Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 24 Mar 2021, 20:57

Ovaj olimpijski ciklus je kraći za godinu dana, znači samo ovo SP krajem godine je nebitno što se tiče toga a već EP 22 i SP 23 daju odgovor koji učesnici idu u olimpijske kvalifikacije za Pariz, brzo će to i doći proći.

Samo strani selektor, pa neka vidi šta i kako, da li neki miks ovih starijih igračica i ovih ''mlađih'' ali vraški težak posao očekuje bilo koji selektor da sedne na klupu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 25 Mar 2021, 00:36

Vecina ovih bi ostale i do OI 2024. kada bi postojao jasan plan (sem Dmitrovic, Tomasevic i Stevin koje ce tada imati 40+ ili blizu 40 godina). Potreban je jasan plan, strucan trener sa iskustvom, stranac naravno (moze to i Adzic da bude) i da mu se daju odresene ruke da radi kako misli da treba.

Mi mozemo da dovedemo i skandinavce, ali mi nemamo takav tip igracica za mnogo trcanja (prvo su nam krila spora, Krpez jedva trci, Nikolic isto nije mnogo brza, mozda jedino Sanja, pivoti jos gori, bekovi isto tako spori), tako da bi se tu morale skloniti neke igracice.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 25 Mar 2021, 08:44

Oglasio se i Obradovic:
https://www.danas.rs/sport/miniranje-ek ... le-godine/

U ostatku teksta uglavnom je prozvao Delicku i igracice da su ga minirale, "da njemu ne trebaju kondicioni trener i trener golmanki jer je on stari DIF-ovac koji tako radi ceo svoj radni vek", "da je od trenera Norveske na SP posle meca na konferenciji za stampu dobio kompliment da Srbija igra najmastovitiji napad na svetu", "da su ga optuzivali da je namerno cuvao mesto za svoju cerku, iako je ona pre njega postala reprezentativka", "da je od IHF pre tri godine bio nominovan za najboljeg zenskog trenera", "da igracicama ocito niko ne valja, pa bi onda najbolje bilo da same izaberu trenera", "da se rukometni savez nikada nece rastosiljati sukoba ovakve vrste i da je postao sinonim za sujete i iznosenje prljavog vesa, iako se to radi i u drugim savezima, ali daleko suptilnije".
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5114
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 25 Mar 2021, 13:40

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34235
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 25 Mar 2021, 16:25

Konačno će i Makedonke videti jedno EP jer su jedni od 3 domaćina.

Znači red voženje je otprilike ovakav - u aprilu baraž sa Slovačkom za SP koje se igra u decembru u Španiji, a ove kvalifikacije za EP kreću u oktobru kada se igraju dva kola te sledeće godine u martu i aprilu po dva kola. Od Turske i Islanda će sigurno biti bolje i tako otići na evropsko prvenstvo. Hrvatice će morati baš da se potuku sa Čehinjama i Ukrajinkama.

Valjda će skoro rešavati šta i kako dalje, neće biti baš lako sa Slovakinjama, mogle su izvući i nekog manje težeg rivala.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 25 Mar 2021, 22:20

Cini mi se da je na prvoj bio intervju Ljube Obradovica ne znam kome, gde napada seficu RSS da mnogo pije i da se ne odvaja od flase? A on izgleda kao notorni alkoholicar. Sramotan intervju!!! Jos gori nego ovo za zurnal, ovo je bruka i sramota sta ovaj covek radi i RSS treba da ga suspenduje kao nekad Sasu Boskovica

Nijednom nije priznao svoju krivicu, kaze da je Marija igrala u reprezentaciji i pre njega (da, ali vrlo malo), precutao je klanove koje je pravio on i Marija u repki, potom rekao da moze bez kondicionog trenera itd. itd., i da RSS nije smeo da ga smeni. BRUKA!

RSS mora da dovede trenera ovih 10 dana, jer bi do 10.4 morao neko da pozove igracice za mec sa Slovakinjama, koje nimalo nisu naivne, ali apsolutno nimalo, imaju 3-4 dobre igracice.

Nadam se da trener nece biti Djukic koji se sam nudi, posto nikad nista nije uradio, zadrzi se godinu dana i cao, samo stranac.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 28 Mar 2021, 01:10

Ono sto je Ljuba uradio sa Jovanom Kovacevic je masakr. Jovana Kovacevic je trenutno najbolja igracica rumunske lige bez razmisljanja, prosto je steta sto sledece godine prelazi u slabiji tim, zapravo neverovatno da vec sada nije zabola neki ugovor sa timom koji igra LS.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 29 Mar 2021, 16:23

Uzimaj Rasmusena sad!
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34235
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 30 Mar 2021, 23:19

Uros Bregar, trener Krima i zenske selekcije Slovenije ce preuzeti selekciju Srbije! Mozda je moglo i neko bolje resenje da se uzme, ali koliko sam pratio Krim, mislim da cemo pucati na dobru odbranu. Ja bih licno birao Kima jer je fantastican i kvalitetan trener, ali ne mogu da kazem da je Bregar los trener, u svakom slucaju najbolji izbor za nasu selekciju posle dovodjenja Anje Andersen pre skoro 20 godina.

Ono sto je jos bitnije, od ove godine ce u svom Krimu imati Lekic, Cvijic, Krpez, Radosavljevic i Risovic, tako da ce verujem sve one da se odazovu vec sada u aprilu, izuzev Lekic koja je povredjena ali i na SP pocetkom decembra, valjda cemo proci. :biggrin:

Za 17 dana je prvi mec, tako da spisak ocekujemo u narednih nedelju dana, da vidimo ko ce se odazvati, a ko je zavrsio sa reprezentacijom.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 31 Mar 2021, 14:10

Pretpostavljam da si ovo kod Žike video :biggrin:

Šta znamo o Slovencu?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34235
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 31 Mar 2021, 17:25

Video na onom forumu juce tu info. Pa ako gledamo reprezentaciju, onda i nema nekih rezultata, ali doduse Slovenke imaju od kvailtetnih samo Gros, Tjasu Stanko, Omoregi sada i Lazovic koja cas igra, cas ne igra, ostale igracice igraju u Krimu. Sa druge strane, u Krimu je to relativno ok,zamalo su izbacili CSKA skoro.

Krim ove godine pravi dosta kvalitetan sastav i verovatno ce napasti F4: GK: Risovic i Arenhart, LW: Sanja, RW: Krpez, P: Cvijic, Bekovi: Pino, Stanko, Varagic, Lekci, Pletikosic, van Kreij, Ugolan.

Po meni, selektora su doveli Lekic, Cvijic i Delicka sto bi znacilo da Lekic nece zavrsiti reprezentativnu karijeru. Realno, mogao je da se dovede neko jaci, ali ajde da mu se da sansa pa da vidimo da li ce nesto promeniti.

Iskreno, ja i jesam za to da Lekicka preuzme stvar u svoje ruke zajedno sa Bregarom, nesto poput Bojane Popovic u RSCG i da ona bude jedna vrsta igrac-selektor jer ona mnogo zna o rukometu i tome je posvecena max. (poput Marine u kosarci), uspela je da se oporavi bukvalno za 3 meseca svojom voljom. Da joj se prepusti odgovornost pa da vidimo sta ce ona da uradi, sad je atmosfera medju igracicama ok tako da tu ne bi trebalo da bude saplitanja.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 01 Apr 2021, 13:56

http://zurnal.rs/rukomet/reprezentacija/110816/uros-bregar-idealno-resenje-za-selektora-branka-jovanovic-trener-golmana
После четири године репрезентација Србије ће коначно имати тренера голмана! Бригу о чуварима мреже ће водити некадашњи капитен репрезентације Југославије, Бранка Јовановић.

Ljuba ladno nije hteo trenera golmana :pop:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34235
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 01 Apr 2021, 14:06

Bitno da se spreme za taj nimalo naivan baraž za SP, neke utakmice kvala za EP su na jesen, a onda na SP da se postigne neki iole ozbiljan rezultat iako to takmičenje nije validno za OI '24, ali već EP '22 je bitno za Pariz.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Milutinov Tata » 01 Apr 2021, 16:57

Ovo lici da ce biti jos jedan pokusaj sa starim snagama, tj. u Savezu veruju da nije problem u igracicama. Videcemo.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29706
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 01 Apr 2021, 22:22

Verovatno, ocekujem spisak poput onog do sada, sem ako se neka sama ne povuce. Mada je Dmitrovicka pokazala da i sa 37g. moze da se igra vrhunski rukomet.

Ono sto bih ja uradio da sam na mestu Bregara je prvo dobra atmosfera, drugo da se svako postavi na svoje mesto i da se zna ko sta radi, Liscevic ne moze da bude lider ekipe jer ona nema kapacitet ni mentalnu snagu za to, ako vec nema Lekicke, kapiten i lider treba da bude Pop-Lazicka, drugo pokusao bih da ubrzam igru, napravim pokretniju odbranu, ne bih ni pokusavao da forsiram brzi centar jer su nam i krila spora za tako nesto, apsolutno ne bih pozivao Kacu Tomasevic jer jednostavno ne vredi i Jovanu Stoiljkovic jer imamo kvalitetnije igracice ispred nje, Trifunovic, Kovacevic i Mariju Obradovic.

I da dodam, mislim da nije problem u igracicama i atmosferi, vec u jasnim ulogama, nama treba lider ekipe i treba nam taktika, da se zna kad se sta igra i koja akcija, ovo do sada je sve bilo cisto improvizovanje pa ako prodje prodje.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: Miki321 and 10 guests