Board index Razni Sportovi Rukomet

Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljivosti

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 24 Mar 2011, 18:36

On i Ivanišević iz Zvezde su juniorski reprezentativci. Kao i Dzabmo ali on je prekomandovan u A selekciju. Talentovani su ali dosta mana imaju i često primaju "glupe" golove ... Milić je mnogo bolje branio u prvom delu, sad se i ugojio, i pls ovo sa Mađarima ...
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Stoxan » 24 Mar 2011, 21:56

VUČKO_88 wrote:Ćuti :mrgreen:


Ja ćutim, ali ovi neće :mrgreen:

Rukometaši Zvezde bez bodova i tutule!
M. M. | 24. mart 2011. 20:41 | Komentara: 0
Crveno-belima oduzeta dva boda zbog duga prema bivšem golmanu Vladimiru Perišiću i sada zaostaju pet bodova za liderom Partizanom

Ono što je moglo da se nasluti posle priznanja Vladimira Perišića, da je obavestio RK Registracionog centra Beograd i direktora Super lige, Vojislava Andrića, u četvrtak je dobilo epilog - Crvena zvezda je ostala bez dva boda! I ne samo to. Četa Igora Butulije je verovatno, izgubila i trku sa crno-belima za šampionski pehar, piše „Sport“.

Direktor lige je objavio rešenje, da se "na osnovu Registracione komisije RRC Beograd od 9.12.2010. Crvenoj zvezdi oduzimaju dva boda, počev od 20. kola SRL, a od bodova osvojenih u dosadašnjem toku".

Crveno-beli su bili u obavezi da do 8. marta izmire treću ratu duga prema Perišiću. Međutim, kako do 23. nisu uplatili ratu duga, ostaće bez bodova koje su osvojili u duelu sa Pribojem.

To, ipak, nije kraj. Već u subotu Crvenu zvezdu očekuje duel sa Smederevcima. Ako do tada ne izvrši uplatu, tim iz Ljutice Bogdana će da ostane bez još dva boda. Ovakva sudbina može da prati ekipu Igora Butulije pet kola, a onda direktor lige traži da ne budu delegirana lica za utakmice
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 24 Mar 2011, 22:25

Nema veze, izdanje je gotovo odavno, tako da je sad sve jedno ..... :D

Ko je danas shvatio, razumeo je :lol:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 25 Mar 2011, 16:09

Звезда остала без два бода и шанси за титулу
25 мар, 2011

Црвена звезда је остала без бодова! Директор Супер лиге, Војислав Андрић је јуче донео одлуку по којој ће тим са Маракане остати краћи за два бода, због неизмирених дуговања према бившем голману Владимиру Перишићу.

На основу решења Регистрационе комисије РРЦ Београд од 9. децембра 2010. године, црвено-белима се одузимају по два бода почев од 20. кола до измирења дуга. Такође, уколико клуб не буде редовно измиривао обавезе, тј отплаћивао по ратама целокупан износ, за сваку рату Црвеној звезди ће бити одузета по два бода.

У одлуци Војислава Андрића се још каже да Црвена звезда није после 8. марта 2011. године, а закључно са 23. мартом надлежном Регистрационом центру доставила доказе о уплати треће рате дуговања по решењу РК РРЦ. Клуб доказе о извршеној уплати није доставио делегату прве утакмице одигране 8. марта (20. коло), а ни директору лиге, што је утврђено детаљним прегледом приспеле поште у канцеларију СРЛ.

Директор Супер лиге, Војислав Андрић је јуче после одузимања бодова прокоментарисао одлуку:

– Одузети им бодови са постојећег бодовног салда и ту се завршава прича. Звезда мора да измири дуг према бившем играчу, имала је рок, то није урадила и чим сам добио допис из Регистрационог центра Београд, од Александра Зарића ја сам поступио у складу са прописима.

Која је даља процедура?

– Као што сам рекао црвено – бели мора да измире дуг, ако то не уради следе нова одузимања бодова, пет пута по два. Ако и тада не буде све исплаћено, онда иде забрана делегирања, па три меча регистрована по 10:0, а потом и напуштање лиге.



Директор Андирћ је затим објаснио:

– Да не буде забуне, али ово што је Звезда кажњена не значи да ће Прибој, са којим је одмерила снаге у 20. колу бити награђен победом. Или чак Металопластика у Купу, јер ово нема везе с тим. Суштина је да Звезда мора да измири дуг, а не да други клубови буду награђени.

Да ли постоји могућност да црвено – белима буду враћени бодови?

– Не, за то не постоји никаква могућност. Остали су без бодова и могу само да губе још више, све док не измире дуг.

А, могућност жалбе у року од осам дана?

– Могу да се жале на поступак, чињенично стање или нешто друго, али на одлуку не, јер је она таква. Био сам толерантан, чекао сам и мислим да сам урадио све што је било у мојој моћи да помогнем. Даље више није могло и реаговао сам према закону – рекао је Војислав Андрић.




http://www.zurnal.rs/2011/03/25/zvezda- ... index.html


Ненад Пeруничић: Узмите нам све бодове
25 мар, 2011

Као Дамаклов мач над Звездом је стајала претња одузимања бодова. Још од уторка увече, кад је Владимир Перишић обавестио директора Војислав Андрића и Регистрациону комисију РРЦ Београд да му није исплаћена трећа рата дуга. Мач је севнуо два дана касније у виду одлуке директора Супер лига и црвено-бели имају два бода мање на конту…

– Ако мисле да на овакав начин треба да буде регуларно првенство, онда добро. Сама одлука нема смисла. У реду је казнити клуб новчано, дати камату на камату. Али, овако нешто учинити, поготово кад су две екипе у трци за титулу – била је прва реакција Ненада Перуничића.

Није звучао узрујано, више разочарано, начинио је кратку станку, а онда је кренула нова бујица:

– Није Перишић једини коме се дугује. То што се данима провлачи по новинама као певаљка не даје му предност у односу на осталих двадесет играча. Покушали смо све, неке ствари не могу на силу. Да смо знали да ће све овако испасти не бисмо на почетку сезоне уопште разговарали са озбиљним играчима.

Шта ћете чинити даље, док не измирите дуг, бодови ће вам бити одузимани?

– Па нека одмах израчунају за двадесет играча колико дугујемо, одузму нам све бодове, па на крају да завршимо као десети… Не знам шта бих друго рекао. Због дечка коме су други криви испашта Звезда у којој је постао име. У моје време су се знале вредности и поштовање. Ако је сад дошло неко друго време да се од домаћих клубова наплаћује све оно што не може у иностранству. Нисмо ми криви што је Босна раскинула уговор са њим или што су му у Шпанији остали дужни.

Али…

– Јуримо на све стране покушавамо да обезбедимо средства, дошле су нам још две тужбе Томића и Сладића. Имали смо чврста обећања, али су нас људи испалили, нису испоштовали донаторске уговоре нити било какве друге договоре. Једноставно сада је питање преживљавања клуба главно. До сад смо давали новац и из свог џепа, али не може то тако. Звезда и Партизан су брендови ове земље.

Није могуће да само Ви и Игор Бутулија покушавате да набавите новац, имате ли Управни одбор, шта ти људи раде?

– Да, постоји Управни одбор, али ништа до данас. И они су лупили главом о зид, неки су неактивни, други се опет труде, али нигде не могу да прођу. Зато смо и апеловали да држава има једнак критеријум спонзорисања, да се не фаворизују неки клубови, а према другима да се односе маћехински.

Притисла мука, двометраша некада разорне деснице и поседео је, каже у шали, од брига:

– Не бежим ја ни од чега, стало ми је да се све реши, зато и разговарам сваки дан са играчима. Не могу још и да јурим Перишића сваки дан. Ионако му је седамдесет одсто уговора исплаћено, а свакако није играо за кифлу. Нашао је баш на Звезди да пребија! Уосталом ми смо у много већем проблему јер треба да нађемо новац за станове играчима. Нефер је све ово. Гледам како да спасим клуб, а они…


http://www.zurnal.rs/2011/03/25/nenad-p ... index.html
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Torshavn » 25 Mar 2011, 16:31

Ej, ali "Zvezda i Partizan su brendovi ove zemlje" ...

Pa da sam posle svake ovakve izjave dobio po dinar, sada bih bio bogat kao Karlos Slim Helu ...

Kada neki drugi klub nema para, onda udri po njima ...

A kada su u pitanju oni, "pa kako to, pa mi smo brendovi?"
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 25 Mar 2011, 16:37

Ugis Vilums wrote:Ej, ali "Zvezda i Partizan su brendovi ove zemlje" ...

Pa da sam posle svake ovakve izjave dobio po dinar, sada bih bio bogat kao Karlos Slim Helu ...

Kada neki drugi klub nema para, onda udri po njima ...

A kada su u pitanju oni, "pa kako to, pa mi smo brendovi?"


Kompeks "velikih" koji nesvesno, neki i svesno, omalovažavaju "manje" klubove, gledaju u tuđe dvorište, vide sve tuđe mane ....

A oni su savršeni ...

No, sve se u životu vraća, to je moj jedini komentar ove utakmice....

Ugis, ti si iz NS ?

Jel pratiš rukomet? Jedvam čekam f4 Kupa u NS, pravo rešenje , biće zanimoljivo !!!
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 27 Mar 2011, 14:02

SL: Kiks Zvezde, Kolubara sigurna
Izvor: B92 | SO Rukometaši Crvene zvezde odigrali su nerešeno 31:31 sa Smederevom u 21. kolu Superlige.


’Crveno-beli’ sada zaostaju četiri boda i imaju meč više od lidera Partizana, a trećeplasirana Kolubara dobila je Radnički sa 27:25.

Metaloplastika je u neizvesnom meču savladala PKB 27:26 i tako upisala 12. prvenstveni trijumf. Utakmica između Vojvodine i Partizana odložena je za utorak zbog obaveza ’crno-belih’ u Čelendž kupu.

Planinka je na svom terenu bila bolja od Požarevca 31:28, Dinamo je nadigrao Priboj na svom parketu, a Naisus je odbranio čast gostiju savladavši Crvenku na strani 33:31.

Superliga, 21. kolo:
Crvenkа – Nаisus 31:33 (17:18)
Jugović Unimet – Vrаnje 27:22 (13:12)
Dinаmo – Priboj 26:23 (16:11)
Kolubаrа – Rаdnički 27:25 (16:13)
Smederevo DU Integrаl – Crvenа Zvezdа 31:31 (11:20)
Metаloplаstikа – PKB 27:26 (16:12)
Plаninkа Prolom vodа – Požаrevаc 31:28 (14:13)
Vojvodina Železničar – Partizan odloženo za 29.3.

Tabela:
1. Partizan 38 (-1)
2. Crvena zvezda (oduzeta dva boda) 34
3. Kolubara 29
4. Metaloplastika 28
5. Radnički 26
6. PKB 25
7. Požarevac 23
8. Planinka 23
9. Vojvodina 20 (-1)
10. Jugović 19
11. Naisus 13
12. Dinamo 13
13. Priboj 11
14. Smederevo 11
15. Vranje 11
16. Crvenka 8
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby VMJunior » 27 Mar 2011, 14:11

Komsinica kissnula iako je vodila 10 razlike :clap: :clap:

Titula je sve blize! :P

Igramo sa Vosom u utorak cini mi se..Ako to dobijemo,vise nas nista ne moze zaustaviti..
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 27 Mar 2011, 14:15

DA u utorak je .... Iskreno, ne želim da umanjim učinak momaka iz Smedereva, ali čini mi se da je Zvezda šmekerski prepustila bod domaćinu ....
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby Sasa_Beli » 29 Mar 2011, 23:50

Demolirana Vojvodina 34-25 titula na dohvat ruke :P
Sasa_Beli
 
Posts: 5673
Joined: 16 Mar 2011, 00:10

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby VMJunior » 30 Mar 2011, 11:42

Vise nema dileme,jos jedna titula stize u crno-belu familiju :clap:

Jos kad bi se vratili sa pozitivnim rezultatom iz Atine ova sezona bi mogla na kraju da bude jedna od najuspesnijih u istoriji kluba!
Bravo crno-beli!
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Unexpected » 31 Mar 2011, 09:41

Jedno pitanje za rukometaše.
Da li je neko gledao ili igrao rukomet na pesku?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Tumbas » 31 Mar 2011, 14:26

Unexpected wrote:Jedno pitanje za rukometaše.
Da li je neko gledao ili igrao rukomet na pesku?

Gledao! Nisam ljubitelj.
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 31 Mar 2011, 17:21

Unexpected wrote:Jedno pitanje za rukometaše.
Da li je neko gledao ili igrao rukomet na pesku?


Gledao, igrao .... Dobro zezanje :)
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby DON » 31 Mar 2011, 17:22

Zelenović potpisao ugovor sa Celjem na dve godine ....
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests