Board index Razni Sportovi Rukomet

Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Slaninar » 24 Oct 2023, 09:43

Ogromna zainteresovanost za duel profiv Silkeborga, biće više ljudi u odnosu na kapacitet. U slučaju da se izbori naredna faza nadam se da će igrati u Spensu, ne znam zašto nisu odlučili da domaće mečeve igraju na Slanoj Bari a Evropske u Spensu. Znam koliko znači da igraš i treniraš na istom mestu ali opet… Večeras bi Spens bio popunjen do zadnjeg mesta. U svakom slučaju sprema se odlična atmosfera i da se pošalje lepa slika EHF-u i svetskoj rukometnoj zajednici kao što to čine i domaći klubovi u Euroleague.
User avatar
Slaninar
 
Posts: 319
Joined: 01 Dec 2022, 15:19

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Hajzenberg » 24 Oct 2023, 12:59

Partizan rutiniran pa čak i deklasiran od Islanđana na Banjici, pa ovo novo rukovodstvo je tu postavljeno izgleda da sjebe i ono malo kvaliteta i talenta što imalo. Plus povrede. Četvrto mesto da bude u ligi pa puna kapa.

Dinamo uspeo u Holandiji da u goleadi izbaci domaći Volendam, dva gola viška u ukupnom skoru a za Šapčane napisano kako i šta.

Žreb je čudo pa je sada Metaloplastici dodelio finsku ekipu koja bez borbe ušla u treće kolo isto kao i naš tim a Pančevci idu na Baia Mare, Rumune koji su pre dve godine izbacili u istoj rundi posle velike borbe Partizan i posle došli do finala. A Partizan da ovakve žrebove ima tri sezone zaredom pa to je katastrofa a zadnje dve je bar prošao tu rundu u kojoj je sad ispao. Metaloplastika prošle sezone iza Partizana u ligi a sada preko Kiprana sa kojima nije ni igrala i protiv Finaca može da dođe do osmine finala.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Slaninar » 24 Oct 2023, 21:17

28:28 na dva minuta do kraja, Rojević radi ozbiljan posao kao nekad Vujošević i Radonjić u EL. Svaka čast i njemu i ekipi ma kako god da se završi današnja utakmica. Bravo momci !

EDIT: 29:28 Kakva pobeda, kakav tim, kakav preokret, vraća se Srpski rukomet !
User avatar
Slaninar
 
Posts: 319
Joined: 01 Dec 2022, 15:19

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Slaninar » 24 Oct 2023, 21:58

User avatar
Slaninar
 
Posts: 319
Joined: 01 Dec 2022, 15:19

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Dexi » 24 Oct 2023, 21:59

Bravo za Vojvodinu. :okk: Rekao bih jedna od najvecih pobeda Srpskog klupskog rukometa poslednjih 20 god.
Inace posto se pominju budzeti,ovde sa budzetom oko 2 mil.eura moze da se nspravi ozbiljan tim rukometni da igra cak i LS.
Ne znam koliko imaju budzete ovi najveci timovi,ali ne bi trebalo da su vise od 10-15 mil.

Dolazak Dodica odlican potez za Vojvodinu. :okk: On ,Rogan,Vorkapic,Trnavac dobra osnova domacih reprezentativaca.Zaista Vosa moze bas da se uzdigne u rukometu,i ne sumnjam da ce se to i desiti .
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Novosadista » 24 Oct 2023, 23:14

Slaninar bez uvrede, jel ne odes nekad da pogledas uzivo neki mec svog tima? Pises ovde kad god igrate, ne znam da li si otisao preko trbuhom za kruhom ili jednostavno ne posecujes utakmice svog kluba
User avatar
Novosadista
 
Posts: 515
Joined: 27 Jul 2021, 09:42

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Slaninar » 24 Oct 2023, 23:27

Novosadista wrote:Slaninar bez uvrede, jel ne odes nekad da pogledas uzivo neki mec svog tima? Pises ovde kad god igrate, ne znam da li si otisao preko trbuhom za kruhom ili jednostavno ne posecujes utakmice svog kluba

Pre svega na fudbalskoj temi gotovo da ne pišem nikad na dan utakmice, ako malo bolje pogledaš recimo ja sam danas (juče) u toku dana pisao o meču protiv Radnika. Kao da je problem izdvojiti minut-dva i napisati dve rečenice. Ugl ne znam ni zašto ti se pravdam. U inostranstvu provedem godišnje oko pola godine (takav mi je posao). Ugl pogledam godišnje uživo oko 15-20tak mečeva u svim sportovima.


@Dexi

Ne treba se zavaravati, ispod tri miliona eur ne treba razmišljati o LŠ. I za LE treba da se podigne budžet na 2m ako mislimo da u kontinuitetu igramo na relativno visokom nivou to takmičenje. Kao što sam rekao, treba razmišljati o tome da se evropa igra na Spensu i da se klub dodatno podigne organizaciono. Rojević je sklopio sjajnu generaciju koja je kliknula i igra iznad očekivanja pogotovo ako se uzme u obzir način na koji je sklapan tim. Igrači mu vraćaju poverenje koje im je dao, zato sam i napisao da me ovo podseti na vreme Vujoševića dok je vodio Partizan i Radonjića Zvezdu gde su uz relativno skromne novce pravili takce rostere kadre za evropske skalpove.
User avatar
Slaninar
 
Posts: 319
Joined: 01 Dec 2022, 15:19

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Deran991 » 24 Oct 2023, 23:52

Baš smo strašni, nema šta.
Nego što ne igra onaj drugi Tunižanin? Koliko sam primetio slabo igra i domaće prvenstvo, a reprezentativac je.
User avatar
Deran991
 
Posts: 1149
Joined: 27 Jul 2023, 23:12

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Baxter Stockman » 25 Oct 2023, 10:16

Marsenić-Pešmalbek-Rogan će biti pakao trio na EP.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Dexi » 25 Oct 2023, 11:06

Dzaba sto imamo dobre pivotmene i golmane,kad smo na ostalim pozicijama dosta tanki :biggrin:

@ slaninar.Veruj mi imate kontinuitet,vama bukvalno trebaju jos dva ,tri dobra igraca(reprezentativca) na ovaj tim da bi mogli da igrate sa ovim najboljim klubovima u Evropi.(tj LS).

Objektivno nisam siguran da Pelister,Zagreb,Nexe,Celje,Pik Seged imaju jacu ekipu od vas.
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Hajzenberg » 25 Oct 2023, 21:29

Ova pobeda Vojvodine protiv Silkeborga može imati višestruki značaj ne samo zbog prolaska u drugu rundu već i zbog dva boda koja bi preneli pobedom protiv danske ekipe. Nema žreba za drugu fazu i nema 6 mečeva u istoj kako sam ja mislio (nzm da li Slaninar zna to pošto baš dobro prati) već se igraju 4 utakmice protiv dva tima iz grupe sa kojom se ukršta kako Voša tako i ostali. Novosađanima zapadaju dva tima iz grupe gde su Flensburg, Elverum i Kadeten, vi ste valjda pretprošle sezone ispali od ovih Švajcaraca koliko se sećam i pored ubedljive pobede u NS, o Flensburgu izlišno pričati a i norveška ekipa veoma jaka.

Znači u principu Vojvodina bi morala biti u konačnici bolja ili od Silkeborga ili od Elveruma/Kadetena da bi barem sa trećeg mesta u drugoj fazi otišla u osminu finala koju igraju drugo i treće plasirani iz sve 4 grupe druge faze. Sad će Deran reći da bijete sve redom uključujući i Flensburg i sa prvog mesta idete u 1/4 finala :biggrin: Ovo su sve pretpostavke jer računam da ćete sigurno ući u drugu fazu, bodovi se prenose protiv ekipe koja prođe dalje, dakle ne makedonske ili španske ako one ispadnu nego u ovom slučaju danske ekipe. Šteta što u drugoj fazi ne idete na Velenje koje ste izbacili proletos ili na Nekse (proći će oba tima verovatno) ili na jednu od dve rumunske ekipe koje trenutno vode u svojim grupama i koje će se vrlo verovatno međusobno ukrstiti u drugoj fazi.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Deran991 » 25 Oct 2023, 23:44

Nisam gledao malog Dodića, ali vidim da ga baš svi hvale. Ako je takav kakav kažu da jeste onda će u drugom delu sezone Vojvodina sa njim biti barem nekih 10-15% jača.
Inače koji domaći klub daje tri reprezentativca i ima još toliko potencijalnih u bilo kom sportu osim vaterpolu koji se igra ozbiljno možda u 6-7 država?
User avatar
Deran991
 
Posts: 1149
Joined: 27 Jul 2023, 23:12

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Baxter Stockman » 26 Oct 2023, 08:15

Pa i rukomet se igra ozbiljno u isto toliko država.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Deran991 » 26 Oct 2023, 10:13

Ne možeš da porediš rukomet sa vaterpolom ni po popularnosti, ni po novcu. Ni blizu.
User avatar
Deran991
 
Posts: 1149
Joined: 27 Jul 2023, 23:12

Re: Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby Baxter Stockman » 26 Oct 2023, 10:36

Popularnost ovih sportova je maltene ista, i jedan i drugi se igraju profesionalno u fazon 5 zemalja.
S tim što je vaterpolo prisutan u Americi, a rukomet u severnoj Africi.

I oba sporta imaju problem nejasno definisanih pravila što ih je uz očajne krovne organizacije dovelo do toga da nikada ne postanu globalni sportovi.

Lova je u rukometu nešto bolja, ali ako se izuzme Bundesliga i LŠ gledanost rukometa kao sporta je blago rečeno mizerna.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests