, da je igranje za svoju zemlju i predstavljanje svog naroda čast. Ne komentarišem danas, govorim ono kako smo Nikola i ja bili vaspitavani. Ja sam se u petoj godini peo na tabure, stavljao njegovu medalju i sanjao da sam olimpijski šampion. I gle čuda, 25 godina kasnije, taj san se ostvario. Ako samo sanjate, a ne radite na tome, to samo hrani vaše razočaranje. A ako radite na tome, ogromne su šanse da ćete uspeti. Naravno, ne uspete u svemu, ali samo je pitanje koliko jako nešto želite. Bilo koji segment života, nebitno čime se bavite, predstavljate svoju zemlju i narod, kako god - dobro ili loše. Toga ste svesni ili niste".



https://www.kurir.rs/sport/ostali-sportovi/4373082/vanja-grbic-o-osvajanju-zlata-na-olimpijskim-igrama-u-sidneju
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 31 Mar 2024, 16:32

Pricalo se jos i tada da je npr. Slobodan Kovac bio u sukobu sa Grbicima, i da se zato povukao iz reprezentacije posle EP 1997 i nije ga bilo na naredna dva velika takmicenja i da je valjda jedva pristao da ide u Sidnej.
Mislim da je i Crnogorac Igor Vusurovic javno po medijima osipao paljbu kada je bio izostavljen sa EP 1999, a umesto njega je isao Zeljko Tanaskovic (koji se u ono vreme veoma politicki eksponirao za rezim).

Ali sve to je ocito bilo mala maca prema onome sta se desavalo kod zena, gde su nas sukobi Terzica sa pojedinim igracicama verovatno kostali toga da ranije imamo veci broj i sjajnije medalje... Mislim da je generalno tako u svim sportovima, muskarci koliko god da se mozda medjusobno ne podnose, ipak lakse zauzdaju svoje kaprice i sujete od zena zarad viseg cilja.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5135
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Tegi » 01 Apr 2024, 01:52

Slušao sam prošle godine intervju Blaža Lisičićia za SK. Rekao je da je uvek zavideo našim odbojkašima na samodisciplini, u olimpijskom selu u Sidneju sedneš do njih, čuješ samo kako viljuške i noževi zveckaju o tanjire. Zato je meni Kvisko Vujević dobri duh i oličenje te ekipe. Jedan od retkih naših sportista kog nedostatak drskosti nije koštao da bude ponajbolji na svetu. Kada su njega stigle godine, nikada više naša reprezentacija nije dostigla nivo iz perioda 1997-2001.

Sa druge strane, Peruničić i Škrbić u Egiptu nisu igrali utakmicu za bronzu, jer su nezadovoljni hotelskim restoranom kupovali hranu na svoju ruku i otrovali se.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Storm » 15 Apr 2024, 12:34

Selektor saopštio spisak od 30 imena za Ligu Nacija

Danas je objavljen spisak igrača sa kojima će Igor Kolaković pokušati da izbori


Na njemu se nalazi 30 igrača, a ono što je na prvi pogled uočljivo jeste da se vratio dizač Nikola Jovović, da su ponovo tu korektor Nikola Meljanac i primač servisa Davide Kovač, kao i da će priliku dobiti i nade iz domaće lige - njih 14. Posle cele propuštene sezone zbog povrede nema Srećka Lisinca.

Među odabranima se nalaze dizači: Vuk Todorović, Nikola Jovović, Aleksa Batak, Matija Milanović, Nikola Petrović. Korektori su Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić, Nikola Meljanac, Dušan Nikolić i Luka Stanković.

Na mestu libera će se boriti Milorad Kapur, Vukašin Ristić i Dušan Jović. Srednji blokeri su Marko Podraščanin, Petar Krsmanović, Aleksandar Nedeljković, Nemanja Mašulović, Andrej Rudić, Vladimir Gajović, Aleksandar Stefanović i Aleksandar Bošnjak.

Na prijemu servisa selektor se odlučio za Uroša Kovačevića, Marka Ivovića, Mirana Kujundžića, Pavla Perića, Veljka Mašulovića, Lazara Bajandića, Luku Tadića, Davidea Kovača i Vuka Ivankovića.
Storm
 
Posts: 290
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 15 Apr 2024, 14:49

Jedina nada je da su ovi mladji napredovali ove sezone, pre svih Nedeljkovic i Kujundzic, a da su ovi stariji u boljoj formi. Gledajuci nasu ligu, nema tu nekih ekstra talenata koji bi mogli odmah doneti visi kvalitet.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Previous

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests