Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 22 Mar 2021, 09:47

U stampanim Novostima preneta MIlenina izjava "da je bilo nekako logicno da se taj ciklus zaokruzi, kako su prethodnici ranije dogovorili i potpisali cetvorogodisnji ugovor sa selektorom." Rekla je jos "Nakon sto sam postavljena za predsednika UO, tri igracice su mi se obratile i rekle da postoji nezadovoljstvo, da nije dobra komunikacija izmedju selektora i igracica. Ali selektora ne mogu da biraju igracice i da ga smenjuju. Tesko bilo reagovati u trenutku kada se znalo da i kada bi dosao neko drugi da bi imao tri dana pred kvalifikacije i da nista ne garantuje da bi uradio nesto mnogo bolje. Racunali smo da je reprezentacija iskusna, koja je godinama zajedno, kojoj ne treba veci motiv od ovoga... Kao bivsi igrac mogu da kazem da mi u takovoj situaciji na terenu trener ni ne treba da bih pokazala svoju volju i zelju... Znala sam njihovu motivisanost, zelju, ali to na terenu nije bilo vidljivo. Ne moze trener, uprava, RSS, umesto igraca da da gol... Ne znam da li su izgorele u toj zelji, ali na terenu te borbenosti nije bilo vidjivo..."
U Danasu pak na naslovnoj strani prenet pominjani naslov: "Da mogu da vratim vreme smenila bih Obradovica" a u tekstu se kaze: "Jedna smo od najiskusnijih i u proseku najstarijih reprezentacija i ukoliko zelimo da zapocnemo novi ciklus na pravi nacin bice potrebno vreme, a i ozbiljne promene."


Rukometne reprezentacije Crne Gore podsećaju na hrvatske reprezentacije za vreme Tuđmana. .


Koliko god mi ne voleli Franju i Hrvate, mora im se odati priznanje da su generalno, a i u tim medjusobnim duelima u ono doba u principu uvek ulazili daleko vise nabrijaniji i zeljniji pobede nego nasi sportisti, koji bi najcesce drobili "kako je to mec kao i svaki drugi, da je rat prosao i da treba gledati ka pomirenju", a zapravo bi se po pravilu usrali ko grlice...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Lakerit » 22 Mar 2021, 10:15

У тим годинама су хрвати излазили углавном погнутих глава барем што се тиче мушког спорта. Типа рукомет ЕП 1996, прво велико такмичење где је дошло до сусрета и када су они изгубили. Затим испадају у фудбалу од СРЈ са ЕП 2000 иако су на СП 1998 узели треће место. Онда чувена Ђорђевићева тројка на ЕП 1997. Једино где су били победили је био ватерполо на ОИ 1996 у Атланти. Добијали су више у клупском спорту типа чувена Кроација у Загребу против Партизана(иако је Партизан добио у Београду али укупно гледано су добили) и кошарка Сплит против Партизана на неутралном терену. Онда је био двомеч ЦЗ и Цибоне у Евролиги али то је било занимљиво да ЦЗ губи у Београду без навијача а онда ЦЗ добија Цибону пред пуним Драженовим домом у Загребу.
То је и било време великим успеха Ватерполо клуба Бечеј, када узимају и европску титулу али се не сећам да су се састали са хрватским клубовима. Војводина у одбојци исто хара, Ф4 Евролиге, али ту нема хрвата.

Мислим да су хрвати имали нешто више успеха у женским спортовима али ту је била неких њихових натурализација, што је код хрвата много чешће. Примера они су толико били очајни да прекину нашу доминацију у ватерполу да су натурализовали шпанског играча.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 22 Mar 2021, 10:28

Off topic, mislio sam i na reprezentacije i na klubove zbirno gledano.
Jeste, dobijali smo i mi njih, ovo sto si pomenuo i jos ponegde (Partizan je uzeo LEN kup u vaterpolu 1998. usred Splita, rukometasi na SP 1999 su ih bas rasturili, Partizan je dobio Rijeku 1999 u oba meca), ali imali su i oni jos tih pobeda (dvomec Partizan-Cibona u Evroligi 1997/98, sramna "sestica" bata Djorinih pulena juniora na JNA 1999. godine u fudbalu, poraz pomenutog VK Becej od Splita u polufinalu F4 1999. za vreme rata), uvek mi se tada cinilo da su oni kad kod su to mogli gledali da nas razvale do kraja, a pomenuo si kosarku i EP 1997, jeste mozda onako bilo sladje, ali mi smo onaj njihov sastav realno trebali da odeljemo minimum sa 20 razlike. Ove zene u rukometu su cini mi se tada redovno gubile od njihovih klubova.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 22 Mar 2021, 10:37

Mi smo njih do tamo 2002-2003 razbijali u svim sportovima.
Fudbal ih izbacili
Kosarku smo imali sa njima 2-0
Rukomet 3-0
Vaterpolo ne znam precizno ali smo dobili sve osim onog meča u Atlanti.
Dakle imali smo pozitivan u svim sportovima, bas kad su bili napaljeni.

Poslije su okrenuli rukomet skroz u svoju korist, fudbal smo 1-1 u eliminacijama ali su statistički oni bolji jer imaju 1 pobjedu i 3 neriješena.
Kosarku smo i dalje neporaženi mislim da sad imamo 4-0 u medusobnim, cak i pripremne smo dobili sve.
Vaterpolo to ne zna niko jer je bilo milijarda mečeva ali citao sam nedavno u Sportskim novostima, dosta ubjedljiv skor imamo.
Olimp
 
Posts: 3326
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 22 Mar 2021, 10:44

On topic, Milena u Zurnalu:

Заиста нисам могла да претпоставим до које мере иде та различитост и колико ништа не функционише.
Нисам желела да више вређа играчице и да виче на њих,
http://zurnal.rs/rukomet/reprezentacija ... ko-je-lose


Pa ko je trebao da zna da stvari ne valjaju ako ti nisi? :roll:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby druga generacija » 22 Mar 2021, 11:27

"Mislila sam da su mogle same da se izbore. Bez obzira na pogrešne taktike i loše pripreme,"
Hahahaha
druga generacija
 
Posts: 689
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 22 Mar 2021, 15:44

Dakle, Delicka je upoznata bila da Ljubomir Obradovic, grobar srpskog zenskog rukometa nije nijednom pozvao nijednu igracicu u periodu od Danske do danas, znala je da je taktika pogresna i nista nije pogresila.

Drugo, vidimo da nije bilo nikakve komunikacije izmedju selektora i igracica, da ih je stalno vredjao do ovog prvenstva ( I NIJEDNA NIJE HTELA DA SE POBUNI?)...Da su se Lekic, Pop-Lazic i Cvijic same dogovarale sta da igraju, ovo bi bilo mnogo bolje sigurno, cak i da smo igrali bez selektora.

Sve u svemu, katastrofa! Ono sto je bitno je da ce Ljuba verovatno biti smenjen u narednim danima kako ne bi cekali kvalifikacije za SP u aprilu (bar se nadam).

Neverovatno je da su igracice pristajale da igraju u takvim uslovima gde ih stalno vredja, pravi taktike od pre 50 godina itd., i svi to znali i nikom nista.

Pritom, to se sve nastavlja na Dragicu Djuric (koja je oterala par najboljih igracica iz tima, koja nikada nije trenirala nijedan tim i sumnjam da ima pravu licencu) i Sasu Boskovica poznatog po cestim sukobima sa igracicama kako svojih tako i protivnickih timova. Dakle, tri trenera za 7-8 godina (a imali smo kvalitetan tim) su glavni krivci za sve ove neuspehe.

Sad imamo problem, da li dovesti top trenera i pokusati sa ovim rosterom da se napravi tim za OI 2024. (Lekic, Liscevic, Lavko, Cvijic, Krpez, Dmitrovic sto da ne, Trifunovic, Obradovic, Pop-Lazic, Nikolic) ili podmladiti tim i pokusati da se napravi nesto do tada.

Videlo se da je atmosfera izmedju igracica dobra i da su one ok jedna sa drugom, cak i na proslom EP se videlo da Lekic i Liscevic mogu da saradjuju sto je bilo tesko ocekivati, glavni problem je bio Ljuba ali su cutale sto je njihova krivica.

I pritom, nije potpuna i jedina krivica Ljube, donekle je i igracka jer su promasile onoliko zicera (one koje su nespremne, nisu trebale da idu (Krpez, Cvijic, Radojevic, Tomasevic pre svih)), ne moze nijedan trener umesto njih da da gol.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 22 Mar 2021, 16:00

Vec se spekulise da ce Ljubu mozda naslediti Dragan Adzic...
https://www.srbijadanas.com/sport/ostal ... 2021-03-21

U barazu za SP devojke ce igrati protiv Slovacke.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 22 Mar 2021, 16:19

Zanimljivo rešenje.

Radonja gukni šta da očekujemo :D

Gledao sam njegovo gostovanje kod Žike i u onih sat vremena me je ubedio da mu treba dati odrešene ruke za selekciju i uspostavljanje kontinuiteta u mlađim selekcijama.
Zanima me da li bi tako nešto mogao da dobije i kod nas recimo...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 22 Mar 2021, 16:22

Adzic bi bez sumnje bio medju najboljim resenjima za nas tim, i verujem da bi privoleo nekoliko igracica da ostanu do 2024. sa jasnim ciljem i planom, pre svega Cvijicku sa kojom je super i znao je kako da je koristi i Lekicku. Pritom forsira dobru odbranu koja je i krasila CG sa njim.

I verujem da mu se ne bi mesali ovi iz RSS jer se ocito nisu mesali ni Ljubi pa je radio sta je hteo, vredjao, psovao, postavljao taktiku, pozivao koga je hteo, ignorisao mladje igracice itd. Pritom sumnjam da bi bilo koja od ovih 30+ odbila njegov poziv
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Radonjaa » 22 Mar 2021, 16:37

Baxter Stockman wrote:Zanimljivo rešenje.

Radonja gukni šta da očekujemo :D

Gledao sam njegovo gostovanje kod Žike i u onih sat vremena me je ubedio da mu treba dati odrešene ruke za selekciju i uspostavljanje kontinuiteta u mlađim selekcijama.
Zanima me da li bi tako nešto mogao da dobije i kod nas recimo...


Izrazito sistemski trener, pažljivo bira angažmane, vjerovatno bi tražio odriješene ruke na jedan olimpijski ciklus. Niko ne može znati kako bi se snašao trener koji sa 50 godina nije radio nigdje osim u jednom klubu i jednoj reprezentaciji, gdje je imao potpuni autoritet i podršku sa svih strana, i praktično istu grupu igračica na oba posla. Mislim da je među najboljima u tome što zna da radi (prije svega kad je u pitanju odbrana i stvaranje sistema na duže staze), pitanje je koliko će imati materijala za tako nešto, jer se ne zna ni ko će od aktuelnog sastava nastaviti sa reprezentacijom.

Nikoga iz DPS reprezentacije ne bih volio da vidim u Srbiji, ali je Adžić, u slučaju da kostur ekipe ostane, sa stručne strane jedan od najboljih dostupnih kandidata.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13369
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 22 Mar 2021, 18:58

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53


Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby grobar_Zvornik » 23 Mar 2021, 15:56

То ти је наша реалност... Сви су генерали након битке.
Што се овог текста тиче, престао сам са читањем након овог закључка ауторке ...

"Кренимо редом. Љубомир Обрадовић је успео да уништи сјајну генерацију у најбољим играчким годинама, баш у моменту кад је екипа требало да стави круну на каријеру.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31389
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 24 Mar 2021, 20:43

Neverovatno je glupo izveštavanje naših medija o rukometu. Osim Balkan Handballa, nikoga ne zanima rukomet cele godine, samo se sete da pišu 2 teksta godišnje posle velikih takmičenja. I ono što napišu je neverovatno glupo. Niko se ne bavi uzrocima, svi se bave posledicama.

Uzrok je apsolutno odsustvo bilo kakvog dodira naših trenera sa modernim rukometom. Kod nas je normalno da se selektoru dozvoli da nema trenera golmana, da nema kondicionog trenera jer mu ne treba pošto on sve zna i o kondiciji i o treniranju golmana. Da bilo ko u rukometnom savezu ima malo kičme i mozga, čim Obradović nije formirao normalan stručni štab, trebalo je da ga naglavačke izbace iz rukometa. Protraćio je 4 godine ove generacije rukometašica.

Razmišljanje i pristup naših trenera u rukometu je ostalo na nivou 1985-1990 godine. Mislim da većina naših trenera još uvek nije obaveštena da je uveden brzi centar u rukometu. Nisam siguran ni da znaju da je Tito umro. Za struku u savezu se pitaju ljudi koji nikad nisu vodili nijedan ozbiljan tim u Evropi, nikad ništa van Srbije nisu napravili, a navodno su magistri i doktori rukometa. Ja tebe serdare, ti mene vojvodo....

Kod nas je normalno da bivši selektor Vuković izjavi da je nemoguće da stranac koji ne priča srpski vodi našu reprezentaciju jer neće biti u mogućnosti da motiviše igrače. Takvo shvatanje rukometa kao sporta gde treba da se viče na igrače i gde je samo ''motivacija'' važna , a ne priprema i taktika, je dovelo do apsolutnog raspada ovog sporta.

Ko god bude bio sledeći selektor ženske reprezentacije mora da bude stranac, jer ovi naši izgovori za trenera će samo nastaviti da uništavaju i ovo malo kvaliteta što je u rukometu ostalo.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests