Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Afrički kup nacija

Re: Afrički kup nacija

Postby ИлићКапитен22 » 17 Jan 2021, 17:42

Ту треба да се скаутира.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Afrički kup nacija

Postby Observer » 17 Jan 2021, 17:48

ИлићКапитен22 wrote:Ту треба да се скаутира.

Evo ja ću propratiti koliko uspem, pa ako vfredi čemu - super. Inače sam malo kopao po izjavama i očekivanjima za ovo takmičenje i očekivanja su - nikakva. Mediji tamo pišu da će ovo biti jedan od najslabijih turnira jer su sve lige u Africi bile prekinute skoro godinu dana (skoro su počele opet) i da je sreća ako bude iko mogao da trči od igrača jer niko nije trenirao niti se nešto pripremao naročito :biggrin:. Juče počeli da padaju kao pokošeni posle 70-og minuta. Videćemo na šta će da liči sve
Nosce te ipsum
User avatar
Observer
 
Posts: 2109
Joined: 01 Sep 2012, 20:19

Re: Afrički kup nacija

Postby Observer » 17 Jan 2021, 19:31

GRUPA B
Libija 0 - 0 Niger

Zanimljiva utakmica, iako bez golova, to je generalni utisak na kraju. Niger mnogo bolji, imali su 4-5 stopostotnih prilika, al jbg.

LIBIJA - ništa posebno. Besomučno se dobacuju u odbrani, imao sam utisak kao da gledam naše klubove ili reprezentaciju, čak su i golmanu vraćali lopte ono unazad kao kod nas standardno. Onda provalim da im je trener naš čova Zoran FIlipović i sve mi bude jasno :laugh: :laugh: :laugh: Tuga jedna za gledanje. Imali su par šansi iz grešaka odbrane Nigera, ali ništa konkretno. Najjači utisak u njihovom timu ostavio golman Ahmed Azaka koji je pravovremenim izlaskom skinuo 3 čista gola Nigercima.

NIGER - dopali su mi se baš. Igraju unapred, greše u pasovima, ali ne odustaju od presinga. Odlično se ubacuju između linija i haos su pravili mučenim Libijcima. Trče k'o špricani i mnogo sreće im je nedostajalo da napune Arape bar sa 3 gola (a i imali su napadača koji je teška rupetina i više je smetao nego što je nešto uradio - btw. igrao za neki Fljamurtari na Kosovu prošle sezone :beyond:)
Igrači koji su mi privukli pažnju kod njih su osmica Abdul Darankum i Bubakar Gumi. Prvi je klasičan srednji vezni, sve je preko njega išlo, igrao je baš na sredini, nije mnogo izletao napred, ali je sve povezivao odlično. Imao je jedan vrhunski slobodnjak koji je libijski golman jedva odbranio. Glavni igrač ekipe definitivno. Drugi je desno krilo, vižljast, brz kao vetar, skočan i solidne tehnike. Ozbiljno je maltretirao odbranu Libije i nisu mogli da ga stignu ni pod razno. Zanimljivo je (ako je to tačno) da Darankum ima 18 godina, a Gumi 20. Koliko sam uspeo da pohvatam, čitava reprezentacija NIgera ima negde u proseku 21-2 godine.

Na kraju, nezaboravan utisak je ostavio i komentator koji se mučio da izgovara imena igrača (po tri pokušaja imao, posle ih je zvao po brojevima čini mi se) i koji je ispuštao tako neke krike i drečao k'o da ga kolju :lollol:

EDIT: E da, bio je tu i ovaj lik
Image
Nosce te ipsum
User avatar
Observer
 
Posts: 2109
Joined: 01 Sep 2012, 20:19

Re: Afrički kup nacija

Postby Inzaghi » 17 Jan 2021, 21:35

Jel prenosi ko od nasih?
A ko od stranih kanala ima? Ako je bein sport lako cu nadjem stream.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17144
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Afrički kup nacija

Postby Hajzenberg » 17 Jan 2021, 22:02

Od naših niko, pravi AKN prenosi uglavnom uvek Arena, nekada prenosio ES, a ovaj lažnjak jedino na strimovima nekim.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Afrički kup nacija

Postby Observer » 17 Jan 2021, 22:27

GRUPA B
Kongo demokratska republika 1 - 0 Republika Kongo

U odnosu na duel Libije i Nigera, prilično dosadna utakmica. Prvo poluvreme tvrdo, nikakvo, mislim da nije ni bilo šuteva u okvir gola. Obični Kongoanci oštriji, čvršći, dominantniji, njihove demokratske komšije slabije, ali tehnički potkovanije.
U drugom poluvremenu gol pao odmah u prvom minutu. Strelac Čiko Ušindi, igra za Mazembe (iz odbijene lopte odbrane Konga nedemokratskog). Posle su krenuli da krljaju i jendu i drugi, mnogo prekida, valjanja po terenu, nepovezane igre, divljaštvo prilično. DR Kongo je imao jednu stopostotnu šnasu, ovi drugi dve, ali im je skinuo golman oba zicera. Opšti utisak da su KOngoanci demokrate mnogo tehnički i taktički bolji i to je bila prevaga. Spiker je neprestano isticao kako se trener Republike Kongo ponaša čudno jer mu ne igraju dva glavna igrača koji su mu doneli plasman na prvenstvo (i valjda ih nije uveo uopšte na kraju).

Najjači utisci proslava gola (neka modifikovana varijanta vozića Bajaginog za "moji su drugovi") i krstača zlatna od pola kile oko vrata pomoćnog trenera DR Kongo :cool2:
Nosce te ipsum
User avatar
Observer
 
Posts: 2109
Joined: 01 Sep 2012, 20:19

Re: Afrički kup nacija

Postby Observer » 18 Jan 2021, 22:37

Grupa C

Maroko 1 - 0 Togo

Jako nezanimljiva utakmica. Susret branioca titule i potpunog autsajdera (Togo se prvi put kvalifikovao na ovaj turnir). Inače Šampionat afričkih nacija kako se zvanično zove je neka vrsta prethodnice za Afrički kup nacija koji se igra sledeće godine. Marokanci mnogo kvaliteniji, ali igrali sa pola snage i bezvoljno. Glavni napadač im je Ajub El Kabi koji je svojevremeno igrao na prošlom svetskom prvenstvu i uzeo velike pare u Kini, sad se vratio u Maroko. Nije se nešto mnogo video. Togo jako skroman, nešto su kao pokušavali ali baš baš slabo deluju. Marokanci dali gol iz penala koji je po mom mišljenju prestrogo dosuđen. Pritom ponovljeno je izvođenje istog, a prvi šut je golman Togoa odbranio. Za mnogo ozbiljniju situaciju u drugom poluvremenu sudija nije svirao penal za Togo. Baš mi je delovalo da navlači za Marokance, iako im nije trebala njegova pomoć protiv slabašnih Togoanaca.

Ruanda 0 - 0 Uganda
Dosta interesantna utakmica, nažalost bez golova. Igrali su i jedni i drugi dosta otvoreno, mada je Ruanda bila bolja. Uganda dosta preskakala sredinu i igrala dugim loptama na napadače i krila, pogotovu u drugom poluvremenu. Ruanđani imali neke jako lepe akcije, pogodili prečku i stativu i baš nisu imali sreće. Najbolji igrač im je kapiten i devetka tima, napadač Žak Tujisenge koji je igrao širom Afrike, poslednji inostrani angažman imao u Angoli. Dobro gađa glavom, ubacuje se, nezgodan za čuvanje, interesantan dosta. Koliko sam shvatio važi za veliku zvezdu u svojoj zemlji. Uganda u drugom poluvremenu imala bolje prilike, ali su i oni mašili mnogo.
Nosce te ipsum
User avatar
Observer
 
Posts: 2109
Joined: 01 Sep 2012, 20:19

Re: Afrički kup nacija

Postby Observer » 19 Jan 2021, 22:12

Grupa D

Zambija 2 - 0 Tanzanija

Interesantna utakmica. Zambiju predvodi nama dobro poznati Milutin "Kouč Mičo" Sredojević koji se decenijama vrzma po Africi i postiže uspehe na tom kontinentu (poslednji veliki uspeh mu je što je odveo Ugandu na Kup afričkih nacija). Ovog puta predvodi Zambiju koja inače važi za jednog od favorita turnira (uz Maroko i DR Kongo kao bišve osvajače). Tanzanija je čini mi se imala više loptu u posedu, više napadala, ali bez nekog učinka i bez konkretne završnice. Zambija je igrala na kontre i na brzinu krila. Tehnički su vrlo kvalitetni, disciplinovani su i znaju fudbala. Prvi gol su postigli iz penala, a drugi je magija igrača koji se zove Emanuel Čabula. Lik je zveknuo volej pod prečku da su golmanu sigurno uši zujale posle toga desetak minuta. Inače mi se čini da Zambija odskače od većine afričkih zemalja i po standardu i po uslovima života, pa i po fudbalu. Njihovih igrača nema mnogo van zemlje jer ih klubovi lepo plaćaju za afričke uslove i uglavnom traže obeštećenja (neće ih pustiti za vreću krompira i kravu već za više stotina hiljada evra minimum) pa su zato možda neprivlačni Evropljanima poput nas.


Gvineja 3 - 0 Namibija
Još jedan zanimljiv meč. Tačnije, zanimljivo je koliko je Gvineja bila nadmoćna u odnosu na Namibiju, pogotovo u prvom poluvremenu. Pregazili su ih kao plitak potok. Nambibija je krš ekipa. Delovali kao da su se potpuno pogubili. Tri pasa nisu uspevali da povežu, a kruna njihove igre je prvi gol koji su primili kad je golman (bez kluba inače) dodao svom igraču loptu u šesnaestercu, a ovaj je uštopovao i dodao igraču Gvineje da postigne gol). Mislim da bi ovu reprezentaciju Namibije dobilo i Jedinstvo iz Godačice. Baš su očaj. U drugom poluvremenu su malo živnuli (ili je Gvineja prosto smanjila gas) pa su i imali jednu odličnu priliku iz slobodnog udarca.
S druge strane Gvineja odlična, taktički, tehnički, u svemu za dva koplja iznad smušenih Namibijaca. Drugi gol koji su postigli je bio prelep i postigao ga je desetka Morlaje Sila. Jedan od glavnih igrača bio im je veteran Ibrahima Sori Kamara koji je pre par godina bio u redovima Zemuna.
Najjači utisci su prelepi golovi i Kouč Mičo koji plodi sa Zambijom
Image
Nosce te ipsum
User avatar
Observer
 
Posts: 2109
Joined: 01 Sep 2012, 20:19

Re: Afrički kup nacija

Postby Observer » 20 Jan 2021, 22:40

Grupa A

Burkina Faso 3 - 1 Zimbabve.

Dosta interesantna utakmica i najbogatija golovima u dosadašnjem toku prvenstva. Igrali su otvoreno i jedni i drugi svesni valjda da im pobeda omogućava pol poziciju u grupi. Burkina Faso neuporedivo bolja u odnosu na prvi meč. Rano su dali gol, ali se odmah povukli, pa ih Zimbabve pritisnuo sve do izjednačenja. Ovi su posle uzvratili istom merom, s tim što su nakon novog vođstva podjednako pritiskali i nisu dali Zimbabveu da se razmaše i uzvrati, što su krunisali i trećim pogodkom u poznom delu meča. Na mene najjači utisak na ovoj utakmici ostavio je veznjak Burkine Faso Ismahila Ouedraogo koji je odlično odigrao i bio pravi kormilar svog tima ka pobedi.

Prvu utakmicu između Kameruna i Malija nisam stigao da pogledam. Znam samo da su podelili bodove uz po jedan gol sa obe strane. Ukoliko Burkina uspe da iznenadi domaćina u sledećoj utakmici, naći će se neočekivano u sledećem krugu, mada mislim da Kamerun to neće da dozvoli. Biće zanimljivo i u drugoj utakmici jer Zimbabve ne igra loše i ne bih ni njih otpisivao za dalji plasman.
Nosce te ipsum
User avatar
Observer
 
Posts: 2109
Joined: 01 Sep 2012, 20:19

Re: Afrički kup nacija

Postby Inzaghi » 24 Mar 2021, 10:12

"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17144
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Afrički kup nacija

Postby Hajzenberg » 28 Mar 2021, 20:03

U ovoj Africi je stvarno ludilo, na CAN koji broji čak 24 ekipe ne idu J.Afrika koja danas izgubila u Sudanu gde joj trebao bod, ne ide DR Kongo koji je čak nosilac jedne od 10 kval.grupa za SP, zatim nekad jaki i solidni Angola, Togo, Libija, Zambija koja je pre desetak godina bila i prvak Afrike, sutra Ugandi treba bod protiv Malavija u gostima, još par ekipa koje su igrale prošlo prvenstvo sada ne idu kao što su Tanzanija, Namibija, možda Madagaskar a plasirale su se dve i više nego kvalitetne ekipe koje prošli put nisu igrale a to su Burkina Faso i Gabon. Pa šta reći tek za paklene kvalifikacije za Mondijal na kome igra samo 5 Afrikanera a od 2026 će ih biti 9 ili 10.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Afrički kup nacija

Postby Stefanm992 » 28 Mar 2021, 21:40

afrika ima mnogo dobrih igraca ali generalno im je igra tanka - za 10ak godina koliko sam gledao te njihove kupove i kvalifikacije retko koja utkamica mi je bila zanimljiva iako ima stvarno ozbiljnih imena
Stefanm992
 
Posts: 1655
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Afrički kup nacija

Postby Puta Tapar » 29 Mar 2021, 07:54

Poslednje jako afričko prvenstvo je bilo tamo 2006. i tih par godina kad su Egipćani uzimali prvenstvo Drogbi, Etou, Esjenu i ostslima ispred nosa.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Afrički kup nacija

Postby fontaneros » 30 Mar 2021, 14:57

Au jebote al je jaka Obala Slonovace...

Zaha, Kesi, Sangare, Pepe...
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43946
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Afrički kup nacija

Postby Hajzenberg » 30 Mar 2021, 15:03

Obala Slonovače će igrati sa Kamerunom na leto i na jesen u istoj grupi za SP, samo pobednik grupe ide u baraž, kakvo klanje će tu da bude.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: enbidzi and 17 guests