Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 26 Jan 2024, 06:34

Zato sam se i plašio smjene Gerone.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 26 Jan 2024, 15:08

Ako je Matić najbolje rešenje koje mogu da nadju, nisu ni morali da se muče da smenjuju Djeronu.

Vladan Matić je celu karijeru ispodprosečan trener, rano je dobio šansu u Segedu i Celju i ništa značajno napravio.

Kao selektor je bio, blago rečeno, katastrofalan. Vodio je ekipu na EP 2014. Taj tim je samo pola godine ranije, sa Ljubom Vranješom, izgledao odlično, bio pun samopouzdanja i igrao lep rukomet. Na EP su dobili Poljsku iako je napad bio strašno loš tako što je Stanić podivljao i odbranio bukvalno sve. Onda su bez mnogo otpora izgubili od prilično skromne ekipe Rusije i rutinski izgubili od Francuske pa su ispali. Na tom prvenstvu igra se svodila samo na šut sa bekovskih pozicija, a Ilić i posebno Vujin su se ispromašivali za sve pare pa nije ni čudo da su ispali. Onda je pola godine kasnije usledila možda i najveća sramota naše reprezentacije (kad se ima u vidu kvalitet protivnika) od kad ja gledam rukomet. U kvalifikacijama za SP su dobili Čehe kući sa 8 razlike, da bi u Češkoj izgubili sa 12 razlike i uspeli da propuste SP u Kataru.

Samo zbog te utakmice Matiću ne bi više nikad trebalo da padne na pamet da bude selektor, a taj koji je u RSS predložio da Matić bude selektor bi trebalo da dobije trajnu zabranu, ne samo da se bavi rukometom, već i da ga gleda na TV.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 26 Jan 2024, 15:14

Nama u ovom sportu mislim da vise ni sam Bog ne moze da pomogne. Mislio sam da ce Djirona uspeti nesto da promeni, delovalo je na momente da je tako, ali sada mi je potpuno svejedno, digao sam ruke od daljih nadanja da cemo nesto vise nekada napraviti u dogledno vreme, tako da je potpuno svejedno da li ce trener biti stranac ili neko nas...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Rajs » 27 Jan 2024, 15:41

Igramo protiv Spanije u barazu :biggrin:
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25561
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Lester Bo » 27 Jan 2024, 16:05

Ispade onaj gol protiv Crne Gore u poslednjih 5 sekundi baš skup.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15080
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Novosadista » 27 Jan 2024, 16:29

I bolje da se ne kvalifikujemo da dodje do jednog potpunog restarta i smene generacija
User avatar
Novosadista
 
Posts: 515
Joined: 27 Jul 2021, 09:42

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Storm » 27 Jan 2024, 16:33

To bi bilo to. Ko je kleo, nije dangubio.

Mada, uz onakav pristup u zadnjem napadu zadnje tekme bolje se nije ni zasluzilo.
Storm
 
Posts: 289
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 27 Jan 2024, 17:16

Makedonci najgore prošli, izvukli Farane
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Radonjaa » 27 Jan 2024, 17:32

A Crna Gora pobjednika dvomeča Belgija - Italija :biggrin: Eto kakvu je razliku napravio gol Grbovića, nebo i zemlja.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Nowitzki.ct » 27 Jan 2024, 18:47

Radonjaa wrote:A Crna Gora pobjednika dvomeča Belgija - Italija :biggrin: Eto kakvu je razliku napravio gol Grbovića, nebo i zemlja.


Nije se to pojedinima moglo tada objasniti

https://www.vijesti.me/sport/rukomet/69 ... o-znacajan
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 27 Jan 2024, 18:49

Da iskoristim petominutnu mesečnu kvotu za forum pa da vam rečem da budete manji pesimisti i defetisti jer ima i ta WC :laugh:

Pre dve godine kao nosioci smo izvukli Slovence kao najjaču ekipu među nenosiocima što je bila još jedna potvrda šta nam žreb radi uvek i u svakoj prilici a gotovo da se znalo pre tog dvomeča da će Slovenija na SP na ovaj ili onaj način jer je posle dobila specijalnu kartu zajedno sa Holandijom koja ispala u baražu od Portugala. Tako je i sada izvesno da će Španija sigurno igrati SP makar izgubila i 20 razlike zbirno od Srbije. Za Srbiju je svakako bilo simptomatično da li bi dobila WC za prošlo SP (a verovatno da da) kao što je upitno da li će i sada dobiti divlju kartu obzirom na sasvim sigurno ispadanje od Španije.

Nema (izrazitih) derbija u baražu pa samim tim rastu i naše šanse za tu pozivnicu koja će sasvim sigurno završiti u rukama od nekog evropskog tima jer sa ostalih kontinenata su se već plasirale sve ''značajne'' ekipe koje su i trebale tipa Egipat, Brazil, Argentina, Katar, Bahrein, Tunis, Alžir...ima i jedna ''kvaka''. Pre dve godine su bile dakle 2 WC a sada jedna jer je SAD dobila pravo da igra na dva naredna SP 2025-27 čisto da se kao fol pripremi za OI u LA 2028 a Novi Zeland kao predstavnik Okeanije nije uspeo da bude među 5 na azijskom prvenstvu pa se zato oslobodila ta jedna specijalna karta koju možda na kraju nekim slučajem dobije Srbija. Naravno, neki preduslov bi bio da se bukvalno svi favoriti u baražu domognu SP.

Mada, verovatno nismo ni zaslužili da idemo na SP imajući u vidu ono što se dešavalo na EP. Uglavnom, jesmo loši ali ovo je katastrofa šta nam ti žrebovi rade, čak i na SP smo imali deo žreba koji je bio kudikamo teži nego kod Slovenaca koje smo izbacili u baražu a oni upravo preko SP obezbedili već tada olimpijske kvalifikacije.

Vidimo se kad se vidimo :hatman:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Sezione » 31 Jan 2024, 09:09

I, genije, kakav je sad plan?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13807
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 31 Jan 2024, 16:25

Slušah ovaj podcast sa Žikom i Sretenom i došli su do teme Srbije i nečega što se desilo posle Islanda, ali su izbegli da komentarišu jer su samo načuli :biggrin:

I da je Toni rešio da raskrsti sa savezom, a ne oni s njim :biggrin:
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 31 Jan 2024, 22:25

Slušao sam i ja. E, upravo u tome je problem. Svi kao nešto znaju, a niko ne izlazi na videlo sa time šta znaju. Kao da se ponavlja EP 2006. Tek posle nekog vremena se saznalo šta se tamo desilo, a to prvenstvo nam je unazadilo rukometnu reprezentaciju za narednih 5 godina, plus smo trajno izgubili dva golmana koji su do kraja karijera bili elitni, jedan koji je top 2 ikada, jedan koji je godinama bio top 10 golman u evropi. Žika i Sreten su jedni od retkih kojima je stalo do rukometa, ali baš zato su trebali konkretno da kažu šta se to desilo posle Islanda. To ćutanje samo pomaže ovima u savezu koji uglavnom žive od rukometa, a ne žive za rukomet.

Uzgred, ne znam da li je neko pisao ovde, Milena Delić je izjavila u intervjuu koji je dala za Mozzart Sport da je prvi pik za selektora bio Ljuba Vranješ, ali da se zahvalio na pozivu i rekao da trenutno nije zainteresovan da vodi reprezentaciju. Klasična alibi priča, daj da pustim u etar da smo pokušali nešto što je totalno nerealno, pa ćemo onda da provučemo kandidata kojeg smo stvarno nameravali da dovedemo.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby werbatim » 02 Feb 2024, 12:51

Ko zna kako bi izgledalo da je ostao, ali necu prezaliti Ljubu i Anju kao selektore
User avatar
werbatim
 
Posts: 1533
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests