Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 07 Dec 2019, 10:28

Šteta za OI, zaista glup sistem. Kontinentalne kvote se računaju prema ovom SP a onda se popunjavaju po mjestima na EP.
Makar realno nama nije mjesto na OI.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 07 Dec 2019, 14:24

Napokon sam nasao detaljan dokument, klucna je peta stranica:
https://cdn.dosb.de/user_upload/Olympis ... 190508.pdf

Dakle, ako hocemo u kvalifikacije za OI, pri sadasnjem stanju stvari potreban je jedan od sledecih raspleta:
1) Najmanje trece mesto u novoj grupi, kako bi bile najmanje seste u konacnom plasmanu ili
2) 4. mesto u novoj grupi, s tim da Juzna Koreja onda istovremeno bude ispred nasih u grupi, ali i da ne osvoji SP ili
3) ako nase budu 4. u grupi, a Korejanke zavrse iza nas kao petoplasirane ili sestoplasirane, odnosno ako nase budu cetvrte, a Juzna Koreja osvoji SP, onda se u mecu za sedmo mesto mora pobediti cetvrtoplasirana selekcija iz one druge grupe (sem ako to ne budu Japanke, koje su se vec plasirale na OI).

Sad, ako bi eventualno i Japanke u onoj drugoj grupi teorijski zavrsile na nekom mestu od 1-3, a zajedno sa Korejkama u ukupnom plasmanu i jedne i druge bile na nekom mestu od 2-7, mislim da bi onda u kvalifikacije isla cak i devetoplasirana ekipa sa SP, mada koliko vidim, nisu planirane nikakve utakmice za razigravanje za plasman od 9-12. mesta, onda bi se verovatno poredio skor petoplasiranih ekipa iz obe grupe? Ne pise eksplicitno da ce se kvota pomeriti ako na poziciju 2-7. upadnu Japanke koje su vec na igrama kao domacice, a ne kontinentalne sampionke, ali mislim da je to jedno logicno...

Kljucno je da mi nikako ne mozemo da racunamo na ta dva dodatna mesta na osnovu plasmana sa EP 2018, jer su na njemu Madjarice (koje su sada ispale sa SP) zavrsile ispred nasih i imaju prednost pri pomeranju dve kontinentalne kvote, a na ovom SP jos uvek ima osam evropskih ekipa sa kojima se sada koljemo za vizu, a da su na EP 2018. takodje zavrsile ispred nasih.

Ono, ima daleko jednostavnija varijanta, da nase osvoje SP pa da se direktno plasiraju na OI, ali to bi vec bila jedna od najvecih senzacija u istoriji domaceg sporta, a i sire... :biggrin:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 08 Dec 2019, 07:39

Odlicno poluvreme.

Prvi odlican mec.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Dexi » 08 Dec 2019, 07:49

Moramo sto kaze trener da pojacamo odbranu,nastavimo li u ovom ritmu bojim se da ce nas stici u nekom momentu kad nam padne realizacija. Eventualnom pobedom protiv Koreje imamo dve mec lopte posle za kvalifikacije za oi.

Sad da dobijemo dansku i verovatno. smo medju cetiri u grupi.Mislim da imamo sanse i protiv Nemica.Velika sansa za ovu ekipu da se dokopa tih kvalifikacija.U sustini nam trebaju jos dve pobede do tog cilja.
Dexi
 
Posts: 17158
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Lakerit » 08 Dec 2019, 08:29

Сјајна победа али и даље лоша одбрана.
Ово смо добили на напада а то поритв швабица и данкиља неће тако лако проћи.
Морамо да поправимо одбрану и остваримо још једну победу.

Свака част девојке.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 08 Dec 2019, 10:03

Kakva je Nemacka, ko je tu favorit, mi ili oni?


Trece mesto u grupi garantuje kvalifikacije, a cetvrto donosi direktnu borbu za 7. mesto koje vodi u kvalifikacije.

Znaci ako dobijemo obe do kraja, sigurno smo u top3, mada bi mogli biti i samo sa pobedom protiv Nemica ako se poklone svi ostali rezultati. Jedna pobeda u grupi jos bi vrv. bila dovoljna za 4. mesto i taj duel protiv cetvrtog iz druge grupe za OI.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58248
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 08 Dec 2019, 10:05

Cim ja kao dokazani baksuz nisam gledao vidim da je bila dobra igra i mec. :biggrin: Bravo devojke!
Medjutim, pobeda ce i sutra biti imperativ, valjda ce imati snage za nju.

Nemica na golu spustila roletnu, brani ko luda…

Valjda se ova na golu ispraznila, 19 odbrana je imala na kraju. Tacno su Nemice za te njene odbrane bile bolje.
Sta da se radi, valjda ce Norvezanke da dobiju Dankinje, da ne bude i tu iznenadjenje.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 08 Dec 2019, 10:09

Nemice krenule jako, 4:1 vode protiv Holanđanki...

I Norvežanke super počele :truce:

Već gube 5:0, horor :krsti:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Lakerit » 08 Dec 2019, 11:27

Ово нам не одговара али шта да се ради.
Огроман број грешака холанђанки и велики борј одбрана немачког голмана, скоро на 50%.
Колико сам приметио немице лошије бране пивота и ту Цвијићка треба да доминира.

Много би важно било да Норвежанке добију тако да ако и изгубимо против швабица сутра имамо меч против Данкиња на крају за ОИ.

Ако Норвежнаке добију онда ни победа Данске над Холандијом и наш могући пораз од швабица сутра неће одлучити већ последње коло и наша утакмица са Данском. Једино што би Данска имала могућност да одигра и нершено а ми морамо на победу. Једино ако Кореја добија нпр. Холандију, онда може неки круг са Холанђанкама.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Dexi » 08 Dec 2019, 12:59

Nama je kljuc pobeda protiv Danske.E sad mozda i to ne bude dovoljno,ali nemamo im sta zameriti,kad daju sve od sebe.Jako je bitno da ne ulazimo u nikakav krug sa holandijom jer nas je razbila 13 golova.Tako da se nadam da ce holandija dobiti koreju.i barem nereseno sa danskom.
Dexi
 
Posts: 17158
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Hezonja » 08 Dec 2019, 14:01

Je li imamo neke sanse za polufinale
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Lakerit » 08 Dec 2019, 14:08

Мора пуно резултата других утакмица да се поклопи за наше полуфинале.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 08 Dec 2019, 14:44

Ako bi nase sutra pobedile Nemice, a Holandjanke i Norvezanke slavile u svojim mecevima, mislim da bi onda nase svakako obezbedile najmanje 4. mesto u grupi bez obzira na ishod poslednjeg kola, ali bi onda morale da pobede u mecu za 7. mesto na SP.
Onda bi u zadnjem kolu nasima za 3. mesto u grupi trebala i pobeda protiv Dankinja, ali i da Nemice izgube bar bod protiv Norvezanki.

Ako bi izgubile od Nemica, a Holandjanke i Norvezanke slave, onda bi u zadnjem kolu nase morale da pobede Dansku ako hoce u mec za 7. mesto, a od treceg mesta u grupi ne bi bilo nista.

Sad, ako bi nase pobedile, a Holandjanke i Norvezanke izgubile, onda bi se tek totalno zakuvalo i ne bi se znalo nista do kraja, nase bi onda u zavisnosti od ishoda svih utakmica poslednjeg kola mogle da budu i prve ali i poslednje u grupi.

Mislim da je najgori scenario da nase izgube, a da izgube i Norvezanke i Holandjanke. Onda bi Nemice pred poslednje kolo bile sigurno prve, a nasima ni pobeda protiv Dankinja ne bi garantovala da budu cetvrte u grupi, pravili bi se ko zna kakvi krugovi.

Ako sam nesto omanuo, neka me neko ispravi.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 08 Dec 2019, 15:20

Nemice isto igraju sa par igracica, tu je problem i nama i njima, mada je Ljuba danas dosta rotirao i odmarao igracice. Nemice su imale mnogo tezi mec i bice istrosenije, plus su kasnije igrale.

Mislim da mozemo da dobijemo i Nemice i Dankinje, pogotovo Dankinje jer nam leze samo tako. U odlicnoj su im formi golmanke, bice bas zeznuto. Mahom sve zavisi od Benke i Bolk, mislim da Cvijic moze da zaustavi ovu Benke, a Bolk treba da cuva neka brza igracica.

Vidim da je nasa grupa samo tako otvorena, da mozemo da zavrsimo i u polufinalu ali i kako poslednji u grupi. Dve pobede i par nekih rezultata koji su relativno realni, nas vode u PF, sto bi bilo pravo cudo. Mada sam zadovoljan i sa jednom pobedom u ova dva meca. :roll:

Nemice ako izgube od nas, gube i od Norveske skoro sigurno, tako da ispadaju iz borbe za PF, a Holandija sumnjam da moze da dobije oba meca u grupi.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 09 Dec 2019, 07:06

Obožavam ovo kad režiser pušta snimak našeg gola, a mi već primili na drugoj strani :biggrin:

Opet navlače za njih
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests