Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 18 Aug 2021, 15:31

I da, za Ruskinje na ovom SP nece igrati ni Vjahireva ni Dmitrieva dve kljucne igracice koje su odlucile da naprave pauzu u karijeri (poput Iljine pre koju godinu), uz njih Vedehina vise nece igrati, verovatno ni Sedojkina, mozda i Bobrovnikova, Managarova i jos neke igracice.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 08 Sep 2021, 16:19

Katarina Krpez - Slezak saopstila da se oprostila od reprezentacije:
http://zurnal.rs/rukomet/reprezentacija/118126/katarina-svirala-kraj-kapiten-srbije-u-penziji

Hvala joj za sve i neka je sa srecom!
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby grobar_Zvornik » 08 Sep 2021, 17:27

Хвала Катарини на свему.
Увијек је пружала максимум у дресу репрезентације.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31392
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 08 Sep 2021, 18:00

Ocekujem da isto uradi i Jovana Stoiljkovic, vreme je. Hvala Katarini, bila je jedna od boljih uvek, na njenom mestu imamo Zeljku Nikolic, Anu Kojic tako da imamo zamena.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby -Lepi- » 08 Sep 2021, 20:00

Sve najbolje Katarini, uvek je davala maksimim i bila jedna od najboljih u timu.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 08 Sep 2021, 20:01

Iskreno jesam za podmladjivanje, jer je ovo SP koje je pred nama za 3 meseca nebitno jer ne donosi nista, a do titule tesko da bi mogli, pa i medalje. Mi cemo na SP bez Lavko, Pop-Lazic i Krpez su se penzionisale, Radosavljevic ce tesko biti spremna za EP, Trifunovic nema klub i videcemo hoce li igrati i dalje, dok se polako vracaju Obradovicka i Vukajlovic.

Od starijih zadrzati Lekicku, Liscevic i Cvijicku, Tomasevicka mora u penziju, prikljuciti par mladjih igracica i probati sa takvim timom. I ostale reprezentacije ce podmladiti ekipe za SP.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 08 Sep 2021, 21:22

Potpuno si u pravu. S tim da i ove koje si pomenuo, mislim da im se takodje treba zahvaliti ili da se i one same zahvale. Bolje da se sada ide na totalni reset, nego da se radi polovicno podmladjivanje u ovom slucaju. Hvala im na svemu, ali njihovo vreme je ipak proslo nakon Tokija u koji se nisu plasirale, sada treba praviti tim da se eventualno plasiramo za Pariz i LA.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 08 Sep 2021, 21:46

Ma ne moze se bez ove tri, jer nema nikog ko bi mogao od bekova da preuzme odgovornost izuzev Jovane Kovacevic koja je RB, Vukajlovic nije igrala vise od godinu, a i pre toga je igrala u slabom klubu. Liscevic/Lekic na CB/RB+Dmitrovicka, Kovacevic/Obradovic LB i to je to za ovo SP po meni, Cvijic na P jer bolju nemamo.

One ce sasvim sigurno igrati sada jer su kod Bregara u timu, ali se ovim odustajanjima i povredom Lavko, otvara prostor da se proba dosta novih igracica i polako uvode u tim, najvise bi me obradovalo povlacenje Stoiljkovic jer onda bi na RB imali Obradovic/Kovacevic koje su miljama bolje od Stoiljkovic, pogotovo Jovana.

Ima prostora da se u tim uvedu Goca Mitrovic, Kojicka, Lidija Cvijic i Djurasinovic.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 09 Sep 2021, 09:32

Pisao sam vec ranije, nije ovde poenta u kvalitetu i preuzimanju odgovornosti, vec u pravljenju zdravije atmosfere u timu.
Ako ostanu Lekic i Liscevic, za koje se zna da su u svadji, da medjusobno ne govore i da umeju i da bojkotuju reprezentaciju zbog toga i ko zna cega drugog, bojim se da ce one to da prenesu i na ove mladje igracice, i onda nismo uradili nista, samo gubimo vreme...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 09 Sep 2021, 14:16

Foteljas wrote:Pisao sam vec ranije, nije ovde poenta u kvalitetu i preuzimanju odgovornosti, vec u pravljenju zdravije atmosfere u timu.
Ako ostanu Lekic i Liscevic, za koje se zna da su u svadji, da medjusobno ne govore i da umeju i da bojkotuju reprezentaciju zbog toga i ko zna cega drugog, bojim se da ce one to da prenesu i na ove mladje igracice, i onda nismo uradili nista, samo gubimo vreme...


Ne znam koliko se secas pocetnih par minuta na proslom EP kada su Lekic i Liscevic bile na terenu, to je odlicno izgledalo i dobro su saradjivale, pricale, proslavljale sto se i videlo na terenu. Po meni je tu najveci problem Kaca Tomasevic, da ona kroji tu nezdravu atmosferu. Sa druge strane, postavljanjem Bregara i njegovim dovodjenjem u Krim Andree i Dragane jasno je da ce one igrati u reprezentaciji.

Da sam na mestu Bregara, precrtao bih Stoiljkovic i Tomasevic, vidim da je i Trifunovic povredjena, tako da ce biti ovo prava prilika za SP da se uvede 4-5 novih igracica u tim, a i ostaje pitanje ko ce da se odazove od ovih koje su vec igrale.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 09 Sep 2021, 14:31

Jasno mi je da ce one igrati i dalje kada je Bregar tu, ali ipak mislim da je njihov zenit prosao... Ako cemo da pravimo ekipu koja ce da pokusa da juri plasman na Olimpijadu, onda mi se cini da je bolje da neke druge devojke sto ranije sticu iskustvo, postanu nositeljke igre i pokusaju da to izbore, nego da to cini ova stara garda, koja tesko da moze bolje od ovog sada, a to ocito nije dovoljno za cilj koji postavljamo.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 09 Sep 2021, 21:36

Sa novom gardom i novim snagama, mi bi tesko prolazili i kvalifikacije za SP, EP, grupne faze na prvenstvima tek, a ne plasman na OI. Ja sam uvek za podmladjivanje, ali ovde stvarno nema kadra za to, dok u zenskoj kosarci to vec bolje izgleda. Zenit ovih igracica je prosao, ali su Liscevic i Lekic i ovakve miljama daleko ispred svih ostalih mladjih igracica izuzev Jovane Kovacevic.

Ako sklonimo sa strane ove iznad 30, nama bi onda prva postava bila otprilike:
GK: Risovic, Djurasinovic
LW: Sanja, Filipovic
RW: Cvijic L., Kojic
P: Milojevic, Agbaba
LB: Kovacevic, Obradovic, Jovovic, Milic, Mitrovic I.
CB: Vukajlovic, M.Agbaba, Mitrovic G.
RB: Janjusevic, Garovic, Tomkovic

U ovom sastavu, tesko da bi mogli nesto ozbiljnije da odradimo bilo gde, prakticno sem Sanje i Kovacevic, sve ostale nisu kalibar za vrhunska takmicenja.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 09 Sep 2021, 21:53

Pre SP naše igraju dva kola kvalifikacija za EP, protivnici Turska kući i Island u gostima početkom oktobra, pa da vidimo spisak. Sa Šveđankama dogodine.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 10 Sep 2021, 09:16

tremi08 wrote:Sa novom gardom i novim snagama, mi bi tesko prolazili i kvalifikacije za SP, EP, grupne faze na prvenstvima tek, a ne plasman na OI. Ja sam uvek za podmladjivanje, ali ovde stvarno nema kadra za to, dok u zenskoj kosarci to vec bolje izgleda. Zenit ovih igracica je prosao, ali su Liscevic i Lekic i ovakve miljama daleko ispred svih ostalih mladjih igracica izuzev Jovane Kovacevic.


Razumemo se potpuno.

Ali ako se osvrnemo unazad, mi ni sa Lekic i Liscevic i ovim ostalima starijim igracicama nismo imali snage da odemo na olimpijadu ili da se cak i priblizimo nekoj borbi za medalje u zadnje vreme. Najbolji rezultat koji smo ovde slavili u nebesa je bilo sesto mesto na svetskom u Japanu pre dve godine (ono evropsko i svetsko u Areni 2012-2013 ne racunam, jer je to vec pluskvamperfekat), ostalo su sve bila teska razocaranja.

Ako je vec tako, moje je misljenje da nema nikakve bitnije razlike u tome da budes 9-10. ili 15-16. na svetskom ili evropskom. Onda sam u ovom slucaju ipak za rizik, baciti u vatru mladje, pa sta bude. Ako nesto vise urade, super, ako ne urade, makar cemo znati da imaju svoje limite i to je to. Sto se kvalifikacija tice, mislim da i sa ovim mladjim timom mi u principu mozemo da idemo na EP i SP. Uostalom, eto nam primera Hrvatica, koje su kao totalne autsajderke dosle do bronze na evropskom zadnji put.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 11 Sep 2021, 13:15

To jeste tacno, ali sa druge strane smo prvi put imali duo Lekic-Liscevic na zadnjem prvenstvu, do tada one zajedno na terenu nisu nikad igrale. I za onih 20 minuta do povrede Andree, ono je izgledalo sjajno, bukvalno su tada nase razbijale kako su igrale i vodile su cini mi se, izgledalo je bas bas dobro.

Njih dve zajedno nisu nikad igrale, a isto tako uvek je uz to falila jos neka igracica, da li zbog bojkota, povreda i slicno, nikad nismo bili u kompletnom sastavu, pa cak ni prosle godine. Sa druge strane, one su vec u ozbiljnim godinama, pa je mozda i podmladjivanje pravi potez. Ne znam sta bih uradio na mestu Bregara, ipak je to sada zacementirano da ce igrati i Lekic i Liscevic zbog Krima.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests