Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby ИлићКапитен22 » 11 Dec 2019, 13:56

Свака част Норвежанкама. Солдберговој дати држављанство :D
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 11 Dec 2019, 13:57

Daklem s komšijama za 5. mesto :biggrin:
Hvala Norveškoj, očekivao sam da šteluju X.

Kakve su nam sad grupe za OI u slučaju pobede i poraza?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34201
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 13:58

Svedjanke su sigurno u kvalifikacijama, pitanje je samo da li preko kvote za SP ili EP.

Ako bi Svedska pobedila Nemacku u borbi za 7. mesto, onda bi Madjarska igrala kvalifikacije, uz Svedsku naravno.


Ako pobedi Nemacka, onda idu i Nemacka i Svedska, medjutim 7. mesto na SP garantuje maltene plasman na OI, tako da sumnjam da ce Svedska pustiti Nemacku.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 14:01

Baxter Stockman wrote:Daklem s komšijama za 5. mesto :biggrin:
Hvala Norveškoj, očekivao sam da šteluju X.

Kakve su nam sad grupe za OI u slučaju pobede i poraza?



Grupa A

Vicesampion sa SP
Svedska/Nemacka (ko pobedi u mecu za 7. mesto)
Argentina
Segenal

Grupa B

3. na SP
6. na SP
Kina
Svedska/Madjarska (Svedska ako izgubi od Nemacke u borbi za 7. mesto, ako pobedi Svedska Nemice, onda Madjarska)

Grupa C

4. na SP
5. na SP
Rumunija
Severna Koreja



S obzirom da je Spanija po meni daleko najslabija od svih polufinalnih ucesnika i realno nisu neki bauk, mislim da je mnogo bolje da nase budu pete i da idu na Rumuniju i Spaniju.

Ako bi bile seste, kapiram da je najrealnije da Holandija bude treca koja nam ne lezi i verovatno Svedska.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 11 Dec 2019, 14:02

Baxter Stockman wrote:Kakve su nam sad grupe za OI u slučaju pobede i poraza?


Ako pobedimo idemo na treci, ako izgubimo na drugi kvalifikacioni turnir:

2. turnir: 3. sa SP, 6. sa SP, Kina (prva kvota iz Azije) i druga evropska kvota (druga ekipa po plasmanu sa EP koja sa ovog SP ne izbori plasman)
3. turnir: 4. sa SP, 5. sa SP, Severna Koreja (druga kvota iz Azije) i Rumunija (prva ekipa po plasmanu sa EP koja sa ovog SP ne izbori plasman)
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 11 Dec 2019, 14:03

Hvala :D

I ako sam dobro skapirao po 2 najbolje ekipe idu na OI?
Ili samo šampion?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34201
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 14:04

Baxter Stockman wrote:Hvala :D

I ako sam dobro skapirao po 2 najbolje ekipe idu na OI?
Ili samo šampion?


Dve

Moramo biti bolji od jedne evropske selekcije.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 11 Dec 2019, 14:06

U svakom slucaju, sve je dobro sto se dobro svrsi, sada neka se devojke odmore, drzava neka iskesira i za njih domacinstvo za kvalifikacije, pa da se na njima pojavimo u jacem sastavu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 14:09

Mislim da je malo ko mogao ocekivati, da ne kazem niko, da ce devojke izvuci 5 bodova u drugoj fazi nakon poraza od Norveske i debakla protiv Holandije.

Ovo je herojski podvig.



Recimo rukometasi na papiru isto imaju finu sansu da prodju u kvalifikacije jer je dosta reprezentacija vec obezbedilo kvalifikacije preko SP prosle godine, maltene konkurencija nam je svega par kvalitetnih selekcija poput Slovenije, ali kao da gledam da ce se opet obrukati.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Dexi » 11 Dec 2019, 14:12

Velika sansa zaista.Svejedno je bili peti ili sesti.Ubedjen sam da ova ekipa ako ostanu sve zajedno uz Andreu i selektora prolazi bez problema te kvalifikacije.
Mozda idealno bi bilo dobiti Spanjolke u tim kvalifikacijama.Ocekujem finale rusija- norveska.Sto se tice naseg plasmana i ucesca fenomenalan uspeh ,sjajno vodjenje Obradovica ,odlicna hemija.Ovaj deo zreba je bas bio paklen.Sve cestitke devojkama i selektoru.Peti ili sesti ,ali bukvalno kao da su uzele zlato .
E sad veliko pitanje je sa Andreom ili bez u tim kvalifikacijama.Igracki bi nam puno znacila,ali bojim se da se ne narusi mozda atmosfera zbog toga.Ovaj tim definitivno zasluzuje te oi.
Dexi
 
Posts: 17010
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 11 Dec 2019, 14:23

E sad veliko pitanje je sa Andreom ili bez u tim kvalifikacijama.Igracki bi nam puno znacila,ali bojim se da se ne narusi mozda atmosfera zbog toga.Ovaj tim definitivno zasluzuje te oi.


Mislim da bi je ipak trebalo zvati, roster nam nije toliko sirok. Neka sednu, kazu jedna drugoj u lice sve sta imaju, ne moraju ni da razgovaraju posle, ali neka se pomire za igranje u reprezentaciji. Celoj generaciji je valjda kruna karijere potencijalni odlazak na igre, valjda je to bitnije od sujeta.
A valjda ce i Sanjino dete jos malo da poraste u medjuvremenu, pa da se i ona pojavi u kvalifikacijama.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby AirBall » 11 Dec 2019, 15:02

Kakav skok intetesovanja za sport koji sem Tremija do pre neki dan niko nije pratio na forumu :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 15:14

AirBall wrote:Kakav skok intetesovanja za sport koji sem Tremija do pre neki dan niko nije pratio na forumu :D


Posle streljastva i onog i onakvog live pracenja na prosloj OI, ovo je sasvim normalna reakcija. :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 11 Dec 2019, 15:22

I kajak nam je letos volsebno bio vrlo aktuelan... :biggrin:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 11 Dec 2019, 15:52

Jedva cekam pracenje streljastva, tj. najbolje da za vreme OI naprasno nestanem, nema stresa ni iceg drugog. Meni je krivo bilo jer imamo tim za dobar rezultat, ali su sujetne i pisao sam im da srede situaciju i jedino mi je Krpez odgovorila na to. Ericka me je napljuvala na dobronamerne savete, zamislite, bitno je da strpa dnevnice u ehf i to za rukomet na pesku o kom zna isto koliko i ja... :lollol: :lollol:

Sto se tice muske selekcije, apsolutno me zabole, ne mogu da kazem da navijam protiv njih, ali nemam ni gram simpatije za tu selekciju, pogotovo kako je Perun selektor.

Drago mi je da ovaj tim ide, tj. ne ide jos, ali ce verovatno otici na OI jer su to zasluzili, apsolutno. O Ljubi i dalje nemam lepo misljenje, ali mozda je i on nemocan kada ima ovako uzak roster i spore igracice u odbrani, jbm li ga. :biggrin:

Jer ako je Marina Maljkovic koja je verovatno najsujetniji zenski trener u svemiru, mogla da poslozi sve zene razlicitih karaktera (Dabovicke sa Sonjom npr., a nisu se podnosile, ili Ivanku Matic sa pojedinima) i postigne vanserijske rezultate, mogu i rukometsaice.

I da, samo neko ko bolje zna, februar (pocetak februara) kosarkasice, sredina marta cini mi se rukometasice, a kad je za kosarkase (Jul?), odbojkasice i mozda odbojkase?

Na mene najveci negativni utisak ostavila Radojevic, u napadu ne moze gol da da, plasljiva u zadnja 2 meca, u faci joj se vidi strah, u odbrani nerezonski faulovi, dva preglupa i opasna iskljucenja, crveni karton onaj (nepravedan), bukvalno se vidi strah u svakom njenom potezu, devojka ima skoro 30 godina! Trifunovic isto tako, sem solidnog i jakog suta koji je doduse cesto neprecizan, sve ostalo lose, jako lose, odbrana uvek kasni, kad pravi faulove obicno oko face i vrata, nijedan nije napravila u predelu stomaka, sporo se krece, uvek kasni da zatvori stranu itd. Igrace valjda Sanja sledeci put.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests