Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Hamilkar » 16 Jun 2011, 09:24

Nisam stigao da ispratim trofej Srbije, zanima me je li Pribak bio pozvan... Cini mi se da je decko sagoreo na pocetku SP i da je platio ceh... Cini mi se da je imao dobru sezonu u Sloveniji i to na mestu beka, iako ga ja pamtim kao pivota dok je igrao u Nisu...
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 16 Jun 2011, 09:56

Pribak je u B timu. Sad igra solidno u Francuskoj, u Nantu. Imas na prethodoj strani vesti i izvestaje sa meceva, pa pogledaj ko je u kom sastavu.

2 Tumbas

Dosta si i izdrzao, ja da nisam morao, pobegao bi posle deset minuta, ali bilo bi mi kriivo da do kraja nisam ispostovao golmana SLovenije.

2 Kantona

jel i Mitar vas? Ja sve nesto mislim da je iz Sombora. On je otisao na probu u Monpelje, onako cisto da proba i prosao. Nije igrao mnogo ali ce mu to biti velika skola.

Joska zna sve, velika lepeza suteva, solidan u odbrani ali... Mora da radi na finti, na stvranju pozicije za sebe, mora da bude aktivniji, opasniji po zonu, ima boljku svih nasih krila, mnogo je pasivan. Kad se tome doda da je fokus nase igre kroz sredinu, stalno gnjavnjenje lopte nasih bekova itd dobijemo da su nasa krila samo nemi posmatraci i ponekad puki realizatori.

Sava je jako talentovan, ima potencijal, mora da radi, ako ga zaobidju povrede, bive dobar srednji bek. Karabatic? Jedan je Nikola, on treba da postane Sava Mester! ;)
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Kantona » 16 Jun 2011, 12:03

Mitar je rodjen u Somboru, posto sva deca tu iz okolnih mesta se radjaju ili u Somboru ili u Vrbasu, to su najbliza porodilista.

Nisam gledao odavno, iskreno, vise ni ne znam kako ti klinci napreduju. Ali mi je bas drago kad vidim da neki od njih uspevaju. Marjanca najbolje poznajem od njih, dobro dete skroz.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Tumbas » 16 Jun 2011, 12:36

VUČKO_88 wrote:2 Tumbas

Dosta si i izdrzao, ja da nisam morao, pobegao bi posle deset minuta, ali bilo bi mi kriivo da do kraja nisam ispostovao golmana SLovenije.



To mi je i najjaci utisak dana, tj tih 40 min u Pioniru. Odavno nisam gledao gosu sa onakvim refleksima, sve stize sa 2 ruke! Za njega je Ristanovic mrtvo govedo! (ne vredjam Ristanovica, samo uporedjujem) Trebao sam da te dozivam sa tribina, vrvtno si bio sa kolegama? :lollol:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 16 Jun 2011, 12:39

Tumbas wrote:
VUČKO_88 wrote:2 Tumbas

Dosta si i izdrzao, ja da nisam morao, pobegao bi posle deset minuta, ali bilo bi mi kriivo da do kraja nisam ispostovao golmana SLovenije.



To mi je i najjaci utisak dana, tj tih 40 min u Pioniru. Odavno nisam gledao gosu sa onakvim refleksima, sve stize sa 2 ruke! Za njega je Ristanovic mrtvo govedo! (ne vredjam Ristanovica, samo uporedjujem) Trebao sam da te dozivam sa tribina, vrvtno si bio sa kolegama? :lollol:


Koleginicama :siroma:

Prost je potpisao je za Monpelje, branio je dve godine u Danskoj, fantastičan golman. NIje Ristanović bio lo juče, 14 odbrana a naša zona :prcprcprc:

2 Kantona

Pa jel Mitar iz Crvenke, nije mi bitno gde je rođen već gde je živeo?

NIje MAre loš ali nije napredovao koliko je mogao.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Kantona » 16 Jun 2011, 12:42

Evo, ovako mu pise na FB stranici. :biggrin:

Mitar Markez

Studied at Paul Valéry University, Montpellier III Lives in Montpellier, France From Crvenka.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Milos-BC » 16 Jun 2011, 13:45

Sto se tice nase grupe, mogli smo da prodjemo bolje, ali i gore. Sve u svemu, mislim da je red da Dance vec jednom dobijemo (a sada je prava prilika, na domacem terenu), Poljaci su neugodni, ali se moze sa njima, dok Slovacku moramo dobiti. Nisam gledao sinoc protiv Norveske (ali cuo sam kakva nam je bila igra, posebno u drugom delu....nisam iznenadjen :nargile: ), ali cu da pogledam svakako veceras mec sa Slovenijom.
User avatar
Milos-BC
 
Posts: 236
Joined: 15 Jun 2011, 21:37

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 16 Jun 2011, 20:11

A selekcija je savladala Sloveniju 27:24

Б селекција Србије савладала Норвешку
16 јун, 2011 СРБИЈА Б – НОРВЕШКА 34:32 (15:15)

Нови Сад – Велика дворана СПЦ Војводина. Гледалаца: 500. Судије: Мошорински и Панџић (Србија). Седмерци: Србија Б 4(2), Норвешка 4(4). Искључења: Србија Б 14, Норвешка 8 минута.

СРБИЈА Б: Милић (11 одбрана), Прибак 5 (1), Пушица, Холперт 2, Мештер 1, С. Абаџић (5 одбрана), Димитријевић 2, Марковић 4 (1), Продановић, Ненадић 3, Милошевић 2, Виловски 8, Ђукић 3, Зеленовић 2, Маркез 1.

НОРВЕШКА: Товас (2 одбране, 1 седмерац), Гјерде 2, Било-Олсен, Лекебе 5, Карлсен 2, Рамбо 3, Хансен 1, Берге 1, Медхус, Јендал 4, Реинкинг 3, Линдбо 7(4), Хауге 1, Стегавик 1, Полсен 2, Дал (8 одбрана, 1 седмерац).

Играч утакмице: Немања Прибак (Србија Б)

Семафор: 6:4 (11), 6:7 (13), 11:12 (25), 16:18 (35), 19:21 (39), 23:24 (44), 25:24 (46), 27:27 (50), 29:27 (53), 31:30 (57).

Б репрезентација Србије састављена од наше јуниорске селекције и неколико искуснијих играча који су прекомандовани из А тима (Виловски и Милић), после равноправне и резултатски изједначене игре током целог меча, захваљујући бољој реализацији у самој завршници меча савладала је знатно подмлађени састав Норвешке – 34:32 (15)15).

У нашој Б репрезентацији издвојили су се Прибак, Виловски и Милошевић, а од младих играча који представљају перспективу српског рукомета запажену партију пружили су голман Милић, Драшко Ненадић и Димитријевић. Овај последњи је са неколико квалитетних проигравања измамио аплаузе не баш бројних љубитеља рукомета.

Иначе, наши Б репрезентативци су за разлику од меча са Словенијом остварили бољи однос према игри, имали су мање грешака, више лепих потеза и акција у нападу, а видна је била и ангажованија и борбенија одбрана.

Сусрет је обележио инцидент чији је протагониста био капитен Б репрезентације Србије Добривоје Марковић који је, пошто га је селектор Игор Бутулија заменио Холпертом, шутнуо лопту после чега га је Бутулија послао у свлачионицу
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Hamilkar » 16 Jun 2011, 21:07

Zaista je steta sto reprezentacija svoje utakmice na EP ne igra u Cairu. Nis je to svakako zasluzio. Koliko smo samo kvalifikacionih meceva dobili pred ovom sjajnom publikom. Zaista, mislim da beogradska rukometna publika treba bar malo da se postidi...
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Unexpected » 17 Jun 2011, 19:35

RUKOMET: Vuković podviknuo ekipi
17. jun 2011. 19:59 > 20:10

A tim Srbije igrao bezvoljno protiv "rezervista" nacionalne selekcije. Selektor ljut: "Ovo je nedopustivo! Neki su već mislima bili kod kuće".

Image

Rukometna B selekcija Srbije nadigrala je i pobedila A tim Srbije 34:30 (18:12) u poslednjem, trećem kolu "Trofeja Srbija" u Novom Sadu.

I pored tog poraza, A tim je osvojio prvo mesto na turniru, ali je selektor Veselin Vuković bio izuzetno ljut na svoje igrače.

"Nedopustivo je da se reprezentativci naše zemlje ne brinu o sebi i svojoj kondiciji. Dešavalo se da u sedmom, osmom minutu pojedini igrači izgledaju mrtvo. Današnji pristup nije bio dobar prema nacionalnom timu. Odsustvo mnogih igrača je bilo primetno, pogotovo srednjih bekova. Mnogi su već u mislima kod kuće i to zabrinjava", rekao je Vuković.

Selektor nije dao prelaznu ocenu svom timu za prikazano na turniru.

"Generalni utisak nakon turnira ne može da bude dobar. Današnji pristup obavezama u dresu sa državnim grbom je loš", rekao je Vuković i dodao da je tokom trodnevnog turnira bilo primetno odsustvo pojedinih reprezentativaca, a pogotovu srednjih bekova.

Drugi tim Srbije ostavio je mnogo bolji utisak, a malobrojnu publiku u "srpskoj Atini" posebno je zadovoljio golman Strahinja Milić koji je zabeležio čak 14 odbrana.

Uspešni u napadu bili su Dobrivoje Marković i Draško Nenadić, koji su sa po osam pogodaka izrešetali mrežu Vukovićevog tima.

Na međunarodnom turniru, koji se održava u Beogradu i Novom Sadu, B tim Srbije predvodio je selektor juniora Igor Butulija.

On je izjavio da je zadovoljan onim što su rezervisti pružili i dodao da, kako je turnir odmicao, njegovi puleni su igrali sve bolje.

"Protiv Slovenije sam delovao izuzetno zabrinuto, nakon meča sa Norveškom video sam pomake na bolje, a onim što smo večeras pružili apsolutno sam zadovoljan", rekao je Butulija.

SRBIJA A: Marjanac, Šešum 3, Vujin, Nikčević 3, Ristanović, Bojinović, Rnić 2, Vučković 2, Stanković 6, P. Nenadić 2, Marjanović, Beljanski 5, Inđić 1, Đukić 6.

SRBIJA B: Milić, Pribak 4, Pušica, Abadžić, Dimitrijević 1, Marković 8, D. Nenadić 8, Milošević, Đukić, Vilovski 2, Pavić 4, Zelenović 6, Markez.

Sedmerci: Srbija A 1 (1), B tim Srbije 3 (2). Igrač više: Srbija 2, B tim Srbije 2 minuta.

(agencije/MONDO)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 20 Jun 2011, 13:18

Butulija je poveo juniore na Kopaonik, na poslednjoj konferenciji ya medije opet "briljirao" i onda...

Срђан Рундић: Бутулија, ко то не ради по клубовима
20 јун, 2011

Image

Пред полазак на Копаоник тренер јуниора Игор Бутулија осврнуо се на стање појединих репрезентативаца, што сениорских што јуниорских, чудећи се како се у клубовима не ради са играчима.

Срђану Рундићу, тренеру ПКБ-а, то није било право.

– Пред сваке припреме одређени појединци понављају исте приче, како се не ради у клубовима. Нека нам каже ко то не ради, конкретно. Нека да аргументе, или нека каже да не радимо исте вежбе као он, исте полазе и размишљамо попут њега. Рукомет је веома лепа игра, где свако треба да има своју визију. Не можемо сви да имамо исту, то би било погубно и за живот и за тај спорт – наглашава Рундић.

Бутулија се осврнуо и на то да српски бисери не добијају шансу у клубовима, колику би требало, а да је простора било, „нарочито у последњих седам, осам кола, када је све пре личило на летњу лигу”.

– Можда су они ушли опуштено, али ми калкулисали нисмо. Не желим да неко помисли да у ПКБ-у млађи не добијају шансу да играју. Имају они завидну минутажу, али не на уштрб резултата. Желим да ПКБ буде синоним, да млади из Београда у њему имају прилику да играју и да им он буде пролазна станица ка брендовима, Звезди, Партизану, репрезентацији. Али, понављам, не на уштрб резултата. Ја озбиљно обављам посао и сносим одговорност, што са неким људима није случај.

Поменуо је Бутулија и да је очекивао да ће пивот Николић више да игра, а да ће Тодоровић да има кључну улогу у ПКБ-у.

– Не знам податке за Звездине играче, али за своје знам, тако да верујем да мој Тодоровић има више минута у игри од његових Јокића, Ћирића и Пантелића заједно
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 27 Jun 2011, 09:34

Вуковић учио од Обрадовића

26 јун, 2011

Image

Други дан Београдске кошаркашке клинике био је предвиђен за предавања златом овенчаних тренера Светислава Пешића (Валенсија) и Жељка Обрадовића (Панатинаикос).

Посебно изненађење на трибинама Центра за културу и спорт Шумице изазвало је појављивање Веселина Вуковића, селектора рукометне репрезентације Србије.

Вуковић је са великом пажњом слушао предавање судије Миливоја Јовчића, али је издвојио неколико тренутака како би објаснио откуд он на Београдској кошаркашкој клиници:

– Нисам дошао због судија, али када сам већ ту одлучио сам да чујем и Јовчићево предавање. Овде сам да бих слушао Жељка Обрадовића и његово предавање о пик енд рол игри.
Пошто је видео да нас је његов одговор још више зачудио, селектор је додатно појаснио:

– Има елемената који су исти у кошарци и у рукомету, поготову после измена правила, које су настале када је игра пивотмена у питању. Баш ме занима шта ће Обрадовић имати да каже.


User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 28 Jun 2011, 10:45

Хрвати долазе у Београд!
27 јун, 2011

Image

После јунског Трофеја Србије, Орлове у октобру очекује још један припремни турнир за Европско првенство чији су домаћини од 15. до 29. јануара. За противнике ће имати Чехе, Мађаре и Хрвате. Французи су још пролетос отказали учешће.

Планирано је да један од мечева Србија одигра у Нишу док ће са Хрватима играти у Београду, највероватније у Пиониру, мада је опција била и Арена.

User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby - Gokhan SAKI - » 30 Jun 2011, 18:50

Селектор јуниорки објавио списак за ЕП у Холандији
30 јун, 2011

Селектор женске репрезентације Србије Зоран Валдевит објавио је шири списак од 21 играчице на које рачуна за шампионат Европе у Холандији. На списку селектора Валдевита налазе се:

Голмани: Јована Рисовић (Земун), Бојана Јеремић (Цепелин) и Јована Мисаиловић (Макс Спорт)

Крила: Тамара Томанић (Медицинар), Невена Поповић (Чачак), Ивана Поповић (Чачак) и Јована Мрљеш (Књаз Милош).

Image

Пивотмени: Љубица Павловић (Кикинда), Наталија Васић (Макс Спорт) и Марија Петровић (Наиса)

Бекови: Нина Рибичић (Земун), Сандра Филиповић (Црвена звезда), Марија Обрадовић (Цепелин), Милица Блануша (Јуниор), Ивана Пријовић (Медицинар), Тамара Георгијев (Цепелин), Марија Агбаба (Кикинда), Сара Станковски (Цепелин), Катарина Стошић (Јуниор), Анђела Јањушевић (Кикинда) и Ања Белић (Цепелин).

Најбоље српске јуниорке окупиће се у Београду, а завршну фазу припрема спровешће од 4. до 12. јула у главном граду.

Европско првенство биће одиграно од 4. до 14. августа, а Србија се налази у четвртој групи са селекцијама Француске, Немачке и Шведске




Spoiler: pokaži
Пратио сам упутства, надам се да сам добро поставио :)
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 09 Jul 2011, 14:45


Pobeda rukometaša u Mađarskoj

Izvor: B92

U prvoj pripremnoj utakmici juniorska selekcija Srbije pobedila je Mađarsku sa 27:24 (12:13).


Trojica srpskih juniora, Dimitrijević, Pavić i Jokić, postigla su po pet golova

Narednu utakmicu izabranici selektora Igora Butulije igraju sa Kataru u subotu 9. jula u 17 asova.

Mađari su poveli sa 8:2 u 12. minutu, ali ubrzo su srpski rukometaši serijom 5:1 stigli na 9:7. Tokom čitavog meca odbrana je funkcionisala na visokom niovu, gde su sjajno igrali Pusica i Pantelic, a siguran na gol bio je Milić. U drugom delu igre posle tajm-auta, "orlići" su igrali sigurno, a. rresudne golove u samoj završnici postigli su Dimitrijevic i Pusica.

"Početak utakmice je bio tvrd. Mađari su poveli sa 8:2, ali brzo smo ih stigli. Tokom celog meča odbrana je odlično funkcionisala, a u drugom poluvremenu mladji juniori su pokazali karakter i borbenost, pa su preokrenuli rezultat u našu korist", rekao je Butulija.

Svetsko prvenstvo održaće se od 17. do 31. jula u Solunu.

User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests