Board index Razni Sportovi Rukomet

Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljivosti

Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljivosti

Postby DON » 18 Mar 2011, 13:56

Na ovom topiku pišite o Super ligi, Prvoj ligi, Kupu i ostalim takmičenjima...

Srpska liga je takva kakva jeste, nema se para, mnogo je problema, svi gledaju da zapale preko, da uzmu neku kintu, na žalost kakva država takav i sport .. Ali u sportu imamo tu ludost, talenat, pa je i pored svih problema lepo otiće na utakmicu ....

Danas se igra Super liga, kod muškaraca Crvena zvezda dočekuje Priboj, igraju se i tri meča ženske: Radnički - Čačak, Žaječar - Maks sport i MEdicinar - Nopal ....
Igraju se i mečevi Prve lige ...

Šta i ja tu tupim .... Izvolite sajt pa pogledajte ....http://rss.org.rs/#rezultati:1001-20
Tabele, utakmice ....

Минут ћутања за пострадале у Јапану
09:37 18.03.2011. (GMT+1)

Београд, 18. март 2011. године – Министарство омладине и спорта Владе Републике Србије саопштило је да изражава дубоко жаљење због трагичних догађаја који су погодили Јапан. Како је спортска сарадња наше земље и Јапана одувек била на високом нивоу, Министарство омладине и спорта Владе Републике Србије сматра да би национални спортски савези требали да изразе наше поштовање према жртвама ових немилих догађаја, минутом ћутања на свим званичним такмичењима која организују у наредних седам дана.

Молимо све клубове, учеснике у систему такмичења Рукометног савеза Србије, да минутом ћутања на утакмицама које се организју у наредних седам дана изразе наше поштовање према жртвама у Јапану.

Најаву о минуту ћутања дужан је да упути делегат путем разгласа, а сви присутни дужни су да устану – играчи, резервни играчи, тренери, судије и сви учесници спортске манифестације, као и публика, осим непокретних инвалида (у колицима), како би се достојанствено обележило одавање поште.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Domaci rukomet - transferi, aktuelnosti, zanimljivosti ...

Postby DON » 18 Mar 2011, 14:01

Mesto gde možete da pišete i diskutujete o transferima, aktuelnim događajima, svađama (kojih ima mnogo :) ), zanimljivostima, možete da ostavljate zanimljive priče, intervjue, klipove, slike ...
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 18 Mar 2011, 15:14

Slavenko Žerajić (ŽRK Crvena zvezda) o "Topoli": "Došlo je do obmane"

administrator - 17 March 2011

Naš kritički osvrt na podatak da je samo pet ekipa učestvovalo na završnom turnira prvenstva Srbije za rukometašice do 17 godina, izazvao je veliku pažnju. Jedan od klubova, koji je prethodnih godina iznedrio nekoliko reprezentativki i koji redovno ima svoje igračice u mlađim reprezentativnim kategorijama, ŽRK Crvena zvezda, nije učestvovao na turniru u Topoli, a direktor i trener kluba, Slavenko Žerajić je želeo da objasni i razloge za tako nešto:

- Poštujem kako je tekst napisan i mislim da je on za dobrobit rukometa. Malo me je iznenadilo, što se tu spominje Crvena zvezda, koja redovno učestvuje na svim takmičenjima mlađih kategorija. I sada smo se redovno prijavili za učestvovanje. Mi smo klub koji mnogo polaže na rad sa mladima i u ovom trenutku imamo šest reprezentativki u tri selekcije. To nije malo. Mi smo za ovaj turnir bili u grupi sa još četiri ekipe. Par dana pred početak takmičenja, odustali su Naisa i Jagodina. Direktor takmičenja me je pozvao u petak, dan ranije i rekao da će učestvovati na turniru šest ekipa i da će igrati svako sa svakim. To smo prihvatili, iako smo od starta mislili da ovo takmičenje nije zauzelo dobar termin, jer smo već u nedelju imali utakmicu Super lige sa Cepelinom. U isto vreme, kadetska reprezentacija je išla tri dana van zemlje da odigra neke prijateljske utakmice...

Došlo je do promene...

- Istog dana, u petak popodne, ponovo me pozvao direktor takmičenja i rekao da je takmičarska komisija, iz razloga, kako bi devojke bile odmorne za ovu reprezentativnu akciju, odlučila da se igraju dve grupe sa po tri ekipe. Tada sam rekao da to nije u redu, da nije urađen žreb u prisustvu klubova. Iz proceduralnih razloga, odustali smo od takmičenja. Došlo je do obmane i tako se ne radi, kada je u pitanju jedno Prvenstvo, gde bi trebalo da vidimo najbolje što Srbija u ovom trenutku ima. Mi nismo otišli, ali smo odmah napisali mejl u kome smo naveli da ako je razlog za promenu sistema takmičenja, to da igračice budu odmorne za reprezentaciju, naše igračice će moći odmorne da se odazovu...

Sve se završilo kaznom...

- Dobili smo kaznu od direktora takmičenja od 50 hiljada dinara. To nam je hvala za sve ono što godinama radimo. Srebro na Svetskom prvenstvu za kadetkinje pre par godina, uzeto je zahvaljujući Čolićki, Cvijićki i Željki Nikolić. To niko nije pohvalio, ali mi ne odustajemo od svojih principa. Idemo dalje...


http://www.balkan-handball.com/youth-handball/slavenko-zerajic-zrk-crvena-zvezda-o-topoli-doslo-je-do-obmane
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby - Gokhan SAKI - » 18 Mar 2011, 15:57

Вечити дерби Партизан - Црвена звезда (23. коло), одиграће се 9. априла 2011. године у 18,00 часова, уз директан ТВ пренос на РТС 2.


РТС ће прености и меч ПКБ - Колубара сутра од 18, ако и дуел Партизан и АЕКА .
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby - Gokhan SAKI - » 18 Mar 2011, 16:55

http://www.zurnal.rs/2011/03/15/cvijice ... index.html

Цвијићева иде у Будућност
15 мар, 2011 Пивотмен репрезентације Србије, Драгана Цвијић се успешно опоравља од операције колена, али ни то није спречило многе европске клубове да пошаљу примамљиве понуде на њену адресу.



Интересовање су показале екипе из Данске, Шпаније, Румуније и Мађарске, али се у трку укључила и Будућност, са којом је Цвијићева брзо постигла договор.

– Тачно је, све детаље смо утаначили, понуда Подгоричанки је била најбоље и остало је само да потпишем уговор – објашњава Драгана Цвијић. – Поред тога, Будућност је обезбедила пласман у полуфинале Лиге шампиона, тај успех очекујем да понови и следеће године, а трофеји су моји изазови.

Шта је са Кримом, желео је да вас задржи по сваку цену?

– Желео је, али је понуда неприхватљива. Услови ми нису одговарали, али се људи из клуба и даље труде да ме задрже…

За крај, срећан рођендан и који је по реду?

– Хвала, хвала пуно. Их не бих да откривам године, али пошто сам млада, рећи ћу вам, напунила сам 21.
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby - Gokhan SAKI - » 18 Mar 2011, 16:56

http://www.zurnal.rs/2011/03/03/andrea- ... index.html

Андреа Лекић напушта Крим, нови изазов – Ђер
3 мар, 2011 Андреа Лекић је нова играчица Ђера! Вест о којој се већ дуже време шушка у рукометним кулоарима, по свему судећи ће се врло брзо показати као тачна.



Једна од најбољих играчица света и прва дама српског рукомета нашла се на мету многобројних европских гиганата, јер већ извесно време интересовање за сјајног организатора показују Виборг, Олчим, Будућност, Ђер, Ларвик….

Ипак, најозбиљнији и најодлучнији да доведу тренутно најбољег средњег бека света су Мађари, који не питају за цену, а према незваничним информација договор две стране је већ постигнут и остало је само да Андреа Лекић потпише уговор.

Ђер је иначе добио двоструко већи буџет у односу на претходну годину, а управа клуба је решила да не штеди на Хајди Локе и Андреи Лекић. Прва је већ потписала двогодиши уговор, а у наредних неколико дана се очекује да исто уради и репрезентативка Србије. Такође, мађарски тим не крије амбиције да наредне године јуриша на титулу првака Европе, пошто су прошле сезоне морали да се задовоље пласманом у полуфинале.

Ђер је рукометни град, сви живе за овај спорт, а занимљиво је да у богатој историји немају ни један европски трофеј, док су шест пута били прваци Мађарске.



Занимљив податак је и то да Андреа Лекић у Ђеру има и клуб обожавалаца, који су у неколико наврата прошле сезоне путовали на мечеве Крима, само да би поздравили љубимицу.

Руководиоци садашњег Андреиног клуба, Крима су недавно рекли да ће им први циљ до краја сезоне бити да задрже српску играчицу и наредне године, по сваку цену. Незванично се чује да су Словенци спремни да понуде и дупло више новца само да задрже најбољу играчицу.
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby DON » 18 Mar 2011, 17:15

Momir Rnić Junior hoće da napusti Slovenije, najverovatnije ide u Gepingen, mada ima i ponudu iz Francusku ...

Desni bek Nemanja Zelenović (Crvena Zvezda), juniorski reprezentativac, karijeru će nastaviti u ekipi koju mali Čape hoće da napusti, Celju ....
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 18 Mar 2011, 18:45

Prva Liga (Ž): ORK Beograd - Radnički 21:32

http://rss.org.rs/#rezultati:1004-14
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 18 Mar 2011, 22:19

Звезда једва са Прибојем
18 мар, 2011

Црвена звезда – Прибој 34:32 (20:19)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 150. Судије: Рајић и Драгомировић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 1 (1), Прибој 1 (1). Искључења: Црвена звезда 6, Прибој 4 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (7 одбрана), Живковић 2, Милошевић, Пантелић, Перовић 8, Ђурић 4, Ристић 4, Љубишић (8 одбрана), Пушица, Радуловић 7, Јокић 2, Ћирић, Тривунџа 4 (1), Зеленовић 3.

ПРИБОЈ: Милојковић (8 одбрана), Комарица, Кривокапић 3, Цвијовић, Аговић 2, Чупић 11, Бачетић, Шалипур 2, Калтак 3, Радовић (2 одбране), Јевтовић, Струјић, Раичевић 5 (1), Грујичић 6.

Играч утакмице: Обрад Радуловић (Црвена звезда).

Семафор: 7:4 (7), 13:10 (17), 17:17 (26), 20:23 (33), 26:26 (40), 31:28 (54).

Прибој је скупо продао кожу у престоници. Борили су се гости док су имали снаге, а то је било до пред сам крај.

У одлучујућим моментима истакао се придошлица Обрад Радуловић, одлучио је да гости оду кући без бодова.


TAbela ....
http://www.zurnal.rs/2011/03/18/zvezda- ... index.html

Boga mi, mogli smo večeras, za malo, da proglasimo PArtizan za šampiona. Odlično je Kurteš ukomponovao Priboj, baš su lepo igrali bez trunke respekta perma Zvezdi i Šumicama. Zvezda dobra u prvih 15 i poslednjih 15 minuta i to je to. Lepa utakmica je bila, inače ja se uglavnom fokusiram na goste i njihovu igru, srednji Raičević je odlično gradio igru, Čupić fantastičan, 11 golova je postigao, dobri su bili i Grujić i Krivokapić, ostali su bili solidni.
U Zvezdi Kobra Radulović i Perović odlični, Trivundza dobar na obe strane, ostali solidni, neki ispod proseka . Malo navijača, a dosta povika na sudije koji su korektno odradili posao. Ilić i Milić iz Partizana su posmatrali meč a u 44. minutu je bio mali prekid, Perun je, iznerviran zbog sudija, udario klupom o tribine i onda su sudije tražile od njega da napusti taj deo tribina (onaj iza klupe Zvezde), što on NIJE URADIO. Sve u svemu, dva boda za izabranike Igora Butulije, nastavlja se trka sa Partizanom, koji sutra dočekuje Planinku.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 18 Mar 2011, 22:52

Prva liga (M)...
Proleter - Rudar 26-36 ...

Super liga (Ž)

Сјај Београђанки
18 мар, 2011

ЈП Рад­нич­ки – Ча­чак 33:26 (18:12)

Бе­о­град – Дво­ра­на: Цр­ве­ни крст. Гле­да­ла­ца: 100. Су­ди­је: Ву­ки­ће­вић и Дра­го­ми­ро­вић (Бе­о­град). Сед­мер­ци: ЈП Рад­нич­ки 3 (2), Ча­чак 5 (5). Ис­кљу­че­ња: ЈП Рад­нич­ки 4, Ча­чак 8 ми­ну­та.

ЈП РАД­НИЧ­КИ: Пан­тић, Ми­ло­ва­но­вић 5, Гр­бић, Па­јић 6, Бо­жо­вић 3, Са­вић, Јо­ка­но­вић 3, Т. Ко­лун­џић, Чо­вић 7 (2), Жив­ко­вић (16 од­бра­на), Ко­стић 1, Вар­да 7, Јо­вић 1, Н. Ко­лун­џић.

ЧА­ЧАК: Јеф­тић (14 од­бра­на), Шта­вља­нин, Вук­че­вић 2, Ђе­кић 7 (5), И. По­по­вић 3, Мир­ко­вић, Ма­ле­но­вић 2, Ву­кај­ло­вић, Ја­њић, Сан­до 5, Јо­ло­вић, Па­вић, Н. По­по­вић 6, То­мо­вић.

Игра­чи­ца утак­ми­це: Ми­ли­ца Чо­вић (ЈП Рад­нич­ки).

По­ве­ле су на стар­ту Бе­о­гра­ђан­ке 6:1, по­том ла­ко за­вр­ши­ле по­сао. Био је то де­би бив­шег се­лек­то­ра се­ни­о­ра Јо­ви­це Цвет­ко­ви­ћа на клу­пи Рад­нич­ког – успе­шан.

Ча­чак је по­ку­ша­вао, али на бли­же од три ко­ра­ка ни­је мо­гао да при­ђе, иако за до­ма­ће ни­су игра­ле гри­по­зна Ма­ри­на Пан­тић и по­вре­ђе­ни ка­пи­тен Ма­ри­ја Гр­бић.

Ostali rezultati i tabela ....

http://www.zurnal.rs/2011/03/18/sjaj-be ... index.html
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby - Gokhan SAKI - » 19 Mar 2011, 12:33

Раичевић је занимљив средњак, добар играч. И Чупић је добар! Како је играо? Видим да је дао 11 голова.
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Transferi, aktueknosti, zanimljivosti ...

Postby - Gokhan SAKI - » 19 Mar 2011, 12:34

http://www.zurnal.rs/2011/03/19/perisic-ceka-crveno-bele-do-ponedeljka/index.html

РУКОМЕТ » Супер лига
Перишић чека црвено-беле до понедељка
19 мар, 2011

Пробијени су сви рокови, Владимир Перишић је имао разумевања и стрпљења за црвено-беле, али то ни овог пута није било обострано. Најпре је бивши голман Црвене звезде управи дао један рок, а онда им је све пролонгирао за петнаест дана, челници тима са Маракане су у минут до дванаест исплатили мањи део дуговања, док је пола друге и читава трећа рата требало да буде измирена пре неколико дана. Од тога још увек нема ништа…

Сад је на потезу директор Супер лиге Војислав Андрић, по закону он мора да сачека Регистрациони центар Београда да му достави потврду и онда да реагује – одузимањем два бода са биланса Црвене звезде.

– Не знам ништа верујте ми – рекао је Војислав Андрић. – Нико ме није звао, нити сам било шта чуо. Тренутно се бавим другим стварима, имам посла око Нопала, а морам да сачекам и допис Регистрационог центра Београд да бих могао да реагујем.

Да ли Вас је контактирао неко из Звезде?

– Снежа секретарица ми је рекла да ће ме обавестити о свему.

Чека Војислав Андрић допис, а чека и Владимир Перишић новац, који још увек није на његовом рачуну.

– Нема, нема још ништа. Све што је било до мене урадио сам и сад могу само да чекам – рекао је бивши чувар црвено-беле мреже. Чуо сам се са Игором Бутулијом, рекао ми је да ће у понедељак све бити регулисано и сад ми преостаје да сачекам.

Edit This Entry

User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby DON » 19 Mar 2011, 13:16

Čupić je bio odličan, u prvom poluvremenu je dao sedam (kao i pivot Zvezde, Perović), u drugom četiri, odlično je igrao odbranu. Ali se umorio, u drugom poluvremenu je sve išlo preko njega, Triva, Pantelić i Pušica su ga odlično zaustavili. Raičević je bio odličan do 45. minuta, razigravao je dobro ali je onda stao, sve se prebacilo samo na Čupića i tu je bio kraj. Posle se malo i Krivokapić razigrao, tad su se i vratili na - 1 (58. minut), ali nisu imali snage.

Zaslužena pobeda Zvezde, nema govora, ali nešto mi ne štima, igrali su nezainteresovano, sve dok Triva nije podviknuo malo u 40. minutu ...
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby Tumbas » 19 Mar 2011, 13:29

- Gokhan SAKI - wrote:Раичевић је занимљив средњак, добар играч. И Чупић је добар! Како је играо? Видим да је дао 11 голова.

Raicevic, bivsi igrac Kolubare? On je i levo krilo i srednjak, secam ga se iz mladjih kategorija. Par povreda mu unistilo karijeru.
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Takmičenja....Muškarci, žene, mlađe kategorije ...

Postby - Gokhan SAKI - » 19 Mar 2011, 13:36

Да, он ... Као што рече, поврее су га много лимитирале. Игра и лево крило, мада је средњи бек.
Прибој има лепу екипу, он, Чупић, десни бек Грујичић. Али су им голмани танки.
Ко игра сад лево крило у Прибоју?
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Next

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests