Board index Razni Sportovi Rukomet

Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljivosti

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby kompatibilan » 27 Oct 2020, 15:28

e to sa m hteo da napisem a vojvodina je imala ili idalje ima sponzore kao sto su NIS I NSseme
kompatibilan
 
Posts: 362
Joined: 20 Oct 2020, 19:52

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby kompatibilan » 16 Nov 2020, 18:35

RKPartizan pobedio za 12 razlike Rk Spartak 39 -27 i sad su prvi u svojoj grupi bravo
kompatibilan
 
Posts: 362
Joined: 20 Oct 2020, 19:52

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Lester Bo » 16 Nov 2020, 20:15

Vojvodina ima 3 boda i 2 utakmice manje od Partizana koga je pobedila 7 razlike na Banjici.

Sada je samo vazno da se bude u 4 i da se plasira u tu finalnu grupu od 8 timova, tamo se brisu svi bodovi iz prve faze.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14998
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 23 Dec 2020, 17:41

https://www.balkan-handball.com/balkan/promene-u-srpskom-rukometu-milena-delic-na-celu-rss/
Milena Delić nova je predsednica Rukometnog saveza Srbije jednoglasnom odlukom delegata vanredne Skupštine Rukometnog saveza Srbije. Za potpredsednike UO RSS izabrani su Dejan Stanojević i Vladimir Mandić.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34201
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 29 Dec 2020, 15:55

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34201
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 05 Jan 2021, 17:19



Šta se desilo Butulijinom bratu, uhvatio sam sad pred početak meča da posvećuje titulu iz kasnijih godina njemu?
Ja se njega sećam isključivo kao trenera Zvezde, igrača ne...

Slobodno mogu ovi stariju da bace koju o ovim godinama, voleo bih da pročitam :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34201
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby -Lepi- » 05 Jan 2021, 17:27

U vezi brata Butulije.

Bio sam na pripremama jugoslovenske reprezentacije u Aranđelovcu u leto 1989. godine, kada sam imao osećaj da se zidovi hotelske sobe sužavaju. Dobio sam temperaturu i istrčao u hodnik. Naglo mi je pozlilo. Želeo sam što pre da vidim lekara jer sam počeo da drhtim od nervoze. Umesto lekara na recepciji hotela sreo sam ujaka koji me je zagrlio i hladno izgovorio „moraš odmah za Beograd”. Ćutke sam ušao u kola jer sam osećao da se nešto strašno dogodilo. Pred zgradom u kojoj smo stanovali na Zvezdari okupilo se mnogo sveta i tada mi je bilo jasno da sam zauvek izgubio nekog od najmilijih. „Darko je stradao”, izgovorio je neko iz mase i posle toga više ništa nisam čuo. Počelo je da mi zuji u ušima. Shvatio sam da više nemam brata, započinje ispovest za „Blic nedelje“ Igor Butulija, naš proslavljeni rukometni reprezentativac.

Darko je bio moj najbolji prijatelj i uzor. Bio je jedan od najplemenitijih ljudi koje sam u životu upoznao. Igrao je košarku i studirao ekonomiju. Kobnog popodneva je želeo da namesti bolje televizijsku antenu na terasi našeg stana na Zvezdari. Smatrao je da hod po ivici terase ne predstavlja veliki izazov za sportistu, ali sudbina mu nije dala drugu šansu. Okliznuo se, pao i ostao na mestu mrtav. Gubitak brata je najveći stres koji sam u životu preživeo, ali sve do danas nisam uspeo da objasnim sebi zašto se to dogodilo. Kada smo se poslednji put videli, rekao mi je da bi mnogo voleo da sa Crvenom zvezdom osvojim titulu. Sve do 1996. godine igrao sam u različitim klubovima u Španiji u Nemačkoj, ali sam se tada zbog obećanja koje sam dao Darku, za upola manje para, vratio u Beograd i sa Crvenom zvezdom osvojio kup i prvenstvo duplu krunu. Laknulo mi je jer sam znao da se Darko odnekud raduje mojim sportskim uspesima.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Foteljas » 07 Jan 2021, 18:05

Baxter Stockman wrote:Slobodno mogu ovi stariju da bace koju o ovim godinama, voleo bih da pročitam :okk:


Nakon ove pobede Partizana (i pobede u Kupu) nastupile su dve sezone dominacije pod sankcijama. Iako su kljucni igraci sampionskog tima otisli (Djordjic, Maglajlija, Jovanovic), pokojni Rankovic iz MAG-a, nije stedeo pare kako bi Partizan ostao u vrhu. Doveo je bekove Jovana Kovacevica, Nikolu Barovica, krilo Vladana Matica iz Metaloplastike, na pivotu Dragana Momica, na golu Damjanovica (vise ne mogu da se prisetim kako se covek zove, ali secam se da je dobro branio, posle je cak bio i na ivici reprezentacije. Sa druge strane, Zvezda je nakon onakvog tragicnog poraza rasturila svoj "drim-tim" i neko vreme nije bila pravi protivnik crno belima. Mada je zrenjaninski Proleter u ligaskom delu 1993/94 bio bolji, naredne sezone je u finalu plejofa bio pociscen sa 3-0, a sa pobedom u kupu, protiv cini mi se Mornara, uzeta je nova dupla kruna. Sledece sezone, i pored novih pojacanja (dosli golman Puljezevic iz Zvezde i brojni "Crnogorci" poput beka Blaze Lisicica, pivota Steve Nikocevica i krila Nikole Kapisode) vec nije sve bilo tako idealno. Zvezda nas je iznenadila u cetvrtfinalu kupa (mislim da je to bila debitantska sezona Zikice Milosavljevica u crveno-belom dresu, a unistio nas je legendarni golman Miki Radosavljevic) i eliminisala, a krajem maja i pocetkom juna odigrano je epsko finale Partizan - Vrbas, gde smo posle puno tenzija nekako uspeli da pobedimo u majstorici na Banjici i osvojimo i trecu titulu (tada sam bio na ekskurziji na kraju osmog razreda i nisam odgledao nijednu od tih utakmica, a kazu da je to bio pravi rat, da je bilo i nekakve tucnjave u trecem mecu kada je Vrbas poveo sa 2-1 u seriji).
Tada su se stvari preokrenule. Ne znam ko je Zvezdi dao pare, ali oni su ponovo skockali jedan od najjacih sastava u domacem rukometu (golman Beli Stojanovic, krila Vladan Matic i Zikica Milosavljevic, na beku Predrag Perunicic, Igor Butulija i novootkriveni talenat - topdzija Vladimir Beli Petric) i krenuli da deru sve redom i kod kuce i u Kupu pobednika kupova, gde su stigli do polufinala. Partizan je i dalje imao pristojan tim (dosao je Aco Knezevic na desno krilo, i nekada veliko ime Zoran Tomic), ali se prvo obrukao protiv Danaca u kvalifikacijama za LS, a onda je i u ligi bila usledila serija poraza, pa je oteran Mile Isakovic i vracen Jovica Elezovic. On je uspeo da nas digne do drugog mesta u ligi, ali ni on nije mogao vise od casnog poraza u finalu protiv Zvezde, opet u prepunom Pioniru posle velike borbe (to je pomenuto u dokumentarcu, kada Butulija prica kako se vratio u Zvezdu da uzme titulu). Sada su se uloge zamenile, dosao je red na Zvezdu da dominira u domacim okvirima, uzeli su i sledeca dva prvenstva, i dalje su imali solidne timove, ali nisu uradili nista znacajnije u Evropi. Partizan je imao izvesnu krizu u sezoni 1996/97, koju je zavrsio tek na 7-8. mestu. Ali je vec 1998. opet bio napravljen konkurentan tim (pomenuti Miki Radosavljevic na golu, Aco Knezevic i Vladan Matic se ponovo vratili, tu su bili i nadolazeci klinci poput Branka Kokira, Mladena Bojinovica, Vlade Mandica, Gorana Cmiljanica) koji je kao i Zvezda tri godine ranije stigao do polufinala KPK, igrao velike meceve sa Nemcima i Spancima na Banjici, a u domacem prvenstvu imao tu srecu da pobedom u zaostalom mecu koji se igrao 24. marta uvece izbije na celo prvenstvene tabele i bude proglasen sampionom drzave usled rata...
Vec je tu negde Zvezda pocela polako da ispada iz nekog prvog rukometnog esalona, a glavni kvalitet se pored Partizana bio koncentrisao u backopalanackom Sintelonu i pogotovu Lovcenu sa Cetinja. Ti mecevi sa Milogorcima (Lovecn je inace 2001. igrao cetvrtfinale LS, oni uopste nisu bili naivna ekipa) su se vec tada pretvarali vise u festivale borilackog sporta i primitivne politike, nego u rukomet, i uvek su bili daleko vise od igre (secam se kada je jednom onaj njihov vo Djukanovic lepo stao usred njihovog napada, dosao do nase sipke na ogradi u nakrcanoj Banjici i krenuo da zacikava vodje da se pobiju na ferku, jer su ovi potpaljivali kop da ga najcrnje psuje...). Kada je Partizan pobedio u cuvenoj majstorici na Cetinju 2002. i uzeo titulu i kada smo odigrali jos jedno polufinale KPK protiv Spanaca 2003. nekako mi se cini da je to bio i kraj neke price o iole kvalitetnijem domacem klupskom rukometu. Lepo je neko rekao u dokumentarcu, da je rukomet imao tu nesrecu da su domaci klubovi imali najveci kvalitet u doba najgorih sankcija. Steta je sto onaj Partizan ili Zvezdu tada nismo mogli da vidimo na evrosceni. Sada smo svetlosnim godinama udaljeni od toga.

Inace, sve pohvale ljudima koji su se iscimali da urade ovaj dokumentarac. :okk:
Ako ovo citaju, bila bi lepa ideja da naprave i jedan o kvalifikacijama 1995. i samom EP 1996. godine u Spaniji, to bi bila prava mesavina srece i ponosa, ali i velike tuge i nepravde...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Zappa » 07 Jan 2021, 22:29

Bravo Foteljas :blue:

Moja prva ozbiljna sećanja za klupski rukomet jeste generacije Zvezde 2004,2005 godine..Igrali su LŠ ,grupa sa Celje,Portland ..Pobeda protiv Celja...Rutenka ,Gajić, Zorman...Tada branioci evropske titule.
U Zvezdi igrali Stanić ,Manojlović,Nenadić ,Rastko Stojković, Nikčević, Milan Ćorović..

Sezonu pre te u Zvezdi su još igrali : Vučković, Kojic..

To su možda poslednje godine kada je neki naš tim imao nekoliko talentovanih igrača, mada su rano otišli...
Zappa
 
Posts: 7518
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Hajzenberg » 07 Jan 2021, 22:38

Samo da se nadovežem na post Foteljaša, bilo je to neverovatno proleće-leto 1995 g. U rukometu 3-2 protiv Vrbasa a u vaterpolu 3-2 protiv Bečeja. Tih godina smo vodili i veliku borbu u basketu sa Vojvođanima, čini mi se te 1995.g. protiv Borovice iz Rume pobeda da l' bi 4-1 u finalnoj seriji a onda epsko finale sa BFC Beočinom 1996 g. kada smo preokrenuli 0-2 iz BG do konačnih 3-2 a Beočince Muta vodio. Otišao sam mimo rukometa ali hoću da kažem da je naša severna pokrajina imala odlične timove tih godina u raznim sportovima.

Bio je tu i Sintelon iz Bačke Palanke, nekada Proleter, pre njega i sjajna Crvenka, kaćki Jugović. Poput čuvenih prenosa košarke subotom u 17 h, bio je uvek vikendom i rukomet rezervisan, sad ne mogu da se setim koji tačno dan, čuveni vojvođanski komentatori Joca Antonijević i Vlastimir Čekić se javljali iz kultnih sala-hala širom Vojvodine.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Desetka » 07 Jan 2021, 23:03

Zappa wrote:Bravo Foteljas :blue:

Moja prva ozbiljna sećanja za klupski rukomet jeste generacije Zvezde 2004,2005 godine..Igrali su LŠ ,grupa sa Celje,Portland ..Pobeda protiv Celja...Rutenka ,Gajić, Zorman...Tada branioci evropske titule.
U Zvezdi igrali Stanić ,Manojlović,Nenadić ,Rastko Stojković, Nikčević, Milan Ćorović..

Sezonu pre te u Zvezdi su još igrali : Vučković, Kojic..

To su možda poslednje godine kada je neki naš tim imao nekoliko talentovanih igrača, mada su rano otišli...

Secam se i ja tih utakmica. Kako je Nenadic tada igrao, to je bilo nestvarno. Jos je klinac bio 18 godina samo.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3078
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Foteljas » 07 Jan 2021, 23:04

@ zappa Da, malo sam smetnuo s uma tu kasniju Zvezdinu generaciju, ali oni su se nekako bas brzo rasturili, a rukomet nam se generalno vec bio smandrljao... I Partizan je 1999/2000 bio igrao LS, ali uz samo jednu pobedu, imali smo solidan tim, ali ispustili smo i prvenstvo i kup.
Edit: Sad se setih, imala je Zvezda i onu talentovanu generaciju klinaca 1980-81. godista, sto su 2000. bili uzeli zlato na juniorskom EP. Iako je Ljuba Pavlovic iz Zeleznicara izdominirao u finalu, gro te ekipe je bio iz Zvezde - krila Nikcevic i Curuvija, golman Radicevic, bekovi Borko Djordjevic i Vladica Stojanovic...

@ Hajzenberg Jeste, te sezone je bilo i finale 4-1 protiv Borovice u basketu. :biggrin:
Ma imao si svugde tih jakih rukometnih klubova. Secam se pomenute 1994/95, Zvezda je pre Partizana u kupu gostovala u Boljevcu (imam tamo rodjake, pa mi pricali) protiv tadasnjeg drugoligasa, ovi ih rasture prvo poluvreme, u drugom Zikica i drustvo ih jedva pobedili sa +1 na kraju i prosli dalje... Niski Zeleznicar uvek pri vrhu, barski Mornar takodje, svoje prvoligase imali i Valjevo, Priboj,Berane cak i Pristina...
Interesantno je da je tada npr. Metaloplastika Sabac bila prilicno pukla, nikada nisu bili pri vrhu. Pomenuo si Vojvodjane, paradoksalno je da Vojvodina Novi Sad fakticki nije postojala. Proleter je kasnije posle 1994. takodje dosta pukao. Ali Vrbas je 1996. imao dva reprezentativca na EP u Sevilji kao treci tim lige. I sto kazes, pored Yube u basketu, vikend rezervisan i za rukometne prenose iz raznih dvorana diljem SRJ koje su bile nakrcane do poslednjeg mesta... eh lepo vreme domaceg sporta i razonode.
Last edited by Foteljas on 07 Jan 2021, 23:29, edited 1 time in total.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 07 Jan 2021, 23:05


Govorite o ovoj utakmici?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34201
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Desetka » 07 Jan 2021, 23:35

To je ta godina. Mi , Celje , Portland San Antonio i neki poljaci ako se dobro secam. Celje je godinu pre toga uzelo Ligu Sampiona, a i Portland je u to vreme bio bas ozbiljan klub.
Last edited by Desetka on 07 Jan 2021, 23:56, edited 1 time in total.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3078
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Zappa » 07 Jan 2021, 23:42

Da, to je ta utakmica.. Mada je i ta ekipa Zvezde doživela debakl od Portlanda sa Ričardsonom .
Daleko je to bilo od ozbiljnog kluba, kao što je bio Zagreb..
Par mladih talentovanih igrača , bez logistike, kvalitetnih pojačanja..

Nenadić je tad bio čudo.. I mislio sam da će već u dvadesetim biti jedan od najboljih evropskih igrača.
Ali povreda, pa malo nesportski život..

Posle odlaska te generacije, u Zvezdi se pojavio Zelenović i to je to..
Vojvodjanski klubovi nestajali sa scene.. Jedino se malo držala Vojvodina, ali to je već bila treća Evropska liga.
Generacija 1986 otišla po svetu, i posle toga talentovan igrač je izuzetak, a ne plod rada domaćih klubova..
Zappa
 
Posts: 7518
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests