Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby tremi08 » 10 Dec 2017, 19:10

Lakerit wrote:
tremi08 wrote:Hvala Dragani Cvijic za odlican mec! Ne trebas vise da igras za propalu reprezentaciju. Lekic i Sanja idu ka 31oj godini i trebaju da se oproste od reprezentacije, mislim da nema svrhe da igraju kada su neiskoriscene i kada i nemaju sa kim da igraju.


Није шећер у воду.
Полако, нема разлога сад све разбуцати. Није да се није очекивао тежак меч. ЦГ је далеко искуснија екипа у завршницама од нас.


Nazalost jeste. Ako se Lekic povuce a po ponasanju u zadnjem to je bila bas besna na trenera, ove 3 ostale ce se sigurno povuci. Kaca svakako jer je u godinama
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby Lakerit » 10 Dec 2017, 19:12

tremi08 wrote:
I na kraju, iako ne treba kukati, pomoc sudija ekipi CG u poslednjih 10 minuta je bila strasna, kontrafaul nije bio, koraci Raicevic nisu svirani na -3 (dat je gol), povlacenja nad Cvijic nisu svirana, tek kasnije nad Obradovic dva min, u poslednja dva min. pustali napade od 40tak sekundi itd. Sto ne znaci da smo zbog sudija izgubili, zasluzen je poraz.


Али су нам дали две играчице више на 5 минута пре краја.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby tremi08 » 10 Dec 2017, 19:12

Lakerit wrote:
tremi08 wrote:
I na kraju, iako ne treba kukati, pomoc sudija ekipi CG u poslednjih 10 minuta je bila strasna, kontrafaul nije bio, koraci Raicevic nisu svirani na -3 (dat je gol), povlacenja nad Cvijic nisu svirana, tek kasnije nad Obradovic dva min, u poslednja dva min. pustali napade od 40tak sekundi itd. Sto ne znaci da smo zbog sudija izgubili, zasluzen je poraz.


Али су нам дали две играчице више на 5 минута пре краја.


I onda nam svirali izmisljen kontrafaul (Klikovac je uhvatila Obradovic) a bilo bi +2. Iskren da budem, nisam gledao gori mec nase zenske reprezentacije u poslednjih par godina, ovo je bio ubedljivo najgori mec, totalno bez plana. Cak je i Dragica bolje postavljala napade iako nema veze.
Last edited by tremi08 on 10 Dec 2017, 19:15, edited 1 time in total.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby Lakerit » 10 Dec 2017, 19:14

tremi08 wrote:
Nazalost jeste. Ako se Lekic povuce a po ponasanju u zadnjem to je bila bas besna na trenera, ove 3 ostale ce se sigurno povuci. Kaca svakako jer je u godinama


Па треба некако средити ту ситуацију и наћи неког нормалног тренера јер је то проблем у нашем рукомету.
Не треба сада све разбуцати. Играли смо добро у групи, иако смо барем једну утакмицу против Немачке или Холандије требали добити.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby tremi08 » 10 Dec 2017, 19:16

Lakerit wrote:
tremi08 wrote:
Nazalost jeste. Ako se Lekic povuce a po ponasanju u zadnjem to je bila bas besna na trenera, ove 3 ostale ce se sigurno povuci. Kaca svakako jer je u godinama


Па треба некако средити ту ситуацију и наћи неког нормалног тренера јер је то проблем у нашем рукомету.
Не треба сада све разбуцати. Играли смо добро у групи, иако смо барем једну утакмицу против Немачке или Холандије требали добити.


Ili ce da ode Lekic ili trener, nesto od ta dva, videcemo uz koga je Boza. Lakse bi mi palo da su nas razbile Francuskinje sa 15 razlike nego ove sa 2, ne volim da ih vidim. Pritom sa toliko mrznje igraju prema nama, falila im je samo ona Barjaktoroviq
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby Bojdo » 10 Dec 2017, 19:18

Bosko wrote:Nije mi jasno kako ovi od 400 hiljada ljudi imaju bolju bazu igrača od nas od 7 milijuna. Te iz saveza treba sve u gulag poslati. Tu se ništa ne radi. Neka se ugledaju na odbojku.


