Board index Razni Sportovi Rukomet

Regionalna rukometna SEHA liga

Re: Regionalna liga

Postby Unexpected » 15 Jun 2011, 11:24

VUČKO_88 wrote:Imam jedno pitanje, hocete li sad malo vise pratiti rukomet zbog Regionalne?

Verovatno hoću, ako bude bilo gde. Na rukomet sam odavno prestao da idem, osim ponekad na Zemun.

Da bi se rukomet pokrenuo sa poprilično mrtve tačke, mediji moraju mnogo više da se ukljuće, i to prvenstveno RTS. Hokej je najsvežiji primer.
Obzirom da je kod nas rukomet popularniji sport, ne bi me čudilo da što se tiče gledanosti, doživi mali bum sa regionalnom ligom.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Regionalna liga

Postby DON » 15 Jun 2011, 11:55

Kantona wrote:
VUČKO_88 wrote:
Ako nista kao sto ste mogli Arsavina, ili Navara da gledate sa pet metara, sad cete moci da gledate Ivana Balica, nije lose za pocetak!


Arsavina i Navara smo gledali u punoj snazi, a Balic se vuce po terenu kao tranja (razumece me Crnogorci). Jedino sto ce tvoje koleginice novinarke da ovlaze parket pored terena. :jezik:


ne seruckaj tu :D nije ti ovo fudbal, banovacu te, ovde nema razmene misljenja, moje je amin :D

Nije Ivano jos za staro gvozdje, majstor je majstor ;)

a i Navaro se nesto nije video od Pere Bozica ... Dok Arsavin nije imao protivnika na travi.

Sve u svemu, majstor je majstor ...

2 Niksicanin

kad dodjem na posao provericu kad su utakmice.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby Kantona » 15 Jun 2011, 15:36

Banuj me. Ja i dalje drzim cas. :D

Ima li ko u ovoj ligi slabiji od Partizana, osim Zvezde i Sutjeske?
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Regionalna liga

Postby DON » 15 Jun 2011, 15:53

Kantona wrote:Banuj me. Ja i dalje drzim cas. :D

Ima li ko u ovoj ligi slabiji od Partizana, osim Zvezde i Sutjeske?


Kao veljos si na fudbalu ;) Dominiras :njanja:

Videćemo kako će se prelazni rok odvijati, ako bude sponzora, PArtizan će biti solidan, ako ne :prcprcprc:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby mastro mostro » 17 Jun 2011, 13:59

Ne znam u koji topik ovo da stavim (ali Mr.Vučko će to već stornirati gde treba)...

Slučajno naleteh na ovaj antologijski meč RK Pelistera i Metaloplastike koji je završen strašnom tučom u kojoj su Pepe Manevski ekipa "ubili boga" u (tada valjda još uvek) evropskim šampionima iz Šapca... razvlačili su ih i mlavili ko budale, a prednjačio je neki ćelavi bek, kome sam zaboravio ime samo se sećam da je po zanimanju bio inkasant (pročitao u Tempu koji je obrađiao taj skandal) i koji je mučnog Mileta Isakovića toliko isprebijo da je ovaj bio potpuno izobličen.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 22 Jun 2011, 12:40

ЕХФ не дозвољава Словацима учешће у Регионалној лиги

22 јун, 2011
Још није ни почела Регионална лига (СЕХА), а већ је у проблему. Европска кућа рукомета, не дозвољава словачком Татран Прешову да се такмичи. Шта више, јасно условљава:

Уколико учешће Татран Прешова у Регионалној лиги буде исфорсирано, онда ће ЕХФ променити став према СЕХА и њеним учесницима. У исто време неће дозволити овом словачком тиму такмичење у Лиги шампиона или било ком другом европском купу.

Као главни разлог за овакав став наводи се што се Словачка не граничи ни са једном од земаља учесница регионалног такмичења, јер би то био један вид европског такмичења (Купа) и не може се толерисати због заштите интереса осталих клупских такмичења под окриљем ЕХФ.

Шта о томе кажу из Татран Прешова?
Да, добили смо јуче писмо из наше федерације о томе. Помало је смешан тај аргумент да се не граничимо са осталим земљама учесницама, ако је то једини разлог – каже генерални менаџер Мирослав Шостак (на слици).

Забрана Татран Прешову значи вероватно да ће исто проћи и пољски Виве Килц, али и да уколико се Словаци не буду такмичили у Регионалној лиги она остаје са 11 чланова.

Онда се отвара питање да ли ће се по већ предложеном кључу попуњавати до 12. члана тако што би трећепласиране екипе из Србије, Македоније и Хрватске играле турнир на неутралном терену.

http://www.zurnal.rs/2011/06/22/ehf-ne- ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 02 Jul 2011, 14:05

"Krstašice" se pojačale - WRHL i u Beogradu

Posle nekoliko sezona u kojima nije bilo beogradskog kluba u Regionalnoj ligi za rukometašice, situacija se menja u sledećoj sezoni. Lista klubova koji će nastaviti takmičenje u Regionalnoj ligi pretrpela je korenite promene kada su istupili Krim, Podravka, Hipo, Lokomotiva i Borac, ali će nastaviti da se igra sa novom listom učesnika. To su Budućnost, Biseri, Metalurg, Žito Prilep, Zaječar, Jagodina, Knjaz Miloš i Radnički. Radnički sa Crvenog krsta je jedan od četiri srpska kluba koji će igrati ovu ligu i to je jedan od razloga zašto će u sledećoj sezoni postojeća ekipa biti osvežena nizom igračica jer će nositi crveni dres obući Tanja Jovanović(25), Milica Blanuša(18), Tamara Žarković(25), Sara Garović(17), Milica Desančić(17), a svakako daleko najzvučnije medju novim igračicama je Sladjana Dronić(39), koja će svojim iskustvom sigurno dati stabilniju dimenziju igri mladih Krstašica.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby Niksicanin » 03 Jul 2011, 05:59

mastro mostro wrote:Ne znam u koji topik ovo da stavim (ali Mr.Vučko će to već stornirati gde treba)...

Slučajno naleteh na ovaj antologijski meč RK Pelistera i Metaloplastike koji je završen strašnom tučom u kojoj su Pepe Manevski ekipa "ubili boga" u (tada valjda još uvek) evropskim šampionima iz Šapca... razvlačili su ih i mlavili ko budale, a prednjačio je neki ćelavi bek, kome sam zaboravio ime samo se sećam da je po zanimanju bio inkasant (pročitao u Tempu koji je obrađiao taj skandal) i koji je mučnog Mileta Isakovića toliko isprebijo da je ovaj bio potpuno izobličen.

Jedan moj sugradjanin Nikolic ih je poslozio nekoliko. Nije bio standardan u Pelisteru, vise onako koljac. Ne znam ko je izazvao frku(zaboravio sam), samo sjecajuci se Vujovica i njegovih dogodovstina, ne bi me cudilo da je on krivac.
Niksicanin
 
Posts: 5884
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Regionalna liga

Postby - Gokhan SAKI - » 07 Jul 2011, 15:35

Додик подржао евро Борац, појачања из Звезде
6 јул, 2011

Председник Републике Српске Милорад Додик подржао је пројекат европског Борца који су му на пријему презентовали чланови руководства овог колектива.

Од следеће сезоне црвено-плави ће се такмичити и у Регионалној лиги, а председник Додик се нада да ће Борац у том такмичењу достојно презентовати Бањалуку и Републику Српску.

– Борац је клуб дуге и богате традиције, са значајним успесима на домаћој и међународној спортској сцени. Уверен сам да ће у наредном периоду успети поново да се афирмише у регионалним и европским такмичењима. Драго ми је што је поново основала Регионална лига која ће допринети, не само афирмацији рукомета на овим просторима, него и града Бањалуке и Републике Српске. Такође се надам да ће Борац оставрити запажене резултате у огледима са осталим екипама – изјавио је Додик.

Image

У име Борца на указаној подршци захвалио се директор Борис Ђого који је представио план даљег рада вицешампиона Републике Српске.

– Након што смо добили подршку од председника надам се да ћемо створити добар тим да се равноправно носи са осталим екипама из региона. Наша жеља је да прве сезоне такмичење завршимо у средини табеле. Намеравамо и да поново нападанемо шампионску титулу у Босни и Херцеговини и да скинемо Босну са првог места – истакоа је Ђого.

Сходно постигнутом договору Борац ће одмах почети са реализацијом уговора, а као прва појачања котирају двојац Црвене звезде,голман Бојан Љубишић и Срђан Тривунџа као и Игор Рађеновић и Бранислав Обрадовић.

– Са Љубишићем, Тривунџом, Обрадовићем и Рађеновићем имамо усмени договор и они су вољни да нам се придруже. Ових дана ћемо озваничити сарадњу са њима – нагласио је Ђого.

Он је додао да ће буџет клуба из године у годину расти, а и за то треба захвалити помоћи Владе РС надлежног министарства као и већине спонзора.

– Почели смо пројекат ставрања европског Борца и жеља нам је да клуб вратимо тамо где му је и место па се ће тако и буџет клуба повећавати у наредне три године јер желимо да направимо јак клуб.

User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 12 Jul 2011, 23:53

EHF dao "zeleno svetlo" Tatranu za SEHA ligu

Dilema je razrešena. Slovački šampion, Tatran iz Prešova, igraće u Regionalnoj ligi, koja počinje u septembru. Ambiciozni slovački klub, bio je stopiran od strane evropske kuće rukometa, pa im je čak bilo i zaprećeno da će biti izbačeni iz evropskih takmičenja, ali je na kraju razum presudio. Dopis koji je iz Beča stigao u Slovačku, razrešio je sve nedoumice, a novi trener Tatrana, Đorđe Rašić, može na miru da kompletira tim za izazove na četiri fronta.

http://www.balkan-handball.com/balkan/e ... -seha-ligu


Татран игра СЕХА лигу

13 јул, 2011

Регионална лига ће бројати 12 клубова и у њој ће дефинитивно учествовати словачки шампион Татран Прешов.

Пре пола месеца ЕХФ је запретио Словацима да ће их избацити из европских купова (квалификација за Лигу шампиона, у групи А са Партизаном) ако се буду такмичили у СЕХА лиги.

Наведени разлог помало зачуђујући, Словачка се не граничи ни са једном од земаља из којих долазе клубови са којима би се Татран надметао. Из Беча су навели и да би се тиме угрозили остали европски купови. Тиму из Прешова је дат рок да се изјасни где жели да се такмичи.

Image

А, онда је на сцену ступила дипломатија. У хрватском Умагу, за време Европског првенства на песку, састали су се челни људи ЕХФ, председник Тор Лиан и генерални секретар Михаел Видерер, са првим човеком СЕХА лиге и председником ХРС Сандијем Шолом и алфом и омегом Загреба Зораном Гопцем. Да ли под утицајем врућине или нечега другог, није ни битно, челници из Беча променили су став.

Отклоњене су све дилеме, те је у уторак савезима оснивачима СЕХА лиге послат допис у коме стоји да Татран несметано може да се такмичи.

– Наша комуникација са Бечом од почетка је била конкретна. Онда је дошло до размимоилажења у информацијама. Потом смо имали неколико састанака, све смо разјаснили, па ће се Словаци такмичити – потврдио је први човек регионалног такмичења Санди Шола. – Сада настављамо по плану. Спонзори, ТВ права, маркетинг…

Одушевљење дописом из Беча није крио ни Зоран Гобац, један од иницијатора регионалног надметања:

– Није било логично да Татран не буде учесник СЕХА Лиге. Информација из Беча да је Татран добио зелено светло за такмичење допринеће квалитету СЕХА лиге. У Прешову су одлични услови за рукомет, имају и квалитетне играче, све саме репрезентативце Словачке, и буџет им је велики, а утакмице су добро посећене. Учешће словачког шампиона може да буде само плус за регионално такмичење.

Одахнули су у Прешову, али и у Ловћену. Сада коначно знају ко им је противник у првом колу 10. септембра на Цетињу.

Учесници

Србија: Црвена звезда, Партизан

Хрватска: Загреб, Нексе

БиХ: Босна (Са), Борац, Извиђач

Македонија: Вардар, Металург

Црна Гора: Сутјеска, Ловћен

Словачка: Татран

Прво коло (10. септембар)
Борац (БиХ) – Вардар (Македонија)

Ловћен (ЦГ) – Татран Прешов (Словачка)

Црвена звезда (Србија) – Нексе (Хрватска)

Загреб (Хрватска) – Партизан (Србија)

Извиђач (БиХ) – Сутјеска (ЦГ)

Металург (Македонија) – Босна (БиХ)

Напомена: Фајнал фор игра се 31. марта/1. априла у Сарајеву



http://www.zurnal.rs/2011/07/13/tatran- ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby - Gokhan SAKI - » 19 Jul 2011, 14:07


Mаркез на прагу Борца
19 јул, 2011

Бањалучани су овог лета довели пет играча, а по свему судећи у наредних неколико дана некадашњи европски првак ангажоваће још двојицу. Један од њих је репрезентативац Србије и првотимац француског Монпељеа Митар Маркез, а друго име још се држи у строгој тајности.

Image

– Захваљујући председнику Републике Српске Милораду Додику и управи клуба сигурно ћемо спремни дочекати искушења у Регионалној лиги, то је за нас велики изазов. Имаћемо тим вредан поштовања и нећемо никоме лако препустити бодове, поготово у Борику. Наше редове већ је појачало пет проверених играча Срђан Тривунџа, Бојан Љубишић, Бранислав Обрадовић, Игор Рађеновић и Милан Ђукић. Што се тиче Маркеза постоје велики изгледи да дође у Бањалуку – истакао је шеф стручног штаба Борца Драган Марковић.

Хоће и Шарића и Бојиновића

Иако је о томе још рано говорити амбиције управе Бањалучана су да наредног лета у своје редове доведу двојицу својих бивших асова, Данијела Шарића и Младена Бојиновића.

Шарић је недавно продужио сарадњу са Барселоном до 2012. године, а тада и Бојиновићу истиче уговор у Монпељеу. Био би то почетак стварања новог, моћнијег Борца са европским шмеком.

User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Regionalna liga

Postby B.B.B » 26 Jul 2011, 15:45

Учесници

Србија: Црвена звезда, Партизан

Хрватска: Загреб, Нексе

БиХ: Босна (Са), Борац, Извиђач

Македонија: Вардар, Металург

Црна Гора: Сутјеска, Ловћен

Словачка: Татран


Ne znam, ne znam..kazu da je regionalna dobra jer ce biti vise jakih meceva i lakse ce se igrati u Europi, iskreno meni ova liga ne pari da je nesto jaka (govorim sa aspekta Zagreba), istina bit ce neugodnih gostovanja a kao glavnog konkurenta naveo bi Banjalucane koji se kako vidim ozbiljno pojacavaju ali mislim da ovo Zagreb osvaja bez po muke, kolika ce im biti korist iz te lige..nisam bas uvjeren da ce donijeti nesto dobro Zagrebu u smislu kvalitete.
User avatar
B.B.B
 
Posts: 589
Joined: 01 Jun 2011, 17:52
Location: Okolica Vukovara

Re: Regionalna liga

Postby Milutinov Tata » 26 Jul 2011, 18:14

Kao za Partizan u kosarci :kos: . Nama ce dobro doci, da vidimo koliko smo dobri (ili losi :dunno: )
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29714
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 23 Aug 2011, 09:26

"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 31 Aug 2011, 19:51

Izgleda da je Regionalna liga opet pod znakom pitanja
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests