Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Deran991 » 20 Jan 2024, 02:08

Vujin i Rojević trenutno rade u klupskom prvaku Evrope. Zašto bi se zamarali sa luzerskom reprezentacijom?
User avatar
Deran991
 
Posts: 1221
Joined: 27 Jul 2023, 23:12


Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Zappa » 20 Jan 2024, 10:28

Delic o Milosavljevu


U tom trenutku je bio jedan od najbojih golmana na svetu i nije trebalo da se plaši za svoj status, jer sigurno je bilo mnogo klubova koje bi jedva dočekali da ga angažuju. To je bila njegova odluka. Ne možemo mi protiv toga ako je on tako odlučio. To je možda razlika u odnosu na prošle generacije. Sadašnji igrači su malo bojažljivi, kao da su nesigurni u sebe


O ženskoj reprezentaciji

Nažalost, moram to da kažem, neke rukometašice dolaze sa 20 odsto masti i ne mogu jedan normalan trening da odrade“.

Iznenadila sam se kako smo odigrali protiv Danske. Bregara potcenjuju, ali za većinu naših stručnjaka je Doktor Pokrajac“.


Predsednik saveza agituje selektora

Partizan je bio aktivan, on je kontaktirao Đeronu. Ustvari, prvo sam ja razgovarala Tonijem, predočila mu tu ideju da se pojača domaći klub, da se dovedu mladi igrači, perspektivni, da to bude strategija.
Zappa
 
Posts: 7579
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Lester Bo » 20 Jan 2024, 12:56

User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15166
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Zappa » 20 Jan 2024, 14:30

Na koga Vujovic misli kad kaže naši igrači... :biggrin:


https://www.balkan-handball.com/analize ... podnesemo/

rosteri elitnih klubova Evrope gotovo su očišćeni od igrača s Balkana, ne računamo li neke odlazeće poput Karačića, Duvnjaka ili Nenadića koji ionako ne igra za reprezentaciju.
Zappa
 
Posts: 7579
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 20 Jan 2024, 16:39

Svidja mi se ovaj deo gde Delicka govori o zenskoj reprezentaciji, mislim da nije bila surovo iskrena, vecina devojaka (skoro sve) ima 40% vise masti. Nama su krila prespora, a ne ove ostale. :biggrin:

Bregara uporedjivati sa Pokrajcem...ludilo. Uostalom, ko kaze da mora neki nas strucnjak?! Za Milosavljeva se videlo da nije nesto ok, previse je bio nervozan tokom celog turnira.

Delicka jos uvek nije podnela ostavku. Nadam se da Vujko preuzima RSS
tremi08
 
Posts: 6381
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby ExEr » 22 Jan 2024, 16:38

Jedna trivija za Vujovica...mislim da je pokojni Milenko Savovic (ako je imao) twiter objavio ovo

Vuja, brat.
Najbolji rukometaš u istoriji tog sporta.
Inače mogao da zakuca iz dubokog čučnja iza leđa.
Atleta.
Basket mu je neostvarena zelja, po njegovim rečima.
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7246
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Cvele » 22 Jan 2024, 17:18

ExEr wrote:Jedna trivija za Vujovica...mislim da je pokojni Milenko Savovic (ako je imao) twiter objavio ovo

Vuja, brat.
Najbolji rukometaš u istoriji tog sporta.
Inače mogao da zakuca iz dubokog čučnja iza leđa.
Atleta.
Basket mu je neostvarena zelja, po njegovim rečima.

Uu, kontroverzno :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18717
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 22 Jan 2024, 18:18

Vujovića dalje od nas toksičan je.
Olimp
 
Posts: 3349
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mijajlo » 23 Jan 2024, 08:26

Vujović daje dobre intervjue , a posebno zanimljivo da stalno ponavlja ( u svakoj emisiji ) da su za uspeh u rukometu potrebne TRI stvari -
1. Novac
2, Lova
3, Pare

Plus govori o tome da više neće biti prepoznatljivih rukometaša , koji karakterišu ovaj sport kada se penzionišu Karabatić, Hansen i Duvnjak . IMa nešto u tezi da škole rukometa u kome zajedno treniraju dečaci , devojčice, visoki, niski, talentovani, netalentovani , gde trener igra igrice, a deca vode loptu i trčkaraju sat i po , nemaju nikakvog smisla . Važnije je sistemski postaviti stvari , da treneri seniora i juniorskih selekcija otprilike forsiraju isti sistem ( Barselona fazon ) ,pa onda da se uvede pravilo da timovi MORAJU da imaju bar tri dvometraša ( bekovske pozicija i pivot , eventualno golman ) , da gol izvan devet vredi dva poena i tako dalje...

I možda najvažnije - lepo je kada naknadno odrediš cifre od desetine hiljada za nagradu za medalju , ali mnogo je važnije odrediti koliko treba ( struka, lekari, profesori , psiholozi , skauti ) para da se stvore timovi i igrači koji će do te medalje doći , lako će se posle deliti stanovi i kinta...
mijajlo
 
Posts: 99
Joined: 21 Jan 2021, 11:37

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Storm » 25 Jan 2024, 00:58

Moguci rivali Srbije pred zrijeb baraza za SP 2025 ( zrijeb 27.01 u Kelnu):

- Slovenija, Austrija, Madjarska, Portugal, Island, Holandija, Spanija, Crna Gora, Ceska, Sjeverna Makedonija i Poljska.

Dvomec baraza igra se 7/8 i 11/12.maja.
Storm
 
Posts: 312
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 25 Jan 2024, 08:53

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34361
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 25 Jan 2024, 21:21

Rojevic nije dobar sa Delickom i njenim muzem, tako da Matic. To je jedna teska budaletina i unakazice ove mlade momke koji ce da cine reprezentaciju u ciklusu OI 2028., pljuje po nasem rukometu, jedan isfrustrirani lazni trener.

Ja sam ipak za stranca, posebno sto nam dolazi dobra generacija narednih godina. Rojevic neka vodi Vojvodinu i to je to.
tremi08
 
Posts: 6381
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Deran991 » 25 Jan 2024, 23:39

tremi08 wrote:Rojevic nije dobar sa Delickom i njenim muzem, tako da Matic. To je jedna teska budaletina i unakazice ove mlade momke koji ce da cine reprezentaciju u ciklusu OI 2028., pljuje po nasem rukometu, jedan isfrustrirani lazni trener.

Ja sam ipak za stranca, posebno sto nam dolazi dobra generacija narednih godina. Rojevic neka vodi Vojvodinu i to je to.

X
User avatar
Deran991
 
Posts: 1221
Joined: 27 Jul 2023, 23:12

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 26 Jan 2024, 01:35

Ako su ova dvojica kandidati, daj Veselina Vujovica.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58368
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: iskra and 5 guests