Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby mmarko28 » 08 Mar 2024, 11:18

Mislim da u ovom timu ima mesta za Cuparu i Marsenića. Što se tiče mladjeg Ilića, da li smo stvarno u poziciji da igrača od 29 godina pošaljemo u reprezentativnu penziju a nemamo nikoga ko je trenutno na njegovom nivou? Radivojević je i dalje fizički u dobrom stanju, u ovom trenutku mladji igrači kao Matija Dodić i Vorkapić nisu na njegovom nivou u smislu konstantnosti. Mislim da za njega još uvek ima mesta. Pušica je def.specijalista, oni najbolje igraju tek posle 30 godine. Plus, tu ne mora mnogo da se trči, pa godine nisu toliko veliki faktor. Vejin je tu jer mi trenutno nemamo na raspolaganju Nikolića i Milića. Inače, sumnjam da bi bio tu. Na desnom beku mora da se premosti period od par godina dok ne "porastu" Mirković, Mitrović.Ono što nisam shvatio je zašto na širem spisku golmana nema mesta za Luku Krivokapića koji redovno brani u španskoj ligi. Jeste da brani u lošem klubu, ali je talentovan i trebalo je da bude tu. Plus, ima dvojno državljanstvo i moramo da pazimo da ga Madjarska ne "ukrade". Ne vidim da Jandrić ima veći potencijal od njega.

Ta granica od 30 godina je prilično veštačka i neprirodna. To zavisi od igrača do igrača. Igrači koji vode računa o svom telu su u 30 godina na vrhuncu svojih mogućnosti. Pogledaj Djordjića, svako ko malo prati njegovu karijeru bi rekao da je svoje najbolje sezone u karijeri odigrao kad je napunio 30 godina. Slična je priča i sa Petrom Nenadićem. Druga je priča to što kod nas dosta igrača nema disciplinu da vodi računa o svom telu na način na koji to rade igrači u drugim reprezentacijama pa sa 32 godine izgledaju i kreću se kao da imaju preko 40.

U periodu kad su Švedjani bili najbolji tim na svetu, osvojili su gomilu medalja sa većinom tima preko 30 godina. Švedski selektor Johanson je imao kriterijume za svaku poziciju u smislu kilaže, eksplozivnosti, brzine, skočnosti. Svako ko je mogao da ispuni te kriterijume je bio u opciji za tim. Čak i legende njihovog rukometa nisu mogli da budu u timu ako nisu ispunjavali te uslove. Ako stvari postaviš da su standardi ispred svega, onda se selekcija pravi sama od sebe. I odmah znaš ko od igrača koji su stariji jeste a ko nije za reprezentaciju.

Moj utisak je da mi treba da podmladimo tim iz drugih razloga. Ova trenutna reprezentacija je udarila u plafon, oni na vrhuncu svojih mogućnosti ne mogu bolje od borbe za neko 8-12 mesto u evropi. Mladi imaju potencijal da budu bolji od toga, ali im treba prostora, iskustva i strpljenja. To je, po meni, mnogo veći razlog za podmladjivanje od veštačke granice od 30 godina.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby grobar_Zvornik » 10 Mar 2024, 18:28

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31502
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 14 Mar 2024, 17:26

Danas kreću kvalifikacioni turniri za OI.

Od zanimljivih mečeva Norveška-Portugal od 18:45, Hrvatska-Austrija od 20:15 i možda Slovenija-Brazil od 21, mada očekujem da Janezi to rutiniraju.

Koliko videh na brzinu, televizije ne prenose pa će morati da se ganjaju strimovi…

Edit: totalno sam smetnuo s uma da se OQT prenosi na ihf kanalu YT…
Dobro prvo poluvreme u Nemačkoj između Kroasana i Austrijanaca, Norvežani dobili Portugal.

Odoše Hrvati na OI…
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 14 Mar 2024, 22:23

Sve očekivano, Norvežani dobili jedini derbi.
Island i Portugal u ovom trenutku bolji tim od Slovenije, Hrvatske ali nrće vidjeti OI.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 16 Mar 2024, 14:53

Hrvati rutiniraju Švabe…
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby druga generacija » 16 Mar 2024, 16:20

Sjajno prvo poluvreme Hrvatske. Nadam se pobedi Austrije protiv Alžira i onda sutra finale mojih Austrijanaca i Nemačke
druga generacija
 
Posts: 689
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 17 Mar 2024, 18:43

Španci mogu da kalkulišu da li žele Sloveniju na OI ili ne, Brazilu igra bilo kakva pobeda i Slovenija ispada u trouglu.

Večeras od 21h direktan duel Mađara i Portugalaca za OI, ukoliko bude nerešeno idu Portugalci ponovo…
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 19 Mar 2024, 14:32

Kako lagano isprašismo Slovence pre dve godine u baražu za SP a kakva je situacija bezmalo dve godine posle toga. Dobiju očekivano vajld kard za SP uz Holanđane valjda, tamo dobiju ako ništa drugo a ono za nijasu manje teži deo žreba od nas i već tu obezbede olimpijske kvalifikacije uz fakat da im u tim kvalifikacijama zapadne samo jedna evropska ekipa :blue: i da na kraju oni budu na tom odličnom desetom mestu a mi samo jedno mesto ispod njih a posle se na EP i nije očekivalo da uzmemo vizu za te kvalifikacije jer je to neuporedivo teži put bio za uzeti nego na SP. Zbog slabijih protivnika koje su imali i gde su nabili gol razliku osvojili su tu kvotu uz glatke poraze od Francuske i Španije dok smo se mi dobro isprsili tada protiv Nemačke i Norveške ali ipak nedovoljno da pobedama protiv Argentine, Katara i Holandije nadoknadimo njihove rezultatski velike pobede protiv Arabije, Irana i Poljske. Neverovatno.

Znači Hrvati i Slovenci sa po dva ekipna tima na OI uz šansu da neko od njih možda ima i košarkaški tim jer su na istom ali teškom zadatku u Grčkoj. Mi čekamo još odbojkaše (gde su Slovenci 99% sigurni kao taj drugi njihov tim) pa da imamo tri ekipe ne računajući basket i ženske timove, ovo samo računam muške ekipe u ovim klasičnim, tj. glavnim sportovima. Odličan uspeh za Sloveniju pa još ako Dončić i drugovi i drugi put uzastopno odu na OI...

Inače, naši odlični u Poljskoj na dva pripremna meča ali za koliko će to biti dovoljno protiv Španije videćemo. Mislim da imamo dobre šanse za WC ako u evropskim kvalifikacijama ne bude iznenađenja što se tiče favorita koji bi trebali listom svi da prođu a što se Španije tiče tu nema dileme da idu na SP ili ovako ili onako.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Radonjaa » 21 Mar 2024, 17:42

bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby werbatim » 21 Mar 2024, 17:43

Odlicna grupa.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1533
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Radonjaa » 24 Mar 2024, 21:09

bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Radonjaa » 03 Apr 2024, 15:30

Izgleda se Hansen oprašta na OI, biće turnir za istoriju po mnogo toga
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Previous

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests