Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Radonjaa » 12 May 2024, 18:36

Nevjerovatno da napadamo sa šestoricom u onoj situaciji, neobjašnjiv idiotluk Rojevića. Slovenci su u Švajcarskoj napadali 6 na 6 bez golmana u situaciji u kojoj bi ih primljeni gol eliminisao, pa ih je na sedmercima pogledala sreća, mi smo i zaslužili još jednu Kukićevu bravuru.
Baš rijetko osjetim potrebu da vrijeđam reprezentaciju, ali mnogo smo bijedna i luzerska ekipa, nemam druge riječi za ovo što radimo. Prolaz nisam očekivao ni u jednom trenutku od žrijeba do danas, ali ne treba valjda selektor da te nauči da ti na +6 iz njihovog pasivnog ne prođe ona jeftina lopta za pivota (prije toga napraviš potpuno nepotrebno isključenje u momentu kad treba iskoristiš što oni na -6 imaju i igrača manje), ono nam se desilo 7 ili 8 puta samo na EP i u ovom dvomeču. Ili da onda na drugoj strani juriš u realizaciju sa igračem manje, pa primiš gol na praznu mrežu.
Uprkos nekolicini igrača koji su za svako poštovanje, kao kolektiv apsolutno ništa ne zaslužujemo, najiskrenije navijam da ovog januara odmorimo od rukometaša, nek igraju Švajcarci ili Farani ako ispadnu od Makedonaca.
Usput, kad vidim loženje Vanje Ilića, odmah se pripremim na katastrofu.

viewtopic.php?f=33&t=2220&start=675#p3044994 Na kraju se ova prognoza ispunila na način koji je malo ko očekivao, makar u jednom dijelu :biggrin: Italijani drugi put u istoriji na SP, prvi od '97

Sad vidim da su Amerikanci dobili pozivnicu i prije nego što je odigrano prvenstvo Sjeverne Amerike, pa su to (pretpostavljam) iskoristili da pošalju neki rezervni tim, jer su posle dosta ubjedljive titule 2022, ovog puta razbijeni i od Kube i od domaćina Meksika. Upravo pobjednik finala Kuba - Meksiko će igrati na SP, Kuba je u grupi pobijedila 34:20, znači da se izvjesno vraćaju posle 15 godina pauze.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13499
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 12 May 2024, 18:45

Ma Ameri dobili da bi malo naučili rukometa do LA, odatle je do sada Grenland znao da ode na SP i sad i ja videh ko je u finalu s' tim što je Kuba dobila svih 5 mečeva u grupi uključujući i Meksiko i trebalo bi onda i finale da dobiju. Bila je to nekad prilično dobra ekipa, ne baš u takvom naponu kao njihovi odbojkaši ali su recimo devedesetih igrali gotovo redovno SP a zadnji put 2009. One čuvene '99 kada smo uzeli bronzu u Egiptu oni bili osmi.

Biće šta biti mora. Da nam je neko rekao -1 u dvomeču sa Španijom ne bi bili nezadovoljni ali ostaje gorak ukus zbog nekih glupih grešaka koje krase godinama ovu selekciju.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7947
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby cole » 12 May 2024, 18:52

Španija je top klasa, ali ostaje žal jer smo imali šansu da odemo na SP.
Očigledno je ovo maksimum naš trenutno i to je to.
Možemo mi kriviti i selektore i igrače ali objektivno mi nemamo kvalitet za neke veće rezultate.
Mi želimo rezultate, a nama samo 4 igrača igraju LŠ (Milosavljev, Kos, Pešmalbek i Marsenić) ako ne griješim.
Od njih samo jedan bek, mladi Kos.

I pored svih razočarenja godinama unazad, mislim da imamo razloga da vjerujemo u bolje dane za naš rukomet.
Imamo dva sjajna srednja beka u najavi S.Dodić (samo da riješi zdravstvene probleme) i O.Cenić, zatim Rogana na pivotu, bekove Kosa, Kojadinovića, Zečevića, Šijana ljevorukog bombardera Mitrovića ...
User avatar
cole
 
Posts: 1146
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Lester Bo » 12 May 2024, 19:03

Postoje neki ukleti klubovi i reprezentacije kojima uvek malo fali.

Rukometna reprezentacija naše zemlje je jedna od njih.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15226
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby rabesandratana » 12 May 2024, 19:13

Zappa wrote:
tremi08 wrote:Sreca pa je Orbovic 30+, pa ga necemo gledati jos dugo. Ubaciti Zecevica i Kojadinovica, uz Dodica i Kosa i igrati na njih


Gledaces ga... :laugh:

Da li neko pamti kad su poslednji put naši dobili neki meč, a koji je bio odlučujuci..


Po ukidanju sankcija negde sredinom devedsetih smo izbacili Francuze u nekom barazu, sad ne mogu da se setim da li je bilo za EP ili SP
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10900
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Rajs » 12 May 2024, 19:19

Stop domacim selektorima > stop domacim osnovi u kkp
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25811
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 12 May 2024, 19:25

Zappa wrote:Da li neko pamti kad su poslednji put naši dobili neki meč, a koji je bio odlučujuci..


Pa dobili smo Slovence skoro u barazu za proslo SP pod Djironom.

A ovo sto Lester Bo kaze, i kada smo jos bili u samom vrhu svetskog rukometa, i tada je tu reprezentaciju pratila losa karma i luzeraj, uvek je nesto malo falilo (neplasiranje na OI u Atlantu 1996, bojkot igraca pa debakl SP 1997, ispusteni Svedjani u polufinalu SP 1999 iako smo vodili skoro ceo mec, losa atmosfera na Olimpijadi 2000, go u zadnjem sekundu za poraz u polufinalu protiv Francuza 2001, cuveno ispadanje za polufinale SP 2003 od Nemaca zbog slabije gol razlike i posle ispadanje i iz plasmana koji je vodio na igre u Atinu, 2012. posle polufinala nasi navijaci onesposobe Zarka Sesuma, pa nije mogao da igra finale... slobodno nastavite niz)
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5209
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 12 May 2024, 19:42

Ja kad vidim ovaj instagram profil RSS i ovo tripovanje familije dobijem proliv.

Bukvalno navijam da ne dobiju WC samo da ne bi kačili ove blamove.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34446
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 12 May 2024, 21:02

Makedonija preokrenula 7 iz prvog meča i plasirala se na SP.

Jbg, kod njih još postoji domaći teren, ono naše danas ko na sahrani…
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34446
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 12 May 2024, 21:09

Ne znam sta ocekujes, kada mi nikada nismo ni imali organizovano navijanje za reprezentaciju u bilo kom sportu.
2012 zavrsnica EP za zene, a u Areni se u polufinalu ori "Eviva Montenegro", a za trece mesto "Ia, ia, Hungaria!", gosti organizovani i pevaju, domaci sede rastrkani i zevaju... Godinu dana kasnije protiv Brazila finale SP, sve nakrcano, ali dzaba, pozorisna atmosfera dok mutantice mlate nase ko volove, a sudije ne sviraju nista...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5209
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Storm » 14 May 2024, 09:38

Crnogorski savez takodje podnio zahtjev za WC.
Onaj Boskovic je bio u EHF-u cini mi se, ne znam je li i dalje. Mozda ima uticaj i dalje.
Storm
 
Posts: 349
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Niksicanin » 14 May 2024, 09:44

Storm wrote:Crnogorski savez takodje podnio zahtjev za WC.
Onaj Boskovic je bio u EHF-u cini mi se, ne znam je li i dalje. Mozda ima uticaj i dalje.

Ja mislim da jeste.

Prije 10-12 godina ili tako nešto išle su "manje" grupe na rukometna gostovanja, Varvari, Meraklije, Taurunumi, mislim Firma, Unija... Nešto se pokušavalo, a ideju ozajedničkom navijanju za reprezentacije je spržila najveća navijačka grupa u vasioni i okolini.
Niksicanin
 
Posts: 5978
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Storm » 14 May 2024, 16:49

Iz CG se hvale da im je stigla potvrda EHF-a valjda da su podnijeli izvjestaj IHF-u, u kojem konstatuju da je Crna Gora najbolje plasirana reprezentacija sa prethodnog Eura, odnosno da je prva na listi za WC.

IHF odlucuje naravno, ali ta preporuka i konstatacija IHF-a je ocigledno maslo Pedje Boskovica. Prizvah ga ja...
Storm
 
Posts: 349
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 14 May 2024, 17:46

Sramote bez, za deset golova slabiji od jedne Italije i 'oće na SP. Doduše, imaju jak lobi i kao narod i nacija drže se sebe i potežu sve moguće veze i vezice i na tome im svaka čast za razliku od nas Srba koji izuzev Bore Stankovića nismo imali nijednog valjanog funkcionera u bilo kojoj međunarodnoj sportskoj organizaciji a da nam je neku stvar ''završio''.

Cela Morača protiv Italije obojena u zeleno, koja je fora ovo sa ''zelenašima'' što se samo rukometa tiče ali ne i ostalih sportova ?
Znam da je bilo i na EP, ali zašto samo rukomet, koja je u stvari cela pozadina priče ?
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7947
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Novosadista » 14 May 2024, 18:33

Okosnicu reprezentacije cine igraci sa Cetinja, decenijam je Lovcen njihov najbolji klub. Par godina je bilo i RK Berane prvak i pri vrhu, ali sve sto valja iz tog kluba je otislo u reprezentaciju Srbije
User avatar
Novosadista
 
Posts: 536
Joined: 27 Jul 2021, 09:42

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests