Board index Razni Sportovi Rukomet

Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Postby DON » 18 Mar 2011, 14:25

Nekada smo harali Evropom, sad je prezimljavanje u Čelendz kupu uspeh .... To je naša realnost ...

Ali nema predaje, borba se nastavlja, svim srcem uz Partizan i Radnički ...

Partizan ide na noge AEK-u, Kragujevčani Benfici ...
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Napredpartizan » 23 Mar 2011, 20:57

Grobari,svi na Banjicu 26.marta ! Besplatan ulaz ce biti za navijace sa strane gde je bazen.... Bice ludnica :)
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23637
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 25 Mar 2011, 16:12

http://www.rkpartizan.com/index.php?opt ... Itemid=137

Pobeda za miran san
petak, 25 mart 2011 12:45



Rukometaši Partizana prvu utakmicu 1/4 finala Challenge Cup-a igraju u subotu 26.03.2011. od 18h protiv AEK. Trener Grčkog tima Janis Arvanitis srećan je što će odigrati dve jake utakmice sa Partizanom.

-Verujem da ćemo se predstaviti u dobrom svetlu i pokazati da smo zasluženo izbacili CSK i Sporting. Nadam se da ćemo odigrati dobro i što da ne i pobediti.

Miljan Manić, rukometaš AEK srećan je što je došao ponovo u Srbiju.

-Potrudićemo se da pružimo dostojan otpor Partizanu, i u predhodnim kolima bili smo autsajderi pa smo uspeli da stignemo do 1/4 finala. U revanšu će biti paklena atmosfera, hala će biti puna i pravi ambijent bez obzira da li pobedili ili izgubili u Beogradu.

Aleksandar Brković, trener rukometaša Partizana na konferenciji za medije rekao je da se njegova ekipa neće zaustaviti na ovome.

-Najbitnija je prva utakmica protiv AEK. Dobro smo se pripremili i verujem u moj tim. Nadam se dobrom rezultatu i pobedama u oba duela.

Direktor kluba Aleksandar Blagojević pozdravio je prijatelje iz Grčke i zahvalio na svemu što je AEK učinio 1999. godine za vreme bombardovanja.

-Oni su prijatelji Srbije i Partizana, drago mi je da možemo da ih ugostimo. Veliki uspeh bi bio prolazak u polufinale i verujem da možemo to i ostvariti.



Na žalost neće biti prenosa, prenosi se neka odbojka, Kup ...

Grobari će doći u velikom broju, došle su i vođe PAOK-a ....

Iz svih krajeva Srbije dolaze ljudi, smešteni će biti na strani do bazena.

Dođite što pre u halu ukoliko želite da prisustvujete meču ....

Biće ludnica sutra ....
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby VMJunior » 25 Mar 2011, 19:30

Jedva cekam sutrasnji mec :)

Puna Banjica,igra Partizan,borba za 1/2 finale- pa sta ces vise? 8-)
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 25 Mar 2011, 19:32

VMJunior wrote:Jedva cekam sutrasnji mec :)

Puna Banjica,igra Partizan,borba za 1/2 finale- pa sta ces vise? 8-)


10 razlike :D
I da 41 ne kasni :D

P.S. Vidimo se sutra :)
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 25 Mar 2011, 21:05

Парни ваљак са Гробарима на путу ка историји
25 мар, 2011

Тек што је изборио пласман у полуфинале Купа Србије, Партизан је пред новим задатком. Овог пута ће црно – бели војевати прву битку за исти пласман, али у Челенџ куп.

Парни ваљак у суботу (18) дочекује АЕК у првом четвртфиналном мечу овог европског такмичења, а тим из Хумске не крије амбиције да по сваку цену жели да направи највећи успех у историји клуба.

Тим поводом је јуче у просторијама Партизана одржана и конференција за медије, а тренер грчког тима Јанис Арманитис није крио одушевљење што ће играти у Београду.

– Имамо срећу да играмо две утакмице са Партизаном, који гаји познати српски стил. Драго ми је што ћемо играти на Бањици и желим да будем део тога.

Боје тима из Атине од ове сезоне брани и бивши играч Наисуса, Миљан Манић, који добро познаје снагу црно – белих.

– Драго ми је да сам у својој земљи и што ћу играти поново против Партизана. Наша жеља је да пружимо достојан отпор тиму из Хумске, а можда направимо и ново изненађење, јер смо и у претходних утакмицама били аутсајдери, па смо елиминисали Спортинг и Минск.

Стратег црно – белих, Александар Брковић као увек чврсто стоји на земљи.

– Не желимо да размишљамо о полуфиналу, нити мислимо да је АЕК лош противник. Напротив, колико год желели да направимо успех, мораћемо добро да се помучимо и ознојимо. Размишљамо од меча до меча, а циљеви су увек у складу са именом клуба, највећи.

Неколико речи о противнику?

– Имамо довољно информација о Грцима, контактирао сам и Бранислава Покрајца, који ми је доста помогао и дао корисне савете. Такође, успели смо да набавимо и доста тога од наших људи из Грчке, па ћемо спремно дочекати данашњи сусрет. Верујем и екипу и надам се да ћемо после ових двомеча остварити повољан резултат.

Сјајно крило Партизана Милош Костадиновић је кратко додао:

– Добро смо се припремили, па с правом очекујем победу мог тима. Позвао бих и Гробаре да дођу у што већем броју, јер нам је њихова подршка преко потребна.

Пивотмен Милан Рашић је рекао:

– Очекујем добру утакмицу, ово је нешто тежи противник од претходних и трба ценити чињеницу да је избацио Спортинг. Такође, позивам навијаче да нам пруже подршку и буду наш осми играч.

На питање колико голова предности ће бити довољно за миран реванш, тренер црно – белих, Брковић је одговорио:

– Незахвално је о говорити о томе, просто је немогуће тако нешто предвидети. У оваквим мечевима је све отворено и сваки резултат је могућ. Нека на крају буде највећа предност која буде на мечу, ако је то три, онда нека буде тако, ако буде више, још боље. Знамо да нас тамо чека паклена атмосфера, грчки навијачи су познати по јаком темпераменту и рецепт за успех не постоји.

Неизвестан Бутулија



Један од најбољих играча црно – белих Бојан Бутулија је добио дозволу од лекара да вечерас може да истрчи на терен. Међутим, тренер Александар Брковић је прилично резервисан по овом питању.

– Још увек не знам ништа. Бојан је добио дозволи, али је питање колико нога може да издржи и било би сувишно да га форсирамо. Да ли ће играти биће познато тек пред сам почетак меч.

Пријатељи од 1999. године

Директор Партизана, Александар Благојевић је позвао Гробаре на фер и коректно навијање истакавши:

– Драго ми је што играмо са АЕК-ом, јер су наша два клуба од 1999. године у братским односима. Кад је било бомбардовање Србије, они су једни од ретких који су дошли у Београд аутобусом, повели навијаче и одиграли са фудбалерима утакмицу. Ту су се показали као истински пријатељи и ми желимо добрим домаћинством да им се реванширамо бар делом. Ипак, они су дошли и играли са Партизаном док је била ваздушна опасност.

Слободан улаз

Капије Бањице ће због великог интересовања бити отворене знатно раније него што је то уобичајено. Улаз за Гробаре је предвиђен са стране на којој се налазе базени, док ће и капије ка ВМА бити отворене на време.

За све љубитеље рукомета и навијаче улаз на Бањицу је бесплатан.

Без ТВ преноса

Партизанов поход ка највећем успеху у историји клуба неће моћи да виде љубитељи рукомета широм Србије, јер ће овог пута бити ускраћени за ТВ пренос.

Наиме, РТС је желео да преноси први меч четвртфинала Челенџ купа, али је слободан термин био тек у недељу, а црно – бели нису могли у ЕХФ накнадно да промене време утакмице.

РТС је, пак, раније одлучио да данас од 17.30 часова на националној телевизији преноси финале Купа Србије за кошаркашице.

Стижу навијачи из Солуна

Добро је познато да су Партизан и ПАОК братски клубови, да често једни другима пружају подршку широм Европе, а тако ће по свему судећи бити и овог пута.

Наиме, навијачи из Атине неће стићи у нашу престоницу, али су зато најватреније присталице ПАОК-а већ увелико у Београду и данас ће на Бањици подржати Партизан.


http://www.zurnal.rs/2011/03/25/parni-v ... index.html
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Tumbas » 26 Mar 2011, 07:49

Grobaza se veceras skuplja sa svih strana. Velika je nasa ljubav prema Partizanu i besplatnom ulazu!! :D Savetujem svima koji bi krenuli na banjicu da se tamo pojave bar pola sata pre pocetka tekme.
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby sirmium » 26 Mar 2011, 11:16

pazi ovo nema prenosa partizan-aek?
User avatar
sirmium
 
Posts: 2663
Joined: 17 Mar 2011, 19:32

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Tumbas » 26 Mar 2011, 11:38

sirmium wrote:pazi ovo nema prenosa partizan-aek?

Nema, prenose finale zenskog kupa u basketu. A Partizan nije na vreme pomerio tekmu za nedelju.
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby VMJunior » 26 Mar 2011, 11:50

Image

SVI KO JEDAN! :clap:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 26 Mar 2011, 12:26

Tumbas wrote:
sirmium wrote:pazi ovo nema prenosa partizan-aek?

Nema, prenose finale zenskog kupa u basketu. A Partizan nije na vreme pomerio tekmu za nedelju.


Nije pomerio zbog gustog rasporeda..... igraju utakmice svaka tri dana .... Sledi Vosa, revas, derbi ....

A danas dodjite sto ranije, ulaz je sa stran kod bazena za Grobare ....
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 26 Mar 2011, 15:46

Александар Брковић: Ти си једини од свих
Ти си једини од свих, клубова на свету целом, у мом срцу једини Клуб си који постоји…
Боже, колико волим ту песму. И генерално, то нам је једна од омиљених песама у
свлачионици које певамо када славимо победе. Та песма ме увек подсети на утакмице
Евролиге у кошарци од пре три године. Сећам се утакмице против Панатинаикоса, марта
2008. када смо их у одлучујућој утакмици за пласман у ¼ финале победили и избацили из борбе за европски трофеј. Те сезоне практично нисам пропустио ни једну Евролигашку утакмицу, где смо стварно уживали, бодрећи са трибине Партизан, мој кум Мишке и ја уз Шулета, Бокија, Пакија и остале наше другаре из Панчева са којима смо гледали баскет.

Гледајући како грми хала уз навијачки делиријум просто сам био «љубоморан» на кошаркашки клуб. Буквално сам тада маштао да једног дана и на рукомету буде овако. Много још победа морамо да остваримо и много трофеја да освојимо да би и ми уживали у таквој атмосфери, али се истински трудимо! Управо прескочисмо још једну препреку у Куп-у, елиминисали смо Раднички из Крагујевца и сада чекамо жреб за завршни турнир који ће се одиграти у Новом Саду. Није још познато када, јер све зависи шта ће се дешавати са нашим такмичењем у Челенџ куп-у тј. докле ћемо догурати. Уколико дођемо до финала онда ћемо домаћи Куп играти 11./12.јуна, а уколико не, онда 14./15.маја.

Иако би себи продужили сезону, сви верујемо да ћемо играти финале Челенџа. Али да не причамо толико
далеко, за почетак морамо прво да изборимо полуфинале, а за то је потребно да елиминишемо грчки АЕК. Прва утакмица се игра већ у суботу 26.03. на Бањици у 18 сати. То је сигуран сам прилика да се опет подсетим атмосфере из Пионира, јер ће ме навијачи поново одушевити. Верујем и ми њих као против Луксембуржана. Грци нимало нису наивни, лидери су Грчке лиге, али надам се да ћемо показати ко смо и шта смо и већ у првом мечу им ставити до знања ко иде даље! Поштујем све Грчке навијаче, али ће АЕК-овци тек на Бањици имати привилегију да играју пред најбољим навијачима на свету. Наше амбиције су јасне и у складу са њима се и понашамо. Наредни период нам доноси велики број важних утакмица у кратком периоду. Победили смо Раднички у Куп-у, у суботу 26.3. играмо као што рекох против АЕК-а Европу, у уторак 29.03.играмо Суперлигу против Војводине у Новом Саду, 2.4. реванш против АЕК-а у Атини и 9.4. дерби Супер лиге против комшија! Све
победе у тим мечевима нас приближавају освајању можда и сва три трофеја! Зашто да не, борићемо се свакако па колико успемо! Верујемо у себе, верујемо у подршку са трибина, посебно у гостима и верујемо да заједно можемо све!

Хвала Гробарима из Ниша, Прокупља, Крушевца, Врања, Пирота, Лесковца, Куршумлије, Прибоја, Смедерева,
Црвенке, Врбаса, Куле, Панчева, Шапца, Цириха, Париза и свима осталима који су нас бодрили и који ће нас бодрити, а долазе из многих места које нисам поменуо, јер ова екипа то стварно заслужује залагањем у омиљеном дресу!

… ЈЕР ЈА ВОЛИМ САМО ТЕБЕ …




http://blog.izaberipartizan.com/2011/03 ... i-od-svih/
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Stoxan » 26 Mar 2011, 19:47

Pobeda Partizana 28-22.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Jovan » 26 Mar 2011, 20:37

Svaka cast nasim rukometasima, ali moglo je i ubedljivije.

Golman Grka je nevidjeno djubre.
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Неша » 26 Mar 2011, 20:52

Evo sad pogledao kraj na SOSu... Dobra pobeda, atmosfera odlicna.
Кафана је озбиљна институција...

"Инат, непокорност и тврдоглавост код српског војника могу се претворити у оружје победе!"
User avatar
Неша
 
Posts: 2333
Joined: 15 Mar 2011, 11:53
Location: Где год ти да играш...

Next

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests