Board index Razni Sportovi Rukomet

Srpski rukometni klubovi u Evropi...

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Stoxan » 05 Apr 2011, 11:10

Izgleda da se prvi meč igra za Veliku Subotu 23. aprila

Termini utakmica su 23 ili 24.04. a revanš 30.04. ili 01.05.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby 71:70 » 05 Apr 2011, 19:01

Svi sa jna na banjicu 23ceg
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 07 Apr 2011, 15:50

Butulija nastavio da omalovažava, Brković gospodin čovek ....

Igor Butulija: "Čelendž Kup niko u Evropi ne shvata ozbiljno"

administrator - 07 April 2011

Pitanja novinara na konferenciji za medije povodom "večitog derbija", bila su prilika da trener Crvene zvezde, Igor Butulija, iznese svoje mišljenje o nedostatku plej-ofa i kvalitetu Čelendž Kupa, u kome je Partizan dogurao do polufinala.

- Partizan je ispred nas i ova utakmica će mnogo očekivati. Bez obzira, pobedili ili ne, mi ćemo uvek insistirati da nam se vrate bodovi, jer je sramota način, na koji su nam oduzeti. Moj kolega je pomenuo da je ovo finale plej ofa, a ja ću ga malo ispraviti i reći da smo mi želeli da to bude finale plej ofa. Ima neko, ko nije želeo da to bude finale plej ofa, pa se igra ova Liga u zemlji Srbiji od 16 klubova, gde 15 ima nenormalno velikih finansijskih problema. Ne želi se da se smanji broj klubova, niti da se igra plej of za popularizaciju rukometa. U ovoj ligi, izgubiš jednu ili dve utakmice, izgubio si titulu. To je loše za rukomet.

Na pitanje da li je Zvezda u prednosti, zbog umora Partizana posle mečeva u Evropi, Butulija je rekao:

- Partizan nije umoran. Oni mogu da igraju sa mnogo ozbiljnijim ekipama, nego što je to AEK. To je isto jedna zavera, taj Čelendž Kup, koji niko u Evropi ne smatra ozbiljno. Za AEK niko ne zna na rukometnoj mapi, tako da momci nisu mnogo potrošeni. Čitam da je ovo istorijski uspeh. Pobedi se Mančester Junajted, a ljudi misle da je to u fudbalu. AEK isto. Ne želim da potcenim Partizan. Ima ekipu da igra protiv mnogo boljih timova. Ne volim ni kada se laže javnost, pa se priča o nekom takmičenju. U Čelendž Kupu ne učestvuju ozbiljne evropske rukometne lige. Nema Nemaca, Španaca, Francuza. Imali ste Fince, Luksemburg. To je neozbiljno… . Ne želim da umanjim kvalitet Partizana i već sam rekao da mogu da igraju sa ozbiljnijim evro ekipama. Bez obzira da li su umorni, moji momci treniraju jednom dnevno. Odlučiće da li će se odlučivati na terenu ili za zelenim stolom. Ako Partizan pobedi, a moram da kažem da jesu favoriti iz 1001 razloga, na terenu i van njega, čestitaću im. Mi nemamo kadrovskih problema.

Trener suparničkog tima, Aleksandar Brković, na kratko se osvrnuo na ovu temu.

- Kao što je ovo za nas finale plej ofa, tako je i Čelendž Kup za nas Liga šampiona. Trudimo se i borimo da pobedimo svaku utakmicu, bilo da je protivnik iz Luksemburga ili Nemačke. Borićemo se i raditi da bi jednog dana mogli da igramo Ligu šampiona.
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Stoxan » 14 Apr 2011, 10:18

ЕХФ испитује и меч Партизан – АЕК одигран на Бањици

14 апр, 2011
Под лупом Европске куће рукомет није само дуел АЕК-а и Партизана у Атини, после кога су црно-бели једва извукли живу главу, већ и први у Београду.
Image
Делегат је пријавио убацивање ролни по почетку утакмице и на крају што је нешто погодило голмана Грка у главу, али то је све нормално – каже директор Партизана Александар Благојевић.

Јављају ли шта из ЕХФ-а о мечу у Атини?
Тражили су наше виђење. Срочили смо писмо које ћемо послати, али ми од тога ништа немамо. Своје смо урадили пре меча, најаве да ће бити нечега пренели смо ЕХФ-у, грчкој полицији, нашем Министарству спољних послова…

sportski žurnal

Ne mogu oni nas da ne potkače malo.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby DON » 21 Apr 2011, 15:25

Брковић: Меч са Бенфиком најважнији у каријери
21 апр, 2011

Image
Тренер рукометног клуба Партизан Александар Брковић рекао је да је наредни меч са Бенфиком, у полуфиналу Челенџ купа, многима у екипи најважнији у каријери.

Први меч ће се играти у суботу у 21.00 у спортском центру Вождовац на Бањици.

- Многима у екипи је наредни меч најважнији у каријери, јер имамо прилику да играмо у полуфиналу неког еврокупа - рекао је Брковић на конференцији за новинаре.

Према његовим речима, Бенфика је оскусна екипа, у којој игра неколико португалских репрезентативаца.

- Захваљујем се на помоћи Браниславу Покрајцу, који је тренер Спортинга, као и Љуби Обрадовићу тренеру Порта. Заиста смо добили корисне информације - додао је Брковић.

Он је додао да се нада да ће екипа остварити добар резултат у наредном мечу.

- Нећемо калкулисати. Желимо да победимо у обе утакмице и да се пласирамо у финале Челенџ купа - рекао је млади стручњак.

Један од најбољих рукометаша Партизана Бојан Бутулија већ је три пута освајао титулу у Челенџ купу, док је играо за румунску екипу Решице.

- Драго ми је што сам у ситуацији да поново играм у завршници Челенџ купа. Већ сам га освајао и надам се да ћу поново - рекао је Бутулија.

Према његовим речима, Бенфика има одличну екипу и Партизан очекује много тежи посао него у четвртфиналу са грчким АЕК-ом.

- Ући ћемо максимално мотивисани у мечеве. Бољи смо тим и нема разлога за бригу - истакао је Бутулија.

Рукометаш Партизана Иван Димитријевић нагласио је да су наредни мечеви полуфинала Челенџ купа за њега велики изазов.

- Мислим да смо се добро припремили. Сигуран сам да смо боља екипа од Бенфике. Идемо на победе у оба меча - рекао је Димитријевић и позвао навијаче Партизана да после „вечитог” фудбалског дербија у суботу дођу на Бањицу и помогну екипи.
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Unexpected » 23 Apr 2011, 10:40

ČK: Partizan - Benfika (21.00h)
Izvor: B92, Beta

Rukometaši Partizana u subotu na "Banjici" od 21h dočekuju portugalsku Benfiku, u prvom polufinalnom meču Čelendž kupu (Kup izazivača).

Image

Trener Partizana Aleksandar Brković smatra da je naredni meč sa Benfikom, u polufinalu Čelendž kupa, mnogima u ekipi najvažniji u karijeri.

"Imamo priliku da igramo u polufinalu nekog evrokupa. Nećemo kalkulisati. Želimo da pobedimo u obe utakmice i da se plasiramo u finale Čelendž kupa", rekao je Brković.

On je dodao da se nada da će ekipa ostvariti dobar rezultat u narednom meču.

"Zahvaljujem se na pomoći Branislavu Pokrajcu, koji je trener Sportinga, kao i Ljubi Obradoviću treneru Porta. Zaista smo dobili korisne informacije", rekao je Brković.

Jedan od najboljih rukometaša Partizana Bojan Butulija već je tri puta osvajao titulu u Čelendž kupu, dok je igrao za rumunsku ekipu Rešice.

Image

"Drago mi je što sam u situaciji da ponovo igram u završnici Čelendž kupa. Već sam ga osvajao i nadam se da ću ponovo", rekao je Butulija.

Prema njegovim rečima, Benfika ima odličnu ekipu i Partizan očekuje mnogo teži posao nego u četvrtfinalu sa grčkim AEK-om.

"Ući ćemo maksimalno motivisani u mečeve. Bolji smo tim i nema razloga za brigu", rekao je Butulija.

Rukometaš Partizana Ivan Dimitrijević naglasio je da su naredni mečevi polufinala Ccelendž kupa za njega veliki izazov.

"Mislim da smo se dobro pripremili. Siguran sam da smo bolja ekipa od Benfike. Idemo na pobede u oba meča", rekao je Dimitrijević i pozvao navijače Partizana da posle "večitog" fudbalskog derbija u subotu dodju na Banjicu i pomognu ekipi.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Stoxan » 23 Apr 2011, 20:14

Ko ne zna ima prenos Partizan - Benfika na Arena1
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby AirBall » 23 Apr 2011, 20:17

Stoxan wrote:Ko ne zna ima prenos Partizan - Benfika na Arena1


Sjajno smo otvorili utakmicu... Poveli 9-5, ali smo sad na brzinu primili 2 gola...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106481
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby irriducibili » 23 Apr 2011, 20:25

Olako smo ispustili prednost, 11-11
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby AirBall » 23 Apr 2011, 20:34

5-6 razlike je maksimum ovde... Sapcanin Vucicevic nas razbija...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106481
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby AirBall » 23 Apr 2011, 20:38

Napravili smo seriju 3-0 u poslednjih 2 minuta i otisli na poluvreme sa odlicnih 17-13... S obzirom da smo gubili par minuta pre kraj poluvremena, imamo izvrstan rezultat...

Podrska na Banjici je ogromna, Grobari su nastavili sa fudbalskog derbija...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106481
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Stoxan » 23 Apr 2011, 21:03

Igramo lep rukomet. Milina gledati. 10 razlike

Grobari :blue:
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby irriducibili » 23 Apr 2011, 21:28

36-30

Lepa razlika, ali ostaje zal za onih 10 razlike

Grobari radili danas u tri smene :blue:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby VMJunior » 23 Apr 2011, 22:31

Jos jedna pobeda,i to mnogo vazna i velika :blue:
Bravo..


Idemo u Lisabon po finale..Mi to mozemo..

Idemo momci!
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Srpski klubovi u Evropi...

Postby Tumbas » 23 Apr 2011, 22:59

irriducibili wrote:36-30

Lepa razlika, ali ostaje zal za onih 10 razlike

Grobari radili danas u tri smene :blue:

PAli su pred kraj. Trebalo je da bude bar 8-9 razlike. Poremetila su nas dva glupa iskljucenja u samoj zavrsnici. Mislim da ce i ovo biti dovoljno, ali samo ako se u Lisabon krene po pobedu. Ako odemo sa idejom da odbranimo razliku, bolje da ne idemo! Koper u prvom mecu pobedio rumune 34-27! Znaci, slicne pozicije za revans!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests