Board index Razni Sportovi Rukomet

Regionalna rukometna SEHA liga

Re: Regionalna liga

Postby Hezonja » 25 Jun 2013, 13:32

Svi madjarski timovi otkazali takmicenje, pa ce Gasprom Liga imati 10 ekipa.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Regionalna liga

Postby Nowitzki.ct » 06 Sep 2013, 13:08

Da oživim malo i ovu temu, mislim da je nepravedno zapostavljena.

Juče je počela nova sezona regionalne SEHA lige, koja iz godine u godinu biva organizaciono sve jača i medijski zastupljenija. Ove sezone je postavljen i uslov sa dvoranom od minimum 2.000 mjesta, te led ekranom u istoj (gerflor podloga je bila uslov još ranije). Učešće u novoj sezoni je uzelo 10 ekipa, sve šampioni i vicešampioni svojih zemalja:

Tatran Prešov (Slovačka)
Metalurg Skoplje (Makedonija)
Zagreb (Hrvatska)
Vardar Skoplje (Makedonija)
Partizan Beograd (Srbija)
Nekse Našice (Hrvatska)
Vojvodina Novi Sad (Srbija)
Borac Banja Luka (BiH)
Loćen Cetinje (Crna Gora)
Brest Meškov (Bjelorusija)

Parovi 1.kola:

Brest - Tatran 28:30

Subota (7.septembar)
Borac - Lovćen (18h)
Partizan - Vojvodina (18h)
Metalurg - Vardar (20.15h)

Utorak (10.septembar)
Zagreb - Nekse (18h)

Zvanični sajt lige
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 6999
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Regionalna liga

Postby Pit Bull » 07 Sep 2013, 11:55

Ima li negde prenos Borac-Lovcen?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58058
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Regionalna liga

Postby DON » 07 Sep 2013, 19:15

Lovcen slavio u Banjaluci, Vosa na Banjici! Metalurg i Vardar krecu za pet minuta.
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby Pit Bull » 07 Sep 2013, 19:24

Bio sam na mecu, dao mi jos covek kartu ispred ulaza, delili mada karte su 2km(100 dinara) tako da je :okk:

Ljudi moji ja otkad pratim rukomet veci anti-rukomet vidio nisam, golmani Borca kombinovano 5 odbrana sveukupno, ajde da su to bili neki sutevi nego jace bi ja sutao ali golmani su bas smesni... Lovcen unistio bas unistio, nisam znao da Kamenica trenira Lovcen, koji je to kralj ljudi moji, ja ga pamtim iz Nexea, on je nesto kao Repesa u kosarci samo 3 puta zajebaniji na jeziku, samo se nervira covek, ljudi vode 10 razlike on skace, psuje igracima svojim sve po spisku, komedija u svakom slucaju. Trivundza u Borcu jedini zna da igra rukomet, ovo ostalo je blago receno anti-rukomet. Zivo me zanima kakvi su Izvidjac,Sloga i ostali u BiH kad je Borac ovako jadan i sigurno nece uzeti boda u ovoj ligi,u svakom slucaju uhvatio 1,55 na kladionici na Lovcen :roll: :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58058
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Regionalna liga

Postby Nowitzki.ct » 07 Sep 2013, 20:11

Je li bilo publike Pite?

Lovcen je slabiji nego prosle sezone igracki, ali je doveden Kamenica koji je radio sjajan posao u Nekseu, da radi s ovim momcima i pokusa da odigra znacajnu ulogu u Seha ligi, prije svega da brani domaci teren, a svaka pobjeda na strani je bonus. Ovu sam i ocekivao iskreno. Gile Markovic je bio najbolji sa 9 golova, Trivundza dao 10 za Borac, za konacnih 26:33 (11:19). Sledece kolo u petak, na Cetinju gostuje 1/4 finalista Lige Sampiona, Metalurg iz Skoplja.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 6999
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Regionalna liga

Postby DON » 07 Sep 2013, 20:13

Наш извештач је написао да је било 300 људи.

Макса поново повредио шутерско раме :crybaby: На Бањици око 1000 гледалаца.

Воша добила Партизан, Максић опет повредио раме
7 сеп, 2013

Партизан – Војводина 23:25 (11:14)

Дворана СЦ Вождовац на Бањици. Гледалаца: 1000. Судије: Начевски и Николов (Македонија). Седмерици: Партизан 2 (2), Војводина 7 (6). Искључења: Партизан 4, Војводина 8 минута.

ПАРТИЗАН: Илић 3, Сретеновић 2, Мил. Радовановић, Максић 2, Михаиловић, Мих. Радовановић (13 одбрана, седмерац), Ђуричић 2, Мршуља 1, Пижурица, Матичић 2 (2), А. Радовановић 5, Костадиновић 2, Марсенић 2, Минић, Потић 2, Ђорђевић.

ВОЈВОДИНА: Елезовић 8 (3), Баришић, Веселинов, Мирковић 6, Перовић, Пушица, Пилиповић 3 (2), Тодоровић, Николић 1, Марјанац 1, Шипка, Бабић, Станковић 2, Холперт 1, Коцић (16 одбрана), Ћурковић 3.

Играч утакмице: Александар Коцић (Војводина).

Семафор: 2:2 (4), 2:6 (9), 6:8 (14), 6:12 (22), 9:12 (25), 12:14 (32), 13:18 (38), 17:21 (49), 21:21 (52), 22:25 (57).
Image
(ФОТО: В. Марковић)

У новом дуелу шампиона и вицешампиона, другом за четири дана, трећем у непуних месец дана, поново су били бољи Новосађани (овога пута у Регионалној лиги) и фантастичан отпор Партизана сломили искључиво захваљујући искуству – 23:25 (11:14).

Подмлађен црно-бели тим, приде без Димитријевића и Рашића, за кога још није стигао сертификат, пружили су одличан отпор шампиону.

Новосађани су држали одстојање углавном од по 4-5 голова, да би оно почело да се топи како се ближио 50. минут игре, пре свега захваљујући интервенцијама Михаила Радовановића на голу, искористивши и искључење Мирковића и изгубљену лопту Војводине и црно-бели су стигли на 21:21.

Управо у тим тренуцима долази до изражаја искуство новосадског тима пре свега Уроша Елезовића, сигурност Мирослава Коцића, али и добра одбрана, тако да меч приводе крају упркос неколико испуштених лопти и искључењу Марјанца, пробијању Станковића, али су и црно-бели имали једно лоше додавање до Ђуричића, па пробијање Сретеновића…

ПОВРЕДА МАКСИЋА

У 39. минуту црно-бели су остали без најискуснијег играча Ненада Максића који је после 14. гола за црно-беле због повреде рамена морао да напусти терен, касније је одведен и на прегледе на ВМА.

У питању је раме шутерске руке, које је овај већ прекаљени ветеран једва залечио у пролећном делу сезоне.

- Захваљујем се што је Макса урадио за Партизан, од мене је направио тренера, од саиграча боље играче а које год место пожели за њега је отворено у Партизану – прокоментарисао је тренер црно-белих Александар Брковић повреду Максића.

РЕГИОНАЛНА ЛИГА

Прво коло: Партизан – Војводина 23:25 , Борац – Ловћен 26:33 (11:19), Металург – Вардар (синоћ). Уторак: Загреб – Нексе у 18.
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby Pit Bull » 07 Sep 2013, 20:14

Nowitzki.ct wrote:Je li bilo publike Pite?

Lovcen je slabiji nego prosle sezone igracki, ali je doveden Kamenica koji je radio sjajan posao u Nekseu, da radi s ovim momcima i pokusa da odigra znacajnu ulogu u Seha ligi, prije svega da brani domaci teren, a svaka pobjeda na strani je bonus. Ovu sam i ocekivao iskreno. Gile Markovic je bio najbolji sa 9 golova, Trivundza dao 10 za Borac, za konacnih 26:33 (11:19). Sledece kolo u petak, na Cetinju gostuje 1/4 finalista Lige Sampiona, Metalurg iz Skoplja.


Mislim da nije bilo vise od 200-300 ljudi, jadna poseta, primetio sam da je bilo vise devojaka nego muskaraca :biggrin: Ko vam je onaj cupavi sto igra krilo, cini mi se Radovic, ja mislio neka cura :lollol: U svakom slucaju Kamenica je lud, sedio sam iza klupe jednom kad su igrali Borac-Nexe, drug je snimao njegov tajm-aut, to je bilo valjanje od smeha samo takvo...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58058
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Regionalna liga

Postby Nowitzki.ct » 07 Sep 2013, 20:59

Mirko Radovic, a on ti je domaci talenat (ako se za momka koji predje 20-tu jos moze reci da je talenat), igrao malo i za reprezentaciju. Idol mu je Hrvat Cupic, pa tako fura njegovu frizuru, nista nastrano :biggrin:
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 6999
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Regionalna liga

Postby DON » 07 Sep 2013, 21:09

28-28 u makedonskom derbiju.
User avatar
DON
 
Posts: 19531
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby Pit Bull » 07 Sep 2013, 21:19

Nowitzki.ct wrote:Mirko Radovic, a on ti je domaci talenat (ako se za momka koji predje 20-tu jos moze reci da je talenat), igrao malo i za reprezentaciju. Idol mu je Hrvat Cupic, pa tako fura njegovu frizuru, nista nastrano :biggrin:


Samo ja video bima nisam video danas na mecu a bila najava da video bim mora biti... Inace Borac prvi put ako se ne varam igrao na pravoj podlozi, ranije se igralo na parketu pa kad igrac tresne razbije se samo tako...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58058
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Regionalna liga

Postby Stoik » 07 Sep 2013, 21:52

1. kolo SEHA lige:
RK Partizan - RK Vojvodina 23:25

Fotografije: link

Izveštaj: link
Image
Stoik
 
Posts: 109
Joined: 18 Apr 2011, 18:37

Re: Regionalna liga

Postby Nowitzki.ct » 08 Sep 2013, 16:48

Evo i jedne anegdote koja bi Pitu mogla biti zanimljiva.

Sinoć po povratku iz BL, u busu na granici, zaspao Kamenica, i kako su pasoši bili kod vozača, kad je njegov uzeo Ziko Petričević (sportski direktor) vidio u njemu da je Kamenica '55 godište, a njima kad su ga potpisivali rekao da je '58 :biggrin: Stari mangup

Kasim "Falkao" Kamenica :laugh:
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 6999
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Regionalna liga

Postby Pit Bull » 08 Sep 2013, 17:29

Nowitzki.ct wrote:Evo i jedne anegdote koja bi Pitu mogla biti zanimljiva.

Sinoć po povratku iz BL, u busu na granici, zaspao Kamenica, i kako su pasoši bili kod vozača, kad je njegov uzeo Ziko Petričević (sportski direktor) vidio u njemu da je Kamenica '55 godište, a njima kad su ga potpisivali rekao da je '58 :biggrin: Stari mangup

Kasim "Falkao" Kamenica :laugh:


:lollol: :lollol: :lollol: Legenda u stilu
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58058
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Regionalna liga

Postby Nowitzki.ct » 12 Sep 2013, 18:30

Lovcen - Metalurg 23:29
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 6999
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest