Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Stoxan » 11 May 2011, 15:29

Милић одредио играчице за Хрватску

11 мај, 2011
Image

Селектор женске рукометне репрезентације Србије Душко Милић објавио је списак играчица за утакмице против Хрватске, у плеј-офу за одлазак на Светско првенство у Бразилу.

На списку су голмани: Слађана Ђерић (Зајечар), Драгица Таталовић (Наиса) и Марија Чолић (Црвена звезда).

Крила: Јована Бартошић (Зајечар), Јелена Нишавић (Зајечар), Катарина Крпеж (Зајечар) и Маја Луковић (Црвена звезда).

Пивотмени: Слађана Поп-Лазић (Зајечар), Драгана Цвијић (Крим) и Верица Николић (Ц.С.М. Цетате).

Бекови: Тања Вучковић (Зајечар), Андреа Лекић (Крим), Сања Дамњановић (Зајечар), Јелена Трифуновић (Јагодина), Јелена Живковић (Зајечар), Марина Дмитровић (Јагодина) и Дијана Штевин (Зајечар).

Окупљање репрезентације је у суботу од 13 сати у хотелу Србија.
Прва утакмица игра се 5. јуна од 18 сати у Вараждину, а реванш је шест дана касније од 18 сати у Крагујевцу.
Светско првенство за рукометашице одржаће се од 3. до 16. децембра у Бразилу.

http://www.zurnal.rs/2011/05/11/milic-o ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby AirBall » 11 May 2011, 15:37

Jel Zajecar dovoljno jak da izbaci hrvatice pojacan sa 2-3 igracice iz stranih klubova?

Meni ovo izgleda vrlo tanko na prvi pogled?
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 11 May 2011, 15:50

AirBall wrote:Jel Zajecar dovoljno jak da izbaci hrvatice pojacan sa 2-3 igracice iz stranih klubova?

Meni ovo izgleda vrlo tanko na prvi pogled?


Ma naše dame su u mnogo većem blatu nego naši momci, mada i Hrvatice ne blistaju, videćemo, imaju šanse ali sve je to tanko.

Ako Andrei i Cviji dođe dan, mislim da imamo velike šanse.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Stoxan » 11 May 2011, 16:22

Na EP-u smo igrali bez Cvijićeve i neslavno prošli. Videćemo kako će to izgledati sada. Lično meni sem nje i Lekić sve ostale su jako tanke. A gledano onako sa strane i atmosfera u timu mi tada nije izgledala baš najsjajnija. Doduše, atmosfera može da bude odraz rezultata, koji nisu bili očekivani.
Mada realno gledano u ovom trenutku samo učešće na Evropskom ili Svetskom prvenstvu je uspeh. Mada to u zemlji Srbiji će retko ko priznati.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby AirBall » 11 May 2011, 16:24

Pa kad skoro sve sto nam valja igra za CG :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Stoxan » 11 May 2011, 17:07

Šta ćeš kad kako koja ode da igra za Budućnost ekspresno dobije želju da igra za Crnu Goru :D

Sad idu Cvijićeva i Števin, videćemo šta će s njima biti.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Unexpected » 18 May 2011, 15:30

RUKOMET: Vuković odredio tim za Trofej Srbije
18. maj 2011. 15:42 > 15:48

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Veselin Vuković odredio je 38 igrača za predstojeći Trofej Srbije.

Image
foto: MN Press (arhiva)

Taj turnir igraće se od 15. do 17. juna u Beogradu i Novom Sadu.

Pripreme reprezentacije počeće 7. juna.

Na spisku selektora Vukovića nalaze se sledeći igrači - golmani Darko Stanić, Dragan Marjanac, Strahinja Milić, Radivoje Ristanović, Stanko Abadžić, leva krila Ivan Nikčević, Dobrivoje Marković, Filip Marjanović, Jožef Holpert, desna krila Rajko Prodanović, Mitar Markez, Miloš Kostadinović, Milan Đukić, Slobodan Pavić, bekovi Momir Ilić, Momir Rnić, David Rašić, Petar Đorđić, Danimir Ćurković, Draško Nenadić, Ivan Dimitrijević, Žarko Šešum, Mladen Bojinović, Nenad Vučković, Nikola Manojlović, Petar Nenadić, Savo Mešter, Nemanja Pribak, Uroš Mitrović, Marko Vujin, Ivan Stanković, Vukašin Rajković, Nemanja Zelenović, Dragan Tubić, pivotmeni Rastko Stojković, Alem Toskić, Uroš Vilovski, Bojan Beljanski.

Na Trofeju Srbije učestvovaće Norveška, A i B reprezentacija Slovenije i A i B selekcije Srbije.

(MONDO)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Stoxan » 20 May 2011, 00:48

Vuković objavio spisak reprezentativaca za junske pripreme

Selektor reprezentacije Srbije, Veselin Vuković, objavio je spisak igrača na koje računa na junskim pripremama, koje počinju sedmog juna. Na spisku se nalazi 38 imena, a od 15. do 17. juna, selekcije "A" i "B" učestvovaće na "Trofeju Srbije" u Beogradu i Novom Sadu, na kome će još učestvovati reprezentacije Slovenije i Norveške.

Na spisku se nalaze:

Golmani

1. STANIĆ Darko HC Cimos Koper (SLO)
2. MARJANAC Dragan HC Bosna (BIH)
3. MILIĆ Strahinja RK Partizan
4. RISTANOVIĆ Radivoje HC Amaya Sport SA (ESP)
5. ABADžIĆ Stanko RK Vojvodina Železničar


Leva krila

6. NIKČEVIĆ Ivan HC Granollers (ESP)
7. MARKOVIĆ Dobrivoje HC Quenca 2016 (ESP)
8. MARJANOVIĆ Filip RK Metaloplastika ZK
9. HOLPERT Jožef RK Crvenka


Desna krila

10. PRODANOVIĆ Rajko HC Vardar Pro (MKD)
11. MARKEZ Mitar HC Montpellier HB (FRA)
12. KOSTADINOVIĆ Miloš RK Partizan
13. ĐUKIĆ Milan RK Radnički - Kg
14. PAVIĆ Slobodan RK Smederevo


Bekovi

15. ILIĆ Momir HC THW Kiel (GER)
16. RNIĆ Momir HC Celje Pivovarna (SLO)
17. RAŠIĆ David HC Amaya Sport SA (ESP)
18. ĐORĐIĆ Petar HC Flensburg Handevit (GER)
19. ĆURKOVIĆ Danimir HC BM Antequera (ESP)
20. NENADIĆ Draško HC Granollers (ESP)
21. DIMITRIJEVIĆ Ivan RK Partizan
22. ŠEŠUM Žarko HC Rain Necker Lowen (GER)
23. BOJINOVIĆ Mladen HC Montpellier HB (FRA)
24. VUČKOVIĆ Nenad HC Melsungen (GER)
25. MANOJLOVIĆ Nikola HC Gorenje (SLO)
26. NENADIĆ Petar HC Team Tvis Holstebro (DEN)
27. MEŠTER Savo RK Partizan
28. PRIBAK Nemanja HC Nantes (FRA)
29. MITROVIĆ Uroš HC Creteil (FRA)
30. VUJIN Marko HC MKB Veszprem (HUN)
31. STANKOVIĆ Ivan HC Aragon (ESP)
32. RAJKOVIĆ Vukašin HC ORLEN Wisla Plock (POL)
33. ZELENOVIĆ Nemanja RK Crvena zvezda
34. TUBIĆ Dragan HC Mors Thy Handbold (DEN)

Pivotmeni

35. STOJKOVIĆ Rastko HC KS Vive Kielce (POL)
36. TOSKIĆ Alem HC Celje Pivovarna (SLO)
37. VILOVSKI Uroš HC MKB Veszprem (HUN)
38. BELjANSKI Bojan HC Arate (ESP)

http://www.balkan-handball.com/balkan/v ... e-pripreme
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Kantona » 20 May 2011, 10:31

Realno, mogao je jos 12 da pozove, pa da ih bude okruglo 50. Kako izgledaju treninzi sa 38 rukometasa, zivo me zanima...
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 20 May 2011, 11:08

Kantona wrote:Realno, mogao je jos 12 da pozove, pa da ih bude okruglo 50. Kako izgledaju treninzi sa 38 rukometasa, zivo me zanima...


E ne filozofiraj kad nisi upućen :bleh:

Skretiće se spisak, na 28 imena, ili 24, biće A i B reprezentacija, ovo je širi spisak čisto da se momci poput Abadzića i Pavića šrovere i ubace u reprezentativni sistem.

Inače ovo je najviše zabolelo ove iz Saveza jer moraju više para da daju :bliss:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Kantona » 20 May 2011, 11:09

Ne ovo je sistem da svako ko zna da sutne loptu iz Srbije dobije status reprezentativca, da bi mogao bolje da se proda. :bleh:
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 20 May 2011, 11:13

Kantona wrote:Ne ovo je sistem da svako ko zna da sutne loptu iz Srbije dobije status reprezentativca, da bi mogao bolje da se proda. :bleh:


Pa kao što vidiš svi su se prodali, tako da :funbat:

Kažem ti zašto je tako, čisto da momci znaju da su "praćeni".

A da se ne foliramo, svi mi znamo 14-18 imena koja će ostati, ovi ostali su prosek.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Stoxan » 20 May 2011, 11:30

Kakva je situacija sa Đorđićem. Hoće on igrati za nas? Tu je na spisku, a bilo je za njega hoće - neće.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 20 May 2011, 11:35

Stoxan wrote:Kakva je situacija sa Đorđićem. Hoće on igrati za nas? Tu je na spisku, a bilo je za njega hoće - neće.


Videćemo, ja se nadam da hoće, igrao je odlično do povrede prsta, sad se polako vraća, evliki talenat i biće veliki igrač.

Dečko je ljut zbog nekih stvari iza kulisa, nadam se da će se to rešiti, nema veze sa Vukom to ali postoji problem. Videćemo, zvao sam ga ali se nije javljao tako da ne znam šta će biti.

Imate negde na početku i deo razloga, malo pročitajte, nema mnogo :bleh:


Сениорке комплетне од понедељка
11:33 20.05.2011. (GMT+1)
Женска репрезентација Србије под стручном палицом Душка Милића, започела је припреме у Зајечару почетком ове недеље, како би што спремније дочекала мечеве баража за Светско првенство са Хрватицама, петог јуна у Вараждину, односно, шест дана касније у Крагујевцу. Освајача "дупле круне" у српском рукомету, екипу Зајечара, у којој игра гро репрезентативки, очекује завршни турнир Регионалне лиге наредног викенда, чији је домаћин град на Тимоку.

У суботу се у полуфиналу "Амазонке" састају са екипом Будућности из Подгорице (19 часова), док ће два сата касније, снаге одмерити хрватска Подравка и скопски Металург. Финале је заказано за недељу, када ће и званично пасти завеса на клупску сезону у женском рукомету.

То практично значи и почетак завршног дела припрема за бараж са Хрватском. Од понедељка, репрезентација ће бити и комплетна, појачана Андреом Лекић и Драганом Цвијић, које још нису завршиле са својим клупским обавезама. Репрезентативке се селе у Стару Пазову, где ће у "Кући фудбала", боравити до првог меча са Хрватском и пута за Вараждин. У међувремену, 27. и 29. маја, заказане су две пријатељске утакмице са "бронзаном" селекцијом са прошлог Европског првенства, Румунијом, у Инђији.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Stoxan » 20 May 2011, 11:47

VUČKO_88 wrote:Videćemo, ja se nadam da hoće, igrao je odlično do povrede prsta, sad se polako vraća, evliki talenat i biće veliki igrač.

Dečko je ljut zbog nekih stvari iza kulisa, nadam se da će se to rešiti, nema veze sa Vukom to ali postoji problem. Videćemo, zvao sam ga ali se nije javljao tako da ne znam šta će biti.

Imate negde na početku i deo razloga, malo pročitajte, nema mnogo :bleh:


Našao i pročitao. Mada sam to znao i ranije (osim onog dela za Butuliju). Mislio sam da ima nešto novo. Da su možda sređene stvari čim je na spisku. Znam da ga je Brant želeo jako u nemačkoj reprezentaciji, a sad kad je on otišao možda ga bar oni puste na miru. Mada i to im nije pomoglo da ga dobiju :)
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests