Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby stihl » 11 May 2020, 12:16

Ко је боље упознат са радом новог селектора, нека напише коју.
Шта да очекујемо, хоћемо ли коначно играти рукомет?
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 11 May 2020, 12:22

Čovek kome je dato da koordiniše Barsinim mlađim selekcijama i toliko dugo bude asistent tamo sigurno nije tantuz.

Mislim da on trenutno nije u krugu najboljih španskih trenera, ali je i takav za koplje bolji od domaćih trenera koji su nama dostupni.

Petko je postao selektor Rusije, povukao Perića sa sobom, a Davis i Raul su verovatno bili izvan naših platežnih sposobnosti.

Puno sreće novom selektoru, nadam se da će prvo uspeti da uspostavi atmosferu i okupi najbolje momke. :okk:
Meni koji ofrlje pratim je ovo dobar potez, mislim da ako se uspostavi kontinuitet sa jednim selektorom možemo konačno izaći iz ovog tunela.

Čekam da vidim Žikin tekst i njegov sud, to će nam svakako dosta toga reći :okk:

Zaboravio sam da dodam, on je bio u Barsi kad je Škrbić igrao tamo, tako da verujem da je ovo na njegovu inicijativu rešeno.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Tegi » 11 May 2020, 13:07

Nisam ni ja dovoljno u materiji, ali veoma raduje što je bio selektor Tunisa. Oni i Egipćani tradicionalno biraju odlične selektore i to ne najčešće prekaljene tezgare, već ljude koji su raspoloženi za sistemski i dugoročniji rad. Boga pitaj gde bismo sada bili da smo ovakvog čoveka doveli posle Igara u Londonu.

Bakstere, Perić je bio letač, branio je na refleks, golman ritma, kada spusti roletnu znao je sam da ti zatvori utakmicu. Pogotovo ga je krasilo da još bolje brani kada mu ekipa dobro igra i znao je da crpi samopouzdanje iz saigrača. Imao je izvanredne predispozije, poput Omejea ili Hvidta. Po mom mišljenju, najbolji naš golman nakon Šterbika, ali ima starijih i kompetentnijih da procene.

Kakve smo samo golmane imali u toj eri- Beli Stojanović, Perić, Đorđić, Šterbik, Puljezević, Šarić. Kasnije je Stanić bio respektabilan naslednik, ali ne baš takva klasa. I sada imamo jednog vrhunskog golmana i dvojicu respektabilnih u evropskim okvirima.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20672
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Desetka » 11 May 2020, 13:54

Meni je Peric u reprezentaciji mozda bio i bolji od Sterbika, mada ja stvarno nisam ekspert za rukomet. Meni je Cupara fenomen. Brani covek u ozbiljnom klubu na ozbiljnom nivou, a ja kad god sam ga gledao bio je katastrofalan. Da li se tako poklopilo ili mu ne ide u reprezentaciji ne znam.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Tegi » 11 May 2020, 14:34

Perić je više zakačio generaciju Jovanovića i Škrbića, Šterbik je tada bio tek supertalentovani junior nespreman da brani duže od jednog poluvremena, ali ga je i takvog Tuta stavljao da brani završnice odlučujućih utakmica. Naravno da je ukupan Perićev doprinos veći, ali razlog je što se Šterbik sa 27 godina (iz potpuno opravdanih razloga). SP 03 i pogotovo SP 05 doktroski turniri, neprevaziđeni u istoriji rukometa. Naravno, u pitanju su finese, da ne bude da potcenjujem Perića, pošto i sam više cenim te atraktivnije i mobilnije golmane, za razliku od Arpada kome su noge završavale najveći deo posla.
Ono što sam gledao, Paša Đorđić je na SP u Francuskoj briljirao, kao na drogama je bio ceo turnir.

Cupara je golman koji brani na energiju, dosta zavisi od prve 2-3 lopte i kao takav idealan za rezervnog golmana. Kjelce ga je doveo kao Šmalovog naslednika i posle godinu dana je zamenjen Volfom, a slično se dešava i u Vespremu koji je potpisao Koralesa. U reprezentaciji je do sada uglavnom bio prvi golman, a u situaciji kada pod Cvetkovićem i Peruničićem igraš očajnu odbranu, to je baš loša kombinacija. Ni u fudbalu nije isto braniti za tim iz sredine tabele gde znaš da će se protivnik naći u 4-5 mrtvih šansi i u Barseloni ili Bajernu gde moraš da igrač trećeg štopera i da odbraniš tu jednu kontru koju će protivnik stvoriti. U tom smislu Ivanišević ima fin kontinuitet, branio je odlično u LŠ za danski Skjern, a sada je najbolji igrač prosečnog Bundesligaša Veclara, ali ni on se nije dobro snašao u dosadašnjoj kaubojštini.

Svakako je Milosavljev već sada bolji od obojice, ali zbog telesne specifičnosti potrebna mu je dobra alternativa. Ne treba zaboraviti mladog Todora Jandrića iz Metaloplastike, trenutno idealan za trećeg golmana. Svakako, uz krilne trenutno najpopunjenica pozicija.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20672
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby ExEr » 11 May 2020, 14:47

Da li namerno ili ne, izostaviste Zorana Pasu Djordjica, kao golmana, koji je usput novom selektoru bio dugogodišnji pomocnik, a to ce biti i sada
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Tegi » 11 May 2020, 14:53

ExEr wrote:Da li namerno ili ne, izostaviste Zorana Pasu Djordjica, kao golmana, koji je usput novom selektoru bio dugogodišnji pomocnik, a to ce biti i sada

U oba posta ga spomenuh. :biggrin:

Dobra vest je što je to znak da mu se i sin vraća u reprezentaciju. Izavnredan džoker u napadu ako igra u dobrom sistemu, a mi praktično ni nemamo boljeg klasičnog levog beka. Pretpostavljam da će Nenadić u paru sa Vujićem na srednjem pokrivati tu stranu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20672
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby ExEr » 11 May 2020, 16:33

Prastaj, sto sam vise gledo, sve sam manje vidio :biggrin: :truce:
Doduse malo stidljivo si ga pomenuo ako mogu da se vadim plus slabi vid, idu godine :biggrin: :wacko:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 11 May 2020, 17:35

Tegi wrote:Dobra vest je što je to znak da mu se i sin vraća u reprezentaciju. Izavnredan džoker u napadu ako igra u dobrom sistemu, a mi praktično ni nemamo boljeg klasičnog levog beka. Pretpostavljam da će Nenadić u paru sa Vujićem na srednjem pokrivati tu stranu.

O ovome smo i diskutovali nas dvojica kad se povela priča koji će se igrači vratiti u sastav ako nađemo stranog selektora :okk:

Ono što je već sada izvesno je da ćemo imati rešene pozicije golmana, a verujem i oba krila (bez i da se Đukić vrati). Imaćemo još neku godinu da pokušamo da iskoristimo Petra, i da napravimo neki rezultat. Perun je napravio neku smenu generacija koja je bila neizbežna pa ćemo da vidimo šta nam ona donosi. Ukoliko se ispostavi ova vest o Đironi kao tačnom, pošto još ne videh objavu na rss, a nekim čudom i dobijemo wc za SP, onda onaj debakl na prethodnom prvenstvu možda i doprinese mnogo dobrog dugoročno.
No da se ne zalećemo prerano, ipak je ovo rukometni savez. :biggrin:

Voleo bih i da se Abutović vrati reprezentaciji, može on još dosta toga da pokaze u našem dresu...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 11 May 2020, 20:53

Ja ne vidim poantu u vraćanju Nenadića i njegove generacije. Mi moramo stvarati tim za Pariz 2024.
S druge strane bazen mladih talenata nam je izuzetno siromašan i neka logika jest da se igra s najboljima.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Lester Bo » 15 May 2020, 16:55

Управни одбор Рукометног савеза Србије донео је одлуку о именовању шпанског стручњака Тонија Ђероне за новог селектора мушке репрезентације Србије. Прослављени српски репрезентативац, Ратко Николић, обављаће функцију техничког директора, док ће координатор млађих репрезентативних селекција бити Др. Зоран Валдевит, шеф кадетре за рукомет са Факултета спорта и физичког васпитања у Београду.

https://rss.org.rs/#vest:12376

I zvanično dobismo novog selektora,ajde pa konačno neki zapaženiji rezultat da se napravi,mada ga užasno težak posao čeka...savez rasulo,oni koji bi trebali da budu nosioci gotovo svi su prošli zenit,baza ne postoji.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14802
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 15 May 2020, 21:57

https://www.balkan-handball.com/balkan/novi-vodja-orlova-toni-djerona-spansko-iskustvo-od-pomoci-za-srpski-rukomet/

Samo bi trebalo da pogledate najbolje timove i lige u Evropi i sve će vam biti jasno. Tamo igra mnogo srpskih igrača. Naravno, ne poznajem puno srpske timove, ali sam odgledao sezone Metaloplastike i Vojvodine u SEHA ligi i EHF Kupu, gde sam otkrio neke mlade igrače za koje mislim da su velika budućnost srpske reprezentacije. Naravno, mnogo bolje poznajem neke starije generacije, s obzirom da sam imao to zadovoljstvo da radim sa nekima od njih.

Tokom rada u Barseloni imao sam priliku da radim sa Škrbićem, Peruničićem, Perićem, Nenadićem. Bilo je to neverovatno iskustvo za mene kao mladom trenera u tom trenutku, da im pomognem, ali i da učim od tako iskusnih i talentovanih igrača. Sećam se Petra Nenadića 2007. godine, koji je bio jako mlad, ali već neverovatan igrač. Ne mogu da zaboravim ni Milana Kalinu. On je i tada, i danas, član Barselone. Posle 16 godina u Barseloni, radio sam u Kataru sa Darkom Stanićem i Zoranom Đorđićem, a Zoran je bio i trener golmana u reprezentaciji Tunisa. Kao što i sami možete da zaključite, bio sam počastvovan da radim sa velikim zvezdama srpskog rukometa.

Moj angažman biće 100%. Neće biti nikakvih problema da pored obaveza koje imam u svom klubu Šartu, pratim igrače i planiram akcije reprezentacije. U vremenu smo kada sve utakmice možete pratiti uz pomoć novih tehnologija. Kada me je RSS kontaktirao, pričali smo o planovima, ne samo vezanim za seniorsku reprezentaciju, već i za mlađe reprezentativne selekcije i srpski rukomet u celosti. Mislim da tu može poslužiti špansko iskustvo iz prethodnih godina, organizacija seminara, sastanaka između trenera, sve sa ciljem da razmenjujemo iskustva, da razgovaramo o taktici i učinimo sve da idemo napred. Reprezentacija je sastavljena od igrača, i naša misija je da im pomognemo da ostvare svoj maksimalni potencijal u klubovima. Ako to bude tako, biće lakše i reprezentaciji. Kao određeni cilj, mislim da reprezentacija mora da bude prisutna na svim takmičenjima i postiže bolje rezultate nego što je to bilo u poslednjih desetak godina.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 17 May 2020, 08:41


- Тонија познајем из времена док сам играо у Барселони. Реч је о озбиљном стручњаку, професору на Универзитету, био је део Барселоне 15 година, од најмлађих категорија до првог тима. Био је и технички директор свих селекција. Има искуство у прављењу пирамиде и раду са свим селекцијама, а не само вођењу А тима. То је била и наша идеја. Доста имена која су се појављивала имала су за циљ да одраде ЕХФ недељу или првенство. Желимо другачији приступ. Једном треба да пресечемо и радимо на другачијим основама. Прихватио је идеју да ради на тај начин. Понудио је јасну структуру организације. До сада нисам имао прилику да видим овакав план и размишљање од стране једног кандидата. Било је пар кандидата, странаца и домаћих који живе у иностранству. О помоћницима нису вођени разговори са Ђероном. Идеја је да га окружимо нашим младим тренерима од којих ћемо добити селекторе у будућности. Ово није први странац на клупи репрезентације, имали смо Врањеша, који је шведска школа рукомета. Зашто Шпанац? Њихова школа рукомета већ доминира годинама.


Poslušah sad ovaj podcast kod Žike, i mogu samo da citiram komentar sa klipa. :okk:
Čovek se vidi naredne 4 godine na našoj klupi :okk:
Muchas suerte! Bienvenido Toni!
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 18 May 2020, 17:36

https://www.b92.net/sport/intervjui/intervjui.php?yyyy=2020&mm=05&nav_category=91&nav_id=1685237
"Ukoliko budem u planovima i viziji selektora odazvaću se", rekao je Nenadić na početku razgovora za B92.net.

"Konačno da je došlo da je pravih promena. U razmisljanju, svemu generalno, biće nova filozofija rukometa... Ipak, možemo da pričamo i bude krasno, ali ako se to što je Đerona zacrtao ne ispuni, nemamo ništa od toga. Ono što je najvažnije, svaki trener zahteva vreme, strpljenje i podrsku Saveza, javnosti. Da se napravi konačno pozitivna atmosfera. Nije važno da li ću se ja vratiti, to posle godinu dana neće nikome biti interesantno, nego šta dalje".

Konkretnije...

"Neophodno je razmišljati o narednih pet ili sest godina. Gledam mnogo šire, ne samo seniorsku reprezentaciju, već sve mlađe generacije. Naše kategorije su bile zapažene u Evropi, to su prolazne stanice, gube se igrači i talenti. Đerona razmišlja normalno i ispravno, ne igra samo seniorska reprezentacija, već sistem sa juniorskom, kadetskom i mlađim. To je poenta svega".
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 19 May 2020, 21:03

Nama vise nijedan selektor nece pomoci jer nema igraca koji su kvalitetni. Ovi su u godinama sto znaju nesto izuzev Darka Djukica i golmana
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests