Board index Razni Sportovi Rukomet

Regionalna rukometna SEHA liga

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 01 Sep 2011, 13:17

"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby DON » 01 Sep 2011, 16:39

Partizan i Zvezda ne zele (ne mogu finansijski da isprate) pod ovim uslovima da igraju Regionalnu ligu... Videćemo sta ce biti...
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 04 Sep 2011, 22:26

Ako se ne varam čak 5 timova iz ove Regionalne lige bi trebalo sledeće godine da igraju Ligu Šampiona. Mislim da to tu ligu čini dosta atraktivnom. Koliko to može da utiče da ona konačno dobije sponzora kakvog treba i krene kako je i zamišljena?

Moram Vučko malo da te šaltam sa teme na temu. Sad si popularan :biggrin:
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby DON » 04 Sep 2011, 22:32

Postoje solidne sanse, Zagrebu (Gobcu) su potrebni Partizan i Zvezda u ovoj ligi!

Videcemo, sanse da nasi timovi igraju su 50:50!

Veliki problem, pored novca, bice i kalendar, jer npr Partizan moze u utorak da igra sa PKB-om, u cetvrtak regionalnu, a za vikend LS!

Nema vremena za treninge, veoma zaebana situacija... Tako da cemo viditi kako ce se to resiti!

Sve u svemu, ja svim srcem zelim da se igra ova liga, bilo bi dobro, napisao sam i u uvodu sto, samo nekako da se nadje pravo resenje za nasu ligu!

Mislim da bi pravo bilo da Zvezda i Partizan udju u domacicu tek po zavrsetku Regionalne, ili Evrope, mora se naci neki model!
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby - Gokhan SAKI - » 05 Sep 2011, 15:17

Partizan u LŠ, Saša Blagojević: "Pobeda koncepta - Ne igramo ovakvu SEHA ligu"
Žika Bogdanović - 05 September 2011

Bivša Jugoslavija će u EHF Ligi šampiona ove sezone imati pet klubova. Poslednji, beogradski Partizan, iz "drugog plana" je došao do elite preko Porta Ljube Obradovića na turniru u slovačkom Prešovu. Tako su srpski ljubitelji rukometa na "Banjici" videti Kil, Monpelje, Kopenhagen, Ademar Leon i Pik Seged, vrhunsku grupu, koja možda ne donosi rezultatski imperativ, ali će priuštiti jedno vrhunsko zadovoljstvo. Druga "velika tema", SEHA liga, ne širi optimizam, a o svemu smo razgovarali sa direktorom crno-belih, Aleksandrom Blagojevićem.

Image

Posle objavljivanja informacije da SEHA liga neće imati generalnog sponzora, te da će klubovi snositi sve troškove, pojavila se bojazan da Partizan i Crvena zvezda neće učestvovati u regionalnom takmičenju. Kakav je vaš stav po tom pitanju?

- Moram da kažem da mi ne razmišljamo da li da nastupamo. Mi od prvog dana imamo jasan stav. Podržavali smo SEHU od samog početka i koncept je jako dobar. Takva liga u kratkom vremenskom periodu, uz dodatak Mađara, može postati najbolja posle Bundeslige. Ono što je razlika u odnosu na tada i sada, to je da je koncept bio veoma ozbiljan, da se odustalo od Erste Banke, jer se našao bolji sponsor, koji bi pokrio troškove puta i smeštaja klubovima. Tu su bili i uslovi da dvorane moraju da imaju kapacitet 2000 mesta, tarafleks, LED ekrani pored terena, veliki nivo od samog početka, a nama je bilo izuzetno drago da budemo deo takvog nečega, kao brend u bivšoj Jugoslaviji. E, sada se ispostavilo u “minut do 12”, sedam dana pred start, što je izuzetno nekorektno, da sponsor nije nađen, da klubovi sve plaćaju, pa ne mora ni Tarafleks, ni LED ekrani, ako ih nemamo, pa neki klubovi mogu da igraju u školskim salama i tako dalje. Sve počinje da ne liči na jednu ozbiljnu organizaciju, kakva je bila od samog početka. Zamisao je jedna priča, a ovo što se izvlači iz šešira je totalno druga - rezigniran je Blagojević i nastavlja:

- Ako treba mi sami da finansiramo sve, onda ćemo mi i odlučivati, kada ćemo i sa kim igrati, a ne da to vodi neko drugi, koji je obećao da će naći sponzora, pa nije našao. To su finansijska sredstva, koja mi nismo isplanirali. Mi radimo ozbiljno, kao firma. Imamo mlade igrače, koje ne plaćamo puno. Neću da dozvolim da na račun igranja takve Regionalne lige i pravljenja društva nekim ekipama, koje nemaju jake domaće lige, ne plaćam svoje igrače i da zatvorim klub posle dve godine zbog takve neke epizode. Ako nema ničega oko čega smo svi stali ranije, nas SEHA liga ne interesuje.

To znači da Partizan definitivno ne putuje u Zagreb za sedam dana?

- Stvar je jasna. U ovakvoj situaciji, ako je ovo sve tačno, a mi nikakav zvanični dopis nismo dobili, jer ih dobijamo na 15 dana, što je neozbiljno. Uz sve prethodno, nemamo garancije da će TV da prenosi utakmice, tako da ništa ne dobijamo igranjem. Možemo da odigramo prijateljske mečeve sa svima u regionu u nekim praznim tribinama u zavisnosti od pretrpanog kalendara. To bi isto bio praznik za ljubitelje rukometa, ko hoće da gleda prijateljske mečeve i to je to. Ovako kako nam je sve prezentovano na zadnjem sastanku, mi takvu Ligu ne možemo da igramo. Nismo u situaciji…

ŽIKA BOGDANOVIĆ





Drugi deo intervjua, o učešću Partizana u Čš na viewtopic.php?f=33&t=55&p=101738#p101738
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Regionalna liga

Postby - Gokhan SAKI - » 06 Sep 2011, 15:57

Direktor Zvezde, Nenad Peruničić o SEHI: "Hoćemo da igramo ako nađemo sponzora - Odluka za par dana"
Žika Bogdanović - 06 September 2011

Image

Posle stava direktora Partizana, Aleksandra Blagojevića, jasno je da su crno-beli sve dalje od učestvovanja u SEHA ligi, iako zvanična odluka još uvek nije donesena. Čini se, mnogo bliže je Crvena zvezda, koja po rečima direktora, Nenada Peruničića, želi da igra, ali pod uslovom da razgovori sa potencijalnim sponzorom u naredna dva, tri dana, budu uspešni.


Da li je Zvezda izgradila zvaničan stav o SEHA ligi?

- Mi još uvek čekamo odgovor ljudi, koji će možda biti spremni da nas podrže, tako da ćemo konačnu odluku doneti u naredna dva, tri dana.

To bi značilo da vaše učešće, pre svega, zavisi od sponzora kluba, a ne od eventualne promene situacije oko finansiranja same Lige?

- Naravno. SEHA je sada jedan trošak, koji je bio apsolutno neplaniran. Ekipu smo napravili, pre svega, zbog našeg Prvenstva, ali smo doveli više igrača, nego što je prvobitno bilo planirano, upravo zbog teškog rasporeda i Regionalne lige. Trudimo se da igramo to, voleli bismo da učestvujemo. Problem, koji nam smeta je što nismo već ove godine definisali, smanjenje ligi, priključak Super ligi, plej of, u kome bi učestvovale ekipe, koje igraju u regionalnoj ligi, sve ono što bi koristilo klubovima – učesnicima SEHA lige.

Koliki su ti neplanirani troškovi prevoza i smeštaja u vezi SEHA lige?

- Rečeno je da nema sponzora do januara, mada iskreno, čisto sumnjam, jer je ovo ipak Balkan. Može biti do januara i od januara, isto tako. Samo za ovaj deo sezone, do januara, po nekim proračunima, troškovi bi bili između 60 i 70 hiljada EUR-a, možda nešto malo više. Poenta je bila da se igra liga zbog jakih utakmica, koje bi podigle kvalitet svima u Evropi. SEHA je bitna i zbog privlačenja sponzora. Kod nas je to tako napravljeno, loše. Verovatno Partizanu još više ne odgovara, jer je ušao u Ligu šampiona. To je dobro za srpski rukomet, uopšte. Trebalo je voditi računa o tome, šta ako bude, ako se uđe u Ligu šampiona i ako se ne uđe. Sve je to trebalo postaviti pre svih nekih dogovora. Zašto ta firma nije spremna da snosi troškove, ne znam. Sada se postavlja pitanje i TV prenosa, mada mislim da tu ima nekih drugih igrica…

Znači, Zvezda je blizu da dočeka Nexe u prvom kolu…

- Ne znam, zaista. Ne mogu ništa da kažem. U naredna dva do tri dana, očekujemo još jedan sastanak. Najverovatnije čemo otići do Zagreba i nakon toga doneti konačan stav…

ŽIKA BOGDANOVIĆ



User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Regionalna liga

Postby Nebojsa » 08 Sep 2011, 15:04

SPORTAL.RS: Crno-beli odustali od regionalne lige!

Aktuelni šampion Srbije i učesnik ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona, rukometni klub Partizan i zvanično je odustao od učešća u regionalnoj ligi. Prva regionalna liga u rukometu - SEHA, koja je trebalo da okupi 12 klubova iz šest država - Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije, Slovačke i Srbije, ostala je pre svog početka bez crno-belih, dok se i čelnici RK Crvena zvezda razmišljaju na isti potez. Inače, SEHA liga bi trebalo da startuje 10. septembra.

- Kao što smo i najavili, od principijelnog dogovora i sada nije ostalo ništa! Zdušno smo podržavali ideju od samog starta, pošto je ideja o regionalnoj ligi bila dobra za budućnost rukometa na ovim prostorima. Ali, to smo podržavali u formi ideje koja je bila briljantna i prezentovana na konferenciji u junu mesecu. Od te fantastične ideje nije ostalo ništa! - rekao je za SPORTAL.RS direktor RK Partizan, Aleksandar Blagojević.

Prema rečima Blagojevića ono što se sada nudi kao opcija nije ni po standardima ni po izgledima da se privede kraju, a kamoli blizu onoga što je na početku osmišljeno.

- Klubovi moraju da sami snose troškove, dvorane ne moraju da primaju 2.000 mesta, može da se igra i u školskim salama, nisu potrebni ni LCD ekrani, gerflor, odnosno nebitna je podloga za igranje, a pored svega nema nema ni TV prenosa. Nije dakle da nećemo da igramo zbog novca, već kad sve bude po standardima, mi ćemo se priključiti - podvukao je direktor srpskog šampiona.
25.IV 2014 - 79:81

PG: Lowry, Paul
PG/SG: LaVine
SG: Redick
SG/SF: Butler, Ariza,
SF: Gallinari
SF/PF: Crowder
PF/C: Love, Thompson, Plumlee
C: B. Lopez
User avatar
Nebojsa
 
Posts: 4820
Joined: 29 Mar 2011, 14:13

Re: Regionalna liga

Postby - Gokhan SAKI - » 08 Sep 2011, 15:24

Одлука о замрзавању чланства РСС у активностима SEHA лиге

http://rss.org.rs/files/31/SEHA_odluka_UO.pdf

Na elektronskoj sednici, Upravni odbor Rukometnog saveza Srbije, doneo je odluku da zbog novonastale situacije oko SEHA lige (otkazivanje sponzora, spuštanje kriterijuma, nedefinisanost funkcionisanja organa lige, rizik od neželjenih događaja i šire situacije) zamrzne članstvo u aktivnostima SEHA do rešavanja svih otvorenih pitanja. Ova odluka RSS ne utiče na eventualnu odluku klubova da uzmu učešće u SEHA ligi, o čemu klubovi treba sami da odluče - stoji u saopštenju objavljenom na sajtu Rukometnog saveza Srbije, rss.org.rs.

Posle odustajanja Partizana, čeka se zvaničan stav drugog planiranog učesnika, Crvene zvezde. Tokom jutra pronela se i informacija da bi Radnički iz Kragujevca ušao u projekat kao zamena za Partizan, ali mnogo toga će biti poznatije nakon izjašnjavanja Crvene zvezde, koje se očekuje u toku dana.

User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 08 Sep 2011, 20:26

"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby KKP » 08 Sep 2011, 21:43

Hteo sam da pitam zašto smo odustali, pošto bi to donelo dodatni kvalitet, jače utakmice, publika, ali pošto nisam bio u toku, pročitao sam i odgovor na moje planirano pitanje... :)


- Kao što smo i najavili, od principijelnog dogovora i sada nije ostalo ništa! Zdušno smo podržavali ideju od samog starta, pošto je ideja o regionalnoj ligi bila dobra za budućnost rukometa na ovim prostorima. Ali, to smo podržavali u formi ideje koja je bila briljantna i prezentovana na konferenciji u junu mesecu. Od te fantastične ideje nije ostalo ništa! - rekao je za SPORTAL.RS direktor RK Partizan, Aleksandar Blagojević.
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 09 Sep 2011, 06:46

Ni Kragujevčani neće u SEHA ligu

Iako se to nezvanično najavljivalo u rukometnim krugovima, Radnički iz Kragujevca ipak neće učestvovati u regionalnoj ligi pod okriljem SEHA. Kragujevčani, četvrtoplasirani tim prošlogodišnje Super lige, procenili su da u ovom trenutku ne postoje uslovi, pre svega u pogledu igračkog kadra, da nastupaju na četiri fronta, s obzirom da bi pored Super lige, Kupa Srbije i Čelendž Kupa u kome gaje visoke ambicije, SEHA bila četvrto takmičenje u kome bi igrali

http://www.balkan-handball.com/ni-kragu ... -seha-ligu
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby DON » 09 Sep 2011, 12:08

Zvezda igra Regionalnu ligu, Telekom im je dao pare!
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby - Gokhan SAKI - » 09 Sep 2011, 19:31

VUČKO_88 wrote:Zvezda igra Regionalnu ligu, Telekom im je dao pare!


Koliko si siguran? Kažu mi da se nešto iskomplikovalo sa Telekomom!
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Regionalna liga

Postby DON » 09 Sep 2011, 20:30

Kao jos pregovaraju, ja imam info da su dobili kintu... Sad mozda je nece iskoristiti za REgionalnu...
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 10 Sep 2011, 08:27

Перуничић: Ништа без потписа

9 сеп, 2011
Регионална лига. Једно велико ништа. Бар за сад. Без Црвене звезде и Партизана никоме и није до игре. Сви чекају састанак у уторак, у седишту лиге Загребу.
Image
Упркос томе што је девет од 12 клубова потврдило учешће, што су Босна и Црвена звезда вољни да играју, одустајањем Партизана много тога се пореметило.

Само име црно-белих много би допринело кредибилитету такмичења. Али, кога нема, без њега се може и мора. Бар је такво становиште централе из Загреба.

Ипак, ако одустане и друго велико име, Звезда, ако лига буде без српских екипа, онда се све руши као кула од карата. Зато су се усијали телефони, сви питају играју ли црвено-бели, са констатацијом да само вечити ривали пуне дворане.

Зато се као кап воде у пустињи чека одговор из Љутице Богдана. А, њега нема па нема. Мада, могло се чути да је Телеком спреман да финансијски подржи екипу с Маракане.

Потражили смо одговор од директора Звезде Ненада Перуничића.
- Немамо још ништа конкретно!

О ком се спонзору ради?
- Не бих о именима.

Челници црвено-белих затражили су у четвртак пре подне додатно време да се изјасне, али конкретног одговора није било ни дан после.
- Са спонзором је требало да потпишемо још прекјуче, али то се није десило. Значи, до даљњег нема ништа. Без потписа на папиру не почињемо.

Значи, од данашњег меча са хрватским вицешампионом Нексеом нема ништа?
- За сад прво коло не играмо – закључио је Перуничић.

http://www.zurnal.rs/2011/09/09/perunic ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests