Board index Razni Sportovi Rukomet

Regionalna rukometna SEHA liga

Re: Regionalna liga

Postby DON » 21 Sep 2011, 11:02

sekretar wrote:Zna li se sta je sa Blecicem, nastupa li on danas za Zvezdu i kako procenjujete sanse protiv Nexe-a?


Koliko sam ja razumeo nece nastupiti ako mu danas ne stignu papiri.

Na zna sta da mislim, pre svega jer nisam gledao Zvezdu, mucili su se sa Kolubarom...
Koliko sam ja razumeo nece nastupiti ako mu danas ne stignu papiri.

Na zna sta da mislim, pre svega jer nisam gledao Zvezdu, mucili su se sa Kolubarom...
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby DON » 21 Sep 2011, 18:58


Црвена звезда – Нексе 32:37 (18:18)

Београд – Дворана: СЦ Вождовац на Бањици. Гледалаца: 350. Судије: Павићевић и Ражнатовић (Црна Гора). Седмерци: Црвена звезда 5 (3), Нексе 2 (2). Искључења: Црвена звезда 10, Нексе 8 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (2 одбране), Живковић 1, Милошевић, Пуцељ, Пантелић 3, Вукас 3, Надовеза 6 (2), Шћепановић 2, Павић 2 (1), Јерај (16 одбрана), Пушица 5, Иванчев, Јокић 5, Шљиванчанин 1, Чаваљуга, Суџум 4.

НЕКСЕ: П. Лелић (10 одбрана, седмерац), Козина 3, Матаија 7 (1), Албин, Ф. Лелић 8, Мрђеновић 2, Баришић, Варводић 2, Кеџо, Маркотић 9 (1), Клишковић 3, Пивац, Обад, Кевић 3, Велић, Шуњић (3 одбране).

Играч утакмице: Роберт Маркотић (Нексе).

Семафор: 1:0 (2), 3:6 (10), 7:7 (15), 10:8 (17), 13:13 (23), 14:16 (26), 18:20 (36), 21:22 (38), 21:26 (43), 25:31 (49), 29:36 (57).
Image
Вицешампион је победио али не српски већ хрватски. Много боља игра изабраника Касима Каменице у другом полувремену дошла је главе Београђанима, нарочито брзонога крила Ведран Матаија и Фрањо Лелић.

Почетак добар за црвено-беле, иако су заостајали после 10 минута (3:6), брзо су се вратили (7:7), а онда и преко капитена Вукаса стигли до максималне предности (10:8).

Ипак, убојити десни бек Маркотић није допустио црвено-белима да стекну осетнију предност, упркос, у тим моментима, одличном Јерају на голу. До полувремена неизвесна битка, у последњим секундама ефикасни Пушица погодио је за 18:18.

У наставку кренула је машинерија из Нашица. Сваки иоле осетнији лош напад и небројене техничке грешке пулена Игора Бутулије голман Перица Лелић користио је и у контре “лансирао” крила Матаију и Лелића, који нису знали да оману.

На 21:26 покушао је Бутулија тајм-аутом, али није уродио плодом па су гости до краја само одржавали стечену разлику.
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby mali_buda » 22 Sep 2011, 01:18

Kasim Kamenica :hathello: Ima li jos one velike brkove po kojima je bio prepoznatljiv ;)

Samo 350 ljudi na utakmici. Zbog radnog dana ili nezainteresovanost?
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Regionalna liga

Postby DON » 22 Sep 2011, 14:31

mali_buda wrote:Kasim Kamenica :hathello: Ima li jos one velike brkove po kojima je bio prepoznatljiv ;)

Pa možeš li ga zamisliti bez istih? Posle meča gola voda, kao da je igrao :biggrin:

Samo 350 ljudi na utakmici. Zbog radnog dana ili nezainteresovanost?

Nemam pojma, bio je Kup, radni dan, videćemo kroz par kola kakva će poseta biti.
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby Jing Jang » 23 Sep 2011, 13:08

sad sam gledao mozda 5 minuta(bio kup :D), al sam bio gledao pre neki dan poslednjih 5 minuta nexe-zagreb..znaci kamenica gola voda bio, skace (jedno 5 puta u sekundi) i urla pored kupe ko nezdrav i na sudije i na sve zivo :ajdejebote: na kraju mu se ipak isplatilo, malo li je bod protiv zagreba, dosad su valjda imali svih 12 poraza iz 12 meceva :D
User avatar
Jing Jang
 
Posts: 2463
Joined: 28 Mar 2011, 17:11

Re: Regionalna liga

Postby KKP » 25 Sep 2011, 08:52

Частан отпор Шапчана у Скопљу

http://www.zurnal.rs/2011/09/24/castan- ... index.html
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Regionalna liga

Postby - Gokhan SAKI - » 28 Sep 2011, 13:57


У Звезди опомене пред искључење, Вукас више није капитен!

28 сеп, 2011

Image

Зазвонило је на узбуну у Звезди још у недељу кад је и Југовић после Нексеа одмео бодове из Београда. Дало се то приметити и по изјави тренера Игора Бутулије, одмах после меча:

– Неки играчи морају да промене понашање уколико желе да носе дрес Црвене звезде. Ако то не учине добиће раскид уговора – љут за све паре најавио је Бутулија.

Судећи по развоју догађаја на Маракани „опомене” су већ почеле да падају. Да ли и пред искључење видећемо. Прво је ражалован капитен Милан Вукас, а дужност би требало да преузме Божидар Надовеза, очигледно међу реткима ко је ипак, ваљано одговорио на задатке на утакмицама, додуше и најстарији је у овом саставу.

Да је пријатно није, три утакмице, два пораза и победа против Колубаре, а у госте у 3. колу Регионалне лиге стиже бањалчки Борац, летос освежен и појачан између осталог и двојицом црвено–белих Бојаном Љубишићем и Срђаном Тривунџом. Дакако да је и чети Драгана Марковића важна победа, нарочито после непланираног губитка бодова на Цетињу у прошлом колу.

Звезда у досадашња три меча није задовољила игром, додуше има и 13 нових играча, неколицина попут Косановића и Живковића је повређена, Докић и Блечић нису могли да добију сертификате…

– Имамо много проблема, недостају нам четири важна играча, Суџум је повређен играо, Шћепановића месец дана боли раме. Појединци стварно морају да промене понашање.

Грмео је Бутулија после меча са Каћанима, назвавши појединце и „умишљеним звездама”. Протекла два дана на Маракани нису одговарали на позиве.


У 8 и 15 Звезда - Босна!
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Regionalna liga

Postby DON » 28 Sep 2011, 21:24

Борац срушио Звезду, Вукас напустио црвено-беле
28 сеп, 2011 Црвена звезда – Борац 20:24 (11:11)

Београд – Дворана: Бањица. Гледалаца: 500. Судије: Митревски и Тодоровски (Македонија). Црвена звезда 2 (2), Борац 2 (1). Искључења: Црвена звезда 2, Борац 8 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (8 одбрана, 1 седмерац), Милошевић 1, Пуцељ 1, Пантелић, Надовеза 2 (2), Шћепановић 1, Павић 4, Јерај (3 одбране), Пушица, Иванчев, Јокић, Шљиванчанин, Ћирић 2, Блечић 6, Анђелић 1, Суџум 2.

БОРАЦ: Блажевић, Сабљић 3, Панић 1, Тешић, Љубишић (13 одбрана), Стојановић 1, Микић 2, Хасељић, Шубара, Обрадовић 2, Карачић 7, Тривунџа 5, Ћелић, Ђукић 3, Врањеш.

Играч утакмице: Иван Карачић (Борац).

Семафор: 3:6 (13), 6:6 (17), 6:9 (24), 13:17 (40), 16:22 (51), 19:22 (56).

Image

После Нексеа и Бањалучани су у Регионалној лиги однели бодове са Бањице, отприлике по истом сценарију као и Хрвати. Црвено-бели су се држали прво полувреме, нису дозвољавали чети Драгана Марковића да направи већу разлику упркос техничким грешкама.

Али, с почетка другог полувремена пад у игри и Бањалучани стварају капиталну предност од четири гола захваљујући, ипак, већем броју играча од само на другој страни расположеног Дамјана Блечића и у првом полувремену голмана Тибора Иванишевића. Управо су се у томе и сложили актери сусрета.

Image

- Задовољан сам само резултатом, а у првом полувремену никако не могу да буде реализацијом – биле су прве речи тренера гостију Драгана Марковића. – Опраштам мојим играчима неке грешке и деконцентрацију, јер су управо у тој борбености и грешили. Са много поштовања смо ушли у овај меч са Црвеном звездом и знам да њихово време тек долази. Имали смо срећу да гостујемо баш у трећем колу, када наш противник још није решио статус главних играча, али није бранио ни Косановић, њихов најбољи играч, управо он нас је и „охладио“ у Бањалуци. Имали смо и више среће и неке одбијене лопте су припале нама…

На другој страни Игор Бутулија не може бити задовољан трећим поразом у четвртој овосезонској утакмици:

- Честитам Борцу на заслуженој победи. Били су бољи у свим сегментима, надиграли нас, били су борбенији, дисциплинованији, али и искуснији када је требало. Нама велики знак питања. Рекао сам играчима и после меча да се клин клином избија, имамо огромних проблема, приде смо у 13. минуту остали и без левог крила Јокића, фали нам и Докић, Косановић, Блечић је вечерас први пут играо. Ненормално много грешака смо направили, што не може да се деси ни да не тренирају три месеца, али опет доћи ћемо ми на своје.

Разлаз са Вукасом

Много трке у црвено-белом табору после првенственог пораза од Југовића у недељу. Доскорашњи капитен Милан Вукас не само да је остао без траке већ и без уговора.

- Споразумно смо се разишли – потврдио је директор тима из Љутице Богдана Ненад Перуничић.

Шта је конкретно разлог?

- Увек неко негде погреши, а неко мора и да плати…
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby KKP » 28 Sep 2011, 21:31

Zvezda baš krenula sa porazima, ovo im je treći uzastopni kod kuće...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Regionalna liga

Postby mali_buda » 28 Sep 2011, 23:21

Ovaj Izvidjac je u prethodnom periodu bio vrlo kvalitetan tim, ne znam kakvi su sad, a voleo bih da znam i sa kolikom energijom igraju jace ekipe ovu ligu. Da li im je bas stalo do pobede? Pomenuh Izvidjac, jer vidim da je i njih Nekse dobio na strani, sto bi znacilo da Zvezdin poraz u prvom kolu i nije toliko neocekivan.

Ne znam kakvi su ostali timovi u ovoj ligi, ali, ako Zvezda ovako nastavi, mislim da ce se igranje ove lige pokazati kao velika greska, jer ce se raspasti iznutra, odnosno konstantnim svadjama.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Regionalna liga

Postby Stoxan » 29 Sep 2011, 16:10

Tragično nastradao golman Tatrana

"Crna serija" u rukometnom svetu, nastavila se tragičnom smrću mladog golmana Tatrana iz Prešova, Františeka Bohača. Dvadesetdvogodišnji Bohač je preminuo rano jutros, ali na zvaničnom sajtu kluba se ne navodi uzrok njegove smrti.
Image

Samo par dana ranije, Bohač je stajao na golu protiv Zagreba i odbranio osam lopti u porazu svog tima 29:35.

Zbog tragičnog događaja, otkazan je meč četvrtog kola SEHA lige između Tatrana i Izviđača iz Ljubuškog narednog vikenda.

http://www.balkan-handball.com/seha/tra ... an-tatrana
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga

Postby DON » 06 Oct 2011, 10:50

Poraz Zvezda na Cetinju, Metaloplastika savladala Bosnu....

www.zurnal.rs/2011/10/05/nista-novo-zve ... index.html
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Regionalna liga

Postby bekrinjo » 06 Oct 2011, 11:43

Ukupan skor CZ za sada u sezoni je 1 poebda i 5 poraza,ne Butulija nisi ti kriv... :tap:
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Regionalna liga

Postby mali_buda » 12 Oct 2011, 23:07

Zvezda na Banjici izgubila od Vardara 22:26.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Regionalna liga

Postby DON » 13 Oct 2011, 00:00

mali_buda wrote:Zvezda na Banjici izgubila od Vardara 22:26.


U Sumicama... :cheers:
User avatar
DON
 
Posts: 19537
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests