Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Afrički kup nacija

Re: Africki kup nacija

Postby RobRoy » 14 Feb 2012, 17:10

Fića wrote:Ali trener Zambije koji na kraju utakmice na rukama nosi svog povredjenog igraca na slavlje sa ostalima, svaka cast. Zambija me na prvenstvu podsetila na Grcku 2004.


Takođe bi istakao nevjerovatan timski duh, ono pjevanje dok traju penali...
Stvarno su zaslužili titulu. Ne mislim pri tome da su skup najkvalitetnijih igrača, ali kao TIM su zaista djelovali sjajno.
GoTorreyGoHome
User avatar
RobRoy
 
Posts: 896
Joined: 17 Oct 2011, 16:36
Location: Banja Luka

Re: Africki kup nacija

Postby Spursfan » 09 Sep 2012, 21:53

Napadač Anžija i jedan od najboljih afričkih fudbalera Samuel Eto ponovo je odbio poziv da igra za fudbalsku reprezentaciju Kameruna. Eto je zbog organizovanja štrajka pre prijateljsku utakmicu sa Alžirom, krajem prošle godine, bio suspendovan na osam meseci, a fudbalski savez Kameruna je na adresu Anžija, nakon što je kazna istekla, poslao poziv napadaču.

Međutim, on nema nameru da se vraća u nacionalni tim, koga očekuju kvalifikacije za Afrički kup nacija.

- Žao mi je, ali sam odlučio da ne igram za reprezentaciju, jer nisu rešeni problemi na koje sam ukazivao. Oko reprezentacije su i dalje amateri, a način na koji se vodi tim ne odgovara vrhunskom sportu - rekao je Eto.


:sarcastic:
San Antonio Spurs
User avatar
Spursfan
 
Posts: 1925
Joined: 04 Sep 2012, 22:51

Re: Africki kup nacija

Postby ОГИ » 12 Jan 2013, 15:13

Nakon Svjetskog prvenstva 2010. Južnoafrička Republika će od subote biti domaćin još jednog velikog međunarodnog takmičernja.

Na prvenstvu će igrati 16 reprezentacija podijeljenih u četiri grupe.

Titulu iz 2012. godine brani selekcija Zambija, koja uz Obalu Slonovače, Ganu i domaćina - JAR po kladioničarima važi za favorita prvenstva.

Finale Afričkog prvenstva igrat će se 10. februara u Johannesburgu, a pobjednik će izboriti pravo nastupa na junskom Kupu konfederacija u Brazilu, na kojem će uz domaćina još igrati evropski i svjetski prvaci Španci, južnoamerički prvak Urugvaj i Tahiti.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Africki kup nacija

Postby ОГИ » 20 Jan 2013, 01:45

U prvih 180 minuta utakmica Afričkog kupa nacija, nismo vidjeli niti jedan pogodak. Nakon remija domaćina, Južnoafričke republike i Cape Verdea, bodove su podijelili Maroko i Angola.

Iako je i ovaj susret završio baš kao i prvi bez golova, ova utakmica je bila nešto zanimljivija.
Maroko je prvih 20-tak minuta opasno prijetio preko El Ahmadi, El Hamdaoui i Assaidi, ali je mreža Angole ostala netaknuta. Kako je prvo poluvrijeme odmicalo tako je i Angola hvatala ritam, na kraju je u zaprijetila preko Manuchea ali samo zaprijetila. Isti igrač se mogao proslaviti u završnici utakmice, ali nije jer je u tri minute propustio dvije odlične prilike. Prvu u 84. minuti kada šutira pored gola, drugi nakon ubacivanja Mateusa, kada loptu glavom šalje pored gola.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Africki kup nacija

Postby VMJunior » 20 Jan 2013, 18:23

Gana i Demokratska Republika Kongo podelili su bodove u 2.mecu danasnjeg takmicarskog dana.Ganjani su golovima Asamoe i Badu vodili sa 2-0 u 49.minuti,medjutim samo 20 minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:2.
Najpre je Mabi smanjio na 2-1 a onda i Mbokani iz penala postavio konacan rezultat.

Od 20h igraju Mali i Niger.
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Africki kup nacija

Postby Hezonja » 21 Jan 2013, 13:58



AHAHhahahahhahahahhahahahahhaahahahah
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Africki kup nacija

Postby ОГИ » 21 Jan 2013, 22:09

Ja sam plakao kada sam ovo vidjeo, kakav kralj.

U drugom susretu grupe C na Afričkom kupu nacija večeras su snage odmjerile reprezentacije Nigerije i Burkine Faso. Susret je završen neriješenim rezultatom 1:1.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Africki kup nacija

Postby Delija67 » 21 Jan 2013, 22:23

Burkina Faso izjednacila u poslednjoj sekundi. Nigerija nije ni senka onoga sto je nekad bila.
User avatar
Delija67
 
Posts: 60
Joined: 08 Jan 2012, 00:12

Re: Africki kup nacija

Postby ОГИ » 21 Jan 2013, 22:27

Nekako mi sastav Nigerije uopšte ne ukazuje na neku dobru ekipu, iako sam mislio drugačije i očekivao.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Afrički kup nacija

Postby Delija67 » 21 Jan 2013, 23:47

Ja sam ocekivao vise od njih. Deluju mi kao neka mesarska ekipa i protiv jacih timova ce verovatno brze da dobijaju crvene kartone ako budu igrali kao danas. Ovo su trebali da rese sa rutinskih 3:0. I pored ove lose utakmice imaju dobre izglede da prodju grupu.
User avatar
Delija67
 
Posts: 60
Joined: 08 Jan 2012, 00:12

Re: Afrički kup nacija

Postby ОГИ » 22 Jan 2013, 20:26

Prvi susret grupe D Afričkog kupa nacija odigrali su Obala Slonovače i Togo, a Gervinho je u samoj završnici zabio za trijumf Slonova.

Obala Slonovače - Togo 2:1 (Toure Y. 8, Gervinho 88/ Ayite 45)
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Afrički kup nacija

Postby VMJunior » 23 Jan 2013, 02:49

Tunis pobedio Alzir golom Sakija u poslednjem minutu meca.
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Afrički kup nacija

Postby ОГИ » 24 Jan 2013, 20:39

Fudbalska reprezentacija Gane savladala je večeras selekciju Malija sa 1:0 u susretu 2. kola grupe B Afričkog kupa nacija.

Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Afrički kup nacija

Postby ОГИ » 24 Jan 2013, 21:10

U drugom susretu grupe B Afričkog kupa nacija snage su odmjerili Niger i Demokratska Republika Kongo, a na kraju pobjednika i golova nije bilo 0:0.

Image

Image

Image

Image
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Afrički kup nacija

Postby ОГИ » 25 Jan 2013, 18:19

Susret drugog kola grupne faze u grupi C AKN-a, koji su odigrale ekipe Nigerije i Zambije, završen je remijem rezultatom 1:1.

Zanimljivo, Zambiji pet minuta prije kraja utakmice bod je donio golman sa bijele tačke.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests