Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 17 Nov 2020, 23:28

Ne verujem da ce se odloziti EP sem ako ne bude jos veceg pogorsanja sa situacijom.

Steta za Cvijic, dobro Pop-Lazic igra odlicnu sezonu, a i njene zamene nisu tako lose. Ako ne ide Georgijev, treba pozvati Jovanu Kovacevic u tim jer ona to sasvim sigurno zasluzuje! Lekic i Liscevic su dovoljne za srednjeg beka
tremi08

Postby grobar_Zvornik » 23 Nov 2020, 15:47

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

28 ГОДИНА ПОНОСНА И СЛАВНА!
grobar_Zvornik

Postby Hajzenberg » 23 Nov 2020, 15:58

Ovaj naš selektor je lud, ko o čemu ''baba o uštipcima'', čovek samo priča kako treba odložiti EP kao da je to neka stvar koja se tako lako može odložiti ili pomeriti zbog ovakve situacije. Danska vlada je aminovala održavanje u svojoj zemlji i to je kraj priče.

Šteta samo što naše devojke po ko zna koji put nekompletne, uvek neko fali. Prvo par godina bez čuvenog četverca Lekić-Damjanović-Cvijić-Tomašević, kada su se one vratile onda nije bilo Risović i Liščević, prošle zime ponovo bez Sanje Damjanović, sada Vujović zbog porođaja a u međuvremenu je i završila karijeru, Lekić bila povređena a Krpež i Georgijev-Radojević trudne, sada nema Cvijić zbog operacije...valjda samo one dve 2012-2013 su bile kompletne na EP i SP u Srbiji.

Najvažniji je mart i kvalifikacije za OI, a na ovom prvenstvu i meč sa Mađaricama kao uvertira za te kvalifikacije.
Hajzenberg

Postby Bojdo » 27 Nov 2020, 22:33

Jesu li Hrvatice blje od nasih?
Republika Srpska (IQ) > Crna Gora (IQ), naučno dokazano.
Bojdo

Postby Radonjaa » 27 Nov 2020, 22:35

Hrvatice su realno totalni autsajder u ovoj grupi, nisu bolje od nas
bwa wrote:Micko Talijan

СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
Radonjaa

Postby Bojdo » 27 Nov 2020, 23:35

Zahvaljujem, nisam pratio ostale reprezentacije u zenskom rukometu, odavno sam ga prestao nesto dublje pratiti.

Je li nasa reprezentacije u top deset u Evropi? Gdje bi je svrstao?
Republika Srpska (IQ) > Crna Gora (IQ), naučno dokazano.
Bojdo

Postby Foteljas » 28 Nov 2020, 00:00

Trebalo bi da jesmo tu negde medju top 10. Nece biti Cvijiceve, ali vracaju se Lekic i Krpez od vaznijih igracica. Realno bi bilo da prodjemo ovu prvu grupu, onda bi se verovatno ukrstile sa Rumunkama, Norvezankama i Nemicama. Sad, da li bi nase imale snage da se izbore za polufinale, ostaje da se vidi. Ko zna kako ce sve to izgledati u ovim uslovima korone. Jesu nase na SP bile seste, ali dva meca sa evropskim ekipama su bila prilicno tesna...
Foteljas

Postby Radonjaa » 28 Nov 2020, 00:09

Ne pratim ni ja toliko detaljno, iskreno je dosta teško s obzirom da je medijski slabo pokriveno. Nisam ispratio sastave za ovo sad EP, ali mislim da su Norvežanke opet prvi favorit, iza njih trojka: Holandija, Rusija, Francuska. Tu su onda Danska, Švedska, Mađarska, Španija, Rumunija, Crna Gora, Njemačka i mi, kao reprezentacije nekog drugog ranga, od kojih svaka može da dobije svaku, što se pokazalo i na prošlom EP i SP. Poljska, Češka, Slovenija i Hrvatska su autsajderi, ne vjerujem da neka od njih može napraviti iznenađenje, tako da bi to trebalo da budu 4 ekipe koje će ispasti u prvoj fazi.

Mi smo na poslednja 2 velika takmičenja imali tijesne mečeve sa Švedskom, Danskom 2 puta, Crnom Gorom 2 puta, Njemačkom, što je i normalno kad postoji tako jedna grupa izjednačenih ekipa, tako da da će ključ biti u tome da podižemo formu kako turnir bude odmicao i da ekipa bude maksimalno koncentrisana, jer se na kraju obično ispostavi da je prolaz odlučio 1 gol ili neka tijesna završnica. Na SP smo igrali bolje kako je turnir odmicao, u drugoj fazi je to izgledalo odlično, ali džabe kad je u prvoj fazi sve uništeno.

Završni poraz od Crnogorki je malo pokvario utisak, inače protiv njih iz 6 mečeva imamo 5 poraza i 1 neriješenu, uključujući poraz u polufinalu EP u Areni, kad je Barjaktarovićka na sekund do kraja skinula zicer Biljani Filipović, a Crna Gora na kraju osvojila zlato. One su sad u padu, promijenile su selektora prije nekoliko dana, tako da će vjerovatno doći malo nespremnije. Bilo bi dobro da jednom odgovorimo na njihovu agresivnost i konačno skinemo i to prokletstvo. Cvijićke nema, vidio sam da nas i kladionice malo potcjenjuju, ali ako igra bude na nivou druge faze SP + Lekićka kao neko ko pravi razliku, mislim da se može otvoriti prostor da napravimo iznenađenje, a za tako nešto će nam trebati makar bod iz mečeva protiv Holandije i Norveške.

Radonjaa

Postby Milutinov Tata » 28 Nov 2020, 07:41

Рисовић: Имамо велику шансу, верујем да можемо у полуфинале

Ово су мере и правила којих сви морају да се придржавају:

-Пред долазак сви учесници морају да имају негативне тестове, затим се тестирају сваки дан у првом делу првенства, а онда на 72 сата док не напусте Данску

-Делегације (играчице, стручни штаб, званичници) немају физички контакт са медијима, члановима породице ни навијачима све време трајања такмичења, јер не смеју да напусте хотел ниједног тренутка, нити у хотел може да уђе било ко осим чланова делегације. Уколико било ко из делегације прекрши неко од правила, мора одмах да напусти турнир

-Из хотела играчице иду у аутобус и право на терен (тренинг или утакмица) без коришћења свлачионица, исто тако у повратку

-Уколико нека од играчица добије позитиван тест на вирус биће изолована, а остатак репрезентације може да игра утакмицу.

-Уколико репрезентација има толико позитивних играчица у саставу да не може да одигра меч, тада завршава такмичење

-У халама у Колдингу и Хернингу биће укупно максимално 500 људи, тако да ће бити врло мало места за навијаче, јер ће део трибина попунити делегације, службена лица, медији, волонтери и спонзори.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
Milutinov Tata

Postby Baxter Stockman » 28 Nov 2020, 18:13

Video sam čini mi se da je i Kaća najavila da možemo do polufinala.

Mnogo hrabre izjave za sastav koji već duži niz godina uvek zasere kad treba da napravi uspeh.
Baxter Stockman

Postby Radonjaa » 28 Nov 2020, 18:46

Nadam se da to znači da neće izaći na prvi važniji meč kao na strijeljanje

Radonjaa

Postby Lakerit » 28 Nov 2020, 18:52

Је л ово ЕП има било каквог утицаја за квалификације на ОИ?
Lakerit

Postby Foteljas » 28 Nov 2020, 18:56

Nema. Grupe su vec odredjene.
Foteljas

Postby Hajzenberg » 28 Nov 2020, 18:57

Lakerit wrote:Је л ово ЕП има било каквог утицаја за квалификације на ОИ?

Nema nikakvog, ni za OI 2021 a ni za OI 2024. Mi u martu igramo u Mađarskoj sa domaćinom, Rusijom i Kinom i dve idu u Tokio.

Danska kao domaćin može da bude i prvak Evrope ali ne igra u martu olimpijske kvalifikacije.
Hajzenberg

Postby Baxter Stockman » 28 Nov 2020, 18:59

Ovo nam dođe kao trening meč sa Mađaricama.

Smo beše i ranije igrali neizvesne utakmice sa Holandijom?
Baxter Stockman

PreviousNext

Return to Rukomet