Board index Razni Sportovi Rukomet

Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljivosti

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 15 Apr 2020, 11:50


Fin intervju. Šteta što se nije duže zadržao na našoj klupi...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34177
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnost, zanimljivo

Postby Tegi » 17 Apr 2020, 03:57

Sve pohvale za Žikin Balkan-handball.

Pored okačenih podkasta, tu su i razgovori sa Bombačem, Zormanom, Duvnjakom, Dibirovim, Golužom, Štenclom, Karačićem...

Edin Avdić za 8 godina sa daleko boljim sredstvima nije uspeo da okupi takva imena, što dosta govori koliko je rukometna zajednica mala.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20743
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 17 Apr 2020, 08:39

Da, da.
Juče je i sa Abutovićem radio intervju.

Nisam kačio ove sa stranim igračima, mada i tu svakako ima dobrih, odslušao sam i sa Duvnjakom i Karačićem, super su bili. Sa Timurom već nisam uspeo, bilo mi je malo teško za slušanje.

Vidim da svi u podkastima imaju informacije da će David vrlo verovatno biti novi trener.
Kako ceniš reprezentaciju ako uspeju da ga dovedu? Ko bi mogao da se vrati u sastav?
Mislim da je Nenadić siguran, Đorđić isto, rekao bih i Abutović iz ovog intervjua. Svi su voljni da se odazovu ako se konačno nekome daju odrešene ruke par godina...

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34177
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Tegi » 19 Apr 2020, 16:55

Iskreno, nisam dovoljno u materiji da bih verovao u svoju procenu, ali cini se da se sa tim kasni citav olimpijski ciklus, ako ne i vise. Trebalo je to uraditi nakon Maticevog potopa u Ceskoj, a najkasnije nakon odlaska Perica koji je odustao od posla samostalnog trenera i postao samo trener golmana. Dakle, kada je trebalo iscediti suvu drenovinu iz generacija 84 i 86 i upariti ih sa Brkovicevom generacijom iz Partizana + Darko Djukic, Abutovic, naisao je i Milosavljev, ti si doveo izlapelog Cvetkovica koji ti je prakticno rasformirao reorezentaciju gde su svi stariji pobegli glavom bez obzira. Ovako, OI 21 propustas, verovatno i SP jer te ceka Slovenija, dakle ostaju ti EP 22 koje nije kvalifikaciono ni za sta i SP 23, a na onoj tamo Olimpijadi bi Nenadic imao 38 godina i pitanje je sta bi od njega ostalo.

G: Milosavljev, Cupara, Jandric
LK: braca Ilic
Bekovi: Djordjic, Nenadic, Vujic, Zelenovic, Kukic
DK: Cupavi, Djukic, Vorkapic
Pivot: Marsenic, Pesic
Odbrana: Abutovic, Pusica

Dakle, fale desni bek nivoa Zelenovica i dobar ofanzivni pivot.

Ovo je bez dileme najmanje top10 ekipa na svetu, uz dobro vodjenje konkurentna i za neko polufinale.

Sto se Davisa tice, pamtim ga kao igraca, bio je pametan kao pcela. Problem bi mogao biti sto je tek 2 godine samostalni trener, pa je pitanje kako bi balansirao izmedju saveza i igraca, ali ako bi mu se dale odresene ruke, jako brzo bismo se vratili na nivo od pre 10ak godina.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20743
Joined: 05 Nov 2011, 15:04


Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Milutinov Tata » 23 Apr 2020, 18:37

Tegi wrote:Sto se Davisa tice, pamtim ga kao igraca, bio je pametan kao pcela. Problem bi mogao biti sto je tek 2 godine samostalni trener, pa je pitanje kako bi balansirao izmedju saveza i igraca, ali ako bi mu se dale odresene ruke, jako brzo bismo se vratili na nivo od pre 10ak godina.


Sve vreme se zna gde je problem, dzaba svi treneri ovoga sveta, i ako ikada na nekom takmicenju uradimo nesto, vec na sledecem ce Savez uspeti da razbije ekipu. Mi od 1995 nismo imali selektora da je odradio jedan kompletan ciklus, sve se svelo na prezivljavanje od takmicenja do takmicenja, sad nas spasava sto na EP igra pola Evrope pa se tu ugrasmo nekako, a SP nam polako postaje san.

Edit: Evo iz glave da pokusam - Stankovic, Zivkovic, Elezovic, Zivkovic, Vujovic, Pokrajac, Zivkovic, Kurtes, Vujovic, Elezovic, Cvetkovic, Hasanefendic, Vukovic, Vranjes, Matic, Peric, Cvetkovic, Obradovic, Perunicic. Mnogi su samo na jednom takmicenju vodili reprezentaciju.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29656
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 24 Apr 2020, 21:02


Ortega, Raul, Dejvis, Đirona kontaktirani
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34177
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 14 May 2020, 11:45

https://www.balkan-handball.com/balkan/milan-djukic-podneo-ostavku-na-mesto-potpredsednika-uo-rss/
Dan pre sednice Upravnog odbora Rukometnog saveza Srbije (petak, 14) na kojoj će biti donete odluke o završetku sezone, izboru novog selektora muške reprezentacije i raspisivanju izbora, potpredsednik UO RSS, prvi čovek udruženja Super ligaša (ARKUS-a) i predsednik RK Vojvodina, Milan Đukić, podneo je ostavku i obrazložio je u otvorenom pismu:

Podnosim neopozivu ostavku na mesto člana UO RSS. Ovim svojim potezom ću vam omoguićti da bez diskusije, bez suprotnog mišljenja, donesete odluke i mirno uvedete RSS u još veće probleme i još veće dno od ovoga u kome je sada. Donositi ovakav niz odluka na sednici u kojoj se raspisuju izbori je vredno toga da se to učini mirno i bez mene, svakako. Donećete verujem jednoglasnu odluku o proširenju lige za sezonu 2020/21 i time smiriti delove Srbije, zadovoljiti lične potrebe samovrednosti pojedinaca i uvešćete Superligu ili Arkus ligu u problem koji će se zvati bojkot lige. Kao predsednik UO Arkus lige znam stav i klubova u UO, ali i ostalih klubova Arkus lige koji neće prihvatiti proširenje ionako slabe lige. Drugo, donećete verujem jednoglasnu odluku o izboru selektora i njegovih pomoćnika. Verujem da vas je Mozzart Sport informisao i ko su. Logično je da sajt tog tipa ima informacije iz rukometa i pre samog događaja, zar ne? Kako se zove delo ugovaranja ishoda unapred? Donosite odluku o selektoru u godini izbora i na dan kada raspisujete faktički izbore u Savezu – napisao je Đukić u svojoj ostavci i dodao:

– Donosite odluku o izborima po Statutu zbog koga RSV i RS KiM ne učestvuju već četiri godine u radu i time jasno kažete – niste nam potrebni ni naredne četiri godine u organima i forumima RSS. Da vas ubeđujem nemam nameru. Da glumim kakvog prosvetitelja u RSS – toga je dosta bilo. Pozivam vas da razmislite samo šta radite i da shodno tome i učestvujete u radu poslednje sednice UO RSS u ovom mandatu – zaključio je Đukić.

Problemi u raju
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34177
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby grobar_Zvornik » 16 May 2020, 08:46

Управни одбор Рукометног савеза Србије поништио је такмичарску сезону 2019/2020.


https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=384107
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31357
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Mainland » 16 May 2020, 08:59

Zvezda opstala?
Clavus clavo extruditur
User avatar
Mainland
 
Posts: 2613
Joined: 16 Mar 2020, 12:48

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Dr. Thomas » 20 May 2020, 08:56

Za jedno 20 godina će im prepisati titulu iz 2020 godine.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17304
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Baxter Stockman » 01 Jun 2020, 19:43


Bacite koju o toj generaciji koja je ostala bez Barselone 92.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34177
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Foteljas » 01 Jun 2020, 21:53

Vec sam svojevremeno bio kacio na forumu, ovo je bio roster koji je trebao da ide na OI u Barselonu:

Goran Stojanovic, Dejan Peric, Zoran Djurdjic, Vladica Spasojevic, Dragan Skrbic, Senjanin Maglajlija, Predrag Perunicic, Rastko Stefanovic, Aleksandar Knezevic, Nedeljko Jovanovic, Nenad Perunicic, Igor Butulija, Goran Arsenic, Goran Stupar, Davor Peric i Nikola Adzic.
Selektor: Jezdimir Stankovic.

Ne znam zasto Vujovica nije bio u timu, da li je mozda vec bio najavio oprostaj od reprezentacije ranije ili je bio povredjen. Bio bi to poprilicno mlad sastav, bez nekog velikog ranijeg seniorskog iskustva, Butulija I Peric su bili omladinski prvaci sveta 1987. u Rijeci, a mislim da su samo Goran Stojanovic i Aleksandar Knezevic prethodno vec bili u seniorskom timu za SP 1990, kada nisu ni igrali nesto puno. Medjutim, njih devetorica sa ovoga spiska prethodno su vec igrali zajedno i uzeli zlato na Mediteranskim igrama 1991. Dosta njih je posle napravilo zapazene karijere, ali mi deluje da su za Barselonu jos uvek bili pomalo "zeleni", i da tu vise zale zbog neodlaska, nego sto bi na turniru imali sanse za nesto vise (mada mislim da je tada bila daleko manja konkurencija nego kasnije).

Njihova sansa generacije bila je Atlanta 1996, na koju se nazalost nisu bili plasirali, tada su svi redom bili u zenitu i naponu snage i Sidnej 2000, gde je iako sa slabijim partijama mogla pasti medalja da je bilo samo malo vise pameti i pozitivne atmosfere. Mozda bi cak i u Atini 2004. da su se plasirali kao skroz iskusni veterani imali sansu da nesto urade. Ovako, ostala je steta sto tako kvalitetan sastav nije uspeo da uzme vise od te drvene medalje sa OI 2000.

Inace, drago mi je da cujem da ce se snimiti dokumentarac o ovom finalu, to klinacko radovanje za titulu mi je bilo u rangu skoro kao i sa Djordjevicevom trojkom godinu dana ranije. :jupi: Kakav je to bio mec, kakvi velemajstori na obe strane. Da ne gresim dusu, mozda je Zvezda na papiru bila cak i igracki kvalitetnija, ako se ne varam cini mi se da su u startnoj postavi imali sestoricu reprezentativaca, ali eto imali su sansu i na kraju regularnog dela, pa su i u produzetku bili poveli sa dva gola, ali nisu uspeli da to iskoriste, a onda se sreca okrene drugome. Kakva je steta sto smo tada bili pod sankcijama, sigurno bi oba kluba daleko dogurala u Evropi, mozda bi cak pala i neka evrotitula.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5052
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Milutinov Tata » 02 Jun 2020, 05:55

Uhhh, nisam bas siguran da ne bi vec u Barseloni nesto uradili. Iz danasnje perspektive oni izgledaju kao klinci, ali tada je bilo normalno da igraci u ranim dvadesetim budu vec veliki igraci. Uostalom tu ima nekoliko igraca iz Proletera (sampioni '92) koji su godinu dana ranije igrali finale KES-a, izgubili od Barselone (Vujovic I Portner) 1 razike u dvomecu, pre toga igrali finale IHF Kupa. Onda tu je nekoliko igraca Borca iz Banjaluke koji su '91 osvojili IHF Kup. Ostatak tima su top igraci Partizana i Zvezde i Vladica Spasojevic, koji je na SK igranom ranije te godine bio nas najbolji igrac. Sezona 91/92 je i pored "odlaska" Zagreba i Medvescka bila sjajna, Proleter je i tada uspeo da dodje do polufinala IHF Kupa. Na spomenutom SK smo osvojili srebro (igralo prvih 8 sa SP '90), a ovi mladji igraci su pored MI u Atini koju je Foteljas spomenuo uzeli i zlato na juniorskom SP '91.

Na spisku nedostaje i Milan Tomic, najbolji igrac lige te godine i zvezda Proletera, clan zlatne juniorske reprezentacije iz Rijeke '87. Bilo je prica i o Portneru, koji je valjda Hrvat iz Srema, da li ce igrati. Konkurencija je sigurno bila slabija nego danas, bilo je to prelazno vreme, ZND je uzeo zlato i revansirao se Svedjanima za poraz u finalu SP, a Francuzi su dosli do prve medalje i nakon toga krenuli u seriju. Pre toga su u grupi sokirali domacine i izbacili ih iz borbe za medalje, Island bio 4.

Finale play off-a 1993 je vrhunac klupskog rukometa na ovim prostorima, slicno vazi i za zensko finale te godine koje je takodje odluceno penalima nedelju dana kasnije. Treba napomenuti da su prethodne godine (spominjane '92) Partizan i Zvezda imali obracun u polufinalu iz koga je Partizan izasao kao pobednik, takodje sjajne i nezivesne utakmice. Ma kako je to bio drugaciji sport od ovoga danas, nezamislivo, secam se i finala Partizan - Vrbas iz '95, Banjica prepuna ne moze da se dise, tu i gostujuci navijaci, isto spektakularna serija odlucena u petoj utakmici… Pisao sam vec o mecu sa Francuzima, jeza me prodje svaki put kad se setim tog meca i atmosfere… Pa opsada Pionira pred mec sa Belorusima, hiljade ljudi ostalo bez karte… Pa obracun sa Hrvatima u Spaniji… Uhh Seviljo, ugasi nam rukomet :colera:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29656
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaći rukomet - Lige, transferi, aktuelnosti, zanimljiv

Postby Foteljas » 02 Jun 2020, 07:48

Ostaje nam samo da nagadjamo sta bi bilo da su otisli u Barselonu. Na prethodnom SP 1990. godine ona starija iskusna zlatna generacija iz osamdesetih je prvo izgubila od Spanije, pa se mrcvarila sa DDR, zatim je usledio jos jedan poraz od standardno jakog SSSR, ipak su prosli u borbu za medalje zahvaljujuci tome sto se tada gledala ukupna gol razllika, a ne medjusobni duel sa Spancima, da bi se onda epski raspali u drugom poluvremenu meca za bronzu protiv Rumuna. Hocu da kazem da se vec tada videlo da je rukomet bio u ekspanziji, jacale su i druge drzave poput Spanije, Francuske, pojavila se sjajna svedska generacija, a Rusima i nije preterano smetao raspad drzave, takodje Hrvati su dobro selektovali svoj deo zlatnih YU klinaca. U tom smislu sam rekao da je pitanje da li bi nasi golobradi klinci bez puno seniorskog reprezentativnog iskustva vec 1992. upecali medalju, ali svakako je za to postojao potencijal. Za Atlantu i Sidnej bi to vec bila druga prica. Da su stvari isle svojim redovnim tokom, od ove nesudjene ekipe za Barselonu 1992, ako sam dobro brojao cak njih 11 bi se hipoteticki pojavili i u Atlanti 1996, ali sa daleko vise reprezentativne uigranosti i iskustva, verovatno bi bili prvi favoriti za osvajanje turnira, harali bi u drugoj polovini devedesetih. Ovako, bilo je sta je bilo, veliki kiksevi na SP 1997. i neplasiranje na EP 2000, neuspeh na EP 1998... ostala je ta generacija nazalost vrlo nedorecena, taj utisak ne mogu da poprave tih nekoliko bronzi i drvena sa OI 2000.

Bilo je i posle kvalitetnih domacih finala, 1996. godine Zvezda se revansirala Partizanu u finalu takodje posle produzetaka, u prepunom Pioniru, u oba rostera je bilo ako se ne varam polovina reprezentacije koja je posle isla na EP. Onda je niski Zeleznicar 1998. takodje bio izbacio Partizana u polufinalu playoff-a, iako smo tada ligu bili zavrsili na prvom mestu. Posle je takodje jak bio backopalanacki Sintelon, Jugovic je 2001. cini mi se bio osvojio Celendz kup, a rivalitet Partizana i Lovcena s pocetka 2000-ih je daleko prevazilazio samo sportske okvire, ona titula u majstorici na Cetinju je otprilike u rangu sa onom iz 1993... Nazalost, i ovde su ostala samo lepa secanja na vreme kada smo mogli da uzivamo u kvalitetnom rukometu uzivo. Da se danas napravi all-star tim iz domace Superlige i teleportuje u ono doba, verovatno bi se negde pri dnu tabele borio za opstanak...

Zar se igrac Proletera i kasnije Partizana nije zvao Zoran Tomic?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5052
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests