Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 22 Jan 2020, 16:47

Taman sto se oporavila od povrede, Marija Obradovic dozivela povredu ligamenata, za nju gotova sezona, verovatno nece biti spremna ni za OI, a svakako ne za kval. turnir.

Ako ne budu igrale Lekic i Damnjanovic, a sa ovoliko povreda, bez Krpez i Georgijev, bice bas tesko.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby D-Mill » 22 Jan 2020, 23:39

Sto ne bi igrale, kakva je tu uopste situacija tremi?

Mislim Andrea je trebala da igra ali povredu je neku zaradila prije prvenstva? Znam da postoji Lisc-Lekic los odnos, ali ni jedna ni druga ne mogu da ocekuju bilo kakav uspjeh bez druge. A i Cvijic, Stojiljkovic, Pop Lazic zasluzuju da ove malo podviju rep i podrede se i timu i jedna drugoj.
User avatar
D-Mill
 
Posts: 731
Joined: 25 Aug 2013, 16:46

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 23 Jan 2020, 22:54

Pa Andrea sem sa Liscevic i Risovic, nije u najboljim odnosima ni sa selektorom, ali se do sada uvek odazivala. Za mesec dana je svakako kval.turnir pa cemo videti ko ce sve biti pozvan. Ako hoce na Oi, morace da se ujedine
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 27 Jan 2020, 17:12

U ovom postu cu raditi update oko desavanja u zenskom rukometu pred kvale za OI i same OI:

Jedna od najboljih FRA rukometasica Manon Uet (Houette) dozivela tesku povredu i nece otici ni na OI. Pitanje je hoce li se Siraba Pavlovic oporaviti od porodjaja do OI.

NOR u kvale ide bez Emili Arncen, pitanje je hoce li se Merk oporaviti, Lunde jos ne igra.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Lakerit » 28 Jan 2020, 23:17

Рукометашице Србије против Русије на старту квалификација за ОИ



Женска рукометна репрезентација Србије ће квалификациони турнир за Олимпијске игре у Токију почети утакмицом против Русије, саопштила је данас Међународна рукометна федерација (ИХФ).

ИХФ је данас објавио коначне саставе група и распоред квалификационих турнира за Игре у Токију.

Од раније је било познато да ће се рукометашице Србије, после освајања шестог места на Светском првенству, за два места које воде у Токио борити у мађарском Ђеру с домаћом селекцијом, Русијом и Кином.

Србија ће 20. марта играти против Русије, дан касније против Мађарске, док ће 22. марта снаге одмерити са селекцијом Кине, јавља Бета.

Тачна сатница утакмица биће накнадно утврђена.

На турниру у шпанској Лирији играће домаћа селекција, Шведска, Сенегал и Аргентина, док ће се у подгоричкој „Морачи” за пласман на Олимпијске игре борити Црна Гора, Норвешка, Румунија и Казахстан.


http://www.politika.rs/scc/clanak/446741/Sport/Rukomet/Rukometasice-Srbije-protiv-Rusije-na-startu-kvalifikacija-za-OI

Биће тешко.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 29 Jan 2020, 07:44

Zar ste pa ocekivali drugaciji raspored? Naravno da ce domacini da nas najpre stave da igramo protiv najtezih protivnica, sebe su stavili zadnjeg dana, ako Ruskinje prethodno ostvare dve pobede, mozda se nece ni upinjati previse u zadnjem mecu. To samo mi mozemo da budemo posteni, kao na EP 2012. kada su nase igrale odlucujuci mec grupe druge faze pre meca Norveska - Danska, igrajuci pod presijom moranja da pobede...

Sta je tu je, valjda ce biti svesni da ce biti bitan svaki gol, ako se i izgubi, da se igra do kraja i gubi sa sto manjom razlikom.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 29 Jan 2020, 09:11

Ja baš mislim suprotno, izašao bi sa rezervama na Ruskinje i onda napao Mađarice iz sve snage pa kako bude. Plašim se scenarija da odigramo meč života s Ruskinjama što i dalje ne bi bilo dovoljno za pobjedu i onda se ispucamo.

Sumnjam da Ruskinje mogu izgubiti od nas ili Mađarica prejake su.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 29 Jan 2020, 10:51

Imaj u vidu da ako Ruskinje pobede i nas i Kineskinje, njima zadnji mec onda ne znaci puno, svakako ce u njega uci sa manje motiva nego protiv nas u prvom mecu. Sto postaje bitno u slucaju ako nase sa Madjaricama odigraju nereseno. Cak i da nase pobede Madjarice, a prethodno izgube od Ruskinja vecom razlikom, oni onda mogu da zadnje kolo dogovore da Madjarska pobedi odredjenom razlikom, pa da idu obe ekipe.

Zato kazem da ce biti valjda za toliko svesni da je svaki gol bitan. Zato se ne sme izaci sa rezervama ni u prvi mec, mora se odmah dati sve od sebe, a i ako se izgubi, onda mora sa sto manjom (a ne sa stoka) razlikom.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 29 Jan 2020, 13:51

Mi smo po imenima jaci od Madjarske ,ali njihove igracice igraju jaku ligu, plus publika i onda su ipak oni favoriti. Naravno, mnogo zavisi od rostera i nasih i njihovih.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby grobar_Zvornik » 29 Jan 2020, 14:09

Мађарице на домаћем терену су 30% боља екипа од својих реалних могућности.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 29 Jan 2020, 14:42

Foteljas wrote:Imaj u vidu da ako Ruskinje pobede i nas i Kineskinje, njima zadnji mec onda ne znaci puno, svakako ce u njega uci sa manje motiva nego protiv nas u prvom mecu. Sto postaje bitno u slucaju ako nase sa Madjaricama odigraju nereseno. Cak i da nase pobede Madjarice, a prethodno izgube od Ruskinja vecom razlikom, oni onda mogu da zadnje kolo dogovore da Madjarska pobedi odredjenom razlikom, pa da idu obe ekipe.

Zato kazem da ce biti valjda za toliko svesni da je svaki gol bitan. Zato se ne sme izaci sa rezervama ni u prvi mec, mora se odmah dati sve od sebe, a i ako se izgubi, onda mora sa sto manjom (a ne sa stoka) razlikom.

To mi je svakako jasno ali i dalje mislim da su Ruskinje prevelika sila da bi čak i u opuštenom izdanju ili sa kojom rezervom mogle izgubiti od Mađarske.

Važna činjenica je da li su utakmice dan za dan ili ima dan pauze. O tome bi meni kao selektoru ovisila odluka o igranju s prvim timom. Ali da su namjestili raspored Mađari taman po svojim željama e valaj jesu.

Šteta, mislim da je turnir u BG da se ne bi ni postavljalo pitanje ko ide dalje. Ovako u Mađarskoj uz suđenje znamo svi kakvo u ovom sportu, biće gadno.

Edit: vidim sad dan za danom. Užasna situacija za nas zbog ovog što pišeš.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 30 Jan 2020, 23:04

Krpez se porodila, tako da ce verovatno biti spremna za OI, ako nase odu.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 07 Feb 2020, 10:52

Sprdnja od kvalifikacija za OI, nakon Severne Koreje, sada odustale i Kineskinje :roll:

Кинескиње одустале од учешћа у квалификацијама за Токио

Кинеска рукометна Федерација обавестила је Међународну рукометну Федерацију (ИХФ) о одустајању од учешћа на квалификационом турниру за Олимпијске Игре који ће се од 20. до 22. марта одржати у Ђеру.

На тај начин, репрезентације Србије, Мађарске и Русије добиће новог ривала у квалификацијама за Токио.

ИХФ ће накнадно објавити која ће репрезентација заменити Кину у групи у Ђеру.

https://rss.org.rs/#vest:12265


Sa azijskog turnira naredna ekipa koja ima pravo ucesca je Hong Kong, a iza njih ima jos samo Tajland.
Ne znam sta ce biti ako ni oni ne prihvate ucesce, valjda nam nece uvaliti neku evropsku ekipu poput Nemacke ili Danske...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 07 Feb 2020, 14:59

Kao da gledam da nam ubacuju Njemačku u grupu.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 07 Feb 2020, 15:16

Kakva sprdačina od takmičenja :lollol:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests