Board index Razni Sportovi Rukomet

Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby irriducibili » 02 Apr 2011, 21:30

@ ALCZ45

Nije tema sto smo se udaljili, to mi je poznato. Tema je zasto mi ucestvujemo u njihovom ratu sa PAOK-om. Rekao sam ti da su bili ogorceni sto su i nasi ucestvovali u obracunu pre njihovog finala kupa prosle godine, kao i da smatraju da to nisu zasluzili. A to je upravo ono sto i ja govorim, grobari nisu smeli tu da budu aktivni ucesnik. To da su nam paokare blize, pricaj nekom mladjem, ja malo duze pamtim. To je tako sada, a i logicno je da ti je sadasnja zena bliza od bivse, ali nekada tako nije bilo

Nema veze sto trolujemo, vidis da ima jos zainteresovanih, te napisi javno o istoriji razmimoilazenja. Uvek se, ako mod odluci, moze izbrisati ili premestiti. Mada je sada slucaj da je i mod zainteresovan :D
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 02 Apr 2011, 21:33

Brate samo napiši, neću ništa premeštati, jer je to pozadina ovoga što se desilo na rukometnom meču AEK-PArtizan, tako da nije OFF ...

I da jeste nema veze, slobodno pišite, ja sam malo drugačiji mod :wacko:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby ALCZ45 » 02 Apr 2011, 21:35

VUČKO_88 wrote:Ineresuje mene, napiši ovde ....

Svojevremeno, na jednom od gostovanja po Evropi, slucajno smo se sreli sa navijacima AEK-a.
Znajuci da imamo jako korektne odnose sa njima, pozdravljali smo ih i mahali im. Medjutim iz njihovoh busa su nam pokazivali Image sto je dovelo, podrazumeva se, do slicne i jos gore reakcije kod nas.
Sreca u nesreci je sto se sve to desavalo kroz prozore buseva i sto nije moglo da dodje do blizeg fizickog obracuna.
Kasnije su se izdesavale jos neke sitne stvari koje su samo dolile ulje na vatru, ali ne u tolikoj meri da sa njima budemo na ratnoj nozi...
ALCZ45
 
Posts: 266
Joined: 14 Mar 2011, 23:08
Location: Beograd

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Tumbas » 02 Apr 2011, 21:41

Irr, u tom sukobu prosle godine je ucestvovao jedan covek sa Juga! U Subotu su docekani onako kako je jedino bilo moguce i logicno! A video si sta se desavalo veceras. Svaka njima cast za '99, dosli su i kapa dole. Grobari su ih ispostovali tada, i postovali su ih do danas verovatno. Evo, ja prvi! Paokovi to znaju i kapiraju, oni su se zato i odvojili prosle Subote i "objasnjavali se" sa aekovim. Bas zbog toga sto ne zele da nas uvuku u svoje sukobe! Veceras su maske pale!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby irriducibili » 02 Apr 2011, 21:54

Tumbas wrote:Irr, u tom sukobu prosle godine je ucestvovao jedan covek sa Juga!

To je upravo ono o cemu govorim. Ne pratim nesto rukomet posto nemamo kvalitet koji bi me zainteresovao, ali je drugim putem do mene dosao info da su se u Larisi zestoko sibali AEK-ovi protiv PAOK-ovih navijaca, uz aktivno ucesce grobara. Veliko je bilo ogorcenje AEK-ovih navijaca, pominjali su istorijske veze, bliskost, 99., izdaju....Otada se javila mrznja i zelja za revansizmom, ovo veceras je posledica toga. Ja samo ukazujem da to nije smelo da se desi, grobari nisu imali sta da traze u obracunu u Larisi
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby ALCZ45 » 02 Apr 2011, 21:57

ALCZ45 wrote:
VUČKO_88 wrote:Ineresuje mene, napiši ovde ....

Svojevremeno, na jednom od gostovanja po Evropi, slucajno smo se sreli sa navijacima AEK-a.
Znajuci da imamo jako korektne odnose sa njima, pozdravljali smo ih i mahali im. Medjutim iz njihovoh busa su nam pokazivali Image sto je dovelo, podrazumeva se, do slicne i jos gore reakcije kod nas.
Sreca u nesreci je sto se sve to desavalo kroz prozore buseva i sto nije moglo da dodje do blizeg fizickog obracuna.
Kasnije su se izdesavale jos neke sitne stvari koje su samo dolile ulje na vatru, ali ne u tolikoj meri da sa njima budemo na ratnoj nozi...

Da se nadovezem na svoj post i da razjasnim ono sto su posle toga pokusale da nam objasne AEK-ove vodje (naravno telefonom)
Njihovo opravdanje se svelo na sledece>
U Grckoj, pogotovo u Atini, vrlo je uvredljivo kada nekome pokazes otvorenu saku Image
To oni shvataju kao da si im hebo mamu maminu... Navodno, oni su mislili od naseg mahanja da ih vredjamo :facepalm: i odgovorili su nam srednjim prstom. Takvo opravdanje nije prihvaceno, pa se uz (u medju vremenu) ponovno bratimljenje sa Paokarama, situacija prirodno promenila kao i odnosi.
ALCZ45
 
Posts: 266
Joined: 14 Mar 2011, 23:08
Location: Beograd

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Tumbas » 02 Apr 2011, 22:55

irriducibili wrote:
Tumbas wrote:Irr, u tom sukobu prosle godine je ucestvovao jedan covek sa Juga!

To je upravo ono o cemu govorim. Ne pratim nesto rukomet posto nemamo kvalitet koji bi me zainteresovao, ali je drugim putem do mene dosao info da su se u Larisi zestoko sibali AEK-ovi protiv PAOK-ovih navijaca, uz aktivno ucesce grobara. Veliko je bilo ogorcenje AEK-ovih navijaca, pominjali su istorijske veze, bliskost, 99., izdaju....Otada se javila mrznja i zelja za revansizmom, ovo veceras je posledica toga. Ja samo ukazujem da to nije smelo da se desi, grobari nisu imali sta da traze u obracunu u Larisi

Ako je jedan covek "aktivno ucesce navijacke grupe iz Srbije u tuci paokovih i aekovih u Larisi", neka im je srecan put! To je samo izgovor. Oni nisu svarili neka ranija desavanja tj zastavu koja se nasla kod paokovih (tada je ciljano dignuta za njih, kako su meni rekli), pa su se 2003 nasli sa Marsejovim navijacima, svojim drugarima, u kopu protiv Partizana... I sad, 8 godina nakon toga uvredise se zbog jednog klinca koji se tukao protiv njih u Larisi! Posle svega, njihovi igraci prosle subote dobijaju aplauz na predstavljanju, njihovim navijacima niko ruznu rec nije rekao (naravno, osim paokovih), sve vreme provociraju, traze incident, pokazuju genitalije... Veceras ovo! Meni je savest mirna! I svima drugima sa nase strane treba da bude! A oni neka ae dogovore medju sobom i u svojim glavama, sta ce i kako ce!!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby irriducibili » 02 Apr 2011, 23:06

@ Tumbas

Nece biti da je bio samo jedan, ja imam malo drugacije informacije. Ali, ako se slazes da ne produbljujemo ovo, sustinski me i ne zanima ko je kriv, sigurno to nije samo jedna strana. Moja poenta je da takav nas raskol sa AEK-ovim navijacima nije smeo da se desi, a ne analiza kako je doslo do toga
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 02 Apr 2011, 23:09

Ma pustite to, evo vam ekskluziva iz Grcke .....


АЕК - Партизан 23:24 (11:11)
Атина - Дворана: Јоникос. Гледалаца. 1500. Судије: Мишчук и Рошков (Украјина). Седмерци: АЕК 5 (3), Партизан 2 (1). Искључења: АЕК 10, Партизан 10 минута.

АЕК: Кефатос (7 одбрана, 1 седмерац), Бакаукас 6 (3), Георгијадис 1, Манић 1, Вакалис 5, Кулурис (6 одбрана), Пападопулос 2, Контис 2, Сингарис, Асаридис, Каусис 1, Пархањук 3, Магалоиконому 2 (1).

ПАРТИЗАН: Голубовић, Б. Радановић, Димитријевић 4, Максић 6, Пилиповић 1, Милић (15 одбрана), С. Радановић, Радивојевић, Џамић, Илић 1 (1), Костадиновић 6, Рашић, Марјанац 5, Мештер 1.

Играч утакмице: Страхиња Милић (Партизан)

Прошао је Партизан у полуфинале Челенџ купа тако што је и у реванш мечу савладао АЕК – 24:23 (11:11), али и једва извукао живу главу.

Чим се огласила сирена за крај меча са трибина су улетели навијачи, полетеле бакље, димне бомбе, три топовска удара, лименке, али и шипке и ножеви. Настао је прави хаос, играчи и читава експедиција црно-белих више су личили на глинене голубове у том тренутку. Обезбеђење је извукло тунел од цираде кроз који би играчи требало да прођу, али полиција која је била у ходнику ка тунелу није смела да изађе да се обрачуна са хулиганима.

Видевши то црно-бели су се поново повукли назад. Грци су успели да их сабију у ћошак. А, онда је уследило право „решетање” са свих страна – неколико бакљи се вртело по паркету испред играча док су у исто време пуцале и димне бомбе, а момак са фантомком на глави и ножем у руци трчао је ка пренераженим црно-белима, али највише захваљујући присебности неколико људи из АЕК – овог клуба спречено је најгоре.
Незаштићени црно-бели кренули су некако ка тунелу, спашавајући живу главу док су АЕК – ови играчи својим телима правили живи зид и најзад успели да се докопају свлачионица.

Нису присталице грчког тима бирале средства ни методе како би насрнули на госте. Па су тако видљиве последице напада разуларених навијача код тренера Александра Брковића (расечена рука), физиотерапеута Немање Вучића (расечени леђа, рука и стомак, исцепана мајица), тренера голмана Михајла Радосављевића (погођен бакљом у главу), Бранка Радановића (ударен столицом у леђа) док је Иван Димитријевића два пута ударен шипком у главу.

Читава експедиција београдског тима од 40 –ак људи, сигурности ради, пребачена је у свлачионицу са изричитим наређењем да нико не сме изађе напоље све док полиција не дође.

За то време, већ пола сата после меча, у дворани су и даље дивљали навијачи АЕК – а, ломили све пред собом и сукобљавали се са специјалним јединицама.

Тек после сат времена црно-бели су напустили свлачионицу, а пола сата касније дворану и престоницу Грчке, срећни због победе, али и чињенице да се живи и здрави враћају кући.

И, све то под јаким обезбеђењем до изласка из Атине.



На жалост, овог пута меч је остао у другом плану, али требало би истаћи да су црно-бели одиграли феноменалну утакмицу, више него икад били борбени и ангажовани у одбрани, прецизни у нападу. Показали су изабраници Александра Брковића да имају огромно срце и да су колектив и тимска игра оно што их краси.

Паклена атмосфера и сјајно навијање 1500 присталица Грка није могло да заустави Парни ваљак на овом сјајном путу. Само до 15. минута играли момци из Хумске у грчу, а онда је одбрана додала гас, бриљирао је Страхиња Милић на голу, Ненад Максић је сјајно предводио напад.

У 20. минуту црно-бели долазе до првог вођства (9:8), а на одмор одлазе у егалу.

У наставку меча фантастичан је био Милић на голу који је све време мотивисао и храбрио саиграче, а они му на најбољи начин враћали прецизним шутевима.

У других тридесет минута Партизан је диктирао темпо, а таман када се чинило да ће Грци покушати да преокрену на сцену је ступио дуго чекани Иван Димитријевић и са три везана гола довео црно-беле у вођство од три поготка.



Благојевић: Очајна организација

Директор Партизана Александар Благојевић данима је упозоравао играче да врло лако може доћи до инцидената јер су АЕК – ови навијачи познати по томе. Сам Благојевић је некада играо у Грчкој, па му је то врло добро познато:

– Очекивао сам проблеме, али ни сањао нисам да до овога може да дође. Данима смо скретали пажњу грчком министарству иностраних послова, али и нашој амбасади...Организација утакмице је била очајна. Жао ми је због играча АЕК– а који су покушали да спрече све ово и заштите наше од хулигана. ЕХФ сада треба реагује.

Хвала играчима АЕК–а

Најискуснији међу црно-белима Ненад Максић је и у синоћној утакмици био једна од покретачких снага тима:

– Честитам саиграчима на феноменалној партији и проласку у полуфинале. Одбрана на челу са Милићем на голу била је сјајна. Показали смо да смо прави тим кад смо успели у оваквој атмосфери да победимо. Такође бих захвалио играчима АЕК–а а што су нас максимално заштитили.

Најважнија победа

Алекасандру Брковићу је ово највећи успех у каријери и то у дебитантској сезони на клупи. Док је стајао онако крвав испред свлачионице више је изгледало као да је и сам играо:

– Да, и ја сам учествовао у утакмици, али поред клупе. Не, не бих о инциденту, најважније да смо победили и пласирали се у полуфинале. Победили смо и наш српски менталитет. Први циљ је био да одиграмо још једну европску утакмицу на Бањици, пред нашим навијачима, а други да докажемо да смо бољи.

Новинари поред клупе

Новинаре и пријатеље клуба домаћин је сместио поред клупе играча јер је то било, наводно, најбезбедније место у дворани. Барем смо тако упозорени пре почетка утакмице као и да се полиција плаши навијача и зато не сме да улази у дворану.

Међутим испред саме дворане Јоникос остало је још 1.000 навијача домаћих где су се сукобили са органима реда.

Никад више са Атињанима

Страхиња Милић један од најмлађих међу црно-белима, али и блистав таман кад је требало сабирао је утиске после свега:
– Играли смо паметно, стрпљиво до краја исправили све грешке из првог меча и били јако борбени. Показали смо тимски дух и драго ми је што смо на крају пре свега извукли живе главе. Ако икада у каријери будем морао да и грам са АЕК –ом у Грчкој нећу то урадити.

Оставка Арванитиса

Не знамо тачан разлог, тек после испадања од Партзиана у четвртфиналу Челенџ купа тренер домаћих Јанис Арванитис поднео је оставку.



User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby kotrljko » 02 Apr 2011, 23:54

jebote,ovaj moj mali komsija Dimitrijevic dobio 2 puta sipku u glavu :mad2:

stoka,igrace napadaju :sick:
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby sirmium » 03 Apr 2011, 08:25

s kim igramo u polufinalu?
User avatar
sirmium
 
Posts: 2663
Joined: 17 Mar 2011, 19:32

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Unexpected » 03 Apr 2011, 10:41

Malo detaljniji izveštaj sa utakmice.
Reakcija igrača AEK-a je za pohvalu, konstantno je bar jedam igrač bio uz naše momke pokušavajući da ih zaštiti.

The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Tumbas » 03 Apr 2011, 10:42

sirmium wrote:s kim igramo u polufinalu?

Ako veceras Radnicki prodje, mislim da moramo sa njima. Valjda imaju pravilo da ne mogu 2 tima iz jedne zemlje da se nadju u finalu. U svakom slucaju, bice neko zrebanje!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby VMJunior » 03 Apr 2011, 10:54

Veliko bravo,bravo,bravo za nase momke :blue:

Nazalost zavrsilo se kako se zavrsilo,nadam se da ce se povrede sto pre sanarati da ce ukus pobede ostati veci od ukusa ove sramote na kraju..

Grci su nacisto poludeli,malo malo svaka navijacka grupa napravi neka velika njesra jos su nasi igraci ni krivi ni duzni uvuceni u to zbog dobro poznatih medjuodnosa,bratstva, i ostalo..

Bas,bas sam se sinoc obradovao i veci deo utakmice protiv Borca sam bas mislio o tome kako cemo proci i na terenu i "van njega"..

Rece nas trener:"Vracamo se sa stitom" :bravo: Bravo majstore!

Cestitke majstorima,idemo u 1/2 finale,citam da su ovi Slovenci -Koper favoriti broj 1 pa eto voleo bih da igramo sa njima ali u finalu!

1/2 finale naravno igramo u Areni :jumpall:
Zreb je u utorak!
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby sirmium » 03 Apr 2011, 11:20

ma kakva crna arena sto manja hala to veci pritisak...banjica je taman ;)
User avatar
sirmium
 
Posts: 2663
Joined: 17 Mar 2011, 19:32

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: Uroš Tripković and 22 guests