Problem je u selektiranju.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8439
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby tremi08 » 10 Dec 2017, 19:20

Bojdo wrote:
Bosko wrote:Nije mi jasno kako ovi od 400 hiljada ljudi imaju bolju bazu igrača od nas od 7 milijuna. Te iz saveza treba sve u gulag poslati. Tu se ništa ne radi. Neka se ugledaju na odbojku.


Problem je u selektiranju.


Ceo rukometni savez je problem, isto ovo ce se desiti i sa muskarcima za mesec dana iako imamo prilicno solidan tim. Problem je u savezu, izboru trenera (trener mora biti stranac, kod obe reprezentacije), mladje kategorije su nam tek ocajne, u kadetskoj, juniorskoj selekciji u obe kategorije nema vise od 4 dobra igraca, a ovi nasi najbolji trenutno su vec oko 30te godine, ako se ode na OI 2020, ako ne sledece rukometne OI cemo gledati mozda 2050.

Boza je samo nastavio losu tradiciju Velje Marjanovica (saradnici su), selektori katastrofa u svim selekcijama, malo klubova, baza smesno mala, namestanja prevelika, neregularne lige...
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby Lakerit » 10 Dec 2017, 19:25

Истина.
По јавашлуку подсећа на фудбал.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby tremi08 » 10 Dec 2017, 19:29

Kad se pogleda statistika:

Crnogorke 6 iskljucenja, nase 5 a Crnogorke su igrale mnogo mnogo grublje (tu lezi ta caka, igrati grubo a da se ne vidi, to ih je Adzic naucio)
Obradovic 3 tehnicke greske, Lekic 5 asistencija i samo 1 greska
Lekic 21 minut, jedan sut i 5 asistencija. Lavko 11 minuta na terenu, Damnjanovic 16 a Dmitrovic minut vise od nje.
Covek je nesto pokusao da rotira, pritom u slabijim mecevima nije ni pokusao da razigra najbolje igracice (izbacivao Lavko i Damnjanovic posle jednog suta), Obradovic i Dmitrovic se raspucavale, gresile pogotovo ova prva.

I da , na celom turniru kada smo igrali bez golmana za vreme iskljucenja mi skoro nikad nista nismo uradili, cak ni protiv Japana. Selektor ni posle 5 meceva nije video da to ne funkcionise, pritom vracanje krila da bi golman usao je mnogo kasnilo, u sutu Nikolic 4 min pre kraja, Zeljka se vec podigla da sutira a Radojevic jos sedi na krilu pa uzas (vec je trebala da bude van terena).

Jos jedna stvar, pri brzom centru sem u dva puta Radojevic, niko nije pokusavao da zaustavi prvu igracicu a vecinom je to bila Radicevic, ludost.

Pritom, ceo strucni stab sem Maksica je delovao prilicno nezainteresovano ceo turnir, nije bilo komunikacije izmedju Maksica i Obradovica skoro uopste. Sve u svemu, trener Obradovic nema veze sa zenskim rukometom i ako je mislio da Dmitrovic moze nesto da uradi (32 godine, nikad nije odigrala mec u Ligi sampiona, uvek timovi oko 10tog mesta u svojim ligama, u reprezentaciji uvek slaba ako joj se ne namesti sut, prilicno neprecizna uvek bila, i 2013 lopte letele iznad gola...) a da Lavko drzi na klupi...
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby Skafi » 10 Dec 2017, 19:35

Očekivao sam ovako nešto, znao sam da ćemo se usrati kad je najvažnije.

Bez ideje, bez koncepcije. Ja ne mogu da shvatim taj brzi centar. Ajde 2-3 puta ti prodaju foru, ali 15-ak puta...
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby Pit Bull » 10 Dec 2017, 19:36

Nisam pogledao niti jednu utakmicu na prvenstvu, ali kad sam video da igramo protiv CG i da smo favoriti na kladionici, rekao sam drugu da igra na CG opusteno... Zbog cega je takav omjer? Ja dok sam to nesto i pratio, CG je igrala finale OI, a vidim Bulatovic i dalje igra.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby Foteljas » 10 Dec 2017, 19:37

Cestitke protivnicama na pobedi i odrzanoj lekciji.

Ja vise ne znam sta da kazem, sem da smo u rukometu jednostavno ukleti i to je to. 12 minuta bez gola, ej bre! :pop: U drugom, na svaki napad primimo go. :pop: Lozili smo se I nadali, a na kraju je ispalo da od tri susreta sa evropskim ekipama nismo dobili nijedan.

Da, mozda je i Obradovic kriv, ali mora se biti iskren i priznati da je veliki deo ekipe podbacio, a pogotovu bekovski dvojac koji je trebao da donese prevagu. Ne znam da li ga treba menjati, jer ako se osvrnemo unazad, bojim se da nama ni trener stranac nista nece znaciti.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby Skafi » 10 Dec 2017, 19:40

Ona Jovanka Radičević, retko odvratna njuška.
Cenim da je neka žešća DPS-ovka. Svo ono ljubljenje grba nakon golova, sva puna sebe, čoče.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby nenad62 » 10 Dec 2017, 19:40

Ovo vam je primer kako trener može uništiti, urnisati svoju ekipu, elementarno neznanje ili je bio pod nekim opijatima. Trebala bi cela noć opisati njegove gluposti i budalaštine u napadu i odbrani.
Čestitke Crnogorkama na zasluženoj pobedi.
Sudjenje korektno, sa ponekom greskom na obe strane, ni najmanje nisu uticale na rezultat.
Ova ekipa ima budućnost, treba samo promeniti selektora.
Glavni problem rukometa je predsednik i savez, videćete Cvetkovića u januaru. Ekipe konkurentne, ali treneri ispod svake kritike.
User avatar
nenad62
 
Posts: 238
Joined: 04 Jan 2012, 13:04
Location: Srbija

Re: Rukometna repka SRBIJE...Reprezentativna takmičenja u sv

Postby tremi08 » 10 Dec 2017, 19:42

Foteljas wrote:Cestitke protivnicama na pobedi i odrzanoj lekciji.

Ja vise ne znam sta da kazem, sem da smo u rukometu jednostavno ukleti i to je to. 12 minuta bez gola, ej bre! :pop: U drugom, na svaki napad primimo go. :pop: Lozili smo se I nadali, a na kraju je ispalo da od tri susreta sa evropskim ekipama nismo dobili nijedan.

Da, mozda je i Obradovic kriv, ali mora se biti iskren i priznati da je veliki deo ekipe podbacio, a pogotovu bekovski dvojac koji je trebao da donese prevagu. Ne znam da li ga treba menjati, jer ako se osvrnemo unazad, bojim se da nama ni trener stranac nista nece znaciti.


Ista stvar ce biti i za mesec dana na muskom EP, tu se valjda svi slazemo. Problem je u savezu, odnosu igracica i odnosu igraca izmedju sebe, nekvalitetnim trenerima, losoj atmosferi u svlacionici (sve su isti problemi u obe kategorije). Mozda je i do Lekic i Damnjanovic, ali se videlo kakvi smo tek bez njih (nismo mogli najboljim selekcijama da pridjemo i na -5 a ni u top 10 ekipa da udjemo). Doduse, necemo ni sada u top 10 ali za ovaj mec je samo trener kriv (to se vidi u onim izmenama golman igrac kad je 2 min, sporom vracanju krila, to trener mora da naredi...). Lekic kad je usla u drugom poluvremenu, spustila je prednost, samo ona i Cvijic, niko vise. Pritom je Cvetkovic jos gori trener od Obradovica sto cemo i videti.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